Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעת האורות המוגזמים

eitanuch
שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

רציתי לשאול, לפי הסרטון המצורף, האם לדעתכם מדובר ברכב עם תאורה תקנית?

למרות שהיה מרחק די גדול ביני לבינו, בזמן הנסיעה כשהוא מאחורי הרגשתי כאילו יש לי פלורסנט דולק בתוך האוטו והכל היה מואר ממש חזק. ודאי שהשתמשתי במצב שמסיט את המראה המרכזית, אבל המראות צד מאוד סינוורו.

אני לא מבין איך מאפשרים לנסוע עם תאורה כזו בכבישים. אם מישהו נוסע מולו, הוא עלול לאבד את יכולת הראייה לגמרי לכמה שניות.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב אני רואה רק במעט מוסכים וחשמלאי רכב מכשיר לכוון אורות

ואת רוב אלו שאני כן רואה, אז הם מלוכלכים ומונחים עליהם חפצים שונים 

ורואים שמזמן לא נעשה בהם שימוש.

פנס רכב לא מכוון עלול לגרום או לסינוור או שמרחק התאורה לנהג הנו קצר מדי

ו/או זריקת האור תהיה צידית מדי ותאיר פחות את הכביש.

בברכה  -  רפי לין

מכשיר כוון אורות.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל קיימת תופעה של נסיעה עם אורות גבוהים ואורות ערפל קדמיים ואחוריים דולקים גם בקיץ.

יש טיפוסים שתאורה בעוצמה גבוהה גורמת להם להרגיש שהרכב שלהם מרשים יותר.

מנגד, קיימים הטיפוסים הלא מודעים הנוסעים עם תאורת DRL בלילה כאשר ברוב המקים תאורת ה-DRL לא כולחת תאורה אחורית כלל.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, רפי לין כתב:

לצערי הרב אני רואה רק במעט מוסכים וחשמלאי רכב מכשיר לכוון אורות

ואת רוב אלו שאני כן רואה, אז הם מלוכלכים ומונחים עליהם חפצים שונים 

ורואים שמזמן לא נעשה בהם שימוש.

פנס רכב לא מכוון עלול לגרום או לסינוור או שמרחק התאורה לנהג הנו קצר מדי

ו/או זריקת האור תהיה צידית מדי ותאיר פחות את הכביש.

בברכה  -  רפי לין

מכשיר כוון אורות.jpg

בודקים את זה בטסט. וגם מכוונים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, eitanuch כתב:

נכון, בטסט בודקים אבל כמו שרואים פה זה לא מונע מאנשים לנסוע בצורה לא תקנית.

לדעתי כיוון שהרכב הזה חדש ולא נדרש לעבור מבחן טסט במשך כמה שנים.

• מעניין 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל בעד שלא יהיו אורות לבנים באף רכב. רק הלוגן צהוב. אני פשוט הבנתי שכל רכב אבל כל רכב עם אורות לבנים (טורבו לד/קסנון) מסנוור אותי לגמרי בלילה, שלא לדבר בחורף כשיורד גשם וחשוך. אני מדבר אפילו על אוטובוסים של דן שכבר מצויידים זמן רב באורות לבנים. אם אני נוסע באלנבי בת"א בחושך ועובר מולי אוטובוס של דן, אני פשוט לא רואה כלום במשך שנייה, שנייה וחצי. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהגזמת. מנורות לד זה מבורך על כל יתרונותיהן כאשר הן מכוונות כמו שצריך ולא לתוך הקבינה של הרכב ממול. הבעיה היא ש99% מהנהגים לא עושים את זה ואתה חוטף זרקור לעין.

טורבו לד וקסנון זה כבר סיפור אחר. אני חושב שהחוטא הכי גדול של זה הלנד קרוזר החדש. כל פעם שיש אחד כזה מאחורי עם האורות הכחולים-סגולים שלו אני פשוט מאט ונותן לו לעקוף. זה נוראי ברמה שאני מקבל כאב ראש אם הוא נסחב אחרי זמן מה. איך הדבר הזה עבר תקינה בארץ?

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם תאורת לד באופן כללי. בדרך כלל זה לא מפריע לי ואני לא מסתנוור. אבל במקרה הזה הרגשתי כמו בדיסקוטק. הרכב שלי היה מואר מבפנים יותר חזק מהתאורה שיש לי בתוך האוטו ולא יכלתי להסתכל במראות. 

אפשר להשוות בסרטון את העוצמה לתאורת רחוב שהייתה שם, שנראית חלשה בכמה סדרי גודל. ממש נראה כאילו השמש רודפת אחרי בלילה. 

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שעם הכניסה של מטריקס לד שמכבה חלק מהנורות למניעת סינוור הנושא מטופל ולא מוזנח (ע"י היצרנים) לפחות בכל מה שקשור לכביש מהיר,

במקרה שבסרטון לדעתי מדובר בנהג לא מתחשב שהפעיל פנסי שטח אד-הוקים בזמן נסיעה בכביש,
אין סיבה, סתם טיפשי ומסוכן.
כנהג, אני חושב שלד הוא המצאה נפלאה ומקל מאוד על הנהיגה,

יש דברים שקשה להתחשב בהם, כמו העובדה שאם X6 חדש ייסע מאחורי אוטוביאנקי, הקבינה של האוטוביאנקי תהיה מוארת כמו חדר נקי במפעל צ'יפים פשוט בגלל הבדלי הגובה. 

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא נהג לפני רכב עם פנסי מטריקס לד, פשוט לא מודע לסיוט שהולך להיות.

הפנס בעיקרון מכבה חלק מהדיודות על מנת לא לסנוור, וזה יפה ונחמד.

אבל ברוב הפנסים יש יותר מידי מעט דיודות בשביל שהרכב מקדמי, יהיה לגמרי מחוץ לאזור האור.

ואז נוצר מצב שעדיין יש דיודות שדולקות ומסנוורות.

בעיקר בצדדי הרכב, ואז יש סינוור מתמיד ממראות הצד.  וזה פשוט סיוט.

ואז הדודבן, כל פעם שהרכב מאחורי זז  והרכב שלי היה נכנס לגבול החיישן אז האור הגבוה 

היה נדלק ונכבה כל כמה שניות.  נאלצתי לתת לו לעבור, כי אחרי 10 דקות כבר כאב לי הראש.  

זה בלתי נסבל שהם עוד מקבלים תקינה.  

עריכה אחרונה על ידי Dan786
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהמערכת הזו של מטריקס לד עובדת טוב יותר עבור חוסר סינוור של תנועה שבאה ממול?

• מעניין 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...