Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 44 דקות, DC10 כתב:

זה לא יאומן כמה סיפורים יש על חברות שנגמרה בכלל כסף... לא מבין למה אנשים מתחשבנים על חברים הכי טובים שלהם בגלל כמה שקלים אפילו מאות שקלים.. מגוחך.

חבר ילדות לשעבר. היה כמו אח, ממש בן משפחה. אותו אחד שפתחתי איתו את העסק.

לחתונה שלי הביא לי צ'ק, ע"ס 500 ש"ח, לא חתום- ובמקום של התאריך כתב "כשיהיה כצת קסף". השגיאות במקור. לא מצאתי את התמונה. 

בזמן השותפות בעסק, גיליתי שהוא לא הכי ישר בעולם עם מה שקורה לכספים וגם דברים שנסגרו בינינו לטובתו בעבר, כשהם מגיעים לטובתי אז הם לא צריכים להתקיים משום מה. 

אחרי שכל הפינות של העסק נסגרו, הוצאתי אותו מהחיים שלי ואני לא מצטער לשנייה על כך.

כל מה שעשיתי עבורו לאורך השנים, לא קיבלתי עשירית ממנו. לא רק בכספים. כמה פעמים שעזרתי לו והצלתי אותו מהטימטום של עצמו, וכלום מהצד שלו. פעם-פעמיים עזר לי במשהו, וזהו. כמה שהייתי עיוור.

ברוך שפטרנו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 11 דקות, yotams4 כתב:

מישהי שאני מכיר הגישה לי עוגה קפואה מהחתונה שלה שהייתה חצי שנה לפני כן. מה שנקרא עוגה בטעם של פעם

יש איזו מסורת בכמה תרבויות לשמור את החלק העליון של החתונה עבור איזה ארוע אחר (שכחתי איזה). בתלות לסוג העוגה, אין בעיה לשמר אפילו לכמה שנים.

עריכה:

גוגל נזכר, עד לחגיגות הולדת הילד הראשון.

אני בספק אם מישהו עוד עושה את זה במאה ה-21...

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2021 בשעה 13:35, m3x7r3m3 כתב:

דגנרט מטומטם למה אני צריך תמונה של הפרצוף המכוער שלך?

חחח אחד הטובים פה.

בוא נרד קצת על עצמי לפעמים אני גם מתקמצן ואח''כ סובל.

פעם אחרי שסיימתי את טרק האנפורנה הייתי צריך להגיע בדחיפות מפוקרה לקטמנדו

אבל אוטובוס התיירים היה יקר פי 10 מאוטובוס מקומי. (מדובר בפרוטות ממש)

ילד בסוכנות נסיעות מנסה לשכנע אותי לקחת את האוטובוס תיירים: ''לוקל בס לא טוב, הרבה אנשים צפופים, יגנבו לך את הכסף, ואת הפספורט'' (באנגלית רצוצה).....

אני לקחתי את הלוקל בס ועם שחר התחלנו לנסוע...אני הייתי לבד באוטובוס ובתחנה הראשונה עלו עוד 2/3 איש סה''כ. אמרתי בלב איזה מזל שלא הקשבתי לילד הזה....

פתאום הבס עצר ואני חושב חצי נפאל עלו עליו, עם עיזים, כבשים תרנגולות ולידי ישבה איזה מבוגרת עם ברווז קולני ביד..... איזה מסכן הייתי שם רחמנות. אנשים עלו על גג האוטובוס גם, וגם מקום בעמידה לא היה. איזה סירחון..... פתאום האוטובוס עוצר חצי שעה בלי שום סיבה(!!) הנסיעה הסתיימה בערב ואני מגדיר אותה כטעות חיי.

• מצחיק 8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ברווז כתב:

חבר ילדות לשעבר. היה כמו אח, ממש בן משפחה. אותו אחד שפתחתי איתו את העסק.

לחתונה שלי הביא לי צ'ק, ע"ס 500 ש"ח, לא חתום- ובמקום של התאריך כתב "כשיהיה כצת קסף". השגיאות במקור. לא מצאתי את התמונה. 

