Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקסוס Euniq 5 שווה את הכסף???

שיתוף

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

יש לי חבר שמחפש לקנות רכב 7 מקומות חדש מהחברה,

הנסועה שלו הינה כ100 ק"מ ליום (מודיעין - ראשל"צ הלוך חזור) שזה כ30,000 ק"מ בשנה.

כרגע הוא מחזיק סקודה קודיאק 2019 שנקנתה מהחברה ועומדת עכשיו על 58,000 ק"מ.

אבל הוצאות הדלק כבדות מאוד למרות שהרכב הינו דיזל.

לכן הוא רוצה להחליף למקסוס החשמלי, רק שזה רכב די חדש בארץ ואין כמעט מידע עליו.

הכרחי: 7 מקומות.

נוח ומרווח.

חזק.

עלויות נמוכות.

תקציב: אזור 200,000 ש"ח

המקסוס נראה שתופס את העיקר.  אשמח מאוד לחוות דעת וכן לרעיונות על רכבים דומים.

אין עוד מלבדו!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו מקום להתקין עמדת טעינה?  זמן טעינה של 8 שעות זה סביר מבחינתו? יש לו גישה למטען מהיר? 

הטווח של 260 ק"מ על פניו נראה מספיק לצרכים. 

סחירות לא ברורה (מותג סיני חדש) ומחסור בדירוג בטיחות כלשהוא (לא זה של משרד התחבורה) לא נראים לי ממש אטרקטיביים.

לא נראה שיש אולם תצוגה או נסיעות מבחן על כזה בכלל והאתר של היבואן לא מעודכן. אישית לא נראה לי להיט. 

מישהו אולי יוכל להגיד כמה כאלה עלו לכביש אם בכלל עד עכשיו, אני אישית לא ראיתי כזה ולא את המסחרית החדשה שלהם. בקושי את הישנה. 

הייתי אולי בודק כמה סיינה היבירידית חדשה תעלה בייבוא מקביל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יותר מחפש רכב חשמלי מלא.

עמדת טעינה יש בעבודה ו8 שעות אופציה סבירה בהחלט.

הזמנתי נסיעת מבחן דרך האתר היום, צריכים לחזור אלי.

הבעיה היא כמו שאתה אומר, הסחירות והפופולאריות של הרכב בעוד  שנה שנתיים.

בנתיים נמכרו סה"כ 16 רכבים כאלו בשנה האחרונה...

אין עוד מלבדו!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את האופציה לחכות למודל Y אבל השורה השלישית שלו נראית מאוד צפופה בהשוואה ליוניק ועדיין לא ברור מתי הוא אמור להגיע לארץ. 

כרגע שאר האופציות (שטרם הגיעו אם יגיעו בכלל )  הן או רכבי יוקרה (מודל X, מרצדס EQB) או מסחריות, כמו הe-space tourer או ברלינגו, EQV וכו'. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודלy היא דגם מוגבה של ה3, היא תעלה קצת יותר יקר. לא בהרבה. לקנות רכב עם טווח של 250 ק"מ זה לא חכם. בנוגע לקידיאק, הוצאות דלק על הדיזל, איך אתה יכול להגיד שהם 'כבדות'? הוא רכב חסכוני מאוד. הוא צורך 6 ליטר סולר ל100 ק"מ נסיעה בין עירונית. קצת פרופורציות.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה יעלה לו הרבה יותר יקר בכל מקרה,

ירידת הערך כאן תהיה מטורפת (כנראה), ומה יקרה בכל טיול ארוך? טווח של 260 ק"מ אופטימים וטעינה איטית לא מצדיקים את רכישת הרכב,

הדלק על הקודיאק לא אמור להיות כזה "כבד" וכנראה ממש לא הסיבה להחלפת הרכב (אולי התירוץ (-:  )

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכל העונים!!!

מדויק יותר: מודיעין עילית - מערב ראשל"צ. 39 ק"מ לצד, 78 ק"מ ליום. חץ מזה יש עוד הרבה נסיעות ככה שיוצא אזור 40,000 ק"מ שנתי. הרכב הינו מ08/2019 וכרגע עומד על אזור 58,000 ק"מ.

הדלק יוצא משהו כמו 1,600 ש"ח בחודש. שאמנם זה לא כ"כ הוצאה כבדה, אבל עדין אם אפשר להקטין אותה אז למה לא...

