Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע תופעת גניבות מספרי הרישוי יותר שכיחה בארה״ב מאשר בארץ?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא כל כך נכון, מדינות עם אחוז קרימינלי גבוה.

גונבים רכבים, מחליפים מספר רישוי שנגנב מרכב אחר...

אנחנו במדינה מאוד, לא בכל ארצות הברית יש גניבות, יש אזורים שקטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.5.2021 בשעה 20:55, Fazer כתב:

גיד שמספר הרישוי הישראלי שלי הוא 12-345-67, ואני עם האוטו בגרמניה.

גנבו לי את המספר.

אני הולך למשטרה המקומית ומתלונן (כדי שיהיה תעוד של הגניבה) ואז הולך למדפיס לוחיות רישוי מקומי, מדפיס לוחית עם המספר שלי, ונוסע איתה עד שאני חוזר לארץ ומדפיס בחזרה לוחיות ישראליות - אז אולי הלוחית הזמנית לא תהיה צהובה, אבל לאף שוטר שיעצור אותך באירופה אין סיכוי לדעת באיזה צבע לוחית הרישוי הישראלית.

יאללה דוגמא טובה גרמניה.

הנה החוק לגבי מה שאתה אומר (מתורגם בעזרת Google Translate, סתם כי לא היה לי כוח לתרגם בשבילכם כרגע),    
לפי חוקי התנועה בגרמניה יש סעיף על שימוש לרעה במספר רישוי - לוחית הרישוי אינה זאת אשר ניתנה ע"י הרשות המוסמכת - במקרה שלנו בישראל ( פסקה 2. על זה כנראה יתפסו פה).

בנוסף יש סיכוי גבוה שגם יאשימו ב סעיף זיוף מסמכים  מכיוון שהלוחית לא ניתנה מרשות מוסמכת.

לפי  אמנת וינה בנושא תעבורה בדרכים(עליה ישראל חתמה ב '68) ו כאן המאמר בעברית בויקפדיה  חייבים רכבים לשאת סימון יחודי למדינה על החלק האחורי של הרכב:

לרוב המדינות על מספר הרישוי קיים דגל על  עם ר"ת לציון המדינה או סמל של אירופה גם כן עם ר"ת על מספר, זה חוסך את המדבקת אליפסה הלבנה עם אותיות לציון המדינה מפעם (בחלק מהמדינות עדיין יש צורך במדבקה, כל מקרה לגופו).

בנוסף למספרי רישוי קיימת קונבציה מסויימת משמע פונט, צורה וצבע.

עכשיו מה שמחכה לך על כבישי גרמניה(ובטח במדינות אירופה האחרות) חוץ ממשטרה מחוזית(כולל משטרת האוטובן) והפדרלית, קיים גם הZoll, שזה המכס ולהם יש גם ניידות שמסיירות בכבישי גרמניה ובודקות רכבים (עצרו אותי פעם לבדיקה).

עכשיו לגבי: 

ציטוט

אבל לאף שוטר שיעצור אותך באירופה אין סיכוי לדעת באיזה צבע לוחית הרישוי הישראלית.

חוץ מהמוקד והגישה למאגר נתונים במחשב שבניידת לכל שוטר ממוצע כנראה יש סמארטפון פרטי ובמחוזות מסויימים גם סמראטפון "מבצעי".

חיפוש קצר וזהו.. אנחנו לא בשנות השמונים העליזות. 🙃

שוב קיים סיכוי נמוך שעם תעודת גניבה יסגרו על זה עיניים וישחררו אותך, אבל גם אם כן ישחררו תתכונן לכך שיעצרו אותך כל פעם, יבצעו חיפוש ויבדקו אותך.

ואז תיפול על שוטר שבעצירה הבאה לא יסגור עין.

בתאריך 15.5.2021 בשעה 20:55, Fazer כתב:

אופציה נוספת לשלוח את האישור מהמשטרה לחבר/קרוב משפחה בארץ, שידפיס לי לוחיות וישלח עם פדקס, יומיים-שלושה ויש לי לוחית.

לא מבין באיזה מצב אני מצטרך לשלם כופר על דבר אדיוטי כמו לוחית רישוי, מבחינתי שהגנב יחנק איתה.

כנראה שלא קראת את התגובה שלי עד הסוף... זה בדיוק מה שאמרתי.

בכל מקרה צריך יפוי כוח תרגום וזה לוקח זמן.

עכשיו להגיון - למה לחסום מספר? כדאי שלא יווצר מצב שמישהו מבצע עבירות(לא רק תנועה) עם המספר רכב שנגנב.

ולמה לשלם כופר? כי אם מחר בדיוק תכננת לחזור, המעבורת יוצאת עוד יום, אז אתה לא יכול לנסוע ללא מספר, לא תוכל לעבור גבול בצורה נורמאלית.

אם הייתי מתכננן טיול כזה הייתי מתארגן על זוג מספרים נוסף(האלו למתקן רכב).

אה ובדקתי, מישהו בגרמניה מדפיס באינטרנט מספרים ישראלים.

