Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מצבר מת יכול לגרום לרכב להכבות ברמזור? [קיה סיד 2014]

GuyS90
שימו לב! השרשור הזה בן 1029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אמנם אני כבר אחרי החלפת מצבר - אבל מנסה לחפש תשובה ולהבין מה בדיוק קרה,

סיטואציה שקרתה:

באים להניע את הרכב (קיה סיד אוטומט שנת 2014) - מצבר נראה גמור, מתניעים בעזרת הכבלים

רכב נוסע 10-15 דק׳ - ברמזור בעמידה - פתאום נכבה, לא מתניע, אין חשמל בכלל.

עכשיו אני לא מבין גדול בכלל אבל תמיד חשבתי שמהרגע שהרכב התניע - האלטרנטור והמערכות כולן יכולות לעבוד גם תיאורטית בלי מצבר. 

לי חשמלאי שבדק אמר שהמצבר מת לגמרי ושהחלפה תסגור את הפינה - אבל אני מנסה להבין מה יכול לגרום לרכב להיכבות בעצם במצב הזה והאם הגיוני שזה רק המצבר?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, כאשר החלפתי מצבר פעם אחרונה, המתקין ביקש שאניע לרגע בו הוא מנתק את המצבר הישן ומחבר את החדש, בשביל שהשעון ומחשב הרכב לא יתאפסו.

המנוע וכל המערכות עבדו על החשמל שמספק האלטרנטור.

מה קרה אחרי שהמנוע כבה בצומת ?
הנעת עם כבלים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, beatman1 כתב:

מוזר, כאשר החלפתי מצבר פעם אחרונה, המתקין ביקש שאניע לרגע בו הוא מנתק את המצבר הישן ומחבר את החדש, בשביל שהשעון ומחשב הרכב לא יתאפסו.

המנוע וכל המערכות עבדו על החשמל שמספק האלטרנטור.

מה קרה אחרי שהמנוע כבה בצומת ?
הנעת עם כבלים ?

כן בדיוק.. אני ממש מנסה להבין מה קרה שם ואם יש הסבר טכני לרכב שנעמד ברמזור ונכבה בגלל מצבר מת ברמה שאין חשמל בכלל וכו׳

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר הטכני היחידי שאני חושב עליו כרגע, זה שבנסיעה הטורים עולים והאלטרנטור מטעין טוב. 

ברגע שהרכב עצר ,והטורים של המנוע נמוכים מאוד, ויחד עם אלטרנטור שלא מטעין טוב,  או חלש מאוד, בטורים סר"ק, המנוע עלול להיכבות.

פשוט לא מגיע מתח למערכות הרכב, כלל, או שהם לא מספיקות להפעלתו.

במיוחד כשאין מצבר ברכב.

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, GuyS90 כתב:

כן בדיוק.. אני ממש מנסה להבין מה קרה שם ואם יש הסבר טכני לרכב שנעמד ברמזור ונכבה בגלל מצבר מת ברמה שאין חשמל בכלל וכו׳

תבדוק את האלטרנטור.
תמדוד מתח על הדקי המצבר כאשר המנוע פועל, האורות והמזגן כבויים והמערכת רצוי גם.
מתח הטעינה צריך להיות מעל 14 וולט, לכיוון 14.5V.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שכתבו יכול מאוד להיות שהרכב עמד בסרק האלטרנטור עבד פחות טוב. רוצה הוכחה? תעמוד עם הרכב ותדליק מזגן לאחר מכן תסע עם הרכב ותשים לב שהמזגן מקרר יותר טוב בנסיעה (גם הסל"ד עולה בעמידה).

כנראה המצבר היה מת לגמרי. אצל אחי היה את אותו הסיפור , ברגע שהוא היה מסובב את ההגה עד הסוף וגורם למשאבת הגה להתאמץ (משאבה חשמלית) האוטו היה נכבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, netanel1014 כתב:

בדיוק כמו שכתבו יכול מאוד להיות שהרכב עמד בסרק האלטרנטור עבד פחות טוב. רוצה הוכחה? תעמוד עם הרכב ותדליק מזגן לאחר מכן תסע עם הרכב ותשים לב שהמזגן מקרר יותר טוב בנסיעה (גם הסל"ד עולה בעמידה).

כנראה המצבר היה מת לגמרי. אצל אחי היה את אותו הסיפור , ברגע שהוא היה מסובב את ההגה עד הסוף וגורם למשאבת הגה להתאמץ (משאבה חשמלית) האוטו היה נכבה.

הבנתי.. נשמע מאוד הגיוני

סתם ממש חפשתי הסבר כדי להבין מה יכל לגרום לזה ושלא התפספסה בעיה נוספת... למדתי 🙂

תודה על התשובות !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, netanel1014 כתב:

המזגן מקרר יותר טוב כי המדחס עובד יותר מהר אבל זה לא שייך למצבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...