Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות הדעת שלי על מעבר לסיגריה אלקטרונית מעישון סיגריות לטובת מי שרוצה לעשות את המעבר.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כמו לרבים אחרים, סיגריות זאת ההתמכרות שלי חיי, התחלתי בגיל מאוד צעיר, עישנתי המון שנים.
ההפסקה הכי ארוכה שלי הייתה 7 שנים, בזמן הקורונה בגלל כל מיני תירוצים כאלה ואחרים נשברתי שוב ומהר מאוד חזרתי לעשן  
כמו קטר קופסה - קופסה וחצי ביום.
אז אחרי 4 מכשירים, כ50 נוזלים שונים וקרוב ולחצי שנה של התנסות באתי לחלוק את החוויה שלי כדי שלא תבזבזו את כספכם לשב כמוני בגלל חוסר בידע.

1) התחום בארץ מאוד לא מפותח ביקרתי בעשרות חנויות ברחבי הארץ שמכרו מוצרים לvape וברוב המקומות למוכר אין מושג על מה הוא מדבר,
זה יהיה מלווה ב"עזוב זה לא חשוב" או "יש לזה טעם סבבה תקנה בקבוק ב60 ש"ח אתה תמות על זה". 
החנויות המסוכנות ביותר הן חנויות "מוצרי עישון" שיש בהן מדף של vape, ממליץ להתרחק, הנוזלים שם לרוב זבל ורמת הידע של המוכרים בנושא היא 0.

2) תחום הvape מחולק ל2 חלקים, החלק הגדול והעיקרי הוא היפסטרים שרוצים להוציא הרבה עשן בטעם מלון שוקו אפרסק ומנטע עם 0% ניקוטין.
התחום הזה כולל בתוכו גם את בני הנוער שעומדים ליד הקיוסק ומבקשים ממך לקנות להם vape חד פעמי כי אין להם 18. 
אם בילדות שלי היה מגניב לעשן בתיכון סיגריה ללא פילטר שלקחת לאבא שלך, כיום זה עניין הvape. ולצערי רוב התחום הזה מכוון לקהל היעד ההיפסטרי.
החלק השני, קטן משמעותית, הוא האנשים שמנסים להחליף את הסיגריה הרגילה באלקטרונית, לא כ"כ פשוט לעשות ולמוכרים אין הרבה סבלנות לקבוצה הזאת,
מכיוון שכל הקטע של זה הכי נוצץ, יש על זה תמונה של בוב מארלי וזה מוציא הכי הרבה "עשן" לא ממש עובד עליהם.

3) אין דבר כזה vape בטעם סיגריה, לא משנה מה יהיה כתוב על הבקבוק, מרלבורו, טבק, טבק איכותי, טעם סיגריה, טעם סיגר וכו'
אין דבר כזה, לעולם לא יהיה לזה טעם של סיגריה. תשכחו מזה באמת לא ממליץ לזרוק כסף על זה. במקרה הטוב יהיה לזה טעם מתוק לא קשור כלשהו,
במקרה הרע יהיה לזה טעם מר מאוד רע שלא קשור בשום צורה לסיגריה או לסיגר.

4) נוזלים, אני לא מבין גדול בתחום אבל זה מה שהבנתי בתקופה האחרונה, יש שפע נוזלים זולים עם אחוזי ניקוטין כאלה ואחרים בבקבוקים צבעוניים. 
אני לא ממליץ עליהם בכלל, הם לרוב חלשים, צריך לשאוף אותם המון כדי להרגיש את סיפוק הניקוטין למעשן כבד.
אני נעצרתי על נוזלי nicotine salts, זאת לא חברה, זה סוג של נוזל שמספר חברות מייצרות, הבקבוקים יותר קטנים, המחיר יותר יקר, אבל הם לרוב מגיעים עם 20mg ניקוטין (המקסימום שמותר בארץ)
וזה הנוזל היחיד שנותן לי סיפוק של סיגריה. כתוב על הבקבוק תמיד nicotine salt אז אם המכור מבלבל לכם את המוח שזה אותו דבר ולא כתוב, אל תאמינו.

5) איזה טעם לבחור? יש שפע טעמים פירותיים, אני אישית לא סובל אותם, הם מאוד מתוקים וכל הזמן יש תחושה של מציצת סוכרייה בפה, גם אם הנוזל לא נראה לכם מתוק מידי בחנות, לי אישית אחרי יום יומיים 
ממש נמאס מטעם של תות בפה. אני בוחר בטעמים נטרליים, מנטע, אוכמניות מנטע, ווניל,  כרמל עדין וכו'.

