Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוטרתי. מה עכשיו?

ArikB
שימו לב! השרשור הזה בן 1031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי שנים של עבודה רצופה שמתוכן עשר שנים האחרונות באותה חברת הייטק, פוטרתי. בשבוע הבא שיחת השימוע. 

איפה מתחילים? כמה חשוב הלינדקאין? 

אני רשום אבל לא נכנסתי שנים. 

מה מכינים לשיחת שימוע? 

עצות למישהו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לינקדאין זה אחלה כדי לקבל פניות. מגייסים ומגייסות מחפשים שם, וגם אתה יכול לבדוק שם אפשרויות.

יש גם פלטפורמות אוטומטיות או חצי אוטומטיות לחיפוש, כמו woo.io

מניח שזה תלוי מקצוע, אבל אם אתה מהנדס - שב להתאמן, לחזור על תרגילים וחומר מהתואר. יש מלא אתרים שמאפשרים לתרגל את זה.

איך להתכונן לשימוע תלוי בך וביסטואציה הפרטנית. במקרה מאוד קיצוני אם אתה חושב אתה יכול או רוצה לעצור את התהליך - אתה יכול גם להביא עורך דין שייצג אותך בפגישה.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ArikB כתב:

עצות למישהו? 

באיזה תחום הנדסה אתה?

אתה כנראה זוכר שלא מזמן חיפשתי עבודה- מסתבר שעד שאתה מוצא את המקום הראשון, זה ממש קשה.

מהרגע שאתה משנה סטטוס בלינקדאין ל "עובד איפושהו/נסיון מאיפושהו", עטים עליך עוד לפני שאתה מספיק לנשום. ממצב שבו לא הצלחתי לקבל הצעה אחת, זה הגיע למצב שדחיתי 2 הצעות.

העצה הראשונה היא- קח חופש לחודש.

והשניה- קח מהעבודה הנוכחית שלך כל דבר שמותר לך ויכול לשמש כדוגמה לפרויקט שתוכל להראות למעסיק עתידי, זה יעזור שיחרבשו לך בשכל הרבה פחות בראיון העבודה עם שאלות תיאורטיות שאולי לא רלוונטיות 

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת חבל שלא עדכנת את הלינקדאין עד היום.

תכתוב קורות חיים ואח"כ תעדכן את הלינקדאין כך שישקף את קורות החיים. הם צריכים להיות תואמים.

בלינקדאין תשאיר את מקום העבודה הנוכחי כמקום שאתה עובד בו. בשום מקרה אל תכתוב סטטוס של פנוי להצעות או משהו כזה.

למה פיטרו אותך? אתה לא חייב לענות כאן אבל תענה לעצמך. אם זה בגלל שסגרו פרויקט אם משהו כזה שלא מוציא אותך בעייתי זה טוב. אם פיטרו אותך ספציפית, תחשוב איך אתה מתמודד עם זה בראיונות. אתה חייב להגיע מוכן טוב לשאלה למה פיטרו אותך. והיא תגיע.

תכין לפחות שני ממליצים, עדיף מנהלים ישירים, שאתה יודע שיתנו המלצה כנה וחיובית.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך לינקדין מעודכן לא צריך קורות חיים אפילו. אני שלחתי רק לינק ללינקדין ולא כתבתי קורות חיים בסבב האחרון (חצי שנה אחרונה)

• מעניין 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתאמן על שאלות טכניות מהספר cracking the coding interview ומאתרים כמו leetcode.

בפעם הקודמת שחיפשת עבודה (לפני 10 שנים) כנראה תחום הראיונות הטכניים היה פשוט יותר אבל כיום בלי להתאמן על התרגילים מראש קשה לעבור ראיונות.

עולם לא הגיוני, אבל זה מה יש...

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבלנות.

הדבר הראשון שדאגתי להשיג הוא מכתב המלצה מהמעסיק האחרון, 

ולאחר מכן התמדתי לגשת לראיון עבודה לפחות אחד ליום (ענף הבנייה),

גם כשהטלפון לא צלצל, הלכתי לדפוק על דלתות.

אם תוכל לפרט מהו המקצוע שלך - יהיה קל יותר להשיב לגבי הלינקדאין.

אגב לא ציינת את גילך.

• רעיון טוב! 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השימוע (ובאופן כללי), אני באופן אישי מעדיף לא להיות במקום שלא רוצים אותי בו. אני מאמין שעדיף משמעותית להיות במקום שמעריכים אותך מכמעט כל סיבה אפשרית. מצד שני, זה באמת תלוי כמה אופציות יש שלך.

אם תפרט טיפה יותר לגבי מה עשית ומה הניסיון שלך, תקבל כנראה עצות סבירות יותר, אולי אפילו הצעות רלוונטיות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להכין לשיחת שימוע, בעקרון זה לפרוטוקול. אמורים לעדכן מה סיבת הפיטורים לפני השימוע כדי שתתארגן לטעון נגד.

אם לא אמרו תבקש סיבה... ותנסה למשוך עוד כמה ימי משכורת עד השימוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, מצטער לשמוע!

לגבי השימוע, זהו טקס שהמעסיק חייב לעשות, לפי הכללים.

אם נפרדים ממך בצורה הוגנת ויפה, ממליץ לך בחום לעשות את אותו הדבר, ולהבליג על הכעס והעלבון. השתתף בשיחת השימוע ושמע מה שיש להם לומר. אם יש לך מה לומר, אמור בצורה מכובדת. ביצת ההיטק בסוף די קטנה.

אם פניך למלחמה, אז הדבר הראשון הוא למצא פגמים בשימוע שעשויים לפלוט בתמימות/טעות (למשל, האם כבר גוייס לך מחליף).

