Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על האירועים האחרונים?

דניאל1983
 שיתוף

פוסטים מומלצים

לפני 42 דקות, Super_T כתב:

באיזה קטע אם אני בוחר למי אני משאיר כסף ובעיני העובדה שהאיש יהודי זה סוג של שיקול, אני פועל באלימות?

אם חבר באירופה היה מספר לך שהוא מתוך עיקרון לא משאיר את כספו בעסקים ששייכים ליהודים, זה היה נראה לך לגיטימי?

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תשמע אני מסכים עם כל מילה ומילה שכתבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעניין מתי הפעם האחרונה שיהודים תקפו אירופאי, שרפו לו את המכוניות, זרקו עליו אבנים, ביצעו בו לינץ', שרפו כנסיות וכו' וכל זה רק כי הוא אירופאי.

רגע רגע, אני צופה תגובת "זה לא אותו דבר" בעוד 3...2...1...

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

לפני שעה, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה אולי מישהו פה מבין. למה לעזאזל בסבב הזה אני שומע כל טיל, כולל אלו שממש רחוקים ממני? אני מתגורר בגן יבנה ולא זכור לי מעולם ששמעתי את היירוטים של אשקלון, שדרות, יישובי עוטף עזה שרחוקים ממנה 20-30 קמ. 

האם הרקטות שלהם השתכללו ולכן אני שומע את זה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

עכשיו, באמת, זכותך. זה לא קשור בכלל לשיקולים שלי. זה לא קשור בכלל לתהליך שבו אני בוחר היכן להשאיר את הכסף שלי. מה שכתבתי זה בסך הכל תאור של המעשים שלך. ואני מבין שאתה לא רואה את זה כאלימות, אבל זה פשוט מתחבר למה שכתבתי ושאלתי קודם: מה אתה מנסה להשיג? מה ה-end game? נגיד אם אני מצטרף, ומחרים חומוסיה שאני קונה בה, ולא נשארים אצלו לקוחות והוא נסגר או מאבד חלק די גדול מההון שלו - מה הלאה? מה יצרנו בזה? 

אני רוצה לקוות שמה שאנו יוצרים זה אפקט הרתעה שיביא איתו שינוי בסופו של יום, 
משמע,
אם בעל החומוסייה יודע שמאז הפרעות הכנסתו העיקרית שהיא לקוחות יהודים (או אפילו חמישים אחוז מהכנסתו), נפגעה בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים והוא עומד בפני סגירה,
אם הוא לא מתחבר למעשים שהיו, הוא יפיץ משנה שהוא אינו אדם כזה ושהמעשים שנעשו הם לא בשמו ולא מקובלים עליו, אדם כמותו, שיש לו חשיפה לאנשים רבים מפיץ מסר שלא מקובל עליו, כערבי, שעושים פעולות כאלה בשמו ופוגעים באופן ישיר בחייו עם העם בו הוא יושב - יכול להביא לפיוס או לירידה במתיחות;
לעומת זאת, 
אם האיש תומך במאבק הפלסטינאי (לצורך הדוגמה), הוא יבין היטב מה הולך וייקח החלטה - טוב לי או לא טוב לי עם המאבק הזה וההשתתפות בו והאם אני מוכן לשלם את מחיר ההשתתפות והשלכותיה או שעלי לחפש מקום אחר לחיות בו.

מבחינתי? 
שהערבים האלה שפרעו ועמדו בהפגנה עם דגלי פלסטין וחמאס ודע"ש - יהיו רעבים ללחם, שלא יהיה להם במה להאכיל את הילדים שלהם ושלא יהיה להם כסף לשלם חשמל, לא ייתכן שהם גרים במדינת ישראל ויפגינו נגדה ויבצעו פרעות ברחובותיה כאילו אינם חלק ממנה ואינם מקבלים את כל הטוב שבה.

באותה הנשימה, 
חו את כל הפורעים החרדים שצועקים על נשים באוטובוסים, שורפים פחים כי אמרו להם לבוא ללשכת גיוס ולא יודע מה, ותמצו איתם את הדין, שלא יקבלו קיצבאות, שלא יקבלו סיוע ולא יוכלו "לגמור את החודש".