בזמן השותפות בעסק, גיליתי שהוא לא הכי ישר בעולם עם מה שקורה לכספים וגם דברים שנסגרו בינינו לטובתו בעבר, כשהם מגיעים לטובתי אז הם לא צריכים להתקיים משום מה. 

אחרי שכל הפינות של העסק נסגרו, הוצאתי אותו מהחיים שלי ואני לא מצטער לשנייה על כך.

כל מה שעשיתי עבורו לאורך השנים, לא קיבלתי עשירית ממנו. לא רק בכספים. כמה פעמים שעזרתי לו והצלתי אותו מהטימטום של עצמו, וכלום מהצד שלו. פעם-פעמיים עזר לי במשהו, וזהו. כמה שהייתי עיוור.

ברוך שפטרנו.

זה לא קמצן. סתם חרא של בן אדם.

• מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 56 דקות, yossy כתב:

חחח אחד הטובים פה.

בוא נרד קצת על עצמי לפעמים אני גם מתקמצן ואח''כ סובל.

פעם אחרי שסיימתי את טרק האנפורנה הייתי צריך להגיע בדחיפות מפוקרה לקטמנדו

אבל אוטובוס התיירים היה יקר פי 10 מאוטובוס מקומי. (מדובר בפרוטות ממש)

ילד בסוכנות נסיעות מנסה לשכנע אותי לקחת את האוטובוס תיירים: ''לוקל בס לא טוב, הרבה אנשים צפופים, יגנבו לך את הכסף, ואת הפספורט'' (באנגלית רצוצה).....

אני לקחתי את הלוקל בס ועם שחר התחלנו לנסוע...אני הייתי לבד באוטובוס ובתחנה הראשונה עלו עוד 2/3 איש סה''כ. אמרתי בלב איזה מזל שלא הקשבתי לילד הזה....

פתאום הבס עצר ואני חושב חצי נפאל עלו עליו, עם עיזים, כבשים תרנגולות ולידי ישבה איזה מבוגרת עם ברווז קולני ביד..... איזה מסכן הייתי שם רחמנות. אנשים עלו על גג האוטובוס גם, וגם מקום בעמידה לא היה. איזה סירחון..... פתאום האוטובוס עוצר חצי שעה בלי שום סיבה(!!) הנסיעה הסתיימה בערב ואני מגדיר אותה כטעות חיי.

גדול!! עמדתי לכתוב אותו דבר!

אמנם לא מפוקרה אלא מסוף הטרק של הפון-היל לפוקרה,

רק שאצלי בגלל שהגענו מאוחר אז היה רק ג'יפ שרצה איזה 1500 רופי.

במקום זה נשארתי בעיירה חור תחת הזו שאני אפילו לא זוכר איך קוראים לה, לבד במלון, בחדר שאפילו הדלת לא נסגרה עד הסוף.

בבוקר אכלתי ביצה עם חרקים על ה"רוף-טופ" ואודרופ לנסיעה- התחילה בדיוק כמו שתיארת, המשיכה גם בדיוק כמו שתיארת (כולל עיזים שקים ומה לא), רק שכבונוס גם ניסו לגנוב לי את התיק, ובשלב מסויים הנפאליות התחילו להקיא אחת אחת (הראשונה כנראה בגלל הטלטלות של הנסיעה,  ואחריה כנראה בתגובת שרשרת מהריח הקיאו עוד 2).

מצד שני הקמצנות הזו הביאה לי חוויה שאני זוכר עד היום (עברו יותר מ20 שנה) וזו גם הייתה הכנה מצויינת להודו, כך שהיום אני לא מצטער (בטח לא מגדיר את זה כטעות חיי, יותר כמו חוויה לימודית אנתרופולוגית) 🤪

עריכה אחרונה על ידי flytomars
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yossy כתב:

ולידי ישבה איזה מבוגרת עם ברווז קולני ביד..... 

