Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי? מהנדס? מעבר בין השניים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טיפל'ה רקע. כבר בן 40 (החלפתי קידומת השנה). הניסיון היחידי שלי ללימודים היה ב-2008, באו"פ- ניסיתי ללמוד כימיה, מקצוע המגמה שלי בתיכון (ושהייתי אלוף בו). ממש לא הלך. הציון שלי הדרדר ממבחן למבחן.

לימים השכלתי להבין שזה כנראה היה בגלל אופי הלימודים שפחות מתאים לי ושאני צריך פרונטאלי. החוויה הוציאה לי מהראש את הרצון לחזור ללמוד לתואר...

נעבור להיום. 

הבנתי מה אני רוצה ללמוד (שזה כבר התחלה טובה)- הנדסת מכונות. ב"מקצוע" שלי (ניהול מחסן וקניין) יש הרבה אפשרויות להתקדם עם הניסיון המשמעותי שיש לי כבר, אבל אני רוצה לשנות את המקצוע ולעבוד - אידאלית - במחקר ופיתוח של מכונות חדשות.

אציין גם שאין לי ברירה ואני חייב ללמוד תואר, כי העתיד הולך לזמבר אותי אם לא אעשה את זה עכשיו. השתנו כמה דברים במצב האישי שלי שיהפכו להיות בעייה בעתיד הנראה לעין מבחינה פיננסית, ומשפיעים עליי כבר היום בכמה דברים.*

כך שכל השירשורים שפתחתי בנושא בעבר היו תיאורטיים, מי יותר ומי פחות. 

השאלות.

לצערי אין לי את האפשרות ללמוד באורט בראודה* לתואר מהנדס ישירות. האפשרויות הרלוונטיות לפניי הן להתחיל בלימודי הנדסאי במכללה כמו עתיד לדוגמא ולהמשיך ללימודי מהנדס בטכניון למשל, או להתחיל ללמוד מהנדס וזהו בטכניון עצמו (עוד לא בררתי בטכניון פרטים נכון לכתיבת שורות אלו). האם ניתן להפוך תואר הנדסאי לתואר מהנדס? מה התהליך בגדול?

האם בכלל כדאי לי לנסות להתחיל בטכניון, מבחינת רמת הקושי של הלימודים, או להתחיל במקום קל יותר להנדסאי ואז עם הניסיון והרקע כבר להמשיך לטכניון כדי שיהיה לי יותר קל להתמודד?

ידוע לי שכל המכללות שוות, אבל יש כאלו ששוות יותר :lol:. האם האו"פ נחשב יותר מ"עתיד" לדוגמא? מטרידה אותי העובדה, שכנראה יש קשר ישיר בין תנאי קבלה נמוכים יותר לבין שווי התואר (קשר הפוך, מן הסתם)...

אודה לעצות, מחשבות ורעיונות.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אל תלמד הנדסת מכונות.

הרמה בטכניון לא נמוכה,והבעיה היא בעיקר בפקולטה ששמה ז*ן על הסטודנטים.

שוק העבודה לבוגרים הוא זבל בלשון המעטה.

אני מסיים הסמסטר ומחפש את דרכי החוצה-אם זו הסבה לתוכנה או תואר שני.

בהצלחה!

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסאי יתן לך כרטיס כניסה לכל תפקידי "מהנדס שירות". היום מבקשים מהנדסים במשרות אלו בגלל שההיצע מאפשר זאת.

לעשות קודם הנדסאי ואחר כך מהנדס זה בזבוז זמן, יחסוך לך אולי 4 קורסים וגם זה לא בטוח.

לגבי מוסד, תלך איפה שתוכל לסיים כמה שיותר מהר ובקלות, אין לך זמן לבזבז על קורסים חוזרים באינפי 1 ושאר הירקות.

בלי ניסיון רלוונטי יהיה לך קשה למצוא תפקיד ראשון בלי קשר למוסד הלימודים בו תסיים במיוחד בתפקידים אליהם אתה מכוון - פיתוח.

הנדסת מכונות זה אחלה בסוף פרוייקט , ביום יום זה התעסקות בדברים לא מרגשים ברזולוציות מאוד קטנות.

אם אתה מחפש הסבה לתפקיד עם בטחון תעסוקתי וסביבת עבודה נעימה הייתי מסתכל יותר לכיוון התוכנה (QA וכו') בתחום הסייבר במיוחד.