6) האם אפשר להפסיק לעשן עם זה ללא הסבל הרגיל שבא עם הפסקת עישון? אכן כן. לא עישנתי בערך חודש וחצי סיגריות בכלל. אחרי זה נשברתי ואני מעשן 2-3 סיגריות ביום ובשאר הזמן מאדה. 
זה לא מושלם, אבל 2-3 ביום עדיף מ20-30.

7) כמה זה מזיק בהשוואה לסיגריה? האמת שאני לא יודע, האינטרנט אומר שזה עושה כ10% נזק של סיגריה, אני לא יודע אם זה נכון לאור העובדה שרק לפי 100 שנה אנשים טענו שעישון זה בריא.
מה שאני כן יודע להגיד שאני מרגיש הרבה יותר טוב, אני לא נחנק כשאני הולך, אני לא מסריח כל הזמן מסיגריות, אין לי טעם מגעיל בפה בכל הזמן בגלל הסיגריות ואני לא צריך לגרד את הניקטוין מהשיניים ב7 בבוקר.
איכות החיים משתפרת פלאים.

8 ) איזה מכשיר לבחור? המכשירים באים בכל מיני גדלים וסוגים, אני ממליץ ללכת על מכשיר POD רגיל עם סליל ניתן להחלפה וצג שאפשר לראות בו את אחוז הסוללה, הייתה לי חוויה מאוד רעה עם מכשיר SMOK,
לא ממליץ בכלל. אחרי שקניתי מכשיר של VAPORESSO הבנתי איזה זבל היה המכשיר של SMOK באותו מחיר. שימו לב שאתם קונים מכשיר עם סלילים שניתן להחליף, יש מכשירים שהסליל מחובר לPOD וכל פעם צריך
צריך להחליף את כל הPOD בהחלפת סליל (POD זה הראש של המכשיר, המיכל בו הנוזל נשמר).

מקווה שזה יועיל למישהו ובהצלחה עם המלחמה בסיגריות!

עריכה אחרונה על ידי Alkash
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה שירשור ענקי לגבי זה, שהוליד פורום ייעודי לנושא ע"י חבר הפורום הזה...

טעמי SALT מיועדים לשאיפה כמו סיגריה רגילה (MTL, פה-ריאות) ולא נועדו לשימוש עם שאיפה ישירה (DL, ישירות לריאות = "נרגילה אלקטרונית").

ככלל אצבע, לא מומלץ להתחיל מהמינון הכי גבוה של ניקוטין, אם כי זה אפשרי ובהחלט אפשר לרדת בהדרגה (התחלתי עם 24 מ"ג. היום אני על 6).

וזה עובד. אני עם אלקטרונית נטו מאז 2012.

ברוך הבא למועדון.

נ.ב.

עם האלקטרונית אני גם יכול להתאמן (קראטה). כשניסיתי בעברי הרחוק להדליק סיגריה רגילה סביב 5 דקות אחרי אימון, חשבתי שאני מצאתי את מותי... 

אין סירחון שנתקע בכל מקום.

תופעת הלוואי השלילית היחידה שאני יכול לציין: אנשים יתחילו לשאול אותך "זה באמת עובד?" ו\או לומר לך "זה עושה בצקות בריאות" :lol:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ברוך הבא למשפחת המאיידים :-)

2. יש מספר חנויות VAPE מקצועיות בישראל עם מוכרים שממש מבינים מה שהם מוכרים כי הם מאיידים בעצם. 

3. "ניקוטין מלח" זו המצאה חדשה יחסית, משהו כמו 4 שנים אם אני לא טועה. אין לזה קשר לטעם בכלל, זה פשוט ניקוטין סינתטי בריכוז גבוה ועם ספיגה מהירה יותר במחזור הדגם, בדומה לזה של סיגריה רגילה. הוא מתאים לסוג מסוים של מכשירים, כמו חלק ממכשירי הפוד. 

4. עולם האיוד הוא עולם עצום של אלפי מכשירים שונים, מחולקים לבערך 10 קטגוריות.

5. כן, אין טעם של סיגריה אבל של טבק בהחלט שיש. המסע למצוא טעמים שטובים/טעמים לך זה מסע שיכול להיות ארוך מאוד מאוד. אבל המבחר הצום, כולל יצרנים ישראלים טובים למדי. 

6. אני מאדה כבר מעל 10 שנים ותאמין לי, הגעת בזמן כי יש מכשירים מעולים כיום ומאוד פשוטים לשימוש. 