עריכה אחרונה על ידי f31

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלך יש יותר ניסיון עם רכב ישראלי בגרמניה מאשר לי - אבל יש לי תחושה שאתה קצת מגזים, מכמה סיבות:

• גם בארץ את לוחית הרישוי אתה מדפיס במכון טסטים ולא "מקבל אותה ממשרד הרישוי".
  • מודה שאני לא יודע איך זה בגרמניה, אבל באנגליה מאוד קל להדפיס לעצמך איזו לוחית רישוי שבא לך, אפילו באיביי יש אינסוף מוכרים.
  • לגבי כל סיפור מאגר הנתונים והניידת, איך אומרים ביידיש (שזה בערך גרמנית): נו שויין. אתה לא מופיע במאגר הגרמני, כיון שאתה לא רכב גרמני, וגם אם היית מופיע שם לא היה כתוב בדיוק איזה צבע אמור להיות על לוחית הרישוי.
  • בוא נזכור שאתה לא עובר על החוק, יש לרכב רישיון בינלאומי, מופיע שם מספר הרישוי, ואותו מספר הרישוי מופיע גם על הרכב, כך שאתה לא עברת שום עבירה.
  • במידה ויש לך אישור על תלונה במשטרה שנגנבה לך הלוחית, זה רק מחזק את הקייס שלך גם מול שוטר שהוא יקה-פוץ.

בקיצור, אתה לא "משתמש לרעה" במספר רישוי, יש לך רישיון בינלאומי לרכב, יש לך ביטוח בתוקף, בסה"כ גנבו לך את הלוחית (ויש לך אישור על זה) ואתה נוסע עם לוחית אשר אינה הלוחית שהודפסה לך במכון טסטים בארץ. ביג פאקינג דיל. מה שכן, אני מסכים שאם הייתי מדפיס לוחית בגרמניה, לא הייתי מדפיס לוחית עם D, אלא עם דגל האיחוד או ללא כל דגל. שמעתי על לא מעט רכבים ישראלים שיצאו לאירופה עם לוחית ללא דגל, ואפילו עם לוחית לבנה ומספרים שחורים, פשוט כדי לא להסתובב שם עם דגל ישראל או עם סממן ישראלי, ונסעו באירופה ללא שום בעיה.

אבל אם למישהו בא לשלם כופר על לוחית הרישוי, תפאדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Fazer כתב:
  • מודה שאני לא יודע איך זה בגרמניה, אבל באנגליה מאוד קל להדפיס לעצמך איזו לוחית רישוי שבא לך, אפילו באיביי יש אינסוף מוכרים.

גם בגרמניה אתה מטביע את לוחית הרישוי אצל כל מיני חנויות(אפשר להזמין גם מ-eBay) ולא במשרד הרישוי. 

אלו בכל מקרה לוחיות תקניות.

לפני שעה, Fazer כתב:
  • לגבי כל סיפור מאגר הנתונים והניידת, איך אומרים ביידיש (שזה בערך גרמנית): נו שויין. אתה לא מופיע במאגר הגרמני, כיון שאתה לא רכב גרמני, וגם אם היית מופיע שם לא היה כתוב בדיוק איזה צבע אמור להיות על לוחית הרישוי.

הכוונה הייתה לא שאתה רשום במאגר רישוי רכב הגרמני, אלא שאפשר לבדוק איך אמור להראות מספר רישוי ישראלי, מספיק להכנס לגוגל.

יש מאגרים חוץ מרישוי, למשל איך אמורים מסמכים מסויימים להראות וכו..

לפני שעה, Fazer כתב:

שמעתי על לא מעט רכבים ישראלים שיצאו לאירופה עם לוחית ללא דגל, ואפילו עם לוחית לבנה ומספרים שחורים, פשוט כדי לא להסתובב שם עם דגל ישראל או עם סממן ישראלי, ונסעו באירופה ללא שום בעיה.

לא אמרתי שלא ושמעתי על זה גם בזמנו כאשר תכננתי ובררתי לגבי לצאת עם רכב לטיול בחו"ל.

והנה שרשור עם תמונות של הלוחית הלבנה ויש את החברה עם המיאטות שיצאו עם מספרים צהובים לאירופה.

במצרים וירדן מחליפים ללוחית מקומית.

פרטתי את החוק ה"יבש" שבעזרתו ניתן להטפל לעניין, המספר הישראלי הוא פחות בעייתי מלדוגמא מספר גרמני עליו יש שלוש מדבקות:

2 מדבקות מחוז, וטסט בתוקף.

FUN FACT בגרמניה לפי החוק שפרטתי, אם לדוגמא לכסות עם מדבקה את סמל האיחוד - אפשר לקבל קנס.

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.5.2021 בשעה 17:57, _slayer_ כתב:

זה לא כל כך נכון, מדינות עם אחוז קרימינלי גבוה.

גונבים רכבים, מחליפים מספר רישוי שנגנב מרכב אחר...

אנחנו במדינה מאוד, לא בכל ארצות הברית יש גניבות, יש אזורים שקטים.

אולי תנסה שוב, ובעברית?🙃

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...