Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת אזהרת מנוע, אופל אסטרה 1.4 טורבו 2013 (עריכה)

lsdaniel
שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ,

אתמול בערב בעת התנעת הרכב הגשתי גמגומים במנוע שאני בעמידה לאחר כמה קילומטרים נדלקה נורת אזהרת מנוע.

לאחר בדיקה בעזרת מחשב במוסך נאמר לי שאני צריך להחליף תרמוסטט וחיישן קאניסטר .. ללא ספק יצאתי בנזק לאחד ההחלפה יצאתי מהמוסך שהנורה כבויה ובעת ההתנעה עדיין הייתה מן רעידה אבל חלשה יותר , לטענת המוסכניק נאמר לי שיש לסוע קצת עם הרכב כדי שהמערכת תתנקה .. לאחר כמה קילומטרים שנסעתי הנורה שוב נדלקה ואני מרגיש את אותן רעידות שהרגשתי , יש לציין שאת

הרעידות מרגישים רק בניוטרל ולא בעת נסיעה או שהגיר על דרייב ..

מה יכולה להיות הבעיה , האם השקעתי סתם על החיישן היקר הזה והבעיה בכלל לא בו ?

בוצע רם ניקוי מצערת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מכיר יותר מדי טוב , לגבי תרמוסטט הייתי שבוע שעבר במורשה ולאחר איתור תקלות התגלה כי התרמוסטט תקול , מה שכן בעל המוזך המורשה לא הזכים

להחליף רק תרמוסטט וטען שאם לא מחליפים את כל המערכת לא מחליפים דבר , מה שנגמר ב 3000 שקל .. אז הלכתי למוסכניק שלי שהוא לא מורשה .. בנאדם שמכיר את הרכב שלי כבר חמש שנים , עכשיו הייתי אצלו שוב הוא הריץ בדיקה ולא נפלה שום בדיקה , מה שכן הוא נכנס לאותה תקלה שאתמול הייתה שהכווינה אותו לחיישן קניסטר וראה שיש עוד המון אדיי דלק במערכת , הביא לי תוסף ואמר לי לתדלק לפחות 100 שקל בדלק 98 אמר שיש סיכוי שהנורה תחזור אבל לאחר האיפוז שלה בפעם הברה לא אמורה לחזור יותר, מפה לשם זה מה שעשיתי איך שנחתתי בבית הופה נדלקה לי שוב 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוויתי אותה תופעה אותו הרכב אותה השנה.לא קשור בכלל לטרמוסטט.לבדוק את הכוהל או איך שהוא נקרא.
התחיל ברעידות ועד שנדלקו כל הנורות הזהרה ואז מסתבר שנסדק אחד מהחיבורים לפלאגים עד שהתפרק הואז הרכב נתקע .

לטרמוסטט אין קשר  החלפתי לבד כי היה חוסר מים וזה לא גורם לרעידות . לגבי הקניסטר אין לי מושג .המבינים פה יוכלו להרחיב בהסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, shlo66 כתב:

חוויתי אותה תופעה אותו הרכב אותה השנה.לא קשור בכלל לטרמוסטט.לבדוק את הכוהל או איך שהוא נקרא.
התחיל ברעידות ועד שנדלקו כל הנורות הזהרה ואז מסתבר שנסדק אחד מהחיבורים לפלאגים עד שהתפרק הואז הרכב נתקע .

לטרמוסטט אין קשר  החלפתי לבד כי היה חוסר מים וזה לא גורם לרעידות . לגבי הקניסטר אין לי מושג .המבינים פה יוכלו להרחיב בהסבר.

חברה בין התרמוסטט לחיישן זה שני מקרים שונים , התרמוסטט התקול גרם לכך שהמאוור של הרכב לא הפסיק לעבוד בפול פאוור עקב היותו בלאי , החיישן זה הקינוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק קודי התקלה שעלו במחשב? בלי המידע הזה היכולת לסייע מוגבלת מאוד.