מוזמן לשאול כל שאלה אם יש וכמובן בהצלחה. לי זה ממש הציל את החיים (הייתי מעשן 3 קופסאות ביום). 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון רב בייצור נוזלים.
ניקוטין מלח (SALT) זה לא ניקוטיןל סינטתי אלא אותו הניקוטין כמו ניקוטין רגיל רק בתוספת של חומר שגורם לרמת הPH שלו להיות קרובה לרמת PH שמתאימה לגוף האדם (מכאן השם ניקוטין מלח כלומר ניקוטין + מלח) מה שמקטין את תגובת ה"צריבה" בגרון וגורם לקליטה מהירה יותר בגוף.
כלומר פשוט אפשר להכניס יותר ניקוטין (רמת מ"ג יותר גבוהה) בלי לגרום למשתמש להחנק, פעם כשלא היה ניקוטין מלח לאדות 12 מ"ג היה נחשב להארדקור היום עם ניקוטין מלח אפשר לאדות גם נוזלים עם 30-50 מ"ג ניקוטין.
אגב ניקוטין מלח הולך מצויין גם בנוזלי DL ברמות מ"ג נמוכות רק בגלל שהוא פחות צורב ופחות מחניק.

כל העניין באידוי זאת היכולת לשלוט במינון הניקוטין, הפסקת עישון נכונה בעזרת אידוי נעשת על ידי ירידה הדרגתית במינון הניקוטין בנוזל.

לא מעשן ולא מאדה כבר 3 שנים בזכות אידוי

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Gavrik כתב:

פעם כשלא היה ניקוטין מלח לאדות 12 מ"ג היה נחשב להארדקור 

אז... 18 מ"ג על כזה כמו בתמונה. הופך אותי להארדקור? טוב לדעת 🤪:lol:

image.jpeg.76cc88bbfad3ccfd078089b17bf1b923.jpeg

ירדתי ל-12, ומשם ל-6 לאחרונה.

מישהו מהעבודה פעם התווכח!!! איתי שהוא רוצה שאכטה.

נמאס לי אז נתתי לו.

מאז הוא לא ביקש יותר :rofl:

המסכן כמעט נחנק למוות...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Gavrik כתב:

כל העניין באידוי זאת היכולת לשלוט במינון הניקוטין, הפסקת עישון נכונה בעזרת אידוי נעשת על ידי ירידה הדרגתית במינון הניקוטין בנוזל.

לא מעשן ולא מאדה כבר 3 שנים בזכות אידוי

^^^^^^^^^^^^

אני גם הפסקתי לעשן בזכות האידוי.

וגם לאדות הפסקתי לפני שנתיים, האמת הפסקתי סתם ככה - עד כדי כך זה ניהיה סתם הרגל של לשבת ברגוע להוציא קצת עשן סליחה, אדים.

האמת?

כאילו ממש נחמד לי בריאות, והביצועים הספורטיביים שלי השתפרו פלאים, לא יודע אם זה באמת קשור להפסקת האידוי או לא.

מדי פעם אני חושב על זה שזה היה כיף לאדות גם עם 0 מ"ג ניקוטין, אבל אין באמת סיבה לחזור לזה.

מה שכן אם ארגיש שחייב סיגריה כי חס וחלילה קרה משהו - ישר לאלקטרונית.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, ch2856 כתב:

2. יש מספר חנויות VAPE מקצועיות בישראל עם מוכרים שממש מבינים מה שהם מוכרים כי הם מאיידים בעצם. 

3. "ניקוטין מלח" זו המצאה חדשה יחסית, משהו כמו 4 שנים אם אני לא טועה. אין לזה קשר לטעם בכלל, זה פשוט ניקוטין סינתטי בריכוז גבוה ועם ספיגה מהירה יו

שירשור מאד מעניין😇

אני הפסקתי לעשן מזמן אבל כבר שנה מתעסק עם האידוי.

באיזה מכשיר אתה משתמש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי שיכולתי לומר שאני משתמש במכשיר אחד :-) הארון שלי מלא בעשרות מודים מכל הסוגים ומאות אטומייזרים, למרות שבשנתיים האחרונות בערך התקבעתי על שניים, gear tra וטייפון GT4. כבר שנים רבות DL סליל אחד. הבעיה שלי היא שאני עובד לבד אז המכשיר צמוד אלי כל הזמן, מניח שאם הייתי בסביבה שלא מאפשרת לאדות כל הזמן אז אולי גם הייתי נגמל מזה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
בתאריך 15.6.2021 בשעה 06:26, ch2856 כתב:

3. "ניקוטין מלח" זו המצאה חדשה יחסית, משהו כמו 4 שנים אם אני לא טועה. אין לזה קשר לטעם בכלל, זה פשוט ניקוטין סינתטי בריכוז גבוה ועם ספיגה מהירה יותר במחזור הדגם, בדומה לזה של סיגריה רגילה. הוא מתאים לסוג מסוים של מכשירים, כמו חלק ממכשירי הפוד. 

