Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קל אוטו (היום בבעלות קרסו) - סיפור שקרה לי

michaelbe6
שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

רוצה לשתף אתכם על חווית שירות "מסריחה" עם חברת "קל אוטו".. הייתי שמח לשמוע דעות , אפילו מקצועיות מבחינה משפטית, האם אני צודק או שאין לי במה לבוא בטענות אליהם- קצת ארוך- אבל יש מה ללמוד, תקראו עד הסוף :-) 

בשנת 2018 עשיתי איתם עיסקה על רכב, עיסקה שנקראת "חצי רכב" , במסגרת העיסקה לקחתי יונדאי I30CW , שילמתי מקדמה ובמשך 3 שנים שילמתי סכום חודשי קבוע, עד כאן הכל טוב ויפה ואין לי טענות .

לאחר 3 שנים, החזרתי את הרכב , במסגרת העיסקה, נאמר לי שעלי לבצע 3 טיפולים לרכב (אחד בכל שנה) וכמו כן להחזיר את הרכב במצב תקין, חוזה ארוך ומסורבל, ובטח שלא טרחתי לקרוא את  כל הדקויות המשפטיות..

החזרת הרכב נעשתה בצורה מאוד מבורדקת בחולון, עוד בטלפון, הנציגה לא ממש ידעה להסביר לי איך מבצעים את ההחזרה ורק אחרי כמה ניסיונות להבין, אמרה לי לגשת לאיזה סניף של השכרת רכב שלהם בחולון ושם יבצעו החזרה.

הגעתי לסניף מספר ימים לפני סיום מועד ה3 שנים, היו שם מספר חברה צעירים שגם כן לא ממש הבינו מה אני רוצה ואיזה החזרה של רכב במסגרת "חצי רכב" אני צריך להחזיר, וגם פה לאחר מספר שיחות טלפון, איזה ילד עשה לי טופס החזרה של רכב (כמו בהשכרה של רכב) קיבלתי תיעוד במייל של הצילומים של הרכב ודוח ההחזרה, הוא בכלל לא רצה לקבל את הקבלות של הטיפולים שעשיתי אבל התעקשתי, השארתי אותם ברכב וגם צילמתי שיהיה לי תעוד..(למזלי) והלכתי שמח וטוב לב לביתי.. 

הנזק היחידי שאני מכיר שנגרם בגללי לרכב, זה איזה שפשוף קטן ומינורי בכנף שמאל, שאפילו לא חשבתי שמישהוא יתעסק עם שטות כזאת ויעז לבקש על זה כסף לתיקון..

לאחר חודשיים, אתם שומעים טוב, חודשיים, בשיחה שאני בכלל יזמתי עם שרות הלקוחות, התברר לי שעומדים לחייב אותי בבנק בסכום של מעל 7500 ש"ח, אף אחד לא דיבר איתי, אף אחד לא התריע שעומדים לחייב, אף אחד לא שלח לי מייל, אף אחד לא הסביר לי שתהליך החזרת הרכב שונה לגמרי מהסיפורים שסיפרו לי במעמד העיסקה, פשוט מדהים!

קיבלתי במיית את הפירוט לתשלום:

image.thumb.png.12663f78abf1d1f10b3b082373534830.png

טיפולים שעשיתי והבאתי קבלות, חייבו במעל 3000ש"ח, מפתח רזרבי שמעולם לא קיבלתי, הוא נשאר בסניף שעשיתי את העיסקה לבקשתם, גם כן חוייב, וכמו כן דוח שמאי על נזקים , שחוץ משפשוף בכנף שאני מכיר, השאר דיי מונפץ מבחינתי:

image.thumb.png.ef4111845fd193b5b6d9949ab1876d3c.png

כמובן שסחבק לא נולד אתמול, והתחילו כל מיני התכתובויות עם מחלקת סיום עיסקאות שלהם, במסגרת השיחות, טיפולים ומפתח רזרבי הוסרו מבקשת התשלום (שיטת מצליח מישהו?????), אתמול, הפיתרון שלהם היה לתת נהחה נוספת של כ1000ש"ח על הנזקים מצד אחד , אבל להוסיף סעיף מוזר של השכרת רכב מצד שני :-) :-) :-) 

image.thumb.png.c23df2dd5d1ff8e54e549b7346529f1b.png

אני דיי מיציתי איתם את השיחה על זה והגבתי במייל אחרון:

image.thumb.png.ab5bf480f9225b0890ac6e595eaa34ef.png

אשמח לשמוע את דעתכם, או איך חיים הכט אומר: "מה אתם הייתם עושים??"  

אני לא מתכוון לשלם להם אגורה אחת, כנראה שניפגש בבית משפט.

עריכה אחרונה על ידי michaelbe6
  • אהבתי 3
  • מעניין 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לצערי, חוויה רגילה בהחזרת רכב מליסינג פרטי אחרי 3 שנות שימוש, ולא רק בקל אוטו.

