Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין שני דגמי טלוויזיות

IRON-MAN
שימו לב! השרשור הזה בן 1025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לדייק כמה דברים:

מבחינת סאונד, אין בעיה באף טלויזיה מהשנתיים האחרונות (לפחות ברמות שציינת @kurko1992) לקבל סאונד נהדר, 

בטח אם יש לך מערכת קולנוע, כל מה שצריך זה כבל HDMI טוב (למשל, סדרת הכניסה - Pearl - של audioquest) וחיבור שלו אל מגבר קולנוע (כניסת MONITOR) ואל כניסת HDMI בטלויזיה שיש בה ARC או eARC 

פה, עקרונית, הסיפור ייגמר,

תקבל בחזרה מהמסך את כל מה שצריך למגבר ברמת תמונה וסאונד (בתקווה והמגבר יודע "לפענח" את זה) - מרמת DolbyDigital ועד רמת DolbyAtmos ותמונת DolbyVision ו-HDR לסוגיו,

משמע, YouTube ו-Netflix שולחים לך מהאפליקציה במסך ת כל המידע שצריך והמגבר מקודד הכל (כן, תופס גם מול Yes\CelcomTV וכד')

מבחינת שחור וכאלה,

זה תלוי בטכנולוגיה,

LED לסוגיו לעולם לא ייתן "שחור אמיתי", גם לא של סמסונג,

רק OLED ייתן את זה, 
וכן, שווה מאוד להשקיע במסך OLED וכן, הוא יחזיק שנים בשימוש נכון (בטח עם כיול ראשוני טוב).

ההבדל בתמונה תהומי, לא פחות, שחור הוא שחור אמיתי בגלל "כיבוי הפיקסלים האינדיבידואלים"

ואם אתה גיימר ומחובר עם קונסולה או מחשב שיש לו כרטיס מסך טוב, אז בכלל זה שווה בגלל תמיכה בתקנים החדשים של NVIDIA ודומיהם.

אני עם מסך OLED מסדרה 7 של LG (דגם 55" C7) שהוא כבר בן כמה שנים - עדיין מדהים, עדיין נותן תמונה שטובה יותר מכל מסך שהוא לא OLED בשוק.
אז אפשר לדבר על הכסף, 
אבל התמורה לכסף ברכישת מסך OLED מסדרה C של LG - היא הדבר הכי טוב שתעשה כנראה לסלון שלך (כל עוד אתה לא משתגע ולוקח OLED של סוני שכנראה טוב עוד יותר בחלק מהסדרות שלה).

למען הסר ספק: אני לא עובד ב-LG או מטעמם.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Super_T כתב:

מבחינת סאונד, אין בעיה באף טלויזיה מהשנתיים האחרונות (לפחות ברמות שציינת @kurko1992) לקבל סאונד נהדר, 

אם הסאונד מהטלוויזיה הוא ״נהדר״ אז איך הסאונד ממערכת AV עם שבעה רמקולים ושני סאבים... ״אקסטרא פנומנלי״?!

בו נגיד שאפשר לקבל סאונד ״טוב״. ״טוב״ זה... טוב, וזה משאיר מספיק מקום לפרופורציות.

לפני 13 דקות, Super_T כתב:

מבחינת שחור וכאלה,

זה תלוי בטכנולוגיה,

LED לסוגיו לעולם לא ייתן "שחור אמיתי", גם לא של סמסונג,

בטכנולוגיה, אף פעם את תגיד ״לעולם לא״. בסופו של דבר, מה שחשוב זה לא אם השחור הוא לגמרי שחור, אלא אם העין שלנו מצליחה לראות את ההבדל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, falou כתב:

אם הסאונד מהטלוויזיה הוא ״נהדר״ אז איך הסאונד ממערכת AV עם שבעה רמקולים ושני סאבים... ״אקסטרא פנומנלי״?!

בו נגיד שאפשר לקבל סאונד ״טוב״. ״טוב״ זה... טוב, וזה משאיר מספיק מקום לפרופורציות.

בטכנולוגיה, אף פעם את תגיד ״לעולם לא״. בסופו של דבר, מה שחשוב זה לא אם השחור הוא לגמרי שחור, אלא אם העין שלנו מצליחה לראות את ההבדל.