בקשר לעמדת טעינה יש בעבודה עמדת טעינה בחניה הפרטית שלו, כך שזה לא אמו7ר להוות בעיה כל שהיא. ועם טווח של 200 ק"מ אפי' זה גם מספיק, מכיון שהוא מגיע לעבודה ומניח את הרכב בחשמל.

השאלה שלי היא יותר לגבי האמינות של המקסוס, פופולאריות וכדו'. דיברתי עם נציגה שלהם והם אומרים לי שזה של צ'יינה מוטורס יבואנית / יצרנית אוטובוסים של יוטונג.

בכל אופן הזמנתי לו נסיעה מחר על הרכב ואני אהיה איתו שם וגם אנהג בעזרת ה'.

משהו חשוב שעלי לדעת / לבדוק / לשים דגש?

אין עוד מלבדו!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר לדעת על אמינות? אוטו חדש בארץ של יצרנית חדשה בעולם. על פניו הוא משתמש בטכנולוגיה של אתמול, הן מבחינת טווח וזמן טעינה. לדעתי, ונראה לי לדעת רבים, הוא יפסיד הרבה יותר כסף על האוטו הזה, מעלויות הדלק.

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לסוללה אין הרבה רכיבים שיכולים להתקלקל ברכב חשמלי.

ב-3 חודשים שהרכב נמכר נמכרו 18 כלי רכב, וזה נראה לי יותר ממה שהם מכרו מגירסת הבנזין בשנה שעברה.

אני מצטרף לטוענים שהסיכון גדול מהסיכוי לחסוך - מה גם שנראה לי שלא יעבור הרבה זמן, ועל הנסועה של הרכב החשמלי יוטל מס שיהפוך את העלויות ללא מאד רחוקות מרכב בנזין מקביל.

בשלב זה הייתי נשאר עם הקודיאק.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4

וולוו XC40 T3 Momentum

וולוו V40 T4 Kinetic Plus (נמכרה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה,

היום ביצעתי נסיעת מבחן עם החבר, נסיעה של כשעה.

אני התרשמתי לטובה מכל המפרט הטכני, הנוחות, המרווח, כל מערכות הבטיחות וכו' וכו'.

אך העיצוב מבחוץ לוקה בחסר לדעתי, הוא מגושם מאוד. ומה עוד שעדין לא התחברתי לנהיגה על רכב חשמלי + כל הפחדים מהטווח נסיעה, וכמה הוא ימכר בעוד שנתיי מהיום וכו'.

שורה תחתונה: אישית לא התחברתי בכלל... אבל החבר דווקא מאוד התרשם ורוצה לסגור.

לפני 16 שעות, zvit כתב:

אני מצטרף לטוענים שהסיכון גדול מהסיכוי לחסוך - מה גם שנראה לי שלא יעבור הרבה זמן, ועל הנסועה של הרכב החשמלי יוטל מס שיהפוך את העלויות ללא מאד רחוקות מרכב בנזין מקביל.

לא הבנתי? יש כיוון שיעלו את המס על צריכת חשמל ברכבים חשמליים??? או שאתה מתכון שיעלו את המס קניה על רכבים חשמליים?

לפני 16 שעות, zvit כתב:

ב-3 חודשים שהרכב נמכר נמכרו 18 כלי רכב, וזה נראה לי יותר ממה שהם מכרו מגירסת הבנזין בשנה שעברה.

כך גם אני ראיתי באינטרנט, שנמסרו סה"כ 16 רכבים.

אך הסוכן הראה לנו שנמכרו סה"כ 69 רכבים עד עכשיו...

עריכה אחרונה על ידי המהיר הזהיר

אין עוד מלבדו!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב כלל לא מרשים, מה איכות ההרכבה?

הקודיאק יימכר במחיר הוגן הסיני לא בטוח כלל

אם יש כאן עניין של חיסכון לא צופה עתיד חסכוני בעניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי כמו הימור יקר, ירידת הערך תחסל את החיסכון בדלק.
עדיף להמתין עם הקודיאק ולקחת בחשבון דגמים עם גרסאות פלאג אין - אם יש עמדה בבית ועמדה בעבודה - זה מבטיח נסיעה חשמלית לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...