דין קיצוני אחד כדין אחר. אין הבדל.

אני לא יודע היכן אתה גר בארץ, ומקווה ששלומך טוב בימים אלה,

אבל יכול לומר לך שאם היית חי בעיר מעורבת (אמיתית) כל חייך, ייתכן והיית מרגיש אחרת (או לפחות כך הייתי מצפה),
אני אמנם קרייתי כל חיי, אבל הייתי בחיפה חלק ניכר מחיי (עדיין שם פעמיים בשבוע כל שבוע) ועד 2008 גם בעכו,

חיינו את עכו, אכלנו שם, טיילנו שם, הכל.. פעם בחודש בשבת קבוע וטיולי כיתה ומה לא,
הסטירה בפנים שחטפנו ב2008 ובכל אחד ממי יודע כמה האירועים שמאז, מצלצלת היטב, אני לא רואה סיבה לשותפות עם הערבים, ולכן, אני לא צועק "לזרוק אותם לים" כי זה טיפשי, אבל גם לא אחבק ואפרנס אותם, פשוט אבחר לעשות את הטוב בעיני, שאנשים אחרים שיותר קל להם יפרנסו אותם, אצלי זה עובד אחרת.

לפני שעה, פינדר כתב:

אם חבר באירופה היה מספר לך שהוא מתוך עיקרון לא משאיר את כספו בעסקים ששייכים ליהודים, זה היה נראה לך לגיטימי?

אם יהודים פגעו בו/בקהילתו ועשו מעשה אלים ביום הקדוש ביותר לו - שיקנה איפה שבא לו. הוא הרוויח את זה.

אני בעד השיח שיש כאן בשרשור, 

אבל אל לנו להתבלבל חברים,

לומר שאני, בתוך ישראל, בוחר לא לקנות מערבים שחיים פה ועושים פה (כקהילה) הפגנות נגד המדינה שלי ושורפים בתים ורכוש,
זה לשניה לא קרוב לקריאה ל"חרם על ישראל" של איזה סלב דמיקולו שלא היה בישראל מימיו או חווה קונפליקט מימיו והדבר הכי קשה שיש לו בחיים זה "מה אני לובש היום", 
אני יושב עם בני הדודים שלי מבריטניה, הילדים שלהם לומדים עברית בגלל שהם יהודים, עדיין, חוגגים חנוכריסטמס ואוכלים חזיר,
ואין לילדים שלהם מושג מה זה לעמוד בצפירה פעמיים בשנה כל שנה, מה זה לחיות כשמקלט הוא עניין שצריך להכיר אותו ולהזדקק לו,
הם נלחצים אם הם שומעים ברחוב סירנה של משטרה, אצלינו ילדים רצים בזיגזג למקלטים וממ"דים בדרום מהרגע שהם לומדים ללכת,

הערבים שצעקו בלונדון לפני יום יומיים להרוג יהודים, הוציאו את הדודים שלי משלוותם והכניסו אותם למצב "נועלים דלתות ומגיפים חלונות" מהלחץ,
פה בישראל אנשים בשלושה רכבים שעומדים באמצע תל-אביב וצועקים את זה נשלחים למיון תוך עשר דקות,
מי שקורא לחרם על ישראל לא תמיד מבין את המורכבות פה, ולכן אני לא חושב שההשוואה הזו בכלל רלוונטית לזה שאנחנו, במדינתנו, מחליטים למי מגיע או לא מגיע לקבל את כספינו.
אני החלטתי לא לקנות אצל עסקים כאלה בגלל עזות המצח של האירועים ב2008, ומאז, ב"הפתעה גמורה" היו עוד ועוד אירועים כאלה לצערי, כשהנוכחי בו אנו נמצאים הוא הגרוע מכולם (מבחינת בטחון הפנים).

