Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מחליטים מתי הגיע הזמן למכור את הרכב?

מחפשרכב2
שימו לב! השרשור הזה בן 1022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחינה כלכלית טהורה כנראה לא משתלם להחליף רכב ועדיף להחזיק בו עד שהוא "נגמר".
אבל כמו שכתבו קודם להחלפה יש שיקולים רבים.
אני בדיוק החלטתי שהגיע הזנן להחליף את האוריס שלי בת השש, שנמצאת שלוש שנים אצלנו. השיקולים העיקריים אצלי - אני חושש שאם אחכה עוד כבר לא אוכל למכור (הרכב כבר אם 127,000 ק"מ), אני רוצה רכב עם מערכות בטיחות מתקדמות (באוריס הזאת אין מערכות כאלה כלל) וחו מזה סתם בא לי להתחדש (שזה תמיד שיקול חשוב).

ההתלבטות הלא פחות קשה  היא למה להחליף

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מכירה - תוריד כמה אלפי ש"ח והרכב ימכר. זה חלק ממחיר אחזקת רכב (כן, אני חוטף לא מעט תגובות שליליות כשאני מכניס את זה לתחשיב העלות החודשית\שנתית, ועדיין זה חלק ממחיר אחזקת הרכב). כנראה שירידת הערך של הרכב המחליף תהיה יותר גדולה.

לעומת זאת, נושא מערכות הבטיחות הוא שיקול לגיטימי וחשוב, ואני בטוח שתגלה ברכב החדש עוד כמה יתרונות.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שלי נרכש ב-2012, ומאז הממוצע להחלפת רכב הינו פעם בשנה. 

בכל פעם סיבה שונה: מרובה תקלות/ישן ותקול/מעבר להיברידית/התרחבות המשפחה/חזרה להיברידית/קניית דירה.

במקביל - בשנה האחרונה היו לנו 2 רכבים נוספים, אחד אחרי השני (שניהם היו טויוטה יאריס ספורט)

נמכר בעקבות קבלת רכב מהעבודה.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיים מחליף כל 3-4 שנים בערך, למעט הגטס שהוחלפה אחרי כשנה וחצי.

עברתי מהקליאו ל-500 כי קיבלתי הצעת טרייד אין טובה וה-500 נראתה לי כרכב שיתאים לי בתור סטודנט לשימוש עירוני, קטנה והשתחלה לכל חניה באוניברסיטה וסחבה יותר טוב מהקליאו.

מה-500 לארונה - כי התחלתי לעבוד ולנסוע הרבה מחוץ לעיר ורציתי להשתדרג בכל מה שקשור לאבזור, בטיחות וכו' ולעבור לרכב אוטומטי וחזק יותר (ובין היתר כי עכשיו אני יכול להרשות לעצמי).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Matan1515 כתב:

ואז יוצא שכל החיים שלך נסעת על 4-5 רכבים בלחץ..

אני מכיר בחור בן 90 וקצת שעשה את זה בצורה קיצונית.

מעולם לא נישא, הביא ילדים, או החליף מקום מגורים ועבודה.

החזיק 3 רכבים כל חייו, כשהאחרון נרכש ב2019 (61, 91, 2019)

לראשון 700 אלף קמ, לשני 400 אלף. השלישי, אני לא רואה אותו נוהג עליו בכלל.

לשאלה המקורית - כל חובב רכב מכיר את הדגדוג שמתחיל אחרי שנה וחצי- שלוש שנים כשמחזיקים רכב. מתרגלים לקיים, רוצים להתחדש או לנסות רכבים עם מאפיינים בולטים אחרים.

מבחינה פרקטית לעיתים הרכב כבר לא משמש את הצרכים שהשתנו, כך למשל החלפתי מסופר מיני לרכב מנהלים דיזל, כי נאלצתי לנהוג הרבה יותר, ורציתי רכב יותר מרווח וחזק.

כיום מדגדג לי להחליף בעיקר בשביל הגיוון, אבל רציונלית אני לא מוצא יותר מדי מחליפות בשוק שיספקו אותי כמו מה שיש כרגע, לכן אני אדאג לכך שאשתי תהיה זו שמחליפה את הרכבים כמו גרביים 😈

לפני שעתיים, motior כתב:

מבחינה כלכלית טהורה כנראה לא משתלם להחליף רכב ועדיף להחזיק בו עד שהוא "נגמר".
אבל כמו שכתבו קודם להחלפה יש שיקולים רבים.
אני בדיוק החלטתי שהגיע הזנן להחליף את האוריס שלי בת השש, שנמצאת שלוש שנים אצלנו. השיקולים העיקריים אצלי - אני חושש שאם אחכה עוד כבר לא אוכל למכור (הרכב כבר אם 127,000 ק"מ), אני רוצה רכב עם מערכות בטיחות מתקדמות (באוריס הזאת אין מערכות כאלה כלל) וחו מזה סתם בא לי להתחדש (שזה תמיד שיקול חשוב).

