Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל אחד יספר מקרה שנתקל בקמצנות יתירה.

אני לדוגמא עברתי דירה לפני שנתיים ובגלל סכסוך רציני בין השכנים מינו אותי לוועד של הבניין (בהתנדבות).

כשהגיע חשבון החשמל של המדרגות הבנתי למה באמת יש סכסוך . מצאתי את עצמי רב עם מבוגרים בני 60-70 על 10 שקל.

השיא היה אתמול כששכנה אחת גילתה שבעלה שילם 4 שקל יותר ממה שהיה צריך ופנתה לאישתי בדרישה להחזרת הכסף. 

אישתי קראה לי והשכנה חיכתה 20 דק' עד שמצאתי כמה שקלים (לא היה לי בארנק באותו הרגע) . אישתי אמרה לי רק בגלל הבושה לא הייתי מבקשת בכלל. ובכלל למה לא להעריך את זה שאני משלם להם את החשבון?.

מה הסיפור שלכם?.

• אהבתי 1
  • לא הבנתי... 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה לי שהגיע הזמן לשפץ את חדר המדרגות או להחליף נורות פלורסנט ללד.

תמיד אפשר למצוא משהו אחר על מנת לקבל את הכסף בחזרה כפי שהם חייבים לבניין.

לא שווה להשקיע על 4 שקל, אבל אז זה יהיה על כל תשלום, 4 שקל פה ו4 שקל שם. 

בסוף יוצא סכום גדול.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, om2 כתב:

עשית טעות שנכנסת להיות ועד.

במיוחד בבניין כזה.

עוד יאשימו אותך שגנבת כסף מהקופה כי הנורה שנשרפה עלתה 4 ואתה לקחת 5.

נשבע לך שזה סוג האנשים. יש להם מריבות בלי סוף. לשכן אחד בקומה הגבוהה יש צנרת ביוב שיוצאת מהשירותים שלו לביוב. הצנרת נשברה וצריך לתקן אותה , היא מטפטפת על הכביסה של השכן מתחתיו.

התיקון הוא בסה"כ להחליף איזו גומיה בפקק שיש שם..הוא לא מוכן כי הוא אומר שהשכן מתחתיו גם צריך לשלם בגלל שהוא גם משתמש בצנרת הזאת למרות שהפיצוץ הוא אצלו.

השכן מתחתיו לא מוכן לשלם. זה הגיע למצב של צעקות ואפילו מכות (עם משטרה והכל) על סיפור ש(אני מגזים) מגיע ל100 שקל תיקון.

עכשיו השכן למטה לא מוכן לשלם חשמל כדי שהשכן מעליו לא יהנה מאותו כסף וידליק חשמל במדרגות. 

לפני 9 דקות, DareDevil כתב:

נראה לי שהגיע הזמן לשפץ את חדר המדרגות או להחליף נורות פלורסנט ללד.

תמיד אפשר למצוא משהו אחר על מנת לקבל את הכסף בחזרה כפי שהם חייבים לבניין.

לא שווה להשקיע על 4 שקל, אבל אז זה יהיה על כל תשלום, 4 שקל פה ו4 שקל שם. 

בסוף יוצא סכום גדול.

איזה לשפץ אחי. הייתה סתימה בביוב בבנין והאינסטלטור לא רצה לבוא כי פחד שלא ישלמו לו..

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע על פריוס במצב eco בלי מזגן בקיץ כי "לא חם לי" ו"אני לא נהג מרוצים".

לעשות "צינתוק" ולצפות שיחזרו אליך (זה בתקופה של לפני שיחות בלי הגבלה).

שקיות על שלטים.

• אהבתי 4

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מגוון סיפורים כאלה... 

1. חבר הזמין מוצר מאליאקספרס ב-10 שקל בערך, והמוצר לא הגיע, אז הוא שלח הודעה למוכר שהוא רוצה החזר כספי. השיא הגיע כשהוא נכנס למשא ומתן עם המוכר לגבי גובה ההחזר, כשכול פעם הם מעלים ומרידים את ההצעה ב-1-2 שקלים. 

2. בזמנו בלימודים, תפסתי טרמפ הבייתה עם מישהו מאחד הקורסים. נסיעה של סביב ה-7 דקות בתוך העיר. הוא ביקש ממני החזר על הדלק. 

