Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרך הקלה להפסיק לעשן - מישהו יודע מהי?

המהיר הזהיר
שימו לב! השרשור הזה בן 1014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!!!

אז החלטתי שאני מפסיק לעשן, מה הלאה???

מישהו מכיר, יודע, שמע על שיטה שעוזרת באמת??

אני מעשן כבר 5 שנים קופסא ביום טוב ו3 קופסאות ביום פחות טוב.

אני עובד במשרד שרק אני ועובד נוסף נמצאים שם ושנינו מעשנים, כך שזה יותר מסובך, מכיוון שאנחנו מעשים קבוע במשרד.

רוצה להפסיק, אבל לא יודע איך...

אשמח לעצות.

תודה רבה.

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

א. להתחיל עם לעשן בחוץ, רוצה לעשן? צא החוצה. גם העובד השני צריך לעשן בחוץ. שתהיה סביבה יחסית סטרילית

ב. לאכול בריא

ג. פשוט להפסיק. אני יודע שזה בלתי אפשרי המחשבה הזו אבל מחר תנסה לא לעשן, שום סיגריה. קח איתך מסטיקים, אוכל (מצידי ג'אנק פוד), מים. 

אני לא מצפה שתפסיק מחר אבל תראה מה קורה לך, זה לוקח המון זמן להתרגל. 

ד. תכין את העובד שאיתך לעצבים ולמצבים שאתה צועק עליו

ה. זה עובר אחרי כמה ימים אבל הימים הראשוניים די טראומתיים לגוף אז קח הכל בקלות (עד כמה שתוכל)

נראה לי שיותר הגיוני שתעשה ניקיון במשרד ותוציא את כל מה שקשור לסיגריות החוצה, מאפרות וכדומה.

גם חשוב לבחור קהילה שבה ניתן לשתף בקלות, זה יכול להיות פה בפורום, קבוצת פייסבוק וכדומה.

ממליץ לעקוב אחרי שחף אשכנזי, משנה את ההבנה בנוגע לסיגריות. 

אם אנגלית מדבר אלייך https://www.youtube.com/channel/UCag4hg_fX_NnOb1N4yXA97Q

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך קודם כל להחליט.

הפסקתי פעמיים לתקופות ארוכות. בפעם הראשונה פשוט החלטתי והפסקתי כשהחזר היתה כשנתיים אחרי מתוך שיעמום בשיקום ובפעם השנייה עברתי לאלקטרונית, החזקתי שתיים כשבאחת היה נוזל זהה אבל נטול ניקוטין ועם הזמן כשראיתי שאני לא מבדיל ביניהן עברתי לנוזל ללא ניקוטין בלבד ותוך כמה שבועות הדחף פשוט נעלם.

כבר כ 10 שנים שלא נגעתי בסיגריה.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפסיק ככה סתם זה קשה. מאוד. וגם אם אתה מפסיק זה יכול לחזור אלייך אחרי שנתיים. החשק לא הולך לאיבוד למשך המון זמן. 

אבא שלי עשרות שנים היה מעשן 2-3 קופסאות ביום, ניסה להפסיק ולא הצליח. מה שכן הצליח זה לעבור מסיגריות למקטרת, להוריד גם את התדירות ואז להפסיק לגמרי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא כאוב. דומני שהסטטיסטיקה מראה שרק כשליש המנסים להגמל מצליחים בטווח הרחוק.

סדנאות גמילה קימות בקופות החולים וממומנות על ידיהן לפי סל הבריאות. יש סדנאות פרונטליות (איני יודע כיצד הושפעו על ידי הקורונה), יש סדנאות טלפוניות.

כמוכן במסגרת זו נותן לקבל טיפול תרופתי, הן על ידי מסטיק או כמוסות ניקוטין (יש פרוצדורה להפחתה הדרגתית של התלות) והן על ידי תרופות ייעודיות. שאל את הרופא שלך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה בגוף השאלה- יש ספר בשם הזה :).

ועכשיו יותר ברצינות-

אברהמסון וכאלה- עולה כ2500+- ₪ למפגש של פעם אחת, אתה צריך עוד לפני הגעתך למפגש לנקות את כל הבית, להחליף סדינים וכו'. אם מעדת בשנה הראשונה יש לך זכאות לייעוץ והדרכה.

