Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקן מים לבית - המלצות.

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 1034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב.

אבקש המלצתכם (גם דיס המלצה תחשב) לגבי מתקן מים תמי 4 (שם גנרי...) ודומיו לבית.

מבקשים מים חמים + קרים לשתיה ואם זה עובר סינון (יודע שכן) - אז אחלה.

במה אתם משתמשים בבקשה ?

איך תשתנה ההמלצה אם יש רצון ל"פונקציית שבת" במתקן ? (או שזה סתם חרטא).

תודה.

עריכה אחרונה על ידי חולגי

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמי4 

משתמשים בגלל הטעם (שאר המכשירים לא טעימים לתושבי הבית)

החסרון שהוא הכי יקר בקטגוריה.

אם רוצים מותאם לשבת זה בדרך כלל נועם1 / נגה.

שניהם די דומים.

המים שלהם פחות טעימים, אבל מתרגלים

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות.

כשהייתי עצמאי בתחום, היבואן של "נוגה" (הדס פתרונות סינון אאל"ט) התקשר אליי בזמנו ודרש (ואני משתמש במילים עדינות מאד לעומת מה שנאמר בפועל) שארים את המחיר של הברים שהוא מייבא ושאני שיווקתי באתר שלי. 

כשסרבתי, הספק שלי סירב למכור לי את התוצרת שלו ועדכן אותי על זה- כי אחרת הוא (הספק שלי) לא יקבל יותר מכשירים של היבואן הזה למכירה.

אני עדיין שומר את ההקלטה של השיחה הזו לעת הצורך. 👿

אתם מוזמנים להאמין, או לא, ולעשות עם המידע הזה מה שאתם רוצים.

תמי זה סוג של חתונה קתולית. המסננים שלהם בנויים בצורה ספציפית שמתאימה רק לתמי, ולא ניתן להוסיף עוד מערכת סינון בנוסף על הבר (למעט בדגמים בודדים, שיש מתאמים מיוחדים למיטב ידיעתי).

בגדול המסננים שלהם זהים מבחינת איכות למסננים שמגיעים עם כ-ל שאר הברים בארץ, ואפשר לרכוש מסננים איכותיים יותר (ופחות) ממה שאתה מקבל עם הבר. ענייני טעם זה אישי לחלוטין, אני לא הרגשתי הבדל בין תמי לבין שאר הברים (ואני כן יכול לזהות מי עדן מול נביעות מול עין גדי במבחן עיוור. כח העל שלי. נביעות מריר יותר, ועין גדי "מחוספס" יותר במרקם 😉 ).

הבר שרץ אצלי הכי הרבה היה "אטלנטיס". עליו אני ממליץ. יש הרבה סיבות למה הוא היה כל כך פופולרי, ולכן אני ממליץ עליו (נוח לבקבוקים, אמין, מעוצב אלגנטי. אלו רק חלק מהרשימה). אפשר בקלות לחבר לו גם מערכת סינון רצינית יותר, שבסופו של דבר מקבלים מים ברמה מקבילה לרמה של מים מינרלים (נבדק אמפירית עם מד TDS- כמות מומסים במים). לא רק לבר הזה, אגב. ניתן לחבר מערכת כזו כמעט לכל בר בשוק שמגיע עם מסנן יחיד חיצוני.

אם יש רצון לפונקציית שבת, אין יותר מדיי תחרות בשוק הזה. יש דומני רק אחד בשוק שהוא מוצהר שהוא שומר שבת. 

אני הייתי אומר ש"פיקוח נפש דוחה שבת" ושתיית מים נחשבת לפיקוח נפש. אבל זה רק אני.

עריכה אחרונה על ידי ברווז
  • אהבתי 4
  • מעניין 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ברווז

בוודאות יש 2 שהם מותאמים גם למים חמים וגם קרים בשבת.

נועם1 ונגה.

יש עוד כמה שניתן להשתמש רק במים הקרים.

וזה לא פיקוח נפש,

כאמור לי יש תמי4 שאסור לגמרי בשבת.

לפני שבת אנחנו ממלאים בקבוקי זכוכית במים קרים.

שמים מיחם למים החמים.

נכון זאת טרחה.

אבל חברי הבית לא מוכנים לטעום משהו אחר חוץ מתמי4 

(היה לחמותי מתקן של נגה, אף אחד לא הסכים לשתות ממנו. )

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק תמי 4 ומרוצה ממנו.

במשרד יש לנו מעיינות. הוא נחמד, פשוט ויש לו מצב שבת. חסרון מרכזי שלו שלוקח לו ים זמן להרתיח מים (לקפה שחור)

התרומה הכי גדולה שלי אליך היא דווקא בדיס: תתרחק כמו מאש מebar (לשעבר אלקטרה). לא ארחיב במילים, חפש ebar בגוגל וגש לפרק הביקורות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

שמעתי (מודה זו באמת שמועה) שמצב שבת במכשיר מים כזה, יכול לקצר את חייו באופן משמעותי (הצטברות אבנית).