3. קרוב משפחה שבקביעות היה נוסע לעשות קניות לבית אחת לשבוע, היה נוסע לסופר ספציפי, 60 קילומטר הלוך ושוב(ביום שישי) על מנת לחסוך סביב 30-40 שקל בסל הקניה.

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב קמצנות ודירות, חברים שלנו קנו דירה יד 2, המוכרים רוקנו אותה מכל דבר, לא השאירו כלום, מילא מנורות תקרה וכאלה, אבל ארונות קיר? אין אפשרות לקחת? הם לקחו משם את כל המדפים.

• מצחיק 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים שלי שיפצו את הבית ובאותה הזדמנות החליטו לצבוע את הצד של הבניין בצבע חדש, כי כבר הוא לא היה נראה טוב, וזה בדיוק בכניסה של הבית שלהם.

הם פנו לשכנים באותו צד על מנת שיעשו את כל הצד של הבניין(כי כבר מביאים פיגומים וכו אז עדיף לעשות הכל). והשכן למעלה הסכים אבל השכן בהמשך לא הסכים וגם השכן מעליו(כי היו בהליכי מכירה). אז בסוף צבעו חצי בניין.
אחרי שנה מהצביעה קנו את הדירה בצד הלא צבוע למעלה ומי שנכנס עושה שיפוץ וראה שיצא יפה אז הוא רוצה לצבוע את כל מה שנשאר, אבל עדיין השכן מלמטה לא רוצה, למרות שהוא ביקש ממנו להשתתף רק בעלות החומר (צבע), כי מי שקנה קבלן שיפוצים. וגם לזה הוא לא מסכים. כנראה הוא יודע שבכל מקרה הוא יצבע הכל ואז הוא לא ישלם כלום.

אותו שכן, יום שישי אחד בסביבות 17:00, פונה לאבא שלי ואומר שיש נזילה בצינור מים שמוביל לחדר פח זבל וצריך להשתתף בתיקון, נכנסנו לגינה שלו והיה אינסטלטור, שניסה לסדר משהו ושבר את הצינור, וגם הייתה בעיה לסגור את השיבר הראשי של הבניין, כי הברז הראשי של הבניין היה שבור (להזכירכם יום שישי אחרי הצהריים). בסוף מה מתברר השכן חיבר את הצינור והשקה את הגינה שלו עם המים המשותפים של הבניין כבר תקופה ארוכה.

• מצחיק 1

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה להתחיל...

1. יש בין 3-4 זוגות חברים שמרוויחים בערך 50-60 אלף ש"ח לחודש כל זוג. הם מפרסמים למכירה כמה פריטים בודדים במחיר של 30-40 ש"ח לפריט שגם בחינם קשה לי להאמין שמישהו יקח. כבר מעל שנה וחצי מפרסמים ומקפידים להקפיץ כל שבוע! וזה להכנס לכל מודעה בנפרד ולהקפיץ. אין לי מילים...

2. יש לי חבר עם לקסוס LS600H. יש לו כמה דירות בלי משכנתא והכנסה מאוד גבוהה כשכיר (בכיר במשרד הבטחון) בלי קשר לדירות. הוא בחיים לא ישלם על חניה. טוען שחניות זה דבר בסיסי שאמור להיות חינמי. שתבינו, מרכז ת"א ב-20:00 בערב, בחוץ גשם שוטף, יש חניה בתשלום 15 שקלים ממול המסעדה שקבענו אבל הוא חנה באיזה חור וחיכינו לו חצי שעה.

3. בעלים של משרד עו"ד שפעם עבדנו מולם. אם המבורגר עולה יותר מ-50 ש"ח הוא לא יזמין. גם אם יש במסעדה רק המבורגרים ושתיה. יזמין רק שתיה למרות שהוא רעב. אומר שזה עקרון.