4. עולם האיוד הוא עולם עצום של אלפי מכשירים שונים, מחולקים לבערך 10 קטגוריות.

5. כן, אין טעם של סיגריה אבל של טבק בהחלט שיש. המסע למצוא טעמים שטובים/טעמים לך זה מסע שיכול להיות ארוך מאוד מאוד. אבל המבחר הצום, כולל יצרנים ישראלים טובים למדי. 

6. אני מאדה כבר מעל 10 שנים ותאמין לי, הגעת בזמן כי יש מכשירים מעולים כיום ומאוד פשוטים לשימוש. 

מוזמן לשאול כל שאלה אם יש וכמובן בהצלחה. לי זה ממש הציל את החיים (הייתי מעשן 3 קופסאות ביום). 

סורי על ההקפצה, עברתי על כל עמוד ב"שרשור הגדול" ואני מניח שדברים השתנו בעשר השנים האחרונות, לכן רציתי לשאול אם תוכל לתת המלצה לחנויות ספציפיות?

או לחלופין brand או דגם ספציפי של vape טוב ו"ניקוטין מלח".

במקביל, אשמח לקבל המלצה לפורום/מקור מידע בנושא.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית יש חוויות טובות מאוד עם vaipe

מעולם לא עישנתי או לקחתי עשן משום דבר.

כן לקחתי פעם שאכטה מהאינהלציה של אחיינית שלי.

אז בתור פאסיבי הדבר הכי מגעיל זה סיגריות.

דווקא נרגילה מקטרת וסיגר לא מפריע ואפילו נחמד שמישהו מעשן בסביבה.

אבל אם מישהו מעשן סיגריה לידי, זה כמו שיצא לו "נאד רטוב" למזלי אני אוכל הרבה שעועית אז אם מישהו מעשן סיגריה לידי אני "משחרר" לידו.

השינוי המרענן שהרבה משתמשים בווייפ במקום לעשן, וזה ממש נחמד שמישהו עובר לידך עם אדים בריח אפרסק במקום סירחון של סיגריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, lolshimi11 כתב:

סורי על ההקפצה, עברתי על כל עמוד ב"שרשור הגדול" ואני מניח שדברים השתנו בעשר השנים האחרונות, לכן רציתי לשאול אם תוכל לתת המלצה לחנויות ספציפיות?

תודה רבה.

אני הייתי עם הקליבורן g ועבדרתי ל-a2.

הקליבורן מאוד מומלץ אבל לא בגירסה של הסלילים המתחלפים(g) כי לפעמים הנוזל עולה אצלו. זה מהניסיון שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, lolshimi11 כתב:

תודה רבה.

אני לא משתמש במוצרים המיועדים לניקוטין מלח כך שאני רחוק מלהבין בתחום זה, אבל אתה מוזמן להצטרף לקבוצת הפייסבוק בתחום הקיימת כבר מעל לעשור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, ch2856 כתב:

אני לא משתמש במוצרים המיועדים לניקוטין מלח כך שאני רחוק מלהבין בתחום זה, אבל אתה מוזמן להצטרף לקבוצת הפייסבוק בתחום הקיימת כבר מעל לעשור. 

משום מה אין לי גישה לעמוד, תוכל לציין את שם הקבוצה?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, lolshimi11 כתב:

משום מה אין לי גישה לעמוד, תוכל לציין את שם הקבוצה?

תודה רבה.

שלח לי את השם שלך בפייסבוק ואשלח לך הזמנה מתוך הקבוצה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 17.7.2022 בשעה 15:00, Giant_TA כתב:

אני הייתי עם הקליבורן g ועבדרתי ל-a2.

הקליבורן מאוד מומלץ אבל לא בגירסה של הסלילים המתחלפים(g) כי לפעמים הנוזל עולה אצלו. זה מהניסיון שלי.

אתה בעצם ממליץ על הסיגריה הזו?

https://www.takeair.co.il/product/uwell-caliburn-a2-pod-kit-520mah-2ml

הכי חשוב אם יש המלצה על סיגריה אחרת, בלי RGB ואם יש אור כלשהוא לאינדיקציה אז שיהיה ממש בקטנה

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...