Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משפחתי היברידי או קרוסאובר קטן היברידי/דיזל עד 100,000 שח

motior
שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

אחרי 3 שנים וכ-62,000 ק"מ עם טויוטה אוריס 2015, החלטתי שהגיע הזמן להחליף רכב. 

הדרישות שלנו בעיקר:

1. חסכוני 

2. אמין

3. בטיחותי

הרכב חייב להיות אוטומטי (לבת שלי רישיון רק לאוטומטי ואשתי לא מוכנה לנהוג בידני למרות שיש לה רישיון) ולא מאוד גדול במידות - כדי שיהיה נוח להחנות בערים הצפופות.

התקציב הוא עד 100,000 שקל (אפשר למתוח קצת)

אנחנו נוסעים יחסית הרבה - בסביבות 22,000 ק"מ בשנה כולל פעם בשבוע כפר-סבא - ירושלים הלוך וחזור וייתכן שבשנים הקרובות זה יעלה לפעמיים בשבוע.

נוסעים גם יחסית הרבה לצפון כולל נסיעות בדרכי עפר - אין צורך ברכב 4X4 אבל רצוי רכב לא מאוד נמוך שיהיה סביר לדרכי העפר, לכן אני מתלבט אם מתאים לנו קרוסאובר קטן כמו פג'ו 2008 למשל.

בגלל הנסועה הגבוהה והדרישה לחסכון אני חושב לקנות שוב היברידי אבל תוהה אם כדאי לשקול דיזל. חשוב לי גם זיהום האוויר...  רצוי מאוד שהרכב יהיה מפרטי (לא השכרה או ליסינג) וכמובן עם קילומטרז' סביר (נניח עד 20,000 לשנה)

אנחנו 4 במשפחה, הילדים גדולים (לא צריך כסא בטיחות או עגלה). אנחנו גם לא גדולים פיזית כך שהמרווח לא צריך להיות מדהים, אם כי לעיתים נוסעים 5 מבוגרים ברכב.

בקיצור,  הדגמים העיקריים שחשבתי עליהם כרגע הם:

- יונדאי איוניק

- להישאר עם אוריס אבל להתקדם בשנה (מה שייתן לי מערכות בטיחות שחסרות לי היום) אולי לעבור לקורולה היברידית

- פג'ו 2008 דיזל

- קיה נירו

יש עוד רעיונות, המלצות או אזהרות?

תודה מראש

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אבל רצוי רכב לא מאוד נמוך שיהיה סביר לדרכי העפר, לכן אני מתלבט אם מתאים לנו קרוסאובר קטן כמו פג'ו 2008 למשל."

ה2008 גבוה {גחון} לעומת הרכבים האחרים שצירפת,אז דווקא ה2008 הכי מתאים לנסיעות קלות בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.6.2021 בשעה 16:36, מוריה אל כתב:

אם כבר רכב משפחתי ועוד היברידי mg  מגיע עם כל האחריות לרכב!!! משקיעים כמו שצריך יוצאים עם הכי טובב

MG?  הכי טוב? בשביל זה הצטרפת לפורום?

בתאריך 3.6.2021 בשעה 16:54, ronrcz כתב:

"אבל רצוי רכב לא מאוד נמוך שיהיה סביר לדרכי העפר, לכן אני מתלבט אם מתאים לנו קרוסאובר קטן כמו פג'ו 2008 למשל."

ה2008 גבוה {גחון} לעומת הרכבים האחרים שצירפת,אז דווקא ה2008 הכי מתאים לנסיעות קלות בשטח.

תודה על ההתייחסות. ברור שלפג'ו יש יתרון קטן מבחינה זאת, אבל אני לא יודע כמה הוא משמעותי. אני תוהה אם משאר הבחינות - בעיקר מרווח (בכל זאת הוא סופר מיני) הוא יתאים לנו.

אני גם לא בטוח שרכב דיזל באמת מתאים לנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישות שלך צועקות קיה נירו. 

יש היצע גדול של רכבים פרטיים אבל שמירת ערך מצויינת גוררת מחירון גבוה ביחס לשנתון. 

מה עם טויוטה chr? 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הדרישות שלך מכווונות לקיה נירו בצורה די ברורה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגיד כבר עכשיו שתוציא את האיוניק מהמשוואה (היא נמוכה יחסית), אני מחזיק נירו ואכן נראה שהיא מתאימה לך,למרות שאתה יכול גם לחפש ספורטאג' דיזל,
או לחילופין דאסטר דיזל שתהיה חסכונית מאוד, אמינה (וקצת פחות בטיחותית).

סובארו XV תהיה פחות חסכונית אבל תגיע רחוק מאוד בשטח.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות הנוספות
ספורטאז' נפסלה בגלל נושא הבטיחות

סובארו XV נפסלה בגלל צריכת הדלק

האיוניק כנראה כן עונה על הדרישות הראשיות (חסכון, אמינות ובטיחות) למרות שראיתי יותר מדי הודעות  מדאיגות על תקלות ברכב הזה. באופן מפתיע לא מצאתי הודעות דומות על הנירו למרות שהיא והאיוניק תאומות (לא זהות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...