Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הליך תחלוף- תביעת שיבוב

שימו לב! השרשור הזה בן 1048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לפני כמה זמן עשיתי תאונה.

בגדול הרכב שלי פגע ברכב שנדחף לנתיב שלי ולא הייתי אשם.

החלטתי לתבוע את צד ג' אבל הביטוח שלו סירב (למרות שהנהג לא היה מבוטח) ולי הציעו מהביטוח ללכת לתביעות קטנות.

תבעתי את הביטוח שלי כי אני מבוטח מכל הבחינות וקיבלתי את הכסף.

קיבלתי מהם הודעה שהם עומדים להגיש תביעת שיבוב ושיעדכנו אותי עם קבלת התשלום.

לא הבנתי מה זה אומר מבחינתי? הרי לא שילמתי שום דבר (אין לי השתתפות עצמית)

אם הם יקבלו את התשלום, אני זכאי למשהו?

מה זה אומר מבחינת התשלום על הביטוח עצמו - האם הוא יוחזר לי (הפעלתי את הביטוח ולכן לא קיבלתי את ההחזר עליו)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, bmw2020 כתב:

קיבלתי מהם הודעה שהם עומדים להגיש תביעת שיבוב ושיעדכנו אותי עם קבלת התשלום.

לא הבנתי מה זה אומר מבחינתי? הרי לא שילמתי שום דבר (אין לי השתתפות עצמית)

בנוסף למה שאמר  fatboy1340,  חברת הביטוח החליטה לדרוש מצד ג' את הנזק בכדי לכסות את ההוצאה שלה בתיקון רכבך.

לדעתי זה יהיה ללא משפט. כלומר, אם הוא ישלם הרווחת והתביעה על שמך תוסר. אם הוא לא ישלם אני לא מאמין שהם יתבעו אותו מיוזמתם בבית משפט.

במידה והם יעדכנו אותך שצד ג' סירב לשלם הייתי תובע בבית משפט את צד ג' בגין התייקרות הפרמיה והשתתפות עצמית (אתה טוען שלא שילמת אך לדעתי הם פשוט קיזזו לך את זה ממה שמגיע לך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי ביטול השתתפות עצמית אז לא שילמתי, אני אבדוק את זה שוב אבל.

מבחינת התייקרות הפרמיה זה לא רלוונטי כי עובדה שעשיתי ביטוח על רכב אחר מחברה אחרת ודי "התעלמו" מזה למרות שהייתי גלוי עם הפרטים.

בכל אופן זה ידוע וזה לא מה ששאלתי אבל תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענו לך על שאלתך: אם חברת הביטוח שלך לא תזכה בתביעת שיבוב, לא תוכל לקבל  העדר הנחת תביעות ב-3 שנים הבאות. זה שעשית ביטוח לרכב אחר עם הנחת העדר תביעות כדבריך - 2 אפשרויות:1. בזמן רכישת ביטוח מקיף/צד ג, טרם נרשמה התביעה במאגרי חברת הביטוח. 2. החברה בה רכשת הביטוח "שכחה" לרשום את התביעה ונתנה לך מחיר זול יותר ,מה שיאפשר לה להתנער ממך במקרה שתתבע אותם.

לעניין ביטול השתתפות עצמית - אתה גם משלם על זה בפוליסה יקרה יותר, יחסית למי שרוכש פוליסה זהה אך עם השתתפות עצמית

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, bmw2020 כתב:

מבחינת התייקרות הפרמיה זה לא רלוונטי כי עובדה שעשיתי ביטוח על רכב אחר מחברה אחרת ודי "התעלמו" מזה למרות שהייתי גלוי עם הפרטים

אין מצב.

עיין בדחיפות בפוליסה. אם מצוין שם כי חא היו לך תביעות בשלוש השנים האחרונות, אין לך כיסוי ביטוחי. מישהו כנראה לא הבין מישהו

וכמו שציינו אם הפוגע ישלם את כל הנזק הרי שתימחק לך התביעה ותוחזר לך הפרמיה העודפת (עקוב).

אם הנזק הוא 20 אלף והשופט קבע להם תשלום של 18 אלף לדוגמא, מבחינתך עדיין יש תביעה ותצטרך לשלם את הפרמיה הגבוהה.

זו הסיבה שאם עתותיך בידיך כדאי לך להירשם כעד או כצד ג' (לא מתמצא בדיוק) לתביעת השיבוב.

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שנהגתי בו לא היה על שמי וגם לא הביטוח אבל הייתי נהג עיקרי שלו. הרכב טוטאלוס.

כשאני רציתי לעשות רישיון לרכב אחר על שמי התהליך מול חברת הביטוח הקודמת לא נסגר והביטוח החדש ידע את זה.

(בקשר למחיר, נעשתה לי הנחה והתעקשות שלי מול נציג המכירות וקיבלתי מחיר לא יקר אם הצטייר שכן)

בנוסף, כשבעל הרכב של הטואלוס חידש רישיון על רכב אחר בבעלותו נאמר לו מחברת הביטוח שלו שזה רכב אחר וזה לא רלוונטי.

כל מה ששאלתי זה אם יוחזר לי כספי הביטוח ששילמתי על הרכב הקודם שנפטר כבר ואני מבין שבמידה ויקבלו את כל הסכום אז כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1048 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...