Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעת האורות המוגזמים

eitanuch
שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Super_T כתב:

יכול להיות שהמערכת הזו של מטריקס לד עובדת טוב יותר עבור חוסר סינוור של תנועה שבאה ממול?

בגדול - מיצרן התאורה מכוונת לצד ימין (לכיוון תמרורים).
הבעיה בא מרכבים שלא חדשים. תאורה חלשה, אין חלקי חילוף \ יקר מדי, שי יותר חזק ובזול...
בעיה אחי גדולה, שנהג לא תמיד מבין את זה, מצדו לא יכול לראות את הסינוור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, BRAVO30 כתב:

אני בכלל בעד שלא יהיו אורות לבנים באף רכב. רק הלוגן צהוב. אני פשוט הבנתי שכל רכב אבל כל רכב עם אורות לבנים (טורבו לד/קסנון) מסנוור אותי לגמרי בלילה, שלא לדבר בחורף כשיורד גשם וחשוך. אני מדבר אפילו על אוטובוסים של דן שכבר מצויידים זמן רב באורות לבנים. אם אני נוסע באלנבי בת"א בחושך ועובר מולי אוטובוס של דן, אני פשוט לא רואה כלום במשך שנייה, שנייה וחצי. 

הלוגן צהוב דינו להכחד ויפה שעה אחת קודם (או להשאר נחלתן של רמות הגימור של ציי הליסינג). כיום אין לו שום יתרון ע"פ קסנון/לד.

לפעמים אני מוצא את עצמי משתמש במצב האדפטיבי ברכב והוא אכן מתחשב בתנועה ממול או בתנועה שבאופק ; בשני המקרים האלו האור הגבוה יהיה מכוון רק לצד הימני של הדרך (תמרורים/שוליים).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה לי גם בנסיעות לאילת מדי פעם, זה בהחלט סיוט, אצלי גם הציפוי חלונות לא עוזר, אם הם מאחורי ולא עוקפים אותי, אני מאט עם תאורת חירום עד שיעקפו, אין פתרון לזה.

ולא נדבר על אלו שנוסעים עם אורות גבוהים, ואתה מסמן להם והם לא מורידים עוצמה...

עריכה אחרונה על ידי yosilogen
  • אהבתי 1

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנו נתקעתי כמה וכמה פעמים שנשרף למישהו האור הרגיל, ו במקום לתקן, מחליפים כבלים ונוסעים אם אור 1 גבוה קבוע במקום הרגיל, זה משגע אותי.

פנסי ערפל בארץ זה רוב הזמן ליופי נטו, גם משגע אותי, במצב רגיל לא ממש עוזר, לי לפחות, היו לי כמה סיאטים עם פנסי עוקב פניה (הפנס ערפל היה נדלק כאשר הייתי פונה ימינה או שמאול) ולא באמת עזר לי תכלס.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.5.2021 בשעה 19:04, ALÞћÃ כתב:

הלוגן צהוב דינו להכחד ויפה שעה אחת קודם (או להשאר נחלתן של רמות הגימור של ציי הליסינג). כיום אין לו שום יתרון ע"פ קסנון/לד.

יש יתרון עצום - כשנשרף, הרבה יותר זול להחליף נורה בעשרות שקלים, מאשר להחליף יחידת תאורה קסנון/לד בכמה אלפים.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי קצרה, אני נוסע ברכב שיש לו פנסי מטריקס לד וליבי עם הנהגים מסביב. האור עוצמתי ברמות כ"כ חזקות שהוא מפריע לכל כלי הרכב מסביבי בכביש חוץ ממני כמובן. 

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מרגיז לנסוע לפני רכב עם אורות גבוהים, לסמן לו שהאורות שלו גבוהים, ואז הוא מהבהב לך עם אור גבוה, רק כדי להסביר לך שהאור שלו לא מכוון מ1984

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, בוני03 כתב:

דעתי קצרה, אני נוסע ברכב שיש לו פנסי מטריקס לד וליבי עם הנהגים מסביב. האור עוצמתי ברמות כ"כ חזקות שהוא מפריע לכל כלי הרכב מסביבי בכביש חוץ ממני כמובן. 

קשה לי להאמין שזו בעייה כוללנית עם מטריקס לד. יש הרבה רכבים כאלה בכבישים ואני בדר"כ לא מרגיש מסונוור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בכלל בלאגן שלם בתחום התאורה כי התקנות בנושא כנראה מאוד כלליות ויצרני הרכב עושים כיום שימוש בתאורה כחלק בלתי נפרד מהעיצוב, למעשה זה הפך לחלק עיקרי וחשוב בעיצוב דגם (תראו כמה אאודי לדוגמה משקיעה בתחום הזה). זה גם לא רק התאורה הראשית, יש רכבים (כמו טויוטה לדגמה) עם פנסי בלימה מאוד מסנוורים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.5.2021 בשעה 11:38, YoJ כתב:

אני חושב שהגזמת. מנורות לד זה מבורך על כל יתרונותיהן כאשר הן מכוונות כמו שצריך ולא לתוך הקבינה של הרכב ממול. הבעיה היא ש99% מהנהגים לא עושים את זה ואתה חוטף זרקור לעין.

טורבו לד וקסנון זה כבר סיפור אחר. אני חושב שהחוטא הכי גדול של זה הלנד קרוזר החדש. כל פעם שיש אחד כזה מאחורי עם האורות הכחולים-סגולים שלו אני פשוט מאט ונותן לו לעקוף. זה נוראי ברמה שאני מקבל כאב ראש אם הוא נסחב אחרי זמן מה. איך הדבר הזה עבר תקינה בארץ?

אם יש רכב או אופנוע מסנוור מאחוריי אני מעביר את המראה למצב כהה

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, גם אני. יש פשוט משהו בפנסי קסנון בקלווין גובה(10K ומעלה) שמייצר אור שנושק על גבול הסגול וזה ממש לא נעים לעין, גם כאשר מכהים את המראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כל רנגלר שאני רואה נוסע ככה. אולי זה הפנסים. אולי זה האגו שאומר להם לנסוע עם אורות גבוההים

לפחות הוא מאוחרה ולא מולך

עריכה אחרונה על ידי AlephExNull
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שהוא נוסע גם עם אורות דרך ("גבוהים") וגם עם פנסי ערפל קדמיים דלוקים:

image.png.77bc83b0d364ac15c8cd166d6962972a.png

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...