Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יהיה עם הבדלי המעמדות וחלוקת עושר-מיסים?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@איצי בר כל הדברים שמנית ממוסים:

דירה ממוסה 3 פעמים - בקניה מס רכישה, במשך חיי הבעלות עליה ארנונה, במכירה מס שבח מקרקעין. יש הבחנה מסויימת לגבי דירה למגורים (דירה יחידה) שיש לה הקלות במיסוי) לבין דירה נוספת, שאליה מתיחסים כהשקעה והמיסוי עליה יותר כבד.

ארנונה היא לא מס על הנכס,אלא מס על משק הבית המתגורר בעיר וצורך שירותים עירוניים.

את המיסים שכתבת למטה אנשים יודעים לעקוף יפה מאוד.

ועדיין,מיסית את הקניה-לא את הרווח מהנכס.

לפני שעתיים, sperial כתב:

נכנסת כאן לשדה מוקשים עצום. נושא מס ירושה, או מס עזבון (אלה דברים שונים), ובמקביל "מס מתנות" הוא נושא טעון. המס קיים במדינות מסויימות, והיה קיים בישראל עד לפני כ-40 שנה, אז בוטל. יש טענות בעדו ויש נגדו, הנושא עולה לדיון מפעם לפעם, בינתיים החוק לא השתנה. 

לא טענתי בעדו או נגדו.

יש הטוענים שהמס כבר שולם-סבתא שלי שילמה מס רכישה,שבח וכו' ואין סיבה למסות את הנכס שוב.

מצד שני יש שטוענים כי היעדר מיסוי על ירושה משאיר הון אצל אנשים שלא הרוויחו אותו בכלל אלא "סתם" התגלגל אליהם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato המס הוא על הנכס. לרשות לא אכפת אם משלם אותו בעל הדירה, השוכר או מישהו אחר. יש בעיה של חוסר אחידות בחישוב הארנונה, מדובר כאן בעניין היסטורי שבינתיים לא מתוקן.

לגבי הבעד ונגד מס ירושה או מס עזבון (וגם מס מתנות המתלווה אליהם, בלעדיו הם לא יעילים) - מדובר בעניין מורכב מאד ובמדינות שונות יש גישות שונות לעניין. עד כמה שאני מבין זה גם מס לא קל לגביה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

@Potato המס הוא על הנכס. לרשות לא אכפת אם משלם אותו בעל הדירה, השוכר או מישהו אחר. יש בעיה של חוסר אחידות בחישוב הארנונה, מדובר כאן בעניין היסטורי שבינתיים לא מתוקן.

המס לא על הנכס.

המס הוא סוג של אגרה לרשות המקומית.

אין קשר לשווי הנכס או לבעלים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מס יכול להיות מקומי, אזורי או לאומי. תסתכל על המערכת בארה"ב שבה יש לך לעתים שלוש שכבות של אותו מס - עירונית, מדינתית ולאומית. אצלנו יתכנו לא יותר משתי שכבות. 

הארנונה היא על הנכס, לא על בעליו (אין, למשל, קשר למס ההכנסה השולי שמשלם בעלי הנכס, אם כי יש הקלות מוגבלות לאוכלוסיות עם מאפיינים מסויימים).

גובה הארנונה על נכס נקבע לפי קריטריונים עם קורלציה לערכו - מיקום, גודל, מאפייני איכות. דירה ברמת אלמוגי תמוסה ב-20% יותר מדירה דומה ברמות רמז, למרות שהמרחק ביניהן הוא רחוב אחד. דירה עם שתי אמבטיות תמוסה ב-20% יותר מדירה דומה עם אמבטיה אחת. דירה בשטח 100.1 מ"ר תמוסה בכמה עשרות אחוזים יותר מדירה דומה ששטחה (לצורך ארנונה) 99.9 מ"ר. את הדוגמאות אני מביא מחיפה, אבל העקרון דומה בכל מקום. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לחסוך לכם את ההתשה ההדדית, שניכם צודקים:

ציטוט

הארנונה היא מס המוטל על ידי הרשות המקומית על המחזיק למעשה בנכס, (בעל הנכס או השוכר בנכס) ומטרתה לממן את הפעילויות השונות של הרשות

תודה לאינטרנט, ומשרד הפנים

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

גובה הארנונה על נכס נקבע לפי קריטריונים עם קורלציה לערכו - מיקום, גודל, מאפייני איכות. דירה ברמת אלמוגי תמוסה ב-20% יותר מדירה דומה ברמות רמז, למרות שהמרחק ביניהן הוא רחוב אחד. דירה עם שתי אמבטיות תמוסה ב-20% יותר מדירה דומה עם אמבטיה אחת. דירה בשטח 100.1 מ"ר תמוסה בכמה עשרות אחוזים יותר מדירה דומה ששטחה (לצורך ארנונה) 99.9 מ"ר. את הדוגמאות אני מביא מחיפה, אבל העקרון דומה בכל מקום. 

אני דיי בטוח שהדוגמאות שלך outdated.

מיסוי על חדרי אמבטיה? העירייה לא מבקשת פירוטי שיפוץ מכל נכס....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, korola כתב:

יש לך מניות ששוות מיליון בבנק , אז אתה משלם לבנק 0.5% כל שנה (או רבעוני) משווי התיק, גם אם עולה ולא מכרת.

טמבל מי שמשלם את זה. אם יש לך הרבה אתה מתמקח ומקבל פטור. אם לא יש חברות שיחזיקו לך את התיק בחינם.

עריכה:

האמת שיש כאלה שישלמו לך כדי להחזיק אצלם את התיק.

לדוגמא, באינטראקטיב ברוקרס (אחד הברוקרים הכי גדולים בעולם) יש ריבית יומית על המזומן שלך לפי איזה מטבע זה:

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46385

עריכה אחרונה על ידי wa11a
  • אהבתי 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שהשנה לא הסתכלתי על ההגדרות בחוברת של הארנונה, אבל צו הארנונה מקובע כבר 40 שנה בלי אפשרות לשנותו.

בפעם האחרונה שראיתי את החוברת המצורפת לחשבון הארנונה השנתי  דירה מסוג "מ1" - שהיא "דירה משובחת" היתה דירה שמקיימת אחד מכמה תנאים אפשריים, המצאות שתי אמבטיות (אבל מקלחת לא נספרת) היתה אחד מהם. דירה סטנדרטית היא "מ2".

כמובן שהמיסוי מוטל לפי הרישומים במחלקת ההנדסה בעיריה, אבל כאשר חיפשתי דירה לפני כמה שנים מצאתי דירות שבהן בוצעו שיפוצים עם כמה אצבעות בעיניים של העיריה. כשיבוא רצון מלפניה היא תשלח פקחים ומודדים ותעדכן את הארנונה יופי כלפי מעלה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, stum כתב:

אכן, בנקים מוכרים כסף לאנשים. זה בעיקר מה שהם עושים.

כשבנק מרכזי במדינה, מדפיס כסף ופשוט נותן אותו לבנקים, אותם בנקים  לא צריכים כסף של חוסכים,

כי יש להם כסף ב0.1% ריבית מהבנקים המרכזיים, ככה שהם לא צריכים לתת לך ריבית טובה כדי למשוך את הכסף שלך. אין בו צורך המדינה נותנת להם כסף חינם.

זה לא נכון, תסתכל על מאזני הבנקים ותראה כמה ממקורות הכסף הם פקדונות של הציבור. במצב שאתה מתאר בנקים לא היו מנפיקים לעולם אג"ח, ולא היו נלחמים על פקודנות הציבור (ע"ע ליצ'י וכאלה במזרחי, או הפרסומות של בנק ירושלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2021 בשעה 15:00, stum כתב:

בשעת חירום "דיורית" כמו היום, ניתן ואף רצוי לדעתי, להפוך דיור, למשהו שלא שווה להשקיע בו ביחס לשוק ההון, על ידי מיסוי אגרסיבי ואכיפה.