נכון / לא נכון ?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, חולגי כתב:

תודה למגיבים.

שמעתי (מודה זו באמת שמועה) שמצב שבת במכשיר מים כזה, יכול לקצר את חייו באופן משמעותי (הצטברות אבנית).

נכון / לא נכון ?

אם אני מבין נכון, במצב שבת המכשיר מרתיח לבדו את המים בהפרשי זמן קבועים כדי שהמשתמש חלילה לא יגרום לחילול שבת בזה שהוא שותה משהו חם. אותו הדבר לגבי קרים.

(במצב רגיל, צריך ללחוץ על הכפתור לחימום והקירור נכנס לפעולה אוטומטית כשהמכשיר מרגיש ש"נעלמו לו" מים קרים ומה שבמיכל התחמם יותר מדיי)

במכשירים עם סינון אבנית מינימלי, זה נכון. זה מקצר את חיי המכשיר. 

במכשירים עם סינון רציני, זה פחות משמעותי (לגבי מערכת סינון בלבד). למכשירים שמחוברים למערכת אוסמוזה, זה לא פונקצייה בכלל ברמת העיקרון. בגדול. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב שבת נותן שני דברים:

קרים - התחלת קירור בפרקי זמן קבועים ואז קריאת טמפרטורה, במידה והיא גבוהה. ממשיך לקרר עוד כמה דקות (לא זוכר בדיוק) ועוד פעם קריאה. 

זה נסמך על "המשכת מצב" במונח ההלכתי.

במים החמים.

ברז הכניסה נסגר (אין כניסת מים קרים חדשים כל השבת)

ואז זה עובד כמו מיחם. גוף חימום שעובד קבוע בהספק נמוך מאוד.

במקרה לפני חצי שנה היה לי דיון עם אחד העובדים בחברה ולכן אני מכיר את האינפורמיה הזאת

• מעניין 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי לפני 3 שנים מתקן שהוא כשר לשימוש בשבת למים קרים בלבד. 

לפני שנה בערך הוא הפסיק לחמם (כנראה הלכה לו היחידה) התבאסתי אבל אחרי שראיתי את החשבון חשמל שהשתפר אז פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, om2 כתב:

במים החמים.

ברז הכניסה נסגר (אין כניסת מים קרים חדשים כל השבת)

ואז זה עובד כמו מיחם. גוף חימום שעובד קבוע בהספק נמוך מאוד.

יש סיבה שהמיחמים הם גדולים פיזית... מיכל מים חמים של בר מים הוא קטן (לרוב משהו כמו 2 ליטרים בלחץ). גוף חימום שעובד קבוע על מיכל קטן כזה, זה מאד לא בריא למכשיר... ואני בספק שהתכנון הפנימי של המכשיר בוצע כך שיהיה מספיק מקום לשמור על כל הרכיבים האלקטרוניים מספיק רחוקים ממקור חום תמידי, וזה מעבר לעומס שמופעל על גוף החימום שמתוכנן לעבוד לפרקים קצרים יחסית. ועוד לא דיברתי על האבנית אפילו.

מצד שני, כל זה עבורי זה תיאורטי- לא עבר דרכי אף פעם בר שומר שבת, כך שלא יצא לי לפרק אחד ולראות מה קורה בתוכו ואיך הוא בנוי.

אני הייתי חופר את הרשת ומחפש חברה שנותנת לפחות 3 שנים אחריות.

מצד שני, חברה כזו היא כנראה לא מקצועית...

אם הקטע של ה"שומר שבת" הוא דיל-ברייקר, קחו בחשבון תוחלת חיים מוערכת של כשנתיים ואז צריך להחליף\לתקן בעלות כספית.

אם זה לא דיל-ברייקר, קחו אחד נורמאלי.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר יש פה מומחי סינון, שאלה, יש לי תמי4 family עם מסנן שלהם. מתחת לכיור יש לי מסנן "אמריקאי" - נקנה בחנות שמתמחה בסינון מים, אמר לי שזה מסנן מצוין, שעולה כ-100 שקלים. שאני מחליף פעם בשנה

האם אפשר לוותר על אחד המסננים? אם הסינון הכפול יכול לגרוע במשהו? האם הוא משפר במשהו?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי שלהרתיח אותם מים יותר מפעם אחת מאוד לא בריא.

אם הבנתי נכון, תמי 4 מרתיח את אותם מים הרבה פעמים?

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ברווז כתב:

אם הקטע של ה"שומר שבת" הוא דיל-ברייקר, קחו בחשבון תוחלת חיים מוערכת של כשנתיים ואז צריך להחליף\לתקן בעלות כספית.

אם זה לא דיל-ברייקר, קחו אחד נורמאלי.

לא דיל-ברייקר. ממש לא.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...