• אהבתי 3

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.5.2021 בשעה 08:43, Night Driver כתב:

כשאין אכיפה ואין סנקציות המופרעים ללא הבדל דת, גזע ומין מרימים ראש.

הסיבה העיקרית לפרעות היא שהפורעים יודעים שלא יענשו.

גם כשעוצרים כמה פורעים, ביהמ"ש משחרר אותם ממעצר, כי זה החוק. 

https://www.ynet.co.il/news/article/H16USUKO00

בעת חירום, צריך לתת סמכות לכל שוטר או פקח לתת קנס מיידי של נניח 5000 שקל על הפרת הסדר הציבורי, כולל מי שמסתיר את פניו בכובע גרב. הקנס צריך להיות מספיק גדול כדי להרתיע אבל לא גדול מדי כדי שהפורע יוכל לשלם אותו.

לא מזמן הממשלה הוציאה תקנה לענין הקורונה, שהבסיס החוקי לה הוא תקנות לשעת חירום.

https://www.gov.il/he/departments/policies/dec4919_2020

לפי תקנת קורונה זו, כל שוטר או פקח רשאי לתת קנס של עד 5000 שקל למקרים מסוימים של הפרת צו הקורונה. מה שחשוב לענינינו, שאין צורך שהכנסת תאשר צו זה, ושהוא תקף כל זמן שיש עת חירום.

היה טוב אם הממשלה היתה מוציאה תקנה דומה גם על הפרת הסדר הציבורי בעת החירום הנוכחית. לדעתי זה היה פותר כמעט את כל בעית הפורעים.

רצוי שבנוסף להרשאה לשוטר לקנוס, אסור יהיה לשחרר את הפורע ממעצר עד לתשלום הקנס, ושבזמן זה ישהה במחנה אוהלים בנגב, כך ש"יהנה" מהחום והזבובים בצהרים. אחרי נסיון כזה, הוא כבר לא ישוב להיות פורע.

רצוי גם "שיימינג", כלומר שירשמו את פרטי הפורע באתר אינטרנט פתוח לציבור, כך שלא בטוח שיצליח למצוא עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

אחרי מה שראיתי בעיר שלי, חיפה, בימים האחרונים, אני באמת חושש להיכנס לאכול במסעדה ערבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

אם חלק גדול מאותם יהודים היו חותרים למחיקת קיומו וקיום המדינה שהוא חיי בה מפני האדמה - אז זה לגיטימי לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, יבגניפ כתב:

את אותו הדבר אפשר להגיד על ילדים בבית ספר יסודי שבוחרים לא לשחק עם ילד אחד, ולא משנה מה הסיבה.

אם הילד הזה מרביץ לשאר הילדים שוב ושוב, כל פעם מחדש, אחרי שניסו להסביר לו כמה פעמים שההתנהגות שלו לא בסדר- אז מגיע לו חרם. אולי ככה ילמד.

מעניין לעניין באותו עניין- גם אני לא קונה אצל ערבים כבר שנים ארוכות. אני לא עושה מזה איזה issue. פשוט לא ממב בא לי להשאיר כסף אצל אנשים שאחר כך זורקים עליי את הכסף הזה חזרה בצורת טילים או אבנים. 

וכן- בתור ירושלמי ככה אני מרגיש כלפי הערבים בעיר העתיקה ואפילו באבו גוש. דת מעניינת לי את הביצה, אם הייתי בעניין של הגדרות הייתי מוגדר כאתאיסט. כאחד שחי בעיר ממש מעורבת, עובד איתם וחי איתם- אני יודע שמתחת לפני השטח 90 אחוז מהערבים רוצים שנעלם מעל פני האדמה, ולא בא לי לפרנס אותם. גם אם שיפוצניק לא ערבי עולה יותר וגם אם להחליף צמיגים אצל לא ערבי עולה יותר. יש השלכות להחלטה שלי ואני חי עם זה בשלוות נפש.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Super_T כתב:

אם הוא לא מתחבר למעשים שהיו, הוא יפיץ משנה שהוא אינו אדם כזה ושהמעשים שנעשו הם לא בשמו ולא מקובלים עליו, אדם כמותו, שיש לו חשיפה לאנשים רבים מפיץ מסר שלא מקובל עליו, כערבי, שעושים פעולות כאלה בשמו ופוגעים באופן ישיר בחייו עם העם בו הוא יושב - יכול להביא לפיוס או לירידה במתיחות;
לעומת זאת, 

למה שהוא יעשה כזה דבר ויסתכן בכך שאותם פורעים ישרפו גם לו את העסק בלילה הבא?

