Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אדם S - עלויות אחזקה ואמינות

KAmirK
שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

יש לי כרגע ב.מ.וו 118i 2017 שאני מרוצה ממנה, אבל התחזוקה יוצאת לי יקרה באופן מחריד במוסך המורשה. (בין 1500-2000 לטיפול כל 12K קילומטרים וטיפול 60,000 יצא 6K שקל לפני החלפת צמיגים). 

אציין שאני סטודנט, אמנם יש לי קצת כסף, אבל ההוצאות על הסדרה 1 מרגישות לי מוגזמות בשלב הזה.

מחפש רכב יחודי עם טוויסט ולכן הפולו/איביזות למיניהן נפסלות. מכיר את הנוחות של האדם S ולא מפריע לי המעבר לקטגוריה קטנה יותר והמעבר מרכב יחסית רך כמו הסדרה 1. 

שאלתי היא האם באמת יהיה לי חסכון ניכר בהוצאות ביחס לרכב הנוכחי שלי או שאני יוצא להרפתקה מבחינת אמינות? אם הייתי סומך על האמינות של האבארט כנראה שהייתי הולך עליה אבל אאלץ לוותר. מכוון לאיזור שנתונים 2018/2019.

אני מבין שכנראה פיקנטו ודומותיה זולות יותר להחזיק והגיוניות יותר, אבל האדם S היא הפשרה שהכי נראית לי בין מחיר להנאה מנהיגה וייחודיות על הכביש. מישהו אגב מכיר מחירי טיפול תקופתי באופל?

אציין שהנסועה שלי יחסית מעטה, פחות מ10,000 ק"מ שנתי. אשמח לשמוע דעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה שסיכוי למצוא ADAM S  הוא די קטן.

האופל ADAM S נמכרה כאן בין השנים 2016-2018 וסה"כ נמכרו 43 מכוניות בלבד. מתוכן שרדו 40.

2016 - יש 6 יחידות

2017 - יש 26 יחידות

2018 - יש 8 יחידות

ה-ADAM S  עושה שימוש במנוע 1.4 טורבו של GM שידוע באמינותו המפוקפקת, וברגישותו הרבה לטיפול חפפני.

הכמות המצוצמת של כלי הרכב שנמכרו + מנוע לא אמין במיוחד אינם ערובה לעלויות אחזקה נמוכות - אלא להיפך.

שורה תחתונה - חפש משהו אחר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@zvit

איך אתה שולף את נתוני המכירות?

פות"ש חלק מהדברים שאתה מחפש באדם תמצא בסיאט לאון קופה. אין המון מהן, הרכב נראה מעולה.  מנוע 1.4 נחשב אמין יותר מהאדם, גם היא ידנית ודי זריזה 

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים קיימים במאגרי משרד התחבורה הזמינים לציבור הרחב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@liav12 נדמה לי שלו יש כזו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוצה לדעת מהיכן שואבים כאן את המידע, האם אתם מחזיקים אחת כזו?

אף אחד מחברי הקבוצה שמחזיק את הרכב הזה ביניהם אני ׁ(אנחנו 8 אנשים בקבוצה) לא סובל מבעיות מנוע טפו טפו.

לא בארץ ולא בחו"ל בקבוצה שמונה מאות אנשים מישראל ומאירופה היכן שהרכב שווק, ביניהם כמה מכרים שלי כאלו עם הרבה מעבר לכוח המקורי.

החולשה שיש במנועים האלו היא מערכת הקירור במידה ומזניחים - תופעה מוכרת במנועים, כשמטפלים בה טוב היא תחזיק טוב.

תופעת ה LSPI לא מופיעה ברכבים הנ"ל אלא בעיקר בדגמי אופל האוטומטים בשילוב גיר מסרס, שהם כאמור לא קיימים באופל אדם הרובוטיות כי שם גם אין מנוע טורבו.

בכללי הבעיות נפתרות עם מעבר לשימוש בשמן בתקן מתאים Dexos 1 Gen 2 לכן חשוב לבדוק שהרכב טופל כראוי ובשמן הנ"ל.

יותר פשוט - אפשר לחפש בעיות באדם S בגוגל או עם קוד המנוע B14NET.

בתאריך 11.6.2021 בשעה 18:24, mcshmupi כתב:

@zvit

איך אתה שולף את נתוני המכירות?