ההתלבטות הלא פחות קשה  היא למה להחליף

לכל אחד "נגמר" זה משהו אחר.

יש מי שיתחזק תחזוקת שבר ואז יגיע למצב שבטסט בגיל 12 אומרים לו שיש נזילה  מאטם מכסה שסתומים, ושצריך להחליף 2-3 חלקי מתלה, והוא מחליט שהרכב גמור, אבל אדם מקביל היה מחליף ומתקן חלקים כאלו לאורך 3 שנים ולכן היה מתייחס אליהם כתחזוקה שוטפת והיה ממשיך לנסוע ברכב עוד שנים רבות.

לגבי החשש שלך שלא תצליח למכור אוריס... טויוטות ימכרו גם עם 400 אלף קמ וריפודים קרועים. כמובן במחיר המתאים. הרכב שלך עוד בתולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני עם האלפא יותר מ- 7 שנים ויש מחשבות להחליף בעיקר בגלל תחושת מיצוי, ההרגשה שעשיתי איתה כבר הכל וההבנה שיש עוד מכוניות שצריך לנסות.

רוצה יותר כוח. אולי איזו קבריולט, משהו שונה משלי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, EliC25 כתב:

יש מי שיתחזק תחזוקת שבר ואז יגיע למצב שבטסט בגיל 12 אומרים לו שיש נזילה  מאטם מכסה שסתומים, ושצריך להחליף 2-3 חלקי מתלה, והוא מחליט שהרכב גמור, אבל אדם מקביל היה מחליף ומתקן חלקים כאלו לאורך 3 שנים ולכן היה מתייחס אליהם כתחזוקה שוטפת והיה ממשיך לנסוע ברכב עוד שנים רבות.

תראה לי רכב שעם תחזוקת שבר בגיל 12 צריך להחליף רק אטם מכסה שסתומים ו2-3 חלקי מתלה, אני קונה שניים כאלה.

האמת שאצלי ברכב, הבעלים הקודם החליט לא להתעסק, כי עלות תחזוקה שותפת ותיקוני בלאי (טיימינג, רצועת אביזרים, חלקי מתלה, אטם מכסה שסתומים נוזל, צמיגים) התקרבה לערך הרכב. אני כן עשיתי את הדברים האלה, וקיבלתי רכב שמניע ונוסע בצורה חלקה, למרות היותו בן 19 עם כמעט 250 אק"מ, ויש מצב שיהיה טוב לעוד 250 אק"מ, אם תהיה לי סבלנות לזה.

ד"א יש רכבים שבהם מכסה שסתומים עשוי פלסטיק וצריך להחליף אותו קומפלט (נראה לי ניסן ככה).

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה רכבים המכסה שסתומים עשוי פלסטיק, זה לא אומר שצריך להחליף אותו כשהאטם מתייבש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש רצון להתעסק בהחלפה וכסף לטובת העניין.

מידי פעם אני חושב להחליף את האוטו,אבל אז נזכר שזה להתעסק עם קונים ובדיקות ומהר מאוד יורד מזה.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשזה מרגיש מתבקש ונוח.

החלפתי את הפולו 2008 שהייתה לי ומאוד אהבתי כשסיימתי תואר ראשון ועברתי לשני. היה לי רצון להתחדש במשהו גדול ולכן החלטתי להחליף רכב. זה יצר מצב שאין לי לחץ גדול במכירה ומצאתי קונה אידיאלי - בא, עשה סיבוב עם הרכב ולקח בלי בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשמתעורר הצורך, בין אם זה צורך פונקציונלי או סתם מתוך שיעמום.

את הרכב הקודם החלפתי כי לא היה בו מזגן. אם הייתי יכול להחזיק 2 מכוניות לא הייתי מוכר אותו. 

את הרכב שהיה לי לפניו החלפתי פשוט כי הוא שיעמם אותי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SlowRide כתב:

כשמתעורר הצורך, בין אם זה צורך פונקציונלי או סתם מתוך שיעמום.

את הרכב הקודם החלפתי כי לא היה בו מזגן. אם הייתי יכול להחזיק 2 מכוניות לא הייתי מוכר אותו. 

את הרכב שהיה לי לפניו החלפתי פשוט כי הוא שיעמם אותי.

לא היה מזגן בפיאט 500?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אה, בחיים לא היתה לי פיאט 500.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, EliC25 כתב:

אני מכיר בחור בן 90 וקצת שעשה את זה בצורה קיצונית.

מעולם לא נישא, הביא ילדים, או החליף מקום מגורים ועבודה.

החזיק 3 רכבים כל חייו, כשהאחרון נרכש ב2019 (61, 91, 2019)

לראשון 700 אלף קמ, לשני 400 אלף. השלישי, אני לא רואה אותו נוהג עליו בכלל.

איזה רכבים היו לו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1022 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...