למה בעלים של חומוסיה שנניח לצורך הדיון רוצה רק להתפרנס בשקט, צריך לקחת על עצמו את תפקיד המנהיגות והמרגיע של המגזר?

הוא מסתכל מהצד, רואה שהמשטרה לא מצליחה להכיל את האירועים, הפוליטיקאים - הן היהודים והן המוסלמים - בקושי נוקפים אצבע כדי להרגיע את הרוחות וגם כשהם כן הם מועילים בטובם לעשות את זה, הם חייבים להשחיל איזה "אבל זה לא אנחנו, זה הם". אז הוא? המוכר חומוס, יצליח? ובכלל, למה זה התפקיד שלו?

לפני כשעה, אורח לרגע כתב:

אני יודע שמתחת לפני השטח 90 אחוז מהערבים רוצים שנעלם מעל פני האדמה,

או במילים אחרות - אין לי מושג ואין לי שום נתון או סטטיסטיקה, אבל אני אשתמש במונחים כמו "מתחת לפני השטח" או "בניגוד למה שנראה" שרומזים לזה שאני יודע את האמת בניגוד לכל מי שאשכרה מתעסק בזה כל היום כדי להעביר את המסר הגזעני שלי. נייס.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פבל כתב:

למה שהוא יעשה כזה דבר ויסתכן בכך שאותם פורעים ישרפו גם לו את העסק בלילה הבא?

למה בעלים של חומוסיה שנניח לצורך הדיון שרוצה רק להתפרנס בשקט, צריך לקחת על עצמו את תפקיד המנהיגות והמרגיע של המגזר?

הוא מסתכל מהצד, רואה שהמשטרה לא מצליחה להכיל את האירועים, הפוליטיקאים - הן היהודים והן המוסלמים - בקושי נוקפים אצבע כדי להרגיע את הרוחות וגם כשהם כן הם מועילים בטובם לעשות את זה, הם חייבים להשחיל איזה "אבל זה לא אנחנו, זה הם". אז הוא? המוכר חומוס, יצליח? ובכלל, למה זה התפקיד שלו?

לא ביקשתי שיפתח פודקאסט להרגעת הרוחות, אבל גם לדבר על זה בעדינות עם הלקוחות שלו מכל המגזרים יכול לשדר רוגע וניסיון "להתמודד עם המצב" 
גם אנחנו כאן, מביעים את דעתינו ויוצרים שיח, אנחנו מכירים ע,י כך את דעותיהם של אנשים אחרים ומעוררים מחשבה חיובית כך או כך,
אני חייב לומר שאני מוצא את השרשור הזה מאוד מעניין ומתייחס למה שאנשים שונים רושמים ומכירים ומרגישים,
בשיח פנים מול פנים שנעשה נכון, אפשר להשיג המון.
זו דעתי.
לא כל אחד צריך לשנות את העולם, אבל אם כל אחד יתרום ולו במעט, השינוי יבוא.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לקוות שמה שאנו יוצרים זה אפקט הרתעה שיביא איתו שינוי בסופו של יום, 

אני חושב שהגישה שלך לא משאירה לזה מקום, או לפחות אני לא מצליח להבין איך. 

אני לא רואה סיבה לשותפות עם הערבים, ולכן, אני לא צועק "לזרוק אותם לים" כי זה טיפשי, אבל גם לא אחבק ואפרנס אותם, פשוט אבחר לעשות את הטוב בעיני, שאנשים אחרים שיותר קל להם יפרנסו אותם, אצלי זה עובד אחרת.

