Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישה/ליסינג פרטי/ליסינג תפעולי?.... מה עדיף?

ניצן91
שימו לב! השרשור הזה בן 1012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן! אני ניצבת בפני רכישת רכב ראשון (בת 30, נוהגת כעשור כך שלא נהגת צעירה אם זה רלוונטי).

בנוסף לכך שרכישת רכב היא עניין מסובך שדורש הבנה כלשהי בתכניות והאפשרויות השונות, אני מגיעה עם נסיבות שהופכות את המצב למורכב עוד יותר, אז אשמח לעצות. אתאר בקצרה את כל הפרטים הרלוונטים ואשמח לשמוע מהי האופציה המתאימה ביותר למצב שלי:

• הדבר היחיד שחשוב לי מבחינת מאפייני הרכב הוא הבטיחותיות שלו- הרכב צפוי לעמוד במקום במהלך השבוע ולשמש אותי רק לנסיעות בינעורניות בסופי השבוע.
  • אני בארץ רק לשנה וחצי הקרובות, ז"א שבאוקטובר 2022 ארצה להפטר מן הרכב (למכור במקרה שאקנה, או לסיים את הליסינג התפעולי? מקווה שאני מבינה נכון את ההצעות).
  • הגורם העיקרי שינחה אותי צריך להיות החיסכון הכלכלי- כיצד אפסיד כמה שפחות בין הרכישה של הרכב למכירתו מחדש? במקביל, איזה מסלול ורכב ידרשו ממנו הוצאות נוספות מינמליות? (לדוגמא רכב שלא צורך הרבה דלק, ליסינג שבו חלק מסוים מן ההוצאות כלולות במחיר וכן הלאה)

אשמח לספק עוד פרטים אם זה נראה לכן רלוונטי. המון תודה מראש לעוזרים!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחד שעבד במגרש אמר לי שרכב טוב ומבוקש לא מגיע למגרש.

לא מזמן, חבר שעבד באחת חברות הליסינג הגדולות אמר לי שהוא לא מתקרב לחברות הליסינג. 

עכשיו אני לא אומר שאין שם רכבים טובים ובשוק הפרטי הכל טוב, אבל צריך לבדוק ב 7 עיניים, לחפש רכב שמור בנרות עם ק"מ נמוך ובלי תאונות, ולוודא תיעוד טיפולים ולא איזה מסמך מעפן של החברה בלי שום פירוט על הטיפולים.

יש חברות שמטפלות במוסכים מורשים, צריך לבדוק טוב טוב.

אני הייתי ממליץ לבדוק בטרייד של היבואנים, יש שם הרבה פעמים רכבים עם ק"מ מאוד נמוך יד פרטית ושמורים. 

מילת המפתח היא סבלנות כי כל הסוכנים קודם כל מנסים "לדחוף" ללקוח את המכוניות הכי דפוקות שיש, כי ככל שהמכונית דפוקה יותר או לא מבוקשת, הבונוס שלו גבוה יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלך הכי כלכלי יהיה לשכור רכב לסופי שבוע.
לקחת אותו מחברת השכרה ביום חמישי ולהחזיר ביום ראשון.

חוזה סטנדרטי לליסינג פרטי זה ל 3 שנים, לשנה וחצי זה יעלה לך יקר יותר. תבדקי אבל מעריך שזה יעלה מעל 2500 שח לחודש לרכב קטן (כולל הכל חוץ מדלק)
ליסינג תפעולי לא רלוונטי, אלא אם המעסיק שלך מציע לך.

רכישה ומכירה עוד שנה וחצי - זה לא מעט כאב ראש.
רכישת רכב חדש - איבוד ערך גבוה מאוד, בטח לא כלכלי.
רכישת רכב משומש - אפשר לקנות רכב מבוקש שיהיה קל למכור אבל מצד שני רכב מבוקש יהיה לך קשה למצוא לקנייה.  מילא אם היית צריכה רכב ליום יום, אבל אם זה רק לסופשים - השכרה תחסוך לך את כל הכאב ראש וכנראה שגם תחסוך לך כסף.
אני עושה את זה בעצמי - יש לנו רכב אחד בבית, לפעמים אני ואשתי מתפצלים ואני שוכר רכב לסופש \ למתי שצריך. זה הרבה יותר כלכלי מאשר להחזיק עוד רכב בשביל כמה ימים פה ושם ולשלם ביטוח \ רישוי \ טסט \ טיפולים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...