Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: GENESIS G70 2.0L - מיני מבחן

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

6.5 שניות ל-100 , לא הייתי קורא לזה חלש או איטי, בכל מקרה.

במקרה הזה ביצועי הרכב קשורים גם לגיר. אבל מצד שני ניתן לצפות לאמינות גבוהה, יחסית לגירים רובוטיים למיניהם, שמגיבים מהר יותר.[ DSG, DCT וחבריהם].

יש לציין שהם היו נדיבים מאוד, להשאיל לך רכב כזה לכמה שעות.

בכל סוכנות רכב אפשר לקבל דבר כזה?

לא ביקשו ממך פיקדון?

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה 6.1 שניות, אבל כמובן ש'איטי' זה מושג יחסי, והוא גם סובייקטיבי. לי זה מרגיש איטי ביחס לקופרה, וגם על הנייר ביחס למחיר ולמיצוב הספורטיבי - אני מצפה ליותר סוסים באורווה.

מן הסתם זה ירגיש מהיר לכל מי שמגיע מרכבי מנהלים/רכבים משפחתיים של 150-200 כ"ס.

מעבר לזה, אם המנוע לא מספיק חזק להוציא את התחת להחלקה, זה מוציא את העוקץ מכל העניין של ההנעה האחורית, הדיפרנציאל וכו'.

לגבי קבלת רכב לכמה שעות - בהחלט נדיב, זה מאד משתנה בין היבואנים, יש כאלה שמשחררים בקלות, יש כאלה שאין סיכוי, בטח לא בלי נציג, ויש כאלה שייתנו רק אחרי שתגיע לפגישה וייראו במי מדובר.

במקרה הזה כל מה שנדרש זה שיחת טלפון קצרה עם נציג שקצת שאל עליי, מה אני מחפש, במה אני נוהג כרגע, אבל לצורך העניין הייתי יכול להיות גם סתם אחד שבא לו לקחת רכב לסיבוב חינם ולהתחרע עליו.

כל מה שביקשו כשלקחתי את הרכב זה לצלם את רישיון הנהיגה, וזה מה שמקובל בכל מקום, אף פעם לא מבקשים פיקדון או משהו כזה, בשביל זה יש להם ביטוח, וגם יוצא להם להשתמש בו לא מעט, זה חלק מהעסק.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@misterb

תודה על הסקירה המקיפה, היה מהנה מאוד לקרוא אותה.

רוצה לשאול:
- אני מבין שאתה מגיע מקופרה (שכנראה גם משופרת) ולכן אתה אומר ש6.1/6.5 ל-0-100 זה "לא מהיר" אני מניח שזה סובייקטיבי,
אבל לרכב של 1.6 טון זה נתון נהדר לא? ואם אתה מדבר בתגובה ל @yossiavielעל משפחתיות או מנהלים.. זה לא מה שהג'נסיס הזו? סוג של מנהלים ספורטיבית?

- למה רשמת שהצמיגים לא דביקים?
ברמת רכב מהיבון אלו צמיגי ספורט פלוס לא? הם אוחזים מצויין ביחס לשאר הבררה שמקבלים ברכבים חזקים פחות ויקרים פחות.. ומגיעים גם במותגים יקרים הרבה יותר ונחשבים צמיגים מצויינים,
הרי זה לא שתקבל פה צמיגים שהם סמי סליקס 🤷‍♂️

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ציינתי שזה סובייקטיבי, אבל אם מסתכלים על יחס כ"ס/שקל למשל, אז התמורה פה לא מוצלחת.

אם נגיד משווים לקופרה, שהיא 290 כ"ס סטוק ומשקל 1420, ועושה 5.7 שניות ל-100 - כאן הנתון היבש לא מציג את כל הסיפור, כי הקופרה הנעה קדמית והתאוצה מהמקום מוגבלת עקב חוסר יכולת להוריד את הכוח לכביש.

