Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קל אוטו (היום בבעלות קרסו) - סיפור שקרה לי

michaelbe6
שימו לב! השרשור הזה בן 970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוב חברות הליסינג שולחות את החיוב על הנזקים לאחר כחודש- חודשיים.

תקין/ לא תקין - זה המצב. יותר חשוב מתי בוצעה השמאות.

ואני גם אסביר מדוע זה לוקח זמן - השמאי מבצע שמאות יום למחרת. את הדוח הוא שולח בין שבוע לשבועיים. לפי הדוח מחלקת הליסינג מחליטה על מה לחייב לפי ההסכם של הלקוח ( לא כל ההסכמים זהים) ורק אז מחלקת הנהלת החשבונות מוציאה חיוב. זה לוקח כחודש וחצי- חודשיים.

זה המצב. אם אתה מתלונן על הזמן אז לדעתי זה בזבוז זמן.

הנציג שזיכה אותך אינו יודע דבר וחצי דבר לגבי ההסכם שלך. הוא יודע רק למלא את הטופס.

לטענה שאתה לא זוכר מה היה לפניי חודשיים - בשביל זה לכל אחד יש מצלמה בטלפון שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מסכים איתך.. ויכול להיות שאני באמת טועה, את זה כבר נגלה בהמשך, אני יודע , שגם אם משהו כתוב בחוזה אבל הוא לא חוקי(ויש מספיק חוזים שעוברים עליהם עורכי דין ועדיין יש בהם סעיפים שהם לא תואמים לחוק או שבהליך משפטי, שופט קבע שהם לא חוקיים), הוא לא יעמוד בהליך משפטי, גם אם זה חברה גדולה שלכאורה ישבו עורכי דין מאחורי החוזה, לא צריך לפחד מזה.

תאר לך מצב היפוטטי שלא יכול אמנם לקרות, אבל נראה לי לפחות שהוא מדמה את החוויה שלי עם התהליך בקל אוטו:

נכנסת לטסט, עברת בכל התחנות, בסיום אומרים לך גש למשרד ושם אתה מגלה שעל הדרך בבדיקות, תיקנו לך כל מיני דברים בעלות גבוהה בלי ליידע אותך ומבלי שהייתה לך אפשרות לערער/לבחור היכן לתקן, מבחינתי זה מצב זהה עד כמה שאני רואה את הדברים.

עריכה אחרונה על ידי michaelbe6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מסכים איתי אבל זה התהליך. לא ניתן להוציא לך חשבונית באותו רגע כי רק לאחר קבלת הדוח השמאי מכינים את החיוב. חברות הליסינג לא מתעסקות ברכב אחד כל יום ויש כמה מחלקות שמעורבות בתהליך.

הדוגמא שהבאת לא רלוונטית לעניין.

אין מה לעשות - יש תהליכים שלוקחים זמן. בשביל זה מצלמים את הכל ( הרכב, הטופס החזרה, וכל מסמך רלוונטי). לומר אני לא זוכר לא יתפוס בשום משפט. אתה צריך לבוא עם הוכחות שחויבת שלא כדין. לומר ששלחו לך את החיוב אחרי חודשיים לא יגרום לשופט לבטל את החיוב.

ושוב, תקרא את ההסכם. תראה מה רשום שם. וכן, תקרה את האותיות הקטנות. במקרה של חברות הליסינג לא תמצא סעיפים שיגרמו להסכם לא חוקי. זה לא מעסיק או בעל דירה שלא מכירים את החוקים.

בכל מקרה - לדעתי אין לך קייס אבל שיהיה לך בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש לך קייס אבל שהקו הגנה הזה הוא לא נכון.

מכיוון האוטו הוא לא שלך. הוא שלהם.
וכמו שאף אחד לא יגיד לך איפה ואיך לתקן את שלך - אתה לא תגיד להם.
בשביל זה יש שמאי להעריך את הנזק.

כן זכותך לראות את דוח השמאות. כן זכותך לערער עליו.
ואני בהחלט חושב ששריטות ובלאי יהיה לרכב בן 6.

אבל לא הייתי הולך על האופציה של תתנו לי לתקן איפה שאני ארצה. כי אז - היית יכול לתקן לפני שהחזרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Nakamichi כתב:

ואני בהחלט חושב ששריטות ובלאי יהיה לרכב בן 6.

אתה צודק אבל...... מה שקובע זה מה שרשום בהסכם ואת זה הוא לא אמר.

הוא גם לא הראה מה הנזק שלדעתו לא צריך לתקן. לדעתו. דעתם שונה וזה רכושם.

לדעתי הרכב סופק אחרי השבחה וללא שריטות.

אם בהסכם רשום שבעת השבה לקדמות ( סתם דוגמא לשם הדוגמא) יש חיוב של 1500 שקל שבתוך זה מכליל שריטות ושפשופים קלים? הוגן או לא? בסכום זה לא נכללים מעיכות בפח, פנסים שבורים, מראות שבורות ונזקים אחרים.