יש לך בעייה עם משהו? 🤨 

:lol:

• מצחיק 8

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקריאה על ענייני חברוית שנגמרו בגלל כסף הזכירה לי קטע שהיה לי..
בתחילת הדרך שלי ברכיבה ברמה קצת יותר רצינית משבילים לבנים של קק"ל,
אחד החבר'ה בעבודה ביקש לרכב יחד ולימדתי אותו חלק מהדברים שידעתי כדי לעזור לו לצמצם פערים.
בשלב מסויים שמתי לב שכל מה שהיה לי - הוא רץ לקנות "יותר טוב" או "יותר יקר" ורוב הזמן החלקתי את זה,
אבא שלו היה מנהל השקעות בבנק והיה כסף לתוספות האלה שלו כל שני וחמישי, לי לא היה את זה אז.
כל צמיג שהחלפתי עלה לי בשעות עבודה ובא לי מהכיס,
בשלב מסויים הוא קיבל רכב מהעבודה והציע כל פעם שניסע לרכיבה עם האוטו של העבודה שלו "כי לא משלמים על דלק ופה ושם"
באחד הבקרים, בדרך לרכיבה, עצרנו לתדלק,

סקודה רומסטר, מתקן צהוב מעפן עם שני זוגות אופניים מאחור,
הקרובים לרכב - שלו (אופניים בני שבועיים ששווים משהו כמו 13K)
הרחוקים - שלי (אופניים בני חודשיים בשווי 17K)

האיש לקח רוורס, לא ראה משאבה במראות בגלל האופניים, שבר את השמשה והאופניים נכנסו לתא המטען.
האופניים שלו? כמה שריטות מהזכוכית, פנצ'ר מצמיג שנקרע,
האופניים שלי? שריטות על הבולם הקידמי וגלגל קדמי שניזוק מעבר לכל תיקון אפשרי.
הוא אפילו לא התנצל,

הרים טלפון לחברת הליסינג,
חיכה בחום בתחנה עם הרכב עם מזגן דולק וחלון אחורי שבור עד שיגיעו עם רכב חלופי,
לא עזר לאיש שהיגיע עם הרכב להעביר את כל הציוד שהיה לו בתא המטען (הוא היה טכנאי שטח עם ים ציוד) כי "זה חלק מהשירות שמגיע לי",
וכשנסענו לסדנה לטפל באופניים, במקום לרכב,
הוא סירב לשלם לי על הנזק לגלגל - אפילו לא שקל כי "מה? לקחתי אותך ברכב שלי לרכיבה, אז דברים קורים..",

ובלי למצמץ - עשה טרייד על האופניים השרוטים שלו ועם אבא בטלפון קנה אופניים חדשים ב19K בפרצוץ שלי.
מהרגע שיצאתי מהסדנה לא אמרתי לו שלום אפילו,
לאחרונה, הקארמה באה לבקר,
שאלו אותי כמנהל מה אני חושב עליו כי הוא ניסה להתקבל לתפקיד טכנאי בארגון שלי, במחלקה אחרת,
עניתי ב"אני לא הייתי מגייס אותו, אבל היי, אולי אנשים משתנים" (מיותר לציין שהוא לא התקבל).

לגבי טיסות,
אני מוסיף תמיד מקום לרגליים כמו שכתב @sperial, אבל אחרי שתי טיסות בביזנס של סוויס, 
חייב לומר שהחוויה אחרת לחלוטין.

תיירים פלוס היא הדרך לטוס, ביזנס זה כייף אחר (כולל החוויה בלאונג' שמכבד את עצמו לפני וכו')
כיום אני רק מפנטז על לטוס, וכנראה זה עוד ייקח זמן עם הטירוף של הקורונה בעולם,

אבל ב-BUCKET LIST שלי, זו טיסה טרנס-אטלנטית ארוכה במחלקה ראשונה פרופר, 
יעלה כמה שיעלה.

• אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, flytomars כתב:

גדול!! עמדתי לכתוב אותו דבר!

אמנם לא מפוקרה אלא מסוף הטרק של הפון-היל לפוקרה,

רק שאצלי בגלל שהגענו מאוחר אז היה רק ג'יפ שרצה איזה 1500 רופי.

במקום זה נשארתי בעיירה חור תחת הזו שאני אפילו לא זוכר איך קוראים לה, לבד במלון, בחדר שאפילו הדלת לא נסגרה עד הסוף.

