Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ליסינג - כן או לא? חוכמת ההמונים

meninblack
שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

רכבת זה נחמד וטוב כשהיא מסתנכרנת עם לוח הזמנים שלך וכשהיא מתפקדת כראוי..

כתבתי את זה בדיוק !

אם זה מסתנכרן עם עוד אוטובוס שאתה זקוק לו להמשך הדרך- למשל אני מגיע לרכבת ההגנה ומשם לוקח אוטובוס מת"מ חדשה לאזור אור יהודה ומחכה לו 5 דקות בדיוק.

בהלוך עובד מצויין,בחזור טיפה פחות- אני צריך לחכות 15 דקות לרכבת כי אין סינכרון מלא אבל ניחא,נשאר זמן לנשנש משהו לארוחת צהריים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ליפיגוהוצאות הדלק לא יפגעו בברוטו אלא יתווספו אליו, כך שלא יפגעו בזכויות סוציאליות. כך גם החזרי רישוי וביטוח, שאולי אפילו יזכו לגילום.

@Night Driverבדיוק מהסיבה שציינת המלצתי לבצע נסיעות ניסיון לפנמ קבלת החלטה סופית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, meninblack כתב:

אז תשובות לשאלות שנשאלו,

אין לי בעיה בכלל לנסוע ברכבת כל יום, אומנם זה יוצא אותו זמן כאילו נסעתי עם רכב, אבל לפחות אני לא תקוע בפקק.

אני כן אצטרך לקנות רכב כי עדיין אני צריך רכב בבית.

ברגע שאני מחזי את רכב הליסינג - אני לא מקבלת הוצאות דלק - אלא רק החזר הוצאות של 950 ק"מ בחודש.

ההימור שלי זה ש 950 זה הממוצע של פול הדלק אותו מוסיפה החברה על העלות של הליסינג, בכל מקרה, החזר הוצאות רכב (ככל שהוא לא מגולם) חייב במס.

אני חוזר וממליץ לשבת עם חשב.ת שכר בחברה, או באם זה גוף חיצוני לבקש סימולציית שגר אם ובלי רכב.

עד שלא ברורה העלות המדוייקת של כל תסריט, אין די נתונים לקבל החלטה.

אפשר להיעזר גם בכלים של חברולת שעוסקות בעריכת משכורות:

https://www.hilan.co.il/מרכז-ידע/אשפי-חישוב/אשף-נטו/

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשים לב שבחלק מהמקומות - קבלת החזר הוצאות רכב, אבל נסיעה בתחב"צ מהווה עבירה על תנאי החוזה ועילה לפיטורים ולפעמים גם אנשים נדרשים להחזיר את הכסף.

המקרה הכי מובהק לזה הוא צה"ל, מכיר מקרוב כמה מקרים שבהם משרתי קבע נשפטו על זה, וחלקם גם שוחררו מיידית

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרים נתונים.
כתבת שאתה משלם 2,800 על הליסינג. איך בדיוק, ממה זה מורכב?
שווי שימוש של האיוניק נקבע כך: 143,900 * 2.48% = 3,568 שזה השווי שימוש.
מהשווי שימוש נגזר המס שאתה משלם (בהתאם למדרגות המס שלך).
נניח ואתה במדרגה של 33% אז עלות המס שלך היא 33% מס + 12% ביטוח לאומי, שזה בעצם  45% * 3,568 = 1,606 ש"ח.

1,606 ש"ח זאת העלות הבסיסית שלך.
מפה, יש מרכיבים נוספים. למשל:
מה הסכום שחוזר אליך אם אתה מוותר על רכב ליסינג: יש מקומות עבודה שמחזירים לעובד 3,000  ברוטו לשכר, ואז בנוסף לחיסכון של 1,606 על השווי שימוש, עובד יקבל עוד 1,650, שזה בפועל מסתכם ל 3,256 ש"ח.

ממה שאני מבין אצלך, אם תוותר על הליסינג, אתה תחסוך שווי מס של 1,606, ובנוסף תקבל ביטוחים וטסט והחזר הוצאות של 950 ק"מ בחודש. האם ההחזרים מגולמים למס כלומר אתה מקבל אותם נטו, או שאתה מקבל אותם לברוטו ובעצם אתה תשלם על זה מס?
נניח שביטוח שווה 5,000, טסט עוד 1200 סה"כ 6,200 לשנה, סה"כ 517 לחודש.
כמה זה החזר לק"מ, 1 שקל? אז זה 950 * 1 = 950 ש"ח. 

אם ההנחות שלי נכונות, אז ככה:
במקרה שאחזקת הרכב מגולמת אתה תרויח בחודש 3072 ש"ח.

במקרה שאחזקת הרכב לא מגולמת אתה תרויח בחודש 2404 ש"ח.

עכשיו תעשה חשבון כמה יעלה לך דלק + ביטוח +טסט +אחזקה + ירידת ערך (הלוואת קניה) ותשווה את זה לעלות הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש לשים לב שבחלק מהמקומות - קבלת החזר הוצאות רכב, אבל נסיעה בתחב"צ מהווה עבירה על תנאי החוזה ועילה לפיטורים ולפעמים גם אנשים נדרשים להחזיר את הכסף.

המקרה הכי מובהק לזה הוא צה"ל, מכיר מקרוב כמה מקרים שבהם משרתי קבע נשפטו על זה, וחלקם גם שוחררו מיידית

מי שהחליט על זה הוא רע וטיפש. למה להעניש אנשים שמפחיתים את הפקקים וזיהום האוויר של כולם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ברוך שלא עשני נגד.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, eladts כתב:

מי שהחליט על זה הוא רע וטיפש. למה להעניש אנשים שמפחיתים את הפקקים וזיהום האוויר של כולם?

לפני שעה, vadim6385 כתב:

ברוך שלא עשני נגד.

כי זה הפך להיות כלי "להוציא כספים", במיוחד כשמדובר על מערכת צבאית לדוגמה (שנותנת לך להשתמש בתח"צ [על מדים או עם אישור מיוחד על אזרחי גם] באופן בלתי מוגבל כרגע).

אז בא מישהו ומצהיר - אני משתמש ברכב X כדי להגיע לבסיס ולחזור חזרה, ועבור כך מקבל איזושהי תוספת למשכורת.

אבל בפועל הוא לא משתמש ברכב הזה כדי להגיע לבסיס, אלא נניח נוסע בתח"צ לבסיס וחזרה. אבל את הכסף הוא מקבל.

עזוב את הפחתת הפקקים וזיהום האוויר (אפשר להציע למי שלא מנצל את סעיף השימוש ברכב סעיף כספי אחר כדי לעודד את זה), זה אשכרה הונאה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...