• מבאס 2
  • מעניין 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שלי בעיסקאות מהסוג הזה אז זה חדש לי.

השאלה האם זה בכלל חוקי? האם במידה וייגבו כסף, האם תביעה תחזיר לי אותו כי ההתנהלות אינה חוקית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראת את כל סעיפי החוזה, אבל אני בטוח שיש בו סעיף החזרת מצב הרכב לקדמותו/ השתתפות עצמית בנזקים או בלאי.
אתה עוד תפסת את העסק בזמן - התקשרת בזמן והספקת לקבל זיכוי לא מבוטל, לפני שהיו מחייבים אותך על כמעט 8000₪. אחרי זה לך תרוץ לקבל החזר..
אמרת שיש שפשוף, בטח גם בלאי כזה או אחר לפלסטיקים ועוד..
לטענתם החיוב נעשה לפי דוח שמאי.
אני לא חושב שתוכל לעשות יותר מדי.
תקרא שוב את החוזה, את החלק הקשור להחזרת הרכב ואחריות כספית לנזקים.
יהיה לך יותר קל לעכל את כל העניין אם תחשב את הסכומים האלה בתוך דמי שימוש ( נגיד, עוד 100₪ בחודש ).
אגב, יש אנשים שמשלמים תוספת כל חודש על ביטול השתתפות/ החזרת מצב הרכב לקדמותו, כדי להימנע מהפתעות כאלה בסוף.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אין לי בעיה עם נושא השבת הרכב לקדמות, זה מובן ואפילו ברור..

הטענה שלי היא, שלא ניתן לעשות זאת אחרי חודשיים, בדיעבד, ללא אפשרות בחירה היכן לתקן או בכלל לערער על הדוח שמאי, כמו כן, אם תקרא את המייל ששלחתי להם, תראה שביקשתי את הדוח שמאי לפני שקיבלתי את הרכב למטרת השוואה, מי אמר שלא קיבלתי את הרכב בצורה הזאת?

רוצים לעשות זאת בצורה מסודרת, בבקשה, בעת החזרת הרכב, תעשו את כל הבדיקות שאתם רוצים בזמן שאני ממתין בחדר המתנה ואחרי זה, נוכל לדבר , גם אם הנזקים נגרמו באשמתי(וכנראה רובם לא), מי אמר שאני רוצה לתקן אצלכם? 

תאר לך שנכנסת לטסט, עברת את כל הפס של הבדיקות, אומרים לך לגשת למשרד , ושם מחייבים אותך ב3000 ש"ח על תיקונים שעשו לרכב ללא ידעתך והסכמתך בתוך הבור :-) , היה עובר לך טוב ?

אני חושב שהם פשוט עובדים בשיטת מצליח , מי שהם מצליחים לגבות ממנו כמה שיותר, הרוויחו , מי שנלחם, כנראה ישלם הרבה הרבה פחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, michaelbe6 כתב:

חוזה ארוך ומסורבל, ובטח שלא טרחתי לקרוא את  כל הדקויות המשפטיות..

ולמה לא טרחת לקרוא? לא מבין אנשים שעושים עסקאות ולא קוראים את הסעיפים של ההסכם ואחרי זה מתלוננים שמחייבים אותם.

יש סעיף לא ברור, סעיף שאתה לא מקבל - תרים דגל. לא חכמה לבוא בתלונות אם אתה לא יודע אפילו מה הזכויות והחובות שלך לפי ההסכם.

זה שלא הלכת לקחת את המפתח הרזרבי גם לא היה חכם במיוחד. נעזוב רגע את החיוב בגין מפתח שלא הוחזר ( בגלל שלא קיבלת אותו). מה היה קורה אם המפתח שלך היה הולך לאיבוד? מה היית עושה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, asix כתב:

ולמה לא טרחת לקרוא? לא מבין אנשים שעושים עסקאות ולא קוראים את הסעיפים של ההסכם ואחרי זה מתלוננים שמחייבים אותם.

יש סעיף לא ברור, סעיף שאתה לא מקבל - תרים דגל. לא חכמה לבוא בתלונות אם אתה לא יודע אפילו מה הזכויות והחובות שלך לפי ההסכם.

זה שלא הלכת לקחת את המפתח הרזרבי גם לא היה חכם במיוחד. נעזוב רגע את החיוב בגין מפתח שלא הוחזר ( בגלל שלא קיבלת אותו). מה היה קורה אם המפתח שלך היה הולך לאיבוד? מה היית עושה?

קראתי, לא התעמקתי בכל דקות של כל סעיף, אני דיי בטוח שרוב האנשים לא עושים את זה, אחרת לא תעשה שום עיסקה עם אף אחד בחיים שלך.

ושוב, אם תתעמק במה שרשמתי, אין לי בעיה עם סעיף השבה לקדמות, אני מתלונן על הדרך שבה הם מבצעים את התהליך, התהליך החזרה לא מפורט בחוזה, זה בטח ברור לך.