אני לא חושב שצריך לחיות בעיר מעורבת כדי להיות שותף לכל הפחדים שאתה מתאר. כל מי שמעל גיל 30 כאן כנראה חולק את אותם הפחדים וזוכר חוויות די דומות גם מתקופת האינטיפידה השניה. בפיגוע הירי שהיה במרכז תל אביב לפני 5 או 6 שנים ישבתי בדיוק בבית קפה במרחק של 200 מטר משם. 

אני פשוט חושב שהגישה שלכם מחמירה את הבעיה, מכיוון שאין לה תנאי עצירה. לא אתה ולא אורח לרגע לא מציעים שום נקודה שבה אתם עוצרים ועושים אבלואציה מחדש להחלטה שלכם לא לקנות אצל ערבים. ומה שיותר מבאס - אתה בוחרים שלא לקשר בין זה לבין הקצנה פוטנציאלית במגזר. ואני לא אומר שזו הסיבה היחידה, אבל גם פשע משתולל וכו' יכולים להיות מופשעם מהמצב הכלכלי. ואתם בתורכם משפיעים על המצב הכלכלי הזה בהחלטה שלכם. 

זה לשניה לא קרוב לקריאה ל"חרם על ישראל"

סלב דמיקולו לא המציא את החרם. יש צאצאים לפליטים פלסטינאים ברחבי אירופה וגם בארה"ב. 

ש השלכות להחלטה שלי ואני חי עם זה בשלוות נפש.

השאלה היא האם אתה לוקח בחשבון את זה שההחלטה שלך יכולה גם להרחיב את מעגל האלימות כאן. ואם כן - אז שוב: מה המטרה?

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין לעניין באותו עניין- גם אני לא קונה אצל ערבים כבר שנים ארוכות. אני לא עושה מזה איזה issue. פשוט לא ממב בא לי להשאיר כסף אצל אנשים שאחר כך זורקים עליי את הכסף הזה חזרה בצורת טילים או אבנים. 

ערבים ישראלים זורקים טילים?

לא עשיתי פילוח בין הפורעים הערבים, אבל נראה לי שרוב הפורעים האלימים, הם לא בעלי עסקים ולא בעלי משרות מכובדות או משרות בכלל.

וזה נכון כנראה גם לפורעים בבת ים (אם כי בלוד נתפס מנהל בית ספר מרעננה, כשהוא מיידה אבנים).

אנחנו כנראה תקועים עם האזרחים הערבים לפחות לעתיד הנראה לעין.

אני אישית חושב שחרם שיגרום לכך שיהיו יותר אזרחים ערבים ללא פרנסה, רק יגדיל את הניכור ואת האלימות.

האם הצלחה כלכלית תהפוך אזרח ערבי לציוני נלהב? כנראה שלא. האם הוא ישנא אותי בלב? אולי.

אבל היא כנראה כן תוריד לו את המוטיבציה להשתתף באירועים אלימים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תשמע אני מסכים עם כל מילה ומילה שכתבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, פבל כתב:

או במילים אחרות - אין לי מושג ואין לי שום נתון או סטטיסטיקה, אבל אני אשתמש במונחים כמו "מתחת לפני השטח" או "בניגוד למה שנראה" שרומזים לזה שאני יודע את האמת בניגוד לכל מי שאשכרה מתעסק בזה כל היום כדי להעביר את המסר הגזעני שלי. נייס.

שמח שאהבת. רק הלכת לאיבוד בתרגום.

בוא אני אתרגם לך, שלא תתבלבל שוב: אני מבין קצת ערבית. כל חיי (למעט תקופה בחו"ל) חייתי בירושלים. עיר מעורבת. חי איתם, עובד איתם, נותן להם שירותים ומקבל מהם שירותים. 