עברה שנה- אתה בזכות עצמך. 

אין החזר בכל מקרה.

הספר המצורף- וואלה לי זה עזר. הוא פשוט חופר בלי סוף על כמה שזה מטומטם עד שזה אשכרה נכנס למוח. לא האמנתי בחיים שזה יעבוד- ועבד (החזיק חצי שנה+-).

סדנאות קופת חולים- במסגרת הסדנא אתה לוקח כדורים כמו צ'מפיקס. כשבוע-שבועיים אחרי תחילת נטילת הכדורים הסיגריה פשוט תרגיש לך מגעיל ויום אחד בהיר פשוט תדליק סיגריה ותגעל.

אתה צריך להמשיך לקחת את הכדורים כחצי שנה או שנה. 

וייפרים- יש על זה אין סוף דיבורים. לדעתי שיטה כמו של נהג לילה אמורה לעבוד - לעבור לוייפר ואז להוריד גם את הניקוטין. לא ניסיתי.

אישית- נלחם בשנים האחרונות מדי פעם בהרגל המגונה הזה. מה ששובר אותי זה שני דברים:

א. אלכוהול. מאוד קשה לי בלי סיגריה.

ב. עלייה במשקל. אתה מפסיק לעשן- אתה ממנצ'ס יותר, אין מה לעשות. לי ממש מפריע כשהבטן מתחילה לגדול. מפריע, פיסית. 

לדעתי ולאחר שדיברתי עם אנשים שונים שהפסיקו בדרכים שונות אין דין אדם אחד כמשנהו. יש אחד שיכול לקום בבוקר ולזרוק את הקופסא, אחר יעזרו לו הכדורים ולמישהו אחר יעזור ספר.

הייתי אומר תתחיל מלקרוא את הספר. מה כבר יש לך להפסיד? הוא גם אומר מתחילת הספר- תמשיך לעשן עד שתסיים לקרוא.

להפסיק לעשן נשמע מפחיד. לעשן זה מטומטם. צריך להחליט.

IMG_20210616_085556.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה רוצה להפסיק בכלל? בריאותית? כלכלית?

זה עניין מאוד מסובך וקשה. דבר ראשון אתה צריך להבין איזה סוג בנאדם אתה. האם יש לך כוח רצון לעשות מהלך כזה? האם כשאתה מחליט משהו אתה עומד בו?

אם כן, ניתן לעשות את זה לבד. או ב"מכה" או שבהתחלה עם תחליפים כלשהם שאחר כך יהיה קל יותר להיפטר גם מהם

אם לא, מומלץ סדנא/NLP/מישהו מקצועי שיעבוד איתך

אני אישית התחלתי לעשן אי שם בצבא, אף פעם לא הייתי מעשן כבד, במקסימום הייתי מגיע ל-7-8 סיגריות ביום. 

אחרי 2 הפסקות של מספר שנים, החלטתי לנקוט בשיטה שונה: אני לא מעשן ביום יום, אלא רק בסופי שבוע(או בטיולים בארץ או בחו"ל שאני מרשה לעצמי הכל יותר מהרגיל) וגם אז, לא בהגזמה. 2-3 סיגריות.אני נהנה לעשן אבל לא נתתי לזה להשתלט עליי בקטע של craving שלא יודע שובע/תלות פיזית ממשית. למשל פעם אחת הייתי בטיול עם מישהי והכנו סיגריה לעשן ופתאום התעכבתי עם הילד ודיברתי איתו כמה דקות, אז היא אומרת לי אני לא כמוך, כשאני צריכה סיגריה אני צריכה-סיגריה-עכשיו.

נכון שטכנית אני עדיין מעשן על כל המשתמע מכך, אבל כבר אין לי שיעול מעיק, הבית/אוטו/בגדים לא מסריחים מסיגריות ובכללי הפחתתי משמעותית את הצריכה

בינתיים אני רץ על זה כבר 3-4 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תביא בחשבון שמבחינה בריאותית 3 סיגריות ביום הן בגדר עישון כבד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מעשן כבד בהפסקה - קל זה לא!

יש אומרים שיותר קל להגמל מהרואין מאשר לסיגריות.

הגוף מתנקה מהניקוטין מהר, הריאות מתנקות לאט, לוקח להן שנים.