4. חבר ילדות גר עכשיו ביפן. יש לו גלקסי S4 אספנות. בקושי שומעים אותו והסוללה נגמרת אחרי 3 שעות. לטענתו אין הבדל מגלקסי S21 חדש וזה בדיוק אותו דבר. אומר "הם לא ישברו אותי" (מתכוון לתאגידי הטכנולוגיה). פעם נשבר לו המסך והוא פשוט הזמין חלקים (חיכה להם חודש עם מסך שבור) ותיקן לבד. לקח לו שעה והוא לא נהנה מהתהליך כי יש כאלה שכן נהנים לעשות לבד אז עוד איכשהו הגיוני. הבן אדם מרוויח בשעת עבודה שלו שווי של טלפון נייד חדש ביפן.

5. בחורה שגרה במרכז ראשון בדירה שקנו לה ההורים ללא הלוואות. אין לה כמעט הוצאות. נוסעת כל יום לעבודה בכפר סבא שעה ורבע לכיוון. אם קובעים איתה במרחק הליכה מהבית שלה מגיעה גם בהתרעה של כמה דקות. אם רוצים לשבת ביאס פלנט, מרחק של 5 דקות נסיעה מהבית שלה היא לא תבוא לעולם. לא כי היא לא אוהבת את המקום או כי לא תהיה לה חניה כשתחזור או כי שותים אלכוהול. אם לא יקחו ויחזירו אותה היא לא תיקח את הרכב, בונקרית.

בכוונה נתתי דוגמאות עם אנשים שלא חסר להם כסף,

כמו שלקוח גרזן שלי תמיד היה אומר "קמצנות זו עוד הכנסה".

בטוח שיש לי עוד מלא מקרים שיעלו לי בהמשך.

• מצחיק 15
  • מעניין 2

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Shmelov כתב:

לא יודע מאיפה להתחיל...

1. יש בין 3-4 זוגות חברים שמרוויחים בערך 50-60 אלף ש"ח לחודש כל זוג. הם מפרסמים למכירה כמה פריטים בודדים במחיר של 30-40 ש"ח לפריט שגם בחינם קשה לי להאמין שמישהו יקח. כבר מעל שנה וחצי מפרסמים ומקפידים להקפיץ כל שבוע! וזה להכנס לכל מודעה בנפרד ולהקפיץ. אין לי מילים...

2. יש לי חבר עם לקסוס LS600H. יש לו כמה דירות בלי משכנתא והכנסה מאוד גבוהה כשכיר (בכיר במשרד הבטחון) בלי קשר לדירות. הוא בחיים לא ישלם על חניה. טוען שחניות זה דבר בסיסי שאמור להיות חינמי. שתבינו, מרכז ת"א ב-20:00 בערב, בחוץ גשם שוטף, יש חניה בתשלום 15 שקלים ממול המסעדה שקבענו אבל הוא חנה באיזה חור וחיכינו לו חצי שעה.

3. בעלים של משרד עו"ד שפעם עבדנו מולם. אם המבורגר עולה יותר מ-50 ש"ח הוא לא יזמין. גם אם יש במסעדה רק המבורגרים ושתיה. יזמין רק שתיה למרות שהוא רעב. אומר שזה עקרון.

4. חבר ילדות גר עכשיו ביפן. יש לו גלקסי S4 אספנות. בקושי שומעים אותו והסוללה נגמרת אחרי 3 שעות. לטענתו אין הבדל מגלקסי S21 חדש וזה בדיוק אותו דבר. אומר "הם לא ישברו אותי" (מתכוון לתאגידי הטכנולוגיה). פעם נשבר לו המסך והוא פשוט הזמין חלקים (חיכה להם חודש עם מסך שבור) ותיקן לבד. לקח לו שעה והוא לא נהנה מהתהליך כי יש כאלה שכן נהנים לעשות לבד אז עוד איכשהו הגיוני. הבן אדם מרוויח בשעת עבודה שלו שווי של טלפון נייד חדש ביפן.

5. בחורה שגרה במרכז ראשון בדירה שקנו לה ההורים ללא הלוואות. אין לה כמעט הוצאות. נוסעת כל יום לעבודה בכפר סבא שעה ורבע לכיוון. אם קובעים איתה במרחק הליכה מהבית שלה מגיעה גם בהתרעה של כמה דקות. אם רוצים לשבת ביאס פלנט, מרחק של 5 דקות נסיעה מהבית שלה היא לא תבוא לעולם. לא כי היא לא אוהבת את המקום או כי לא תהיה לה חניה כשתחזור או כי שותים אלכוהול. אם לא יקחו ויחזירו אותה היא לא תיקח את הרכב, בונקרית.