פות"ש חלק מהדברים שאתה מחפש באדם תמצא בסיאט לאון קופה. אין המון מהן, הרכב נראה מעולה.  מנוע 1.4 נחשב אמין יותר מהאדם, גם היא ידנית ודי זריזה 

לאון קופרה אינן מגיעות כלל עם מנוע 1.4 אלא 1.8 ומעלה.

מערכת הקירור שם ידועה באמינותה הלא להיט בין היתר משאבות המים, בדיי דומה לאופל שמסיימות חייהן טרם עת.

בתאריך 10.6.2021 בשעה 22:09, KAmirK כתב:

שלום לכולם,

אני מחזיק את שלי בערך 4.5 שנים עם 58,000 ק"מ נכון להיום, נקנתה ישירות מהסוכנות.

בנוגע לתחזוקה - די זולה כשלא מטפלים במורשה יבואן כמובן,  טיפול רגיל עולה באיזור ה 400-500 ש"ח במקסימום, אין החלפת רצועת טיימינג כי יש שרשרת, חלפים אפשר לרכוש לבד בהזמנה זה מה שאני עושה.

טיפול גדול עולה סביב ה 1000+ במידה וצריך גם פלאגים.

לא מזמן החלפתי משאבת מים שנזלה מהאטם שלה, היתה עדיין תקינה אבל העדפתי להחליף לגמרי - טיפול כולל עבודה עלה לי 870 ש"ח.

הרכב מתנהג מצוין ואוחז מעולה, צמיגים לא הכי זולים אבל אפשר למצוא במחירים טובים (מידה 225/35/18) עלו בין 600-800 תלוי מבצע שמצאתי וכמובן לא לקחתי סיני חלילה, כרגע עם אסימטריקס 3.

אמנם ה 150 כ"ס שיש לה מספיקים אבל מרגיש שחסר עוד קצת כוח, במידה והולכים על תוכנה - לא מומלץ לעבור את ה 200 כ"ס בשיפורים במידה ולא מתבצע שדרוג שמצריך החלפת בוכנות למחוזקות וטורבו גדול יותר (מגיע עם הרכב GARRET 1446 אופטימלי עד 200-210 כ"ס) אינטרקולר וכדומה.

אם תרצה עוד מידע תוכל לפנות אלי בכיף או כאן.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון קופרה הגיע הם מנוע 1.8 בדור הראשון, זה היה לפני 20 שנה
אני דיברתי על לאון קופה, כלומר 3 דלתות. היא כנראה פחות ספורטיבית מהאדם S אבל בגרסת 150 כ"ס תהיה דומה בקו ישר, היא נראית טוב ויותר נפוצה

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה טוב יותר זה עניין אישי שהוא לא רלוונטי, אני אישית מעדיף את האדם S חיצונית על פני הסיאט, אחת נדירה והשניה נפוצה כמו לחמניות על הכביש.

כתבת קופה, היה נראה שהתכוונת לקופרה או CUOPE מה שלא קיים.

ה COPE קיימות בקושי גם ב- 5 וגם ב 3 דלתות והן נדירות מאוד בכבישים כאן.

שווקו רק בין השנים 2012-2013 כמדומני עם מנועי 1.8 ו 160 כ"ס וגיר DSG. לא יודע אם זה המנוע הבעייתי שנגנז וישב גם בסקודות למיניהן וגם את זה צריך לקחת בחשבון מבחינת אמינות.

פות"ש מגיע מרכב שנתון 2017.

החדשות יותר עם מנוע 1.4 (FR) ו 122 כ"ס הן חזקות יחסית, אבל לא יותר בקו ישר ולא באחיזה.

ה 150 כ"ס קיימות רק בדגמים החדשים שנראה לי קצת יותר יקרות מה S ומגיעות עם מנוע 1.5 מהשנתונים 2018 ומעלה.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.6.2021 בשעה 22:09, KAmirK כתב:

שלום לכולם,

יש לי כרגע ב.מ.וו 118i 2017 שאני מרוצה ממנה, אבל התחזוקה יוצאת לי יקרה באופן מחריד במוסך המורשה. (בין 1500-2000 לטיפול כל 12K קילומטרים וטיפול 60,000 יצא 6K שקל לפני החלפת צמיגים). 

הבעיה שלך היא עלות תחזוקה גבוהה. 

ניסית לבדוק אם אפשר להוריד אותה?

יכול לצרף חשבונית של טיפול שנתי? 

המספרים ששמת פה נראים גבוהים בטירוף.

לא הייתי רץ להחליף רכב. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...