נתניהו חשב אחרת, והעדיף שלא לעשות זאת, נראה מה יחשבו אלו שיחליפו אותו.

בלשון ההסכמים הקואליציוניים - הממשלה תפעל למיתון עליית מחירי הדירות.

תרגום - הם רוצים שהמחירים יעלו, אבל במעט מהיום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2021 בשעה 23:29, stum כתב:

אכן, בנקים מוכרים כסף לאנשים. זה בעיקר מה שהם עושים.

כשבנק מרכזי במדינה, מדפיס כסף ופשוט נותן אותו לבנקים, אותם בנקים  לא צריכים כסף של חוסכים,

כי יש להם כסף ב0.1% ריבית מהבנקים המרכזיים, ככה שהם לא צריכים לתת לך ריבית טובה כדי למשוך את הכסף שלך. אין בו צורך המדינה נותנת להם כסף חינם.

לפני 20 שעות, BarryG כתב:

זה לא נכון, תסתכל על מאזני הבנקים ותראה כמה ממקורות הכסף הם פקדונות של הציבור. במצב שאתה מתאר בנקים לא היו מנפיקים לעולם אג"ח, ולא היו נלחמים על פקודנות הציבור (ע"ע ליצ'י וכאלה במזרחי, או הפרסומות של בנק ירושלים).

אני גם חושב (כמו @BarryG ) שזה הפוך, הריבית של בנק ישראל  0.1 , זה הריבית שבנק ישראל מוכן לשלם לבנקים על כסף שהם מפקידים אצלו. 

אני לא חושב שהבנקים המסחריים מקבלים כסף מבנק ישראל לחלק לאזרחים. 

בגדול בנק מקבל פקדונות וכספים של הלקוחות ומותר לו לייצר הלוואות עד 90% מהכסף שהוא קיבל מהלקוחות שלו. 

בנק אמור להרוויח כסף מפער הריבית בן מה שהוא משלם ללקוחות לבין מה שהוא מקבל על ההלוואות. 

המדינה מאפשרת לבנקים להפקיד אצלה את הכספים לטווח קצר בריבית בנק ישראל.

או שהבנק יכול לקנות מק"מ של המדינה 

או אג"חים וכדומה. 

אם בנק צריך כסף הוא מנפיק אג"ח/מניות/ שטרי הון ... אם בנק היה יכול לקבל כסף מהמדינה אז למה לו בכלל להנפיק אג"חים או מניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2021 בשעה 23:04, ניקו פ. כתב:

פעם בנאדם עעם חצי מיליון שקל יכול לסגור אות באיזה פיקדון וליהנות מאחוזים בודדים של הכנסה.

המדינה סגרה את ברז הריבית בבנקים, אזז המשקיעים הלכו לנקסט בסט טינג (מבחינת השקעה בטוחה) ורכשו נדל"ן.

מה זה המדינה סגרה את ברז הריבית?

הריבית בארץ לא יכולה להיות מנותקת מהריביות בעולם.

אם בכל העולם הריבית אפס, זו תהיה התאבדות לתת ריבית חיובית בארץ.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה. אני לא יודע ולא מבין בזה, בגלל זה שאלתי. האם עניין הריבית הוא לא זה שדחף משקיעים לנדל"ן? 

ברור שלא רק, אבל האם זה לא היה פקטור מהותי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, ניקו פ. כתב:

אה. אני לא יודע ולא מבין בזה, בגלל זה שאלתי. האם עניין הריבית הוא לא זה שדחף משקיעים לנדל"ן? 

ברור שלא רק, אבל האם זה לא היה פקטור מהותי. 

הוא כן, אבל אין אלטרנטיבה להורדת ריבית כשכל העולם מוריד ריבית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...