תרמוסטט לא קשור כלל לעניין הרעידות, להערכתי גם לא חיישן/שסתום קסטינר. אם המאוורר עבד בלי הפסקה זה אומר שהמחשב ככל הנראה נכנס לSafe Mode כי זוהתה בעיה במערכת הקירור (לרוב גם כולל השבתה של מיזוג).

כמה ק"מ עבר הרכב? לפי התיאור יתכן בהחלט סליל הצתה עייף או מתפרק (יש מחלה לסלילים האלו שהמחברים לפלאגים נסדקים או מתנתקים עם הגיל).

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עומד על 120 ללא החלפה של הפלאגים כלל , לטענת המוזך בפעם האחרונה שבדקתי לא היה צורך להחליף , לדעתי אתה צודק וזה התקלה כבר זמן רב שאני מרגיש שהרכב עייף בשעת האצה ולא מרגיש כהרגלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד משהו חברים , אני לא מדבר בשירושור הזה כלל על התרמוסטט … אני מדבר על זה שנדלקה לי נורת אזהרה והמחשב הכווין את המוזכניק לאותו חיישן קניסטר , אני בכלל לא מדבר על מערכת הקירור , מערכת הקירור נבדקה שבוע שעבר במורשה ועקב עליות גבוהות הוחלפה לא במורשה … תוציאו את העיינין של התקמוסטט מהפרק , השאלה היא נטו כזאת , הוחלף החיישן והמחשב עבר איפוס , התכבתה הנורה הרכב עדיין בהתנעה ובעמידה מגמם , בנסיעה נוסע יפה מאוד , בוצע ניקוי מצערת בנוסף , לאחר  זיעה ברכב נדלק שוב הנורה ולאחר שחזרתי למוסך נעשה בדיקה נוספת לאכב במחשב ולא קפצו תקלות הסתכלתי על הצד לפי הבדיקה הכל עבר … אבל כשהמוסכניק נכנס לאותה תקלה שכן נפלה אתמול שבגללה היה צריך כיביכול להחליף חיישן קניסטר , היה רשום שהמערכת מלאה באדיי דלק משהו כזה , אז המוסכניק שם לנ תוסף דלק ואמר לנ לתדלק חצי טנק דלק בדקל 98 , כמה זה היה נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, lsdaniel כתב:

אמר לנ לתדלק חצי טנק דלק בדקל 98 , כמה זה היה נכון ?

כוסות רוח למת.

דלק 98 לא מנקה שום דבר ולא פותר שום תקלות במנועים, למרות האגדות האורבניות שניבנו סביבו.

• אהבתי 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעת בדיקת הרכב במחשב לא התגלתה שום תקלה לאחר החלפת החיישן אבל הרכב כן מראה נורת אזהרה ? ולמה המנוע בעת התנעה ולפעמים בעת עמיד במקום מגמגם לכמה רגעים , אני שומע כמו רישרוש קצת מאיזור הרצועה כמו ציפצופים כאלה של שפיפשוף 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, lsdaniel כתב:

אני שומע כמו רישרוש קצת מאיזור הרצועה כמו ציפצופים כאלה של שפיפשוף

נשמע כמו שרשרת תיזמון שהתארכה. הייתי בודק זאת בהקדם במוסך שמכיר היטב את הדגם

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, lsdaniel כתב:

הרכב עומד על 120 ללא החלפה של הפלאגים כלל , לטענת המוזך בפעם האחרונה שבדקתי לא היה צורך להחליף , לדעתי אתה צודק וזה התקלה כבר זמן רב שאני מרגיש שהרכב עייף בשעת האצה ולא מרגיש כהרגלו

פלאגים עברו 120 אלף ללא החלפה כלל? תחליף.... הוראות יצרן הם החלפה כל 60 אלף.. יתכן בהחלט שזה הסיבה.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1001 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...