הנדסאי סייבר או משהו כזה, מכיר מישהו שעושה את המסלול הזה באונ' אריאל ועובד בתחום ממש מתחילת התואר. 

עריכה אחרונה על ידי Dimo
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Dimo כתב:

אם אתה מחפש הסבה לתפקיד עם בטחון תעסוקתי וסביבת עבודה נעימה הייתי מסתכל יותר לכיוון התוכנה (QA וכו') בתחום הסייבר במיוחד.

הנדסאי סייבר או משהו כזה, מכיר מישהו שעושה את המסלול הזה באונ' אריאל ועובד בתחום ממש מתחילת התואר. 

אף אחד לא סופר הנדסאי ״סייבר״ או הנדסאי תוכנה.

היה לו מזל , קשרים , ניסיון או שילוב כלשהוא ביניהם.

השוק מוצף בהנדסאים שלא מצליחים להיכנס לשוק בכלל , בוגרי ״בוטקאמפ״ים וקורסים קרובם קיקיוניים ובוגרי תואר ראשון שהלכו ״כי יש שם כסף״.

זה אחלה מקצוע אם אתה בעניין - וחרא מקצוע לנסות להיכנס חצי כח.

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

האם ניתן להפוך תואר הנדסאי לתואר מהנדס? מה התהליך בגדול?

זה יחסוך לך אולי כמה קורסים - אבל יחסוך את הקורסים הקלים , רק אם קיבלת ציונים גבוהים בהם - ובדרך של פטור.

זה בעצם Lose lose situation. זה קורסים שאם היית עושה היית מקבל ציון גבוהה שמעלה את הממוצע - ובמקום זה אתה מקבל פטור שלא נחשב לממוצע.

זה מטומטם כמו להוציא פטור מהקורסי אנגלית בתואר כי קיבלת ציון גבוהה בספיכומטרי. (וכל הדוברי אנגלית - שפת אם שהיו איתי גם באוניברסיטת תל אביב וגם בבינתחומי - עשו את הקורסים. כי ציון גבוהה לעומת פטור זה משמעותי)

אל תבזבז זמן על הנדסאי אם אתה רוצה להיות מהנדס בתווך הארוך. פשוט לך על זה בכל הכח.

• רעיון טוב! 3

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכרות עם הנדסאי חשמל שעושים הסבה למהנדס - ה"הסבה" זה בערך לעשות את התואר מאפס מינוס כמה קורסים אם יש לך ממוצע גבוה (מעל 85 או 88 נראה לי).

ואתה פטור משכר לימוד עבור שנה אחת.

חוץ מזה - אין טעם לדעתי. לפני שהלכתי לעשות תואר, גם אני חשבתי לעשות הנדסאי אלקטרוניקה/תוכנה, אבל הורידו אותי מזה. סתם מוסיף לך שנתיים-שלוש לגריינד.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Potato כתב:

אל תלמד הנדסת מכונות.

הרמה בטכניון לא נמוכה,והבעיה היא בעיקר בפקולטה ששמה ז*ן על הסטודנטים.

שוק העבודה לבוגרים הוא זבל בלשון המעטה.

אני מסיים הסמסטר ומחפש את דרכי החוצה-אם זו הסבה לתוכנה או תואר שני.

בהצלחה!

בדיוק נרשמתי ללימודים. המצב עד כדי כך גרוע?

ממה ששמעתי מבוגרים בעבר המצב די בסדר, אבל מה שאתה מתאר נשמע לא נעים.

הנדסת תוכנה פחות הכיוון שלי. יודע שבסופו של יום במשרה תמיד יהיו דברים דומים, אבל אולי עם תעודת חשמלאי מוסמך (שבדרך), יתאפשרו משרות קצת שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפורום של "עבודה בהיי-טק" בתפוז (%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%91%D7) השאלה הזו (ודומות) עולות מפעם לפעם. אהם, לא מצליח להוסיף את הלינק...(תיקון, כפתור ימני על התמונה ו"פתיחה בלשונית חדשה"") כדאי לך מאוד לבקר שם. בגדול, וואדים צודק, אם היית בוגר צבא בן 21 בלי גרוש על התחת שחייב לעבוד וללמוד כדי להתקיים ולהתקדם אז אולי הייתה הצדקה להנדסאי, אך ממה שאתה מתאר על עצמך אין שום צידוק.