בכל העסקאות שהיו לי במעמד החיוב סופק דו"ח שמאי.  הוא רשאי לדרוש אותו במידה ולא סופק וחובה לספקו.

בקיצור, עד שלא נראה את התמונות של מצב הרכב שהוחזר, הנזק שלהערכתו לא צריך לתקן, ואת הסעיף של ההשבה לקדמות לא ניתן לקבוע האם יש לו קייס או לא. 

ממה שאני מבין בין השורות אין לו קייס. מקווה בשבילו שיצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר רשמת, אני חושב שחברה גדולה ורצינית , בהחלט יכולה לעשות תהליך החזרה מסודר , גם עם שמאי, באותו היום ולהיות שקופה עד כמה שניתן מול לקוחות, פשוט אין להם שום סיבה, כמו שמישהוא רשם כאן, זה כנראה אחד ממקורות ההכנסה הנוספים שלהם ולכן אין להם שום סיבה להיות יעילים/הוגנים.

הנזק היחידי שאני מכיר זה שפשוף קטן ופעוט בכנף שמאל והוא אכן מופיע בדוח(הוא מצורף בתחילת הפוסט, מוזמן לראות), שאר הדברים , הם בכלל מתחת לרכב ואין לי שום מושג אם הם לא היו שם מלכתחילה, 

הבאתי את הרכב מספר ימים לפני סיום ה3 שנים בדיוק בשביל זה, שיגידו לי כמה יעלה לתקן את הנזק בכנף ואז אשמע כמה זה יעלה , ואם אחליט שזה יקר , אתקן בעצמי ואחזיר בזמן... אבל מסתבר שהייתי תמים מדי בנכונות שלהם להיות הוגנים.

בכל מקרה , אני מניח שבימים הקרובים אהיה חכם יותר ואעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום חברה, ובטח לא גדולה , יכולה לספק לך את זה באותו היום. גם לא למחרת. אתה לא מבין איך התהליך עובד ולכן אתה רושם זאת.

גם בחו"ל זה לא עובד ככה כשאתה מחזיר רכב בהשכרה אז אתה מצפה שזה יקרה בארץ?

לגבי הנזק בתחתית הרכב - זה לא בתחתית. זה בסף התחתון. וניתן לראות את זה בקלות. יש לך תמונות של הרכב שאתה צילמת בעת החזרת הרכב או שלא עשית זאת?

אם יש לך אתה מעוניין לעלות אותם? כי הדיון הופך להיות תיאורטי בלי כל סימוכין. אתה טוען x אך עד כה לא הוכחת שזה לא נכון מה שרשמו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, michaelbe6 כתב:

בוקר טוב

זה התחיל מחיוב של של כ7600ש"ח

לאחר שיחה ראשונית זה ירד לכ3500ש"ח

לאחר שיחה זועמת נוספת זה ירד בעוד כ1000ש"ח

2500 זה לא סכום פעוט ואין לי שום כוונה לתת להם משהו שלא מגיע להם, משא ומתן ומלחמת התשות זה לא ה cup of tea שלי ביום יום אבל אם צריך להגיע לזה, יש לי את כל הסבלנות בשביל לנסות למצות את זה עד תום, גם אם אגיע לתביעה בסופו של דבר.

אני מניח שבשבוע הבא יהיה לי עוד עדכונים בתקווה שהם ירדו מהעץ ויבקשו סכום ריאלי ונגמור את הסאגה הזאת.

מקוה בשבילך שסוף סוף תצליח להעמיד אותם במקום. 

אני לפני כשנה כמעט סגרתי איתם עסקת חצי רכב גם, כבר שלחו לי טפסים לחתימה והכל... אבל אחרי שדיברתי עם חבר שעשה את זה ברחתי כמו מאש...

מה שהבנתי מהחבר זה ששם כל אחד מוכר לך משהו אחר, לכן אולי כדאי לך קצת לעבור בין הפקידים, כמו "שלומי אמר לי שאני בסוף לא צריך לשלם, מה הוא לא דיבר אתך עדין???"...   😜

גילוי נאות: אין במאמר זה שום כונה או הסתה לשקר או שום דבר בלתי חוקי...

עריכה אחרונה על ידי המהיר הזהיר

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אתה מחפש זיכוי בפורום. בבימ"ש העניינים מתגלגלים אחרת.

אם בוצעה שמאות למחרת החזרת הרכב, הקייס שלהם. יכולים לתבוע אותך תיאורטית עד 7 שנים. כאן זה נגמר.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, asix כתב:

שום חברה, ובטח לא גדולה , יכולה לספק לך את זה באותו היום. גם לא למחרת. אתה לא מבין איך התהליך עובד ולכן אתה רושם זאת.

כנראה שאתה מדבר על ישראל והרצון של החברות. בעולם זה אחרת.