בכוונה נתתי דוגמאות עם אנשים שלא חסר להם כסף,

כמו שלקוח גרזן שלי תמיד היה אומר "קמצנות זו עוד הכנסה".

בטוח שיש לי עוד מלא מקרים שיעלו לי בהמשך.

זה כבר בגדר מחלה אחי..חחחח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר. אנחנו בפורום רכב, רואים את הקמצנים שמסתמכים על ה"בדיקה" מטעם מגרש הליסינג. ואת תוצאות ההסתמכות הזו.

כקוריוז, היה לי שכן שמכר את הדירה שלו ב-20% מעל שווי השוק שלה. לא מנע ממנו לקחת את המגירות מהמטבח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה דוגמאות:

- מבחן בלימודים עם חומר פתוח, אבל רק כתוב/מודפס. אחד הסטודנטים רב 20 דקות עם המרצה על זה שאי אפשר להכניס לפטופ למבחן, כי אין לו מדפסת ולא מתכוון לקנות (ההחלטה לא בשליטת המרצה). התירוץ היה "כי זה לא ידידותי לסביבה".

- יש ספר בשם mathematical handbook שמותר להביא לחלק מהמבחנים (המקצועות זה הנדסת חשמל/מחשבים). ספר סופר שימושי שכולל נוסחאות מתמטיות מכל מיני סוגים. כששמעתי עליו בתחילת קורס, מיד פתחתי אמזון והזמנתי (עולה משהו כמו 40 שקל אאל"ט). זה היה לפני שנה, והספר הזה החזיר את ההשקעה עם ריבית. עדיין, לפני מבחנים אני שומע סטודנטים מתווכחים עם המרצה אם אולי אפשר פשוט להדפיס כמה דפים מהספר.

- זוג שגר בדיקת מרתף עם קליטה ח#א, אבל מתקמצנים על פחות מ100 ש"ח לחודש להתקין לעצמם אינטרנט נורמלי, ומשתמשים בהוטספוטים בטלפונים שלהם.

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהילדים היו קטנים והייתי רוכש להם טיטולים, היה סופר שמוכר אריזות במבצע,

דוגמא 10 שח פחות, לפעמים הייתי רואה בסופר א' מחיר רגיל הייתי נוסע לסופר

ב' ורוכש עם ההנחה למרות שהדלק היה עולה לי יותר.

זו קמצנות אבל אני אדם עם עקרונות.

בצבא היה לי חבר קצין שמעשן סיגריות הוא-קנה..... כאשר היה רוכש קופסת סיגריות היה שם קופסה עם סיגריה בודדת ואת הקופסא השניה מחביא בתיק. אם מישהו היה מבקש ממנו היה מוציא את הקופסא עם הסיגריה בודדת ואומר: ''נותרה לי רק אחת אחרונה''

ולסיום דוד מקסים שתמיד אומר שאני אסיע אותו לכל אירוע משפחתי כי יש לו בעית נסיעה בלילה.

מעניין שאשתו הקלעפטה מבקשת ממנו הסעות באישון ליל (היא מופיעה באולמות) פתאום כל בעית העיניים שלו נפתרת.

עריכה אחרונה על ידי yossy
נזכרתי.
  • אהבתי 1
  • מצחיק 6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בגיל 14 חבר רדף אחרי שאסכים לקנות איתו חבילת וופלים "בשותפות". ריחמתי עליו והסכמתי. אחרי איזה 3-4 וופלים שהוא אכל הוא שואל אם יכול לקחת עוד. אמרתי לו שבוודאי, זה הרי חצי שלו. הוא תיקן אותי שהוא מבקש לאכול הפעם מהחצי *שלי*, כי את היתרה שלו הוא מתכנן לשמור למחר.

2. אותו חבר, היה מרסס דאורטורנט לאיזה מילי-שניה. מיכל אחד הספיק לו לכמה שנים טובות. אם הייתי רוצה ממש להחריד אותו הייתי לוקח את המיכל וכאילו מרסס באוויר לאיזה 5-6 שניות (מדמה רעש של תרסיס מהפה). ראית את הצבע אוזל מלחייו.

• מצחיק 19
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...