Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נת"צ שנראה לא הגיוני

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה שנים נפתח נתיב נת"צ באיילון צפון מהמחלף עם 431 עד קרוב..ברח לי השם.

כאשר הייתי נוסע שם, בקושי היה עובר שם אוטובוס אולי פעם בשעה ומ-3 נתיבים זה ירד ל2.

עכשיו ראיתי כי ממחלף עין הקורא עשו נתצ עד מחלף חולון.

זה נראה מיקום מאוד מוזר, פשוט אין שם תחבורה ציבורית ברמת אוטובוסים.

אני בעד קידום תחבורה ציבורית, גם ככה זה לא קיים פה, אז מה שיש ולקדם אותה זה נפלא.

אבל זה נראה כאילו עושים נתצים על מנת לצאת ידי חובה, אין קשר בין הנתצ לבין מעבר של תחבורה ציבורית.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתיב הזה כמו עוד נתיבים כמוהו עומד ריק ב- 99% מהזמן, כשעובר שם אוטובוס או מונית הם מנסים לבדוק את המהירות המקסימלית של הרכב בו הם נוסעים וכל זאת כדי להגיע לפקק בהמשך.

מטרת הנתיב לא ברורה, מתחיל ונגמר בשום מקום מבחינת חיסכון בזמן.

בנוסף הנתיבים משמשים לכל מיני חכמים לחיתוך פקקים, מגדילים לעשות אלו שנוסעים על הנתיב בכביש 2 מכיוון נתניה לת"א בשעות שהוא משמש כשוליים כאילו היה עוד נתיב בכביש שש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, dorondoron כתב:

מגדילים לעשות אלו שנוסעים על הנתיב בכביש 2 מכיוון נתניה לת"א בשעות שהוא משמש כשוליים כאילו היה עוד נתיב בכביש שש.

הנתיב מנתניה לכיוון תל-אביב כבר לא משמש כשלוליים בשום שעה, הוא הפך להיות נתיב שיתופי בשעות  06:00-22:00 ונתיב רגיל בשעות הלילה. השינוי בוצע לפני כשנה וחצי - שנתיים. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שפתחו את הנת"צ באיילון צפון כמה ימים אחרי זה פתחו קווי אוטובוסים חדשים מהדרום שהיו פעילים רק בבוקר ונוסעים דרך הנת"צ החדש.

ייתכן וזה מה שהולך לקרות גם עכשיו.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו תחקיר על זה ומסתבר שמנכלית משרד התחבורה , לה אין שום השכלה שקשורה לתחבורה, חתמה על פרוייקטים עבור בניית

נתיבי תחבורה שיתופיים בחלק ניכר מהכבישים הראשיים בישראל. וכל זאת ללא שום מחקר וללא שום ביקורת.

מאחר ואין שר תחבורה מתפקד יותר מעשור, אז כל שר היה בעצם לחותמת גומי איתו היא החתימה את המסמכים.  

התוצאה לפניכם.  עשרות ק"מ שך נתיבי תחבורה ציבורית שנבנו על חשבון שולי ביטחון ולפעמים אפילו על חשבון נתיבים קיימים 

ובפועל אין תחבורה ציבורית שבעצם מנצלת את הנתיבים.   

ישנו מחסור עצום באוטובוסים, בנהגים ובנוסף לכל זה שלושה ראשי הרשות לתחבורה ציבורית התפטרו תחת כהונה של רגב, שרת התחבורה.

את המסקנות תסיקו לבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה תחבורה ציבורית מאז הקורונה, אך לפני כן הנתיבים של כביש החוף היו מלאים באוטובוסים והיה משמעותית יותר מהיר לנסוע לתל אביב באוטובוס/מונית שירות  מאשר ברכב הפרטי. כנ"ל נתיבי התחבורה הציבורית שעל דרך נמיר. 

כשעוד הייתי גר אצל ההורים לפני כמה שנים נסיעה מנתניה למרכז ת"א הייתה לוקחת לי דלת לדלת (וזה בלי חיפוש חניה) 1:15 ברכב פרטי, 35 דק' באוטובוס או 60 דק' ברכבת (20 להגיע לרכבת בתחב"צ, 10 להמתין, 25 נסיעה ועוד 5 דקות הליכה). 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בכביש 5 במקטע בין הכפר הירוק לגלילות. כמות האוטובוסים שעוברת שם זעומה, לפחות ממה שאני ראיתי בנסיעות היומיות שלי.

אגב הנתיב שם הוא לא שיתופי אלא רק לתחבורה ציבורית. בפועל משמש גם מוניות ועוד חוצפנים בשביל לחסוך כמה דקות של נסיעה איטית יותר.

