Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסלה ובלוקים! (או: מה עושה מי שרוצה טסלה ואין לו חניה פרטית?)

Leonroy1
שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאילו, אני היחיד שלא הבין את המשפט "ברמת השרון אפשר להוציא פיצויים יפים" ?

פיצוי הוא לא לפי נזק/החלטת בית משפט ???

---------------------
הזמן הכי טוב לשתול עץ היה לפני 20 שנים.
הזמן הבא הכי טוב הוא עכשיו ...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאד:

זה בדיוק כמו השאלה "איזה אוטו לקנות שיתאים לכיסאות בטיחות"

קונים וילה ברעננה שתתאים לטסלה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, M H כתב:

כאילו, אני היחיד שלא הבין את המשפט "ברמת השרון אפשר להוציא פיצויים יפים" ?

פיצוי הוא לא לפי נזק/החלטת בית משפט ???

רמת השרון היא "עיירה" של 'מסודרים'..

כנראה לזה הכוונה

ולעניין :

תמתח כבל לבחוץ. רק תדאג שזה יהיה בטיחותי.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.6.2021 בשעה 20:55, Leonroy1 כתב:

מה הם עושים אם עלה בדעתם לרכוש טסלה ? 

יש כאלו שיש להם גם עמדות טעינה במקום העבודה, בהנחה ואין לך יותר מדי נסיעות בסופ"שים, זה נשמע כמו פתרון לא רע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, liberfarb כתב:

תתפלא לשמוע שגם כאלה שיש להם חניה בטאבו (בניין חדש בן שנתיים ) לפעמים לא יכולים להכין תשתית למטען טסלה ואני בינהם לצערי הרב .

למי שאין בית פרטי, אבל יש חניה בחניון של הבניין המשותף, יש 3 אופציות.
1) חיבור מונה חשמל נוסף על שמך דרך חברת חשמל, הבעיה שצריך לתאם בשביל זה שני ביקורים של טכנאי של חברת החשמל, אחד לפני התקנת העמדה והשני אחרי סיום ההתקנה. וחברת החשמל היא גוף איטי ומסורבל והם גם גובים על הביקורים האלה כמה אלפי שקלים.

2) משיכת כבל חשמלי מהדירה שלך דרך פירי הבניין אל החניה. ככה עדיין חשבון החשמל של המטען הוא על השם שלך. אבל יש לזה מגבלות של מרחק של הדירה מהחניה ופירי חשמל פנויים בבניין.

3) התחברות אל החשמל של הבניין, התקנת מונה לא רשמי פרטי, והחזר של החשמל שצרכת לועד הבית על פי קריאת המונה שמחובר לעמדה. לדעתי זאת האופציה הכי פחות מועדפת מכיוון שהיא מוסיפה לועד הבית גם תפקיד של גובה של חובות חשמל. ומרדף אחרי דיירים שלא משלמים, זה כבר עכשיו כאב הראש העיקרי של ועדי הבתים.

בעיקרון יש פסק דין שמרבים לצטט במקרים כאלה לגבי מטענים חשמליים בבתים משותפים, שאומר שאם מדובר בשימוש סביר בתשתית של הבניין, ועד הבית לא יכול להתנגד.
אבל חשוב להבין שלא מדובר בחוק ושאם יש ועד בית עקשן שיוכיח שיגרם נזק לתשתית המשותפת, או הפסד כספי לבניין, או שמדובר בדייר בעייתי שלא עומד בתשלומי ועד הבית ולכן לא ניתן לסמוך עליו שישלם את חשבון החשמל, סביר להניח שבית המשפט יתייצב לצד ועד הבית בכל זאת.
בנוסף פסק הדין מדבר על דייר שרצה למתוח קו חשמל מהמחסן שבבעלותו ולא להתחבר לתשתית הכללית של הבניין.

אבל גם אם לא מדובר באותו המקרה, שווה לנסות, כי אם הם יפסידו ויקבע תקדים חדש שמרחיב את הפסיקה הישנה, הם יצטרכו לשלם אלפי שקלים בהוצאות המשפט. שווה לנסות להפחיד אותם.
בקרב משפטי יש שתי דרכים לזכות. להוכיח שאתה צודק במשפט, או שהצד השני יחליט שמבחינה כלכלית לא שווה לו ללכת להילחם בבית המשפט.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3827511

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאד:
זה בדיוק כמו השאלה "איזה אוטו לקנות שיתאים לכיסאות בטיחות"
קונים וילה ברעננה שתתאים לטסלה.
חחח, הזכרת קטע של הסדרה "הפעמליה", כאשר קונים Rolls Roys ואומרים "צריכים למצוא בית שיתאים לרכב הזה'" [emoji1][emoji1]

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליד העבודה שלי בהרצליה פיתוח יש משפחה עם רכב פלאג-אין. יש להם חניה צמודה לבית, אבל הרכב חונה מול הבית הבית באדום לבן ונטען מכבל שיוצא ממה שנראה כמו פתח ניקוז מתחת למדרכה. כל פעם שאני עובר שם אני תוהה מה הרעיון הגדול

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.6.2021 בשעה 00:39, eitanuch כתב:

השאלה היא האם אתה באמת מחכה שהמיכל יתרוקן כדי לתדלק. לי כמעט ולא יצא שהשעון הראה פחות מחצי. אולי פעם או פעמיים.