כשרשמתי שאפשר לקבל מהטלויזיה סאונד נהדר זו היתה הקדמה להסבר הקישוריות שפירטתי מיד לאחר מכן עם שימוש ב-ARC/eARC מול אותה מערכת שיש בסלון,

תאמין לי, אני מחובר ככה כמה שנים והמערכת שלי בסלון היא "על הכיפאק" (לא נכנס לסטאפ כי זה פחות רלוונטי כרגע לדיון על טלויזיות :-) )

מהמסך עצמו הסאונד הוא "מספק בהחלט" וגם זה תלוי בדגם הטלויזיה, בתוכן המשודר, אופן המיקום והתליה (אם אכן תלויה או לא) של הטלויזיה.

לגבי השימוש במיני לד - זה אחלה וזה בסדר,

עדיין, למיטב ידיעתי (ותקן אותי אם אני טועה) OLED היא הטכנולוגיה המובילה בעולם כרגע מבחינת איכות התמונה (לפחות ברמה שהיא לא נסיונית וכאלה, אלא מוכחת ומשווקת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטכנולוגיה לא מעניינת, לכשעצמה, גם לא ביטויים כמו ״מובילה״. השאלה היא, האם רואים הבדל?

ואם כן, האם הוא מהותי?

ולבסוף... האם זה שווה את ההבדל במחיר?

אני לא חושב שיש ויכוח לגבי העליונות של OLED אבל כתבת שאין תחרות מבחינת רמות השחור ו... יש. או לפחות, מתחילה להיות.

אני רק רוצה להזכיר שהיה לנו פעם שחור אמיתי, אבל זנחנו את הטכנולוגיה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, falou כתב:

הימור שלי זה גם מה שיקרה ל-OLED. 

לפני 37 דקות, Super_T כתב:

לגבי השימוש במיני לד - זה אחלה וזה בסדר,

עדיין, למיטב ידיעתי (ותקן אותי אם אני טועה) OLED היא הטכנולוגיה המובילה בעולם כרגע מבחינת איכות התמונה (לפחות ברמה שהיא לא נסיונית וכאלה, אלא מוכחת ומשווקת)

היתרון של OLED זו היכולת לכבות את הפיקסלים הבודדים בשביל לייצר שחור "מושלם". יכולת שלא הייתה לטלוויזיות LED כי בטלוויזית LED היו עשרות נורות LED גדולות. עד שהופיעו המיני-לד. במקום כמה עשרות נורות LED גדולות יש עכשיו עשרות אלפי נורות ולטלוויזיה יש יכולת לכבות אזורים שלמים בשביל לייצר שחור "מושלם" לא פחות טוב מ-OLED. בעתיד הלא רחוק נקבל את טכנולוגית המיקרו-לד ובטלוויזיה/מסך מחשב יהיו מאות אלפי נורות LED שישלטו בתצוגה עד רמת הפיקסל הבודד. 

החיסרון של OLED זה שמדובר בחומר אורגני עם אורך חיים קצר יותר ובהירות נמוכה יותר בהשוואה למיני לד. (חסרון בסלון/חדר מואר, לדוגמא) בנוסף ל-OLED יש סכנה של צריבת תמונה.

לדעתי OLED תלך בדרכה של טכנולוגית פלזמה. גם פלזמה התחילה בבום גדול ודעכה לאט-לאט-לאט עד שנעלמה. 

לראייה Apple החליטו ללכת על mini-led ולא על OLED באייפדים/מאקים החדשים שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, falou כתב:

אני לא חושב שיש ויכוח לגבי העליונות של OLED אבל כתבת שאין תחרות מבחינת רמות השחור ו... יש. או לפחות, מתחילה להיות.

אני נצר לדור ה-CRT והמעבר לפלאזמה :-)

לפני 13 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

הימור שלי זה גם מה שיקרה ל-OLED. 

החיסרון של OLED זה שמדובר בחומר אורגני עם אורך חיים קצר יותר ובהירות נמוכה יותר בהשוואה למיני לד. (חסרון בסלון/חדר מואר, לדוגמא) בנוסף ל-OLED יש סכנה של צריבת תמונה.

לדעתי OLED תלך בדרכה של טכנולוגית פלזמה. גם פלזמה התחילה בבום גדול ודעכה לאט-לאט-לאט עד שנעלמה. 

לראייה Apple החליטו ללכת על mini-led ולא על OLED באייפדים/מאקים החדשים שלהם. 