אבסורד נוסף הוא שלכיוון מערב הנת"צ הוא בשמאל הכביש ואחרי שהוא מסתיים (לפני כביש הכניסה למחנות גלילות) תחנת האוטובוס נמצאת בימין הדרך. כבר יצא לי לראות אוטובוס שנוסע בשמאלי ואז צריך לחתוך כמה נתיבים בשביל להגיע לתחנה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2021 בשעה 00:00, Dan786 כתב:

עשו תחקיר על זה ומסתבר שמנכלית משרד התחבורה , לה אין שום השכלה שקשורה לתחבורה, חתמה על פרוייקטים עבור בניית

נתיבי תחבורה שיתופיים בחלק ניכר מהכבישים הראשיים בישראל. וכל זאת ללא שום מחקר וללא שום ביקורת.

מאחר ואין שר תחבורה מתפקד יותר מעשור, אז כל שר היה בעצם לחותמת גומי איתו היא החתימה את המסמכים.  

התוצאה לפניכם.  עשרות ק"מ שך נתיבי תחבורה ציבורית שנבנו על חשבון שולי ביטחון ולפעמים אפילו על חשבון נתיבים קיימים 

ובפועל אין תחבורה ציבורית שבעצם מנצלת את הנתיבים.   

ישנו מחסור עצום באוטובוסים, בנהגים ובנוסף לכל זה שלושה ראשי הרשות לתחבורה ציבורית התפטרו תחת כהונה של רגב, שרת התחבורה.

את המסקנות תסיקו לבד. 

השר תחבורה האחרון שתיפקד היה ישראל כ"ץ, טוב, לא טוב, האחרון שתיפקד, וזה לא היה לפני עשור.

מאז היה לנו ממלאי מקום זמניים יותר (סמוטריץ') או זמניים פחות (רגב).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

השר תחבורה האחרון שתיפקד היה ישראל כ"ץ, טוב, לא טוב, האחרון שתיפקד, וזה לא היה לפני עשור.

מאד קשה לי לקרוא לישראל כ"ץ שר התחבורה.   לא שזה משנה משהו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מאז היה לנו ממלאי מקום זמניים יותר (סמוטריץ') או זמניים פחות (רגב).

זאת בדיוק הבעיה, הזמניים עושים דווקא אחד לשני ותוקעים פרויקטים.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פחות מיועד לאוטובוסים ויותר לנסיעות שיתופיות של 3+ ברכב.

ואני מברך מאוד את המיזם הזה, אני יוצא כל יום מראשל"צ רכב עם 4 אנשים ויש לי נתיב ריק ללחוץ חופשי... 😁 פשוט תענוג.

ואגב, 3+ זה כולל נהג, או שצריך 3 מלבד הנהג?

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, המהיר הזהיר כתב:

ואני מברך מאוד את המיזם הזה, אני יוצא כל יום מראשל"צ רכב עם 4 אנשים ויש לי נתיב ריק ללחוץ חופשי... 😁 פשוט תענוג.

זאת בדיוק הבעיה.

יש לך אלפי אנשים שצריכים להגיע למקום העבודה ורק למספר זעום של אנשים יש נתיב ריק להגיע לעבודה.

וזאת כאשר כולם משלמים מיסים, אגרות עשרות אלפי שח בשביל להשתמש בדרך בדיוק כמוך. 

לכן עולה השאלה, אם אלפי אנשים לא מסוגלים להסיעה 3 אנשים איתם לעבודה, אז האם זה מצדיק בניית נת"צים במחיר של מיליארידי ש"ח

עבור קומץ אנשים שכן מסוגל?  

כמובן שהבקורת מופנת לממשלה ולא אליך. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאתה חושב שיש אפשרות אחרת.
אין בכבישים שלנו מספיק מקום כדי שכולם יסעו לעבודה לבד.
ולכן מקימים נתיבים שיתופיים, הם ישתלבו בהמשך במערך 'מהיר לעיר' שיכלול חניונים כמו מה שיש בשפירים היום מכל הכיוונים של המטרופולין עם מערך הסעות ותח"צ, המדינה אכן בפיגור, אבל הפרוייקטים בדרך (וזה אגב תודות לכ"צ, שאמנם מקבל ביקורת (חלקה מוצדקת) על תקופתו כשר תחבורה, אך מה שרבים מפספסים, ואני מרגיש כמו תקליט שבור כבר כי כתבתי את זה עשרות פעמים, שקבועי הזמן בתשתיות לעומיות עצומים, את הפירות לפרוייקטים בקנ"מ כזה קוטפים עשור-עשור וחצי אחרי.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, המהיר הזהיר כתב:

חפש את תמרור 501 בלוח.

עשיתי לך את העבודה - זה כולל את הנהג

image.png.e71b560d88bdfd181e8dd2ef8daff6d5.png

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...