לגבי המפתח, עשיתי את העיסקה בסניף קל אוטו בנס ציונה, ביקשתי את המפתח ספייר , והם ממש התעקשו שלא לתת אותו, הטענה שלהם הייתה שאם אאבד את המפתח שאצלי, תהיה אפשרות מהירה וקלה לשכפל מפתח .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די ברור שהמכתב שלך לא מתבסס על יעוץ משפטי (מתוכן הדברים והסגנון)
אין צורך בכל ההדגשות והאיומים.
כותבים באותו הפונט בלי להתלהם
מתכחשים אם צריך או מסרבים בנימוס וזהו
ההדגשות והאיומים לא ימנעו מהם לגבות את הכסף 
וגביית הכסף לא תמנע ממך לגשת לבית המשפט.
כנראה ששם זה יתחיל ויגמר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חולק עליך, איך החזרת הרכב צריכה להיות. רק אומר שהחוויה שלך בפועל זה לא משהו יוצא דופן .
אולי מה שתיארת ( חדר המתנה, שמאי שמגיע ועובר על כל הרכב בנוכחותך ומיד מראה לך את הדוח, אתה מערער על חלק מהסעיפים והם מסכימים ללכת לקראתך במחיר) זה חלום ורוד , אבל זה רק חלום.
בפועל לוקחים ממך 3-4 אלף₪, מתקנים בחצי מזה במוסך שלהם ומעמידים למכירה רכב מליסינג פרטי אחרי ההשבחה, במחיר מחירון.
הכל נספר בתור רווח.
ויכול להיות שבאמת יש ברדק בהחזרת רכבים, אבל כל עוד הוא לטובתם, לא שווה לעשות סדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהיו לו מספר כלי רכב בליסינג תפעולי, הכלל הראשון הוא לתקן את כלי הנזקים לפני החזרת הרכב.

חיוב מופרז על נזקים וגביית השתתפות עצמית נפרדת על כל מוקד היא אחד ממרכזי הרווח הכי מניבים של חברות ההשכרה / ליסינג אם לא העיקרי שבהם.

• רעיון טוב! 6

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שבימים הקרובים אגלה עד כמה הם רציניים.

אני חושב שהם עובדים בשיטת מצליח .

מן הסתם הם מנסים למקסם רווחים כמו כל גוף עיסקי , אני לא אתן להם להנות מהספק, גם אם ייגבו בסופו שלדבר(ואני מאמין שבאמת ייגבו) , אתבע אותם בתביעות קטנות ואחזיר את רובו של הכסף(כך אני מאמין לפחות).

לפני 2 דקות, zvit כתב:

כמי שהיו לו מספר כלי רכב בליסינג תפעולי, הכלל הראשון הוא לתקן את כלי הנזקים לפני החזרת הרכב.

חיוב מופרז על נזקים וגביית השתתפות עצמית נפרדת על כל מוקד היא אחד ממרכזי הרווח הכי מניבים של חברות ההשכרה / ליסינג אם לא העיקרי שבהם.

אם היה משהו אקוטי, מן הסתם הייתי מסדר.

הרכב ללא תאונות וללא תקלות במשך 3 שנים, חוץ משפשפוף קטן על כנף שמאל, לא היה משהו שדורש תיקון , הבעיה שהם מחפשים למצוא דברים שאתה לאו דווקא מודע אליהם ולכן אין לך דרך אמיתית לתקן הכל , הרי לא תעשה רמונט כללי באלפי שקלים לרכב לפני החזרה, זה לא שקיבלתי רכב חדש מהחברה :-) , גם שלי היה בן 3 ולכן גם ביקשתי דוח שמאי(שאמור להיות להם) שבוצע לפני הרכישה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, michaelbe6 כתב:

אני מניח שבימים הקרובים אגלה עד כמה הם רציניים.

אני חושב שהם עובדים בשיטת מצליח .

מן הסתם הם מנסים למקסם רווחים כמו כל גוף עיסקי , אני לא אתן להם להנות מהספק, גם אם ייגבו בסופו שלדבר(ואני מאמין שבאמת ייגבו) , אתבע אותם בתביעות קטנות ואחזיר את רובו של הכסף(כך אני מאמין לפחות).

הדבר שאתה צריך לעשות ובאופן די מיידי הוא להוריד את הפוסט הזה מהרשת, ולאחר מכן להתייעץ עם עורך דין על מנת להבין את הסיטואציה ולגבש אסטרטגיה לטפל בנושא בטח שלא על גבי רשת ציבורית כמו הפורום הזה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, michaelbe6 כתב:

לספר סיפור שקרה באופן אישי ולא שמועה מצד ג' , לא משהו שצריך לדאוג בגללו.

סיפרתי עובדות.

זה לא משנה , כל עוד הענין לא הגיע לכדי סיום ואו הסדר אני לא הייתי מעלה פירסום בנושא, ייתכן וזה יגרום לצד שמנגד להקשיח עמדות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 948 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...