בבוקר אכלתי ביצה עם חרקים על ה"רוף-טופ" ואודרופ לנסיעה- התחילה בדיוק כמו שתיארת, המשיכה גם בדיוק כמו שתיארת (כולל עיזים שקים ומה לא), רק שכבונוס גם ניסו לגנוב לי את התיק, ובשלב מסויים הנפאליות התחילו להקיא אחת אחת (הראשונה כנראה בגלל הטלטלות של הנסיעה,  ואחריה כנראה בתגובת שרשרת מהריח הקיאו עוד 2).

מצד שני הקמצנות הזו הביאה לי חוויה שאני זוכר עד היום (עברו יותר מ20 שנה) וזו גם הייתה הכנה מצויינת להודו, כך שהיום אני לא מצטער (בטח לא מגדיר את זה כטעות חיי, יותר כמו חוויה לימודית אנתרופולוגית) 🤪

אתהויוסי מליאנים. אנחנו ירדנו מסוף המסלול של האנאפורנה (לפני 30 שנה) בטרמפ על גג של משאית.

היה נוף מהמם עד שראימו שגם הנהג מסתכל עליו במקום על הכביש.

• מצחיק 1
  • מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מכתב מהמעסיק הישן שלי שהוא ניסה לבצע החזר לחשבון בנק שלי ולא הצליח משום שחשבון הבנק היה סגור. 

כולי שמח, מתקשר למעסיק ומתברר שהוא ניסה להחזיר לי שנקל שלם. 

החלטתי להתעקש על המגיע לי והצעתי לו לבצע העברה בנקאית לחשבון אחר או לשלוח לי צ'ק או מזומן. 

מפה לשם אחרי מספר ימים, מעטפה נוספת ובה 5 שקלים חדשים, החיוך לא יורד מפני בכל פעם שאני מספר את הסיפור 😀

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, yd b-4 כתב:

קיימת ועוד איך. באולמות באזורים חרדים בירושלים אוטומטית אתה משלם על שולחן קבצנים. איך בעל האולחם אמר לחבר "תרצה או לא הם באים"

"שולחן עניים" בחתונה זה אחד ממנהגי ירושלים ולא קשור לקבצנים במיוחד.

ההתקלות הראשונה שלי עם הקמצנות ההולנדית הייתה כשראיתי אנשים רוכבים על אופניים לעבודה בסופת שלגים מחוץ לעיר. על השאלה התמימה למה, ענו לי כי זה יותר זול מאוטובוס...

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, borsood כתב:

אנשים רוכבים על אופניים לעבודה בסופת שלגים מחוץ לעיר.

רוחבים פה בלי קשר לכלום, קר חם רוח שלג.

"בשביל מה יש ביגוד"

והם צודקים, קשה להתווכח עם זה.

זה לא רק שזה יותר זול מאוטובוס, הם גם רגילים לזה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם כל ההולנדים מתנהגים ככה זה לא ממש קמצנות אלא הסטנדרט שלהם.

זה כמו שתגיד על הגואטמאלים שהם נמוכים, אבל מבחינתם זה הגובה הנורמלי ואתה המוזר הגבוה.

קמצנות זה למשל לגזור את התיונים ולהשתמש בכל תיון כמה פעמים למרות שאתה אוהב תה חזק. (סיפור אמיתי)

או למשל יש לך משרד והמדפסת התקלקלה, להעדיף לסחוב מהבית למשרד מדפסת ביתית ששכבה בבוידם מלפני 10 שנים, להסתבך עם הכבלים, לבזבז זמן על התקנה להתאמץ להזמין לה ראשי דיו עתיקים שקשה למצוא, העיקר לא לקנות מדפסת נורמלית. ורק בסוף אחרי שזה לא עובד, לקנות מדפסת נורמלית. (גם אמיתי)

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, flytomars כתב:

בשלב מסויים הנפאליות התחילו להקיא אחת אחת (הראשונה כנראה בגלל הטלטלות של הנסיעה

גם אצלי הקיאו מזל שלא זו על ידי.

הכי קטע זה הפסקת פיפי כולם משתינים על האוטובוס בחוץ כולל הנשים עם הסארי שלהן- גועל נפש  😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו הודו, הדבר הראשון שראיתי אחרי שיצאתי משדה התעופה בדלהי, זה נהג טוקטוק עוצר באמצע אוטוסטראדה, חוסם נתיב ועומד ומשתין בצד 🤦‍♂️

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...