לפני שנתיים היתה לי תאונה עם רכב שכור בשוייץ. החזרתי (החלפתי) את הרכב ב-10:30 בבוקר. באותו יום, אחה"צ, כבר היה לי דוח השמאי, כולל צילומים. וזה כאשר אני עם ביטוח מקיף ובכל מקרה לא משלם השתתפות עצמית.

הצד השני היה כעבור יומיים, פרצו לי את הרכב החלופי בצד הצרפתי של הגבול. עד היום לא קיבלתי דו"ח שמאי (אבל זה בסדר, למזלי גם זגוגיות היו מכוסות בביטוח, כךש גם לא קיבלתי חיוב).

גם החברה הישראלית היתה יכולה להוציא את דו"ח השמאי במייל הרבה יותר מוקדם, עם התראה כי החיוב יגיע בהמשך. במצב הזה השוכר יוכל לערער בקלות רבה יותר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תינוקי, זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לו.

הוא רוצה לתבוע בגלל ששלחו את החיוב אחרי חודשיים ולא אמרו לו על מה לפני ששלחו את החיוב. זה לא תופס בבית משפט והשופט ידחה את התביעה.

אם היו מחייבים אותו על דברים שלא היו הייתי מקבל את הטענה שלו, אך ללא תמונות לא ניתן לתמוך בכך שחוייב ללא סיבה.

אספר מקרה שהיה לי- מקרה שנהג צד ג' תבע עובד בחברתנו בבית משפט עקב תאונת דרכים.

חברת הליסינג שלנו טענה שהנהג שלנו איננו אשם. היה משפט וחברת הליסינג הפסידה.

בפסק דין נכתב שצד ג' צריך לקבל פיצוי תוך 30 יום.

ביום ה 31 שהוא לא קיבל את הכסף ( הכסף הגיע אליו בדואר אחרי ביום ה40) הוא תבע שוב, והוסיף עוגמת נפש, העלאת פרמיה ועוד.

השופט דחה את התביעה על הסף. יש תהליכים שהם בגדר זמן סביר וכל עוד אינם מודגשים בהסכם אני לא חושב שיהיה ניתן לתבוע בגין הקו הזה.

ספריאל, לא חושב שרוב העולם מתנהל כמו שוויץ.

לגבי מה שהצעת בפסקה האחרונה - הלוואי וזה היה מתנהל ככה ולא רק בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, asix כתב:

לגבי הנזק בתחתית הרכב - זה לא בתחתית. זה בסף התחתון. וניתן לראות את זה בקלות. יש לך תמונות של הרכב שאתה צילמת בעת החזרת הרכב או שלא עשית זאת?

אם יש לך אתה מעוניין לעלות אותם? כי הדיון הופך להיות תיאורטי בלי כל סימוכין. אתה טוען x אך עד כה לא הוכחת שזה לא נכון מה שרשמו. 

בוקר טוב.

בסך הכל העלתי נושא לדיון , ואנו דנים עליו, במטרה לקבל קצת פרספקטיבה לנושא, עובדתית, יש כאלו שמרגישים כמוני ויש כאלו שמרגישים כמוך, וזה בסדר גמור.

אני מרגיש כאילו יש לך צורך להיות הנציג שמטפל מולי בטענות :-) , הכל בסדר, אני לא צריך להוכיח לך שום דבר.

הדיון הוא באמת תאורטי, את המעשי אני לא מבצע מולכם וכמו שרשמתי, יכול להיות שבאמת אני טועה, ויכול להיות שאני מתנהל בצורה לא נכונה אבל גם יכול להיות שלא.

שתהיה לי תשובה, אגלה לכם.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון קטן מהעבר עם תביעות קטנות, לא סיפור גדול בכלל, אחת הסיבות שאנחנו במצב הזה במדינה לדעתי, כי אנשים נמנעים מללמד לקח חברות ולקבל את המגיע להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, michaelbe6 כתב:

בוקר טוב.

בסך הכל העלתי נושא לדיון , ואנו דנים עליו, במטרה לקבל קצת פרספקטיבה לנושא, עובדתית, יש כאלו שמרגישים כמוני ויש כאלו שמרגישים כמוך, וזה בסדר גמור.

אני מרגיש כאילו יש לך צורך להיות הנציג שמטפל מולי בטענות :-) , הכל בסדר, אני לא צריך להוכיח לך שום דבר.

הדיון הוא באמת תאורטי, את המעשי אני לא מבצע מולכם וכמו שרשמתי, יכול להיות שבאמת אני טועה, ויכול להיות שאני מתנהל בצורה לא נכונה אבל גם יכול להיות שלא.

שתהיה לי תשובה, אגלה לכם.

:-)

חלילה, אשמח מאוד שתזכה בתביעה.

אני רק מנסה להציג איך הדברים עובדים בחברות האלה.

גם כשהדיון תאורטי, נתונים שונים יכולים לשנות את אופי הדיון וכדי שהדיון יהיה יותר מדויק ביקשתי קצת נתונים. אינך רוצה וזאת זכותך ואכבד זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...