נושא הצריבות שהיה בדורות הקודמים (וגם תלוי משמעותית בהרגלי הצפיה והתכנים) טופל באופן כמעט מלא בדור האחרון של מסכי ה-OLED.
אני בעד טכנולוגיה חדשה וטובה, בינתיים, עד שה-MINI-LED או MICRO-LED יציגו ביצועים זהים ויתרונות ברמת הביצועים ואורך החיים, אני מניח שה-OLED פה איתנו.

אולי המסקנה בשרשור הזה היא (מה שנאמר בין השורות גם ככה) ש-NANOCELL או כל מסך LED רגיל אחר, פשוט לא שווה לרכישה בהתחשב במה שצפוי לנו? לא יודע.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Avatar Schnitzel כתב:

הדעיכה של הפלסמה קשורה לעלות הייצור, לא לאיכות התמונה. גם כשנפרדנו מהטכנולוגיה, מבחינת איכות התמונה, היא היתה עדיפה. גם היום אני מעדיף פלסמה, אפילו אם ברזולוציה יותר נמוכה. אני לא יודע לשים את האצבע בדיוק, אבל התמונה נראית לי יותר נעימה. אבל זה קשור לטעם אישי.

בסופו של דבר, עלות-תועלת קובעת הרבה יותר מאשר איכות מקסימלית, איזו טכנולוגיה נשארת איתנו.

לפני שעה, Super_T כתב:

אולי המסקנה בשרשור הזה היא (מה שנאמר בין השורות גם ככה) ש-NANOCELL או כל מסך LED רגיל אחר, פשוט לא שווה לרכישה בהתחשב במה שצפוי לנו? לא יודע.

הפוך. 

תקנה מה שמתאים לך עכשיו, כי זה טוב מספיק לכל אדם כדי לשבת ולהנות מטלוויזיה

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, falou כתב:

הדעיכה של הפלסמה קשורה לעלות הייצור, לא לאיכות התמונה. גם כשנפרדנו מהטכנולוגיה, מבחינת איכות התמונה, היא היתה עדיפה. גם היום אני מעדיף פלסמה, אפילו אם ברזולוציה יותר נמוכה. אני לא יודע לשים את האצבע בדיוק, אבל התמונה נראית לי יותר נעימה. אבל זה קשור לטעם אישי.

פלזמה הייתה טכנולוגיה מעולה. שחורים מדהימים וצבעים טבעיים. אני עד היום משתמש בפלזמה 55 אינץ' של פנסוניק שעובדת מעולה קרוב ל-10 שנים. הטכנולוגיה דעכה בגלל צריכת חשמל מטורפת, חוסר יכולת למזער אותה וכנראה גם בגלל עלויות הייצר הגבוהות. כאשר התחיל המעבר מ-1080P ל-4K פנסוניק עשו חושבים והבינו שאין כדאיות כלכלית להשקיע R&D בשביל להביא את הפלזמה לעידן ה-4K וסגרו את המפעלים. הכי מצחיק אותי שאנשים מתלהבים מ-OLED ושוכחים שטלוויזיות פלזמה של פיונר לפני 15 שנה היו לא פחות איכותיות. 

תחושת בטן שלי אומרת שמסכי Mini-led יהיו זולים יותר מ-OLED ולא פחות איכותיים והם אלה שיהפכו לדומיננטיים בעתיד הקרוב. אבל נחייה ונראה. 

בכל אופן בשנת 2021 אחד לא ידפק אם הוא יבחר בטלוויזיה OLED או Mini-led. שתי הטכנולוגיות מעולות. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Avatar Schnitzel כתב:

אני עד היום משתמש בפלזמה 55 אינץ' של פנסוניק שעובדת מעולה קרוב ל-10 שנים

כנל. די עושה חשק לקנות פנסוניק חדשה כשיגיע הזמן להחליף את הנוכחית, כי היא פשוט מחזיקה מעמד מעולה. מעניין אם זה בגלל הפלזמה, או פשוט איכות טובה של מוצר מצד פנסוניק.

