Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עם תקציב של 60K, צמצמתי ל4 בחירות, עזרו לי לצמצם עוד בבקשה!

Practicalik
שימו לב! השרשור הזה בן 1029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

לאחר כמה פוסטים ועזרה מהחברה פה, צמצמתי ל4 רכבים שאני חושב שיתאימו לנו.

ממש בקצרה, הרכב הוא לי ולזוגתי, הרכב בשנה/שנתיים הראשונות לא יזוז הרבה, משהו כמו 10KM בשנה ולאחר מכן אני משאר שיעלה ל15KM.

זוגתי התעקשה שנקח ג'יפון אך ממה שהבנתי מפה, ג'יפונים במחיר כזה הם לא בחירה חכמה יותר מלקחת רכב משפחתי/סדאן.

רכב חיסכוני זה תמיד משהו שאני מעדיף אך הייתי רוצה דברים באיזון, רכב נוח לנסיעה, מקום סביר ל3 אנשים לאחור לנסיעות ארוכות שמתבצעות בערך פעמיים בשנה, דיבורית/בלוטוth, רמקולים באיכות טובה למרות שאפשר לשפר תמיד באיזה מקום.

הרכבים שעליהם חשבתי והפרמטרים:

פחות מ100KM

2014+

טויוטה קורולה

קיה פורטה

יונדאי I35

מאזדה 3

מה דעתכם? מה החסרונות/יתרונות בכל רכב? האם יש עוד רכב שכדי לי להסתכל עליו במקום מה שרשמתי? 

התכנון הוא למכור את הI20 (2010) שלי לאחר שאני מעביר אותו טסט (כיוון שהבנתי שעדיף לעביר טסט ואז לנסות למכור) ואז לקנות כמה שיותר מהר רכב שמתאים לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוסיף גם את קיה סול לרשימה אם אתה רוצה ג'יפון.

מהרשימה שלך, המאזדה הכי צפופה ופחות מתאימה לשלושה נוסעים מאחור. לא ששאר הרשימה הן בדיוק מיני ואן, אבל הן יהיו עדיפות מבחינה הזו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I35 ופורטה כמעט זהים מכנית, בעיקר קוסמטיקה ואבזור מעט שונה.

אישית הייתי פוסל אותם ומתלבט בין הקורולה למאזדה 3 ופה נשאלת השאלה, אתה אוהב לנהוג? אוהב רכבים?

נסעתי על קורולה 1600 מהדור החדש והקודם, מאזדה 3 מהדור הקודם עם מנוע 1500 ומנוע 2000 ואומר לך ככה:

אם לא מעניין אותך כל כך רכבים והתנהגות כביש ואתה לא מתלהב מלחיצות הקורולה תהיה בסדר גמור, יותר מרווחת וזולה לתחזק, המאזדה מאוד מהנה לנהיגה אבל הייתי ממליץ להימנע לחלוטין מה1500 כי הוא חלש מדי ולא כזה חסכוני ביחס ל2000, שמרגיש הרבה יותר חזק, אבל יש במאזדה דברעם יקרים לתחזק כמו המנורות לד, מצבר סטארט סטופ ומנוע משוכלל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.6.2021 בשעה 10:47, pooh-bear כתב:

הייתי מוסיף גם את קיה סול לרשימה אם אתה רוצה ג'יפון.

מהרשימה שלך, המאזדה הכי צפופה ופחות מתאימה לשלושה נוסעים מאחור. לא ששאר הרשימה הן בדיוק מיני ואן, אבל הן יהיו עדיפות מבחינה הזו.

לא עפתי על הסול.

לפני 23 שעות, שליקו99 כתב:

I35 ופורטה כמעט זהים מכנית, בעיקר קוסמטיקה ואבזור מעט שונה.

אישית הייתי פוסל אותם ומתלבט בין הקורולה למאזדה 3 ופה נשאלת השאלה, אתה אוהב לנהוג? אוהב רכבים?

נסעתי על קורולה 1600 מהדור החדש והקודם, מאזדה 3 מהדור הקודם עם מנוע 1500 ומנוע 2000 ואומר לך ככה:

אם לא מעניין אותך כל כך רכבים והתנהגות כביש ואתה לא מתלהב מלחיצות הקורולה תהיה בסדר גמור, יותר מרווחת וזולה לתחזק, המאזדה מאוד מהנה לנהיגה אבל הייתי ממליץ להימנע לחלוטין מה1500 כי הוא חלש מדי ולא כזה חסכוני ביחס ל2000, שמרגיש הרבה יותר חזק, אבל יש במאזדה דברעם יקרים לתחזק כמו המנורות לד, מצבר סטארט סטופ ומנוע משוכלל יותר.

מדוע היית פוסל את I35 והפורטה?

אני לא חובב רכבים בדויוק, אך יכול להעריך רכב טוב.

על איזה רמת גימור שווה להסתכל? וגם שמעתי שיש להם גיר רובוטי וזה לא הכי מומלץ? סליחה אם זה נשמע מטופש אך אני לא הכי מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Practicalik כתב:

לא עפתי על הסול.

מדוע היית פוסל את I35 והפורטה?

אני לא חובב רכבים בדויוק, אך יכול להעריך רכב טוב.

על איזה רמת גימור שווה להסתכל? וגם שמעתי שיש להם גיר רובוטי וזה לא הכי מומלץ? סליחה אם זה נשמע מטופש אך אני לא הכי מבין.

הכל בסדר, לא כולם מבינים ברכב ואין מה להצטער.