רוב רובם של ערביי ירושלים מאוד נחמדים ומסיבירי פנים. במיוחד כשאתה קונה אצלם. אותו רוב, וזה אני כותב בוודאות מוחלטת- כשמדברים עליך "מאחורי הגב" (זה במרכאות כי זה נעשה מול הפרצוף שלך, הם פשוט לא חושבים שאחד כמוני מבין אותם), מקללים אותך ומייחלים למותך שנייה אחרי שסיימו את האינטראקציה איתך. אז שמח בשבילך שאתה יכול לכתוב הודעה נאורה שכזו ולצאת פה ה"לא גזעני" לעומת חשוך שכמוני.

מה לעשות, המציאות קצת שונה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Super_T כתב:

לא ביקשתי שיפתח פודקאסט להרגעת הרוחות, אבל גם לדבר על זה בעדינות עם הלקוחות שלו מכל המגזרים יכול לשדר רוגע וניסיון "להתמודד עם המצב" 
גם אנחנו כאן, מביעים את דעתינו ויוצרים שיח, אנחנו מכירים ע,י כך את דעותיהם של אנשים אחרים ומעוררים מחשבה חיובית כך או כך,
אני חייב לומר שאני מוצא את השרשור הזה מאוד מעניין ומתייחס למה שאנשים שונים רושמים ומכירים ומרגישים,
בשיח פנים מול פנים שנעשה נכון, אפשר להשיג המון.
זו דעתי.
לא כל אחד צריך לשנות את העולם, אבל אם כל אחד יתרום ולו במעט, השינוי יבוא.

מצד אחד, ביקשת ש"יפיץ משנה" ו"יפיץ מסר":

לעומת זאת, 

מצד שני, איך אפשר לדעת אם הוא לא עושה את מה שביקשת עכשיו (לדבר בעדינות עם הלקוחות שלו) כבר היום?

אתה מציב אותו במצב בלתי אפשרי - אתה אומר לו להפיץ מסר, אבל לא נמצא שם כדי לראות האם הוא אכן מופץ או לא, ולא מאפשר לו שום הזדמנות "להוכיח את עצמו".

אני, אגב, קטונתי מלהגיד לאנשים איפה להוציא את הכסף שלהם ואיפה לא. אני מסרב לקנות בעסקים מסוימים מסיבות הרבה יותר אידיוטיות מאשר תחושת פטריוטיות (גם אם אני לא מסכים עם העובדה שאלה הדברים מהם צריך לשאוב פטריוטיות). כל מה שאני מנסה להעביר זה את הצורך לעצור מדי פעם ו"לבדוק דופק", לראות האם המצב השתנה בעסק כזה או אחר, או אולי ה"חרם" שלך באמת עשה את מה שרצית והחומוסיסט ההוא באמת מדבר עם הלקוחות שלו ומנסה להרגיע. הרי אם לא תעשה את זה, במקום "לתקן" את תחושת הניתוק בין יהודים לערבים ע"י אותם הפצת מסרים שאתה מצפה מבעל החומוסיה, אתה רק מנציח מצב בו כל מגזר תקוע בתוך ה-echo chamber שלו.

לפני 10 דקות, אורח לרגע כתב:

בוא אני אתרגם לך, שלא תתבלבל שוב: אני מבין קצת ערבית. כל חיי (למעט תקופה בחו"ל) חייתי בירושלים. עיר מעורבת. חי איתם, עובד איתם, נותן להם שירותים ומקבל מהם שירותים. 

הקטע המצחיק הוא שכל זה נכון גם לגבי, רק "חיפה" במקום "ירושלים".

ובגלל שזה נכון לגבי, אני חולק לחלוטין על החלק השני של ההודעה שלך. הניסיון שלי אחר לגמרי. 

יותר מזה, אחד הדברים שאני זוכר הכי טוב זה שבתור ילדים, היו "מרכלים" עלי דווקא כי אני רוסי ולא כי אני יאהודי, שזה - היום במחשבה לאחור - די מחמם את הלב, כי זה ממש הרגיש כמו דו קיום אמיתי, שגם היהודים וגם הערבים קראו לי "רוסי מסריח" ביחד :rofl:

• מצחיק 5
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
 שיתוף

• תוכן חדש...