החיסרונות היחידים בפלזמה דומים לאלו של oled, צריבה ובהירות נמוכה. והאמת שלא בטוח שאני אבחר בoled כשיגיע הזמן, הבהירות קריטית לי (מה שלא היה לי רלוונטי כשהיא נרכשה לפני כמעט עשור) וגם הצריבה זה דבר מעיק לחשוב עליו, לפעמים נחמד שהטלוויזיה מריצה תמונות מהאנדרואיד tv אבל אני לא רוצה שיצרב השעון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את התמונה בסדרת ה-KURO של פיוניר (אאל"ט לגבי השם), אחד ה-דברים.
עדיין, מה ש- DOLBY VISION או HDR נותנים היום, לא פחות מהנה בעיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Super_T כתב:

אני זוכר את התמונה בסדרת ה-KURO של פיוניר (אאל"ט לגבי השם), אחד ה-דברים.
עדיין, מה ש- DOLBY VISION או HDR נותנים היום, לא פחות מהנה בעיני.

כן, אבל חלפו איזה 15 שנה מאז. כלומר ירדנו ברמה ורק לאחרונה חזרנו אליה בזכות ה-OLED. אשכרה עברנו את ימי הביניים של עולם הטלוויזיה. 

לפני 35 דקות, DubelBoom כתב:

כנל. די עושה חשק לקנות פנסוניק חדשה כשיגיע הזמן להחליף את הנוכחית, כי היא פשוט מחזיקה מעמד מעולה. מעניין אם זה בגלל הפלזמה, או פשוט איכות טובה של מוצר מצד פנסוניק.

אי אפשר. לא מייצרים יותר. הכי קרוב שאתה יכול זה OLED. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קשורה

האם הערוצים החינמיים 12 ו 13 ייראו טוב על מסכי OLED לעומת LED?

הם משדרים במקסימום HD. האם ההבדל משמעותי בין OLED ל LED בערוצים הללו?

עריכה אחרונה על ידי Ameer.86
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, garicho כתב:

מה אתם אומרים?

LG CX OLED או LG BX OLED

הבדל במחיר של 600 ש"ח בערך. ה-B בערך ב-3700 ש"ח וה-C בערך ב-4300 ש"ח.

ראשית - CX בלי לחשוב פעמיים, בדור הזה היכולות, ויש מצב שגם המעבד לא זהים/ות בין הסדרות,
ה600 ש"ח הם סכום פעוט לעומת התמורה.
שנית - מקווה שתמצא CX, לדעתי הן כמעט ולא קיימות במלאים בארץ, 
ה-C1 כבר משווקת בכל הכוח.

לפני 10 דקות, Ameer.86 כתב:

שאלה קשורה

האם הערוצים החינמיים 12 ו 13 ייראו טוב על מסכי OLED לעומת LED?

הם משדרים במקסימום HD. האם ההבדל משמעותי בין OLED ל LED בערוצים הללו?

תלוי מה המקור שמשדר אותם, אם זה ממיר YES ULTRA למשל, אולי יהיה הבדל, לא משהו שהייתי מתרגש ממנו.
אם זו רוב הצפיה שלך, בעיני עדיף מסך שאינו OLED, למשל ה-NANO CELL שפות"ש שאל עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי OLED, לא לשכוח דגרדציה עם הזמן- והבעיה הגדולה בעניין זה היא שקצב הדגרדציה של סאבפיקסלים שונים הוא שונה. כלומר הצבע שהטלויזיה מציגה ישתנה עם הזמן. לגבי זליגת האור- זה פחות עניין של FRAME LED ויותר עניין של פאנל IPS מול VA+פחות שכבות פילטור בדגמים הנמוכים יותר. 

אגב, OLED סובלים מסטורציית יתר, כל מה שדורש דיוק צבעים יהיה עדיף על טלויזיית LCD מסורתית יותר.

מבין ה LCD, התחרות היא בין IPS ל VA, כאשר לכל סוג פאנל שימושים אחרים בהם הם מצטיינים. והעובדה שעם פאנלי VA עושים טלויזיות QLED, יתרון לא מבוטל.

בכל הנוגע לטלויזיות ה LCD- המצב האופטימלי הוא QLED עם local dimming שמחולק להרבה איזורים, שילוב של QLED+MINI LED כבר יציג את רוב היתרונות בלי החסרונות.

וכמובן שאף אחד לא דיבר על MICRO LED, שכבר לא מדובר על צורה של תאורה אחורית, אלא פשוט מטריצה של subpixels מלדים קטנטנים. צפוי להיות טוב יותר מ OLED בלי חסרונות ממשיים, וחיים ארוכים בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...