כן, זה הרבה יותר נוח. אין לי בעיה גם ברכב וגם באופנוע לתלק בסוף המיכל.(כמעט תמיד בדרך חזרה הביתה שאין לחץ)

בתאריך 10.6.2021 בשעה 13:38, M H כתב:

זאת אומרת ???

הוא רומז שברמת השרון גרים אנשים עשירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, FoxLight כתב:

כן, זה הרבה יותר נוח. אין לי בעיה גם ברכב וגם באופנוע לתלק בסוף המיכל.(כמעט תמיד בדרך חזרה הביתה שאין לחץ)

סתם שתדע, בהרבה מקרים זה לא כל כך בריא כי המצוף שאחראי על המדידה של המפלס של הדלק חייב להיות שקוע בתוכו, כך שלא כדאי לרוקן אותו לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) חיבור מונה חשמל נוסף על שמך דרך חברת חשמל, הבעיה שצריך לתאם בשביל זה שני ביקורים של טכנאי של חברת החשמל, אחד לפני התקנת העמדה והשני אחרי סיום ההתקנה. וחברת החשמל היא גוף איטי ומסורבל והם גם גובים על הביקורים האלה כמה אלפי שקלים.

2) משיכת כבל חשמלי מהדירה שלך דרך פירי הבניין אל החניה. ככה עדיין חשבון החשמל של המטען הוא על השם שלך. אבל יש לזה מגבלות של מרחק של הדירה מהחניה ופירי חשמל פנויים בבניין.

3) התחברות אל החשמל של הבניין, התקנת מונה לא רשמי פרטי, והחזר של החשמל שצרכת לועד הבית על פי קריאת המונה שמחובר לעמדה. לדעתי זאת האופציה הכי פחות מועדפת מכיוון שהיא מוסיפה לועד הבית גם תפקיד של גובה של חובות חשמל. ומרדף אחרי דיירים שלא משלמים, זה כבר עכשיו כאב הראש העיקרי של ועדי הבתים.

בעיקרון יש פסק דין שמרבים לצטט במקרים כאלה לגבי מטענים חשמליים בבתים משותפים, שאומר שאם מדובר בשימוש סביר בתשתית של הבניין, ועד הבית לא יכול להתנגד.
אבל חשוב להבין שלא מדובר בחוק ושאם יש ועד בית עקשן שיוכיח שיגרם נזק לתשתית המשותפת, או הפסד כספי לבניין, או שמדובר בדייר בעייתי שלא עומד בתשלומי ועד הבית ולכן לא ניתן לסמוך עליו שישלם את חשבון החשמל, סביר להניח שבית המשפט יתייצב לצד ועד הבית בכל זאת.
בנוסף פסק הדין מדבר על דייר שרצה למתוח קו חשמל מהמחסן שבבעלותו ולא להתחבר לתשתית הכללית של הבניין.

אבל גם אם לא מדובר באותו המקרה, שווה לנסות, כי אם הם יפסידו ויקבע תקדים חדש שמרחיב את הפסיקה הישנה, הם יצטרכו לשלם אלפי שקלים בהוצאות המשפט. שווה לנסות להפחיד אותם.
בקרב משפטי יש שתי דרכים לזכות. להוכיח שאתה צודק במשפט, או שהצד השני יחליט שמבחינה כלכלית לא שווה לו ללכת להילחם בבית המשפט.

כמעט ואין מגבלה על אורך הכבל להורדה מהדירה.
אני הורדתי מקומה 20 לקומה מינוס 2.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.6.2021 בשעה 20:55, Leonroy1 כתב:

ערב טוב , רציתי לשאול .. אנשים שגרים בבלוקים ללא חניון או חניה מסודרת (כמו-50 אחוז ממדינת ישראל+-)

מה הם עושים אם עלה בדעתם לרכוש טסלה ? 

לשבת על הגדר ולחכות 6-7 שנים שתהיה פריסה יותר טובה של עמדות טעינה. כאשר תעבור לרכב חשמלי תהנה ממכונית חשמלית בשלה יותר וגם תחסוך מעצמך את חבלי הלידה של המעבר מהנעה בעירה פנימית לחשמלית. 

בסופו של דבר המדינה היא זאת שצריכה לשבור את הראש כיצד תטעין את הרכב. לא אתה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, bobi כתב:

תודה רבה על הפירוט וההסבר אבל אני רוצה להגיד שביקרו אצלי כבר כמה חשמלאים וכאשר הם ראו את הדברים בשטח כולם בפה אחד אמרו שזה עסק כמעט בלתי אפשרי או במילים אחרות הם לא מעוניינים לעשות את העבודה כנראה בגלל שהיא מאוד קשה . מהסיבה הזו אני נאלץ מהרעיון לקנות טסלה בלב כבד אבל אין ברירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאל תקנה רכב חשמלי אם אין לך מטען משלך, אבל זה נשמע מוזר. הרבה אנשים כתבו שלא היתה להם בעיה להעביר כבל מדירה בקומה העשירית ולחניון יחסית מרוחק.

כמה כבר חניה פרטית בחניון של בניין יכולה להיות מרוחקת מהבניין עצמו?

אני מציע לך לקרוא ולכתוב בקבוצת מטענים של טסלה בטלגרם.

https://t.me/TeslaChargingIL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...