לשאלתך, בפורטה וi35 יש גיר פלנטרי עם 6 הילוכים, נסעתי על שני הרכבים (ליתר דיוק על המחליפה של הi35, האלנטרה).

בכל פינה של הרכב אני מקבל הרגשה שחוסכים עליי, המנוע 1.6 אמנם יחסית חזק על הנייר (130 בפורטה ואם אני לא טועה 127 באלנטרה), מדובר ביחידה עצלנית מאוד ובכלל לא גמישה, משמע צריך להעלות את הרכב במעלה הטורים כדי להתקדם בקצב מכובד, הגיר גם לא עושה טובות לרושם על הרכב, הוא מגיב לאט ויש לו השהייה במעבר הילוכים שאני אישית מאוד שונא, מעבר לך הרכבים די שימושיים...

בגאז יחסית גדול ומקום מספק מאחורה.

גיר רובוטי יותר רגיש והבלאי בו מואץ ביחס לגיר פלנטרי, לשימוש רגיל ברכב לא הייתי ממליץ על רכב עם גיר רובוטי.

קשה לטעות עם הונדה סיוויק וקורולה, שמורכבות הרבה יותר בסולידיות, יחידות הנעה הרבה יותר נעימות, אמינות ואיכותיות, אם כי הקורולה משעממת קצת לנהיגה, הסיוויק מעט יותר דינמית.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, שליקו99 כתב:

הכל בסדר, לא כולם מבינים ברכב ואין מה להצטער.

לשאלתך, בפורטה וi35 יש גיר פלנטרי עם 6 הילוכים, נסעתי על שני הרכבים (ליתר דיוק על המחליפה של הi35, האלנטרה).

בכל פינה של הרכב אני מקבל הרגשה שחוסכים עליי, המנוע 1.6 אמנם יחסית חזק על הנייר (130 בפורטה ואם אני לא טועה 127 באלנטרה), מדובר ביחידה עצלנית מאוד ובכלל לא גמישה, משמע צריך להעלות את הרכב במעלה הטורים כדי להתקדם בקצב מכובד, הגיר גם לא עושה טובות לרושם על הרכב, הוא מגיב לאט ויש לו השהייה במעבר הילוכים שאני אישית מאוד שונא, מעבר לך הרכבים די שימושיים...

בגאז יחסית גדול ומקום מספק מאחורה.

גיר רובוטי יותר רגיש והבלאי בו מואץ ביחס לגיר פלנטרי, לשימוש רגיל ברכב לא הייתי ממליץ על רכב עם גיר רובוטי.

קשה לטעות עם הונדה סיוויק וקורולה, שמורכבות הרבה יותר בסולידיות, יחידות הנעה הרבה יותר נעימות, אמינות ואיכותיות, אם כי הקורולה משעממת קצת לנהיגה, הסיוויק מעט יותר דינמית.

תודה על התגובה, במיוחד על הזריזות.

בדקתי את הקורולה, באמת משעממת אך לא כל כך איכפת לי כיוון שאני מחפש רכב שיסע מ"א ל"ב ושיסחוב, לא יצעק לי כל הדרך, איך המערכת שמע של הקולורה? חשוב לי משהו טוב, אני מניח שאצתרך לשדרג.

לפי בדיקתי, עד 60K אני יכול לקנות קורולוה 2014  עם סביבות90KM אך אין ממש הרבה למכירה.

האם יש עוד אופציות טובות במחיר הזה והאם כדאי לשדרג מ2010 ל2014?

מה דעתך על הרכב הזה, אמרת סיוויק.

https://www.yad2.co.il/s/c/2juyvxyz

עריכה אחרונה על ידי Practicalik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Practicalik כתב:

תודה על התגובה, במיוחד על הזריזות.

בדקתי את הקורולה, באמת משעממת אך לא כל כך איכפת לי כיוון שאני מחפש רכב שיסע מ"א ל"ב ושיסחוב, לא יצעק לי כל הדרך, איך המערכת שמע של הקולורה? חשוב לי משהו טוב, אני מניח שאצתרך לשדרג.

לפי בדיקתי, עד 60K אני יכול לקנות קורולוה 2014  עם סביבות90KM אך אין ממש הרבה למכירה.

האם יש עוד אופציות טובות במחיר הזה והאם כדאי לשדרג מ2010 ל2014?

מה דעתך על הרכב הזה, אמרת סיוויק.

https://www.yad2.co.il/s/c/2juyvxyz

בגדול נתונים טובים במודעה רק מדאיג אותי הוו גרירה...

מנועי בנזין במיוחד קטנים לא אוהבים להיות גרר, מעמיס גם על הגיר תלוי מה הוא גרר.

מאזדה 3 רכב מעולה, הונדה אקורד כפי שציינתי, לא רואה מוסך ונוח מאוד.

כדאיות שדרוג תלוי בך וברמת הסיפוק שלך מהרכב הנוכחי, בגדול שנה גבוהה לא בהכרח אומרת רכב יותר איכותי, תלוי בדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2021 בשעה 20:01, rk1 כתב:

מנצל"ש, לגבי i35/elantra, האם הגיר פלנטרי בכל הדגמים משנת 2017? או שישנם דגמים עם גיר רובוטי?

היי חבר זה ממש לא קשור לנושא אבל נתקלתי בפוסט ישן שלך על חולצה של אבוקסיס, אם זה רלוונטי בבקשה תחזור אליי לטלפון 0509825800

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1029 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...