מאוד עוזר עם יש מישהו קרוב אליך שמפסיק איתך, אצלי זו הייתה אשתי.

כמו כן גם קראתי ספר שעזר לי (מתחילים להפסיק לעשן של גיא מרוז - גם מסביר הרבה וגם מצחיק).

בסוף, הקושי הגדול ביותר הוא ההרגלים...איך אפשר לא לעשן אחרי/תוך כדי:

חירבון/סקס/דייג/אלכוהול וכו'.

אז הקושי הוא בעיקר פסיכולוגי, חייב לאמר שכמה שהזמן עבר, זה נהיה פחות קשה.

בימים שהיה בא לי סיגריה בחודשים הראשונים, תמיד אמרתי לעצמי אז נדחה את החשק למחר, עד מחר זה כבר עבר.

באמת שאחרי כמה חודשים זה כבר לא היה ככ נורא, אבל חישקוקים המשיכו לצוץ בשנה שנתיים הראשונות, אחכ כבר לא.

תחשוב על היתרונות הבריאותיים

על החסכון הכספי

אל זה שלא תריח יותר כמו מאפרה (לא!!! אין לך מושג עד כמה אתה מסריח! רק שתפסיק ותתחיל להריח אחרים תבין)

אני גם מכיר את עצמי, ויודע ששאכטה אחת...ולמחרת הייתי כבר חוזר לקופסא ביום...אז אני כבר 13 שנים ו10 חודשים לא לקחתי שאכטה (כמו שאמרתי, מגדיר את עצמי מעשן כבד בהפסקה).

שיהיה בהצלחה!!!

• אהבתי 1

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, davemustaine87 כתב:

להפסיק ככה סתם זה קשה. מאוד. וגם אם אתה מפסיק זה יכול לחזור אלייך אחרי שנתיים. החשק לא הולך לאיבוד למשך המון זמן. 

צריך לקבל החלטה ולעשות את הסוויץ' בראש. כשאתה מצליח לעשות אותו ההפסקה לא קשה אבל חשוב לא להתפתות אפילו לסיגריה מזדמנת.

לגבי החשק בשנה הראשונה אתה מחפש את זה, בשנייה אתה כבר די אדיש ואחרי 3-4 שנים אתה לא יכול לסבול ריח של סיגריות.

היום אם מישהו מעשן עם חלון פתוח ברמזור לידי אני מרגיש את זה גם אם אני באוטו סגור.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

רק תביא בחשבון שמבחינה בריאותית 3 סיגריות ביום הן בגדר עישון כבד.

יש הבדל בין 3 לבין 30?

עזוב כלכלית,בריאותית.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפיצה הגדולה היא מ-0 ל-3, אם כי אין לי כרגע העקומות הרלוונטיות לפני. 

כדי לקבל מושגים - הנה מחקר על מעשנים "קלים" - שעישנו 1-4 סיגריות ביום. הסיכון למוות ממחלות לב וכלי דם עלה פי 2.74 לגברים פי 2.94 לנשים (בהשוואה ללא מעשנים), ויש פירוט לגבי סיבות תמותה נוספות וגם לגבי סה"כ תמותה (פי 1.57 לגברים ופי 1.47 לנשים. וכאן מחקר אחר - משווה בין מעשנים שחדלו עישון, הפחיתו, לא שינו ואף הגדילו את הכמות. שוב, הבדל עצום בין מי שהפסיקו לבין מי שרק הפחיתו. עכשיו, אל תכנס לפרטי המחקרים, יש ניואנסים שלא תבין כי זה לא מקצועך, אבל קרא את התקצירים ותבין מה משמעות עישון "קל" לכאורה.

דרך אגב, העישון כל כך מזיק שמספיק שתינוק יזחל על השטיח בדירה של סבתא וסבא - מה שקרוי עישון מיד שלישית - מעשנים כדי שיינזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף הכל בראש.

כמובן שלשנות את הסביבה כמו שהציעו (לא מעשנים בתוך המשרד) זה עוזר.

קודם כל לא להחזיק טבק או סיגריות.

גם אני וגם אבא שלי הפסקנו פשוט בהחלטה. של זהו מהחפיסה הזו אין יותר. אבל אני עישנתי כמה חודשים רק. אבא שלי הפסיק אחרי איזה 30 שנה ולא מעשן כבר 10 שנים.

• אהבתי 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...