עם הנעה אחורית היא הייתה מקצצת כמה עשיריות. ההבדל בפועל הוא בהאצות ביניים, הקופרה הרבה יותר חזקה בכל מצב, גם תוספת של 45 כ"ס וגם פחות 180 ק"ג.

בסה"כ זה נתון לא רע למנהלים ספורטיבית, אם הייתה עולה 250K נגיד. במחיר שלה אתה מצפה ליותר, ובטח מצפה למספיק כוח להחלקות זנב אחרת באמת חבל להשקיע בגירסת ספורט.

במחיר הזה הייתי מצפה לקבל את המנוע הגדול עם 365 כ"ס.

ציינתי לגבי הצמיגים שזה צמיג 'רגיל' לא איזה CUP2 או משהו כזה עם אחיזה גבוהה מהרגיל שמקשה להוציא את הזנב. זה אחלה צמיג אבל הוא לא משהו חריג, זה רק כדי להבהיר שהבעיה היא בחוסר כוח של המנוע, זה הכל.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה המפורטת.

מצחיק שאתה מצד אחד כותב שהזנב לא משתחרר בקלות, ומצד שני בסקירה שרראיתי אתמול הם מצחקקים על איך הזנב בורח ב11:20 וב12:00

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בכיכר עם אספלט לא איכותי במהירות אפס עם פרובוקציה גם אני הצלחתי להוציא אותה, אבל לדוגמה בפניית 90 מעלות ימינה בצומת שלוקחים ב-50 קמ"ש בערך, שרק התחננה לדריפט קטן - ניסיתי וניסיתי והתחת סירב לצאת.

כנ"ל בכל פניה בכביש בבית אורן, זה פשוט קשה עד בלתי אפשרי.

שים לב שגם כפיר דיבר כל הזמן על כמה הוא היה רוצה את המנוע החזק יותר, זה לא סתם. הם יותר באים לפרגן ולא לקטול רכבים, אז צריך לקחת את הביקורת שלהם בפרופורציה הנכונה.

למשל הם לא אמרו כלום לגבי מרווח הרגליים במושב האחורי והמקום מתחת למושב. אולי כי בועז כיוון את הכיסא לגובה שלו וישב מאחורי עצמו, והוא די קטן..

לפני 2 דקות, eyal_ro כתב:

הפתרון...?
ג'וליה וולוצ'ה. ( אבל אני משוחד)

אמור לבחון גם בהמשך, אין לחץ זמן :)

עריכה אחרונה על ידי misterb

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, misterb כתב:

טוב, בכיכר עם אספלט לא איכותי במהירות אפס עם פרובוקציה גם אני הצלחתי להוציא אותה, אבל לדוגמה בפניית 90 מעלות ימינה בצומת שלוקחים ב-50 קמ"ש בערך, שרק התחננה לדריפט קטן - ניסיתי וניסיתי והתחת סירב לצאת.

כנ"ל בכל פניה בכביש בבית אורן, זה פשוט קשה עד בלתי אפשרי.

שים לב שגם כפיר דיבר כל הזמן על כמה הוא היה רוצה את המנוע החזק יותר, זה לא סתם. הם יותר באים לפרגן ולא לקטול רכבים, אז צריך לקחת את הביקורת שלהם בפרופורציה הנכונה.

למשל הם לא אמרו כלום לגבי מרווח הרגליים במושב האחורי והמקום מתחת למושב. אולי כי בועז כיוון את הכיסא לגובה שלו ויש מאחורי עצמו, והוא די קטן..

אמור לבחון גם בהמשך, אין לחץ זמן :)

בטח שיש לחץ זמן....כל יום שאתה לא עם ג'וליה הוא בזבוז :-)

• מצחיק 1

BMW M135I

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עדיין נכון ש-0 ל-100 זה לא הכל בחיים, או כוח באופן עקרוני, אבל כאן זה פשוט מפריע להנות ממש שהרכב מסוגל לעשות.

צריך גם כוח וגם רכב שמאפשר להנות ממנו, אם אחד מהחלקים חסר - ההנאה פחותה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...