ספר לנו במה אתה עוסק ומה אתה מחפש. יש פה הרבה קשרים. בכל מקרה, העיתוי הוא הכי טוב שיכולת (לא) לבחור. אין תחום שכרגע אין בו ביקוש גבוה לעובדים מנוסים.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Pika007 כתב:

באיזה תחום הנדסה אתה?

אתה כנראה זוכר שלא מזמן חיפשתי עבודה- מסתבר שעד שאתה מוצא את המקום הראשון, זה ממש קשה.

מהרגע שאתה משנה סטטוס בלינקדאין ל "עובד איפושהו/נסיון מאיפושהו", עטים עליך עוד לפני שאתה מספיק לנשום. ממצב שבו לא הצלחתי לקבל הצעה אחת, זה הגיע למצב שדחיתי 2 הצעות.

העצה הראשונה היא- קח חופש לחודש.

והשניה- קח מהעבודה הנוכחית שלך כל דבר שמותר לך ויכול לשמש כדוגמה לפרויקט שתוכל להראות למעסיק עתידי, זה יעזור שיחרבשו לך בשכל הרבה פחות בראיון העבודה עם שאלות תיאורטיות שאולי לא רלוונטיות 

לפני 4 שעות, yuvk כתב:

וואו, מצטער לשמוע!

לגבי השימוע, זהו טקס שהמעסיק חייב לעשות, לפי הכללים.

אם נפרדים ממך בצורה הוגנת ויפה, ממליץ לך בחום לעשות את אותו הדבר, ולהבליג על הכעס והעלבון. השתתף בשיחת השימוע ושמע מה שיש להם לומר. אם יש לך מה לומר, אמור בצורה מכובדת. ביצת ההיטק בסוף די קטנה.

אם פניך למלחמה, אז הדבר הראשון הוא למצא פגמים בשימוע שעשויים לפלוט בתמימות/טעות (למשל, האם כבר גוייס לך מחליף).

ספר לנו במה אתה עוסק ומה אתה מחפש. יש פה הרבה קשרים. בכל מקרה, העיתוי הוא הכי טוב שיכולת (לא) לבחור. אין תחום שכרגע אין בו ביקוש גבוה לעובדים מנוסים.

אני עושה תכנון מכני. בעשר שנים האחרונות עסקתי רק בתחום הצבאי בתכנון של מוצרים לפי תקנים צבאיים שמיועדים למדינות, צבאות וכו'. בן 40 וקצת. נשוי+1.

אנגלית טובה מאוד בדיבור וגם כתיבה וקריאה (כל התקנים והספרות הם באנגלית).

אגב @yuvk אני ואתה עוד ניפגש לפני שאני מפנה את המשרד 😉

לפני 9 שעות, פינדר כתב:

קצת חבל שלא עדכנת את הלינקדאין עד היום.

תכתוב קורות חיים ואח"כ תעדכן את הלינקדאין כך שישקף את קורות החיים. הם צריכים להיות תואמים.

בלינקדאין תשאיר את מקום העבודה הנוכחי כמקום שאתה עובד בו. בשום מקרה אל תכתוב סטטוס של פנוי להצעות או משהו כזה.

למה פיטרו אותך? אתה לא חייב לענות כאן אבל תענה לעצמך. אם זה בגלל שסגרו פרויקט אם משהו כזה שלא מוציא אותך בעייתי זה טוב. אם פיטרו אותך ספציפית, תחשוב איך אתה מתמודד עם זה בראיונות. אתה חייב להגיע מוכן טוב לשאלה למה פיטרו אותך. והיא תגיע.

תכין לפחות שני ממליצים, עדיף מנהלים ישירים, שאתה יודע שיתנו המלצה כנה וחיובית.

לא עדכנתי קו"ח ולינקדאין כי לא ציפיתי שיפטרו אותי. פוטרתי יחד עם קבוצה של אנשים והסיבה שנאמרה לנו היא קיצוצים. זה כבר גל שני של פיטורין בחברה בתקופה האחרונה וגם לא מגייסים עובדים חדשים. המשובים שלי טובים והמנהל הנוכחי וגם הקודם היו מרוצים ממני. אני בטוח שלא תהיה לי להשיג המלצה טובה משניהם.

@Gorpi, @מרק10, @Mr.Hybrid כאמור לא מתכנת אלא מתכנן מכני.

לפני 6 שעות, pooh-bear כתב:

לגבי השימוע (ובאופן כללי), אני באופן אישי מעדיף לא להיות במקום שלא רוצים אותי בו. אני מאמין שעדיף משמעותית להיות במקום שמעריכים אותך מכמעט כל סיבה אפשרית. מצד שני, זה באמת תלוי כמה אופציות יש שלך.

אם תפרט טיפה יותר לגבי מה עשית ומה הניסיון שלך, תקבל כנראה עצות סבירות יותר, אולי אפילו הצעות רלוונטיות.

לפני 5 שעות, vogel כתב:

אין מה להכין לשיחת שימוע, בעקרון זה לפרוטוקול. אמורים לעדכן מה סיבת הפיטורים לפני השימוע כדי שתתארגן לטעון נגד.

אם לא אמרו תבקש סיבה... ותנסה למשוך עוד כמה ימי משכורת עד השימוע

לפני 4 שעות, Potato כתב:

אני לא הלכתי לשיחת שימוע,

חסכתי את השעה וחצי בזבוז זמן הזו(כולל נסיעות ודלק) וקיבלתי את אותו המכתב בדיוק למייל.

גם אני ממש אבל ממש לא אוהב את הסיטואציה. מרגיש לי מזוייף לגמרי. הרי ההחלטה כבר התקבלה אז מה עוד רוצים ממני? אני לא מתחנן.

עריכה אחרונה על ידי ArikB
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...