1. ממה שאני מכיר בתחום שלי (חומרה/תוכנה) רצוי להוציא תואר באוניברסיטה ולא במכללה כלשהי, "בוגרי" מכללות כמעט ולא נקלטים במקצוע ואלה שכן מתחילים מאוד מלמטה והקידום שלהם איטי מאוד. ב 30+ שנה שלי בתחום עברתי מספר מקומות עבודה ונתקלתי רק בקומץ של הנדסאים/בוגרי מכללות בתחום, את אלה שהצליחו להתקדם ניתן לספור על יד אחת (של בוגר יחידת חבלה

🥴)

2. מהניסיון (המוגבל) שלי עם מהנדסי מכונות העבודה מאוד רוטינית ושמרנית (אתה לא יכול לשלוח עידכון תוכנה לחלק שתיכננת כשהוא כבר בשימוש במערכת הסופית...), תוכל לעבוד בצורה כזו? 

3. בדוק אם בתחום הנדסת מכונות תוכל למצוא עבודה ואופק קידום זמן קצר לאחר סיום התואר, יש לך כ 20+ שנה של עבודה פוטנציאלית והקליטה ו/או קידום קובעים כמה בעצם תתשתכר עד הפנסייה.

בהצלחה בכל מקרה.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
הלינק מופיע כ X....
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ooga כתב:

בדיוק נרשמתי ללימודים. המצב עד כדי כך גרוע?

ממה ששמעתי מבוגרים בעבר המצב די בסדר, אבל מה שאתה מתאר נשמע לא נעים.

הנדסת תוכנה פחות הכיוון שלי. יודע שבסופו של יום במשרה תמיד יהיו דברים דומים, אבל אולי עם תעודת חשמלאי מוסמך (שבדרך), יתאפשרו משרות קצת שונות.

אולי קצת הגזמתי וכנראה שתמצא עבודה.

אבל המון משרות משעממות,המון משרות בשכר ותנאים גרועים.

שוב,זה תלוי איפה נרשמת-טכניון,בן גוריון,תל אביב,בראודה אתה תהיה בסדר.

על אפקה שמעתי דברים לפה ולפה.

עזריאלי בירושלים וסמי שמעון אל תבנה על שוק התעסוקה יותר מיד(בטח שלא בתפקידים רלוונטיים).

זה מה שרציתי ללכת ללמוד ועניין אותי,אבל לא בדיוק העבודה שאני רוצה להיות בה.

תעודת חשמלאי לא תיתן לך כלום.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Haim_gds כתב:

1. ממה שאני מכיר בתחום שלי (חומרה/תוכנה) רצוי להוציא תואר באוניברסיטה ולא במכללה כלשהי, "בוגרי" מכללות כמעט ולא נקלטים במקצוע ואלה שכן מתחילים מאוד מלמטה והקידום שלהם איטי מאוד.

אם אתה יכול להתקבל ללמוד באוניברסיטה, לך ללמוד באוניברסיטה כמובן, אבל לדעתי מקומות עבודה שמציבים כתנאי מוסדות ספציפיים זה כמו בחורה שרושמת "לא עונה להיי" בטינדר - עפים על עצמם ולא שווים את הזמן שלך.

אני מבין שבחורה יפה או מקום עבודה נחשק יכולים להציב תנאים, וזה זכותם, אבל זה אומר משהו על התרבות האירגונית של אותו מקום.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי בטכניון אין לימודי ערב במכונות. אתה מוכן ללימודים מלאים שאולי תוכל להשחיל איזו משרת סטודנט בהיקף קטן? (שמאוד לא מומלץ בסמסטרים ראשונים)

בנוסף, צריך לקחת בחשבון שלהשלים תואר לוקח בממוצע יותר מ-4 שנים.

בהנדסת מכונות לא בהכרח לומדים לתכנן מכונות. בשנתיים הראשונות את בעיקר לומד רקע של מתמטיקה, פיזיקה (יש גם חוזק שזה כן טכני). רק אחרי זה אתה יכול לבחור את ההתמחות. אחת ההתמרמרויות הנפוצה של סטודנטים היא שלומדים בעיקר תיאוריה ולא את התכל'ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, vadim6385 כתב:

אני מבין שבחורה יפה או מקום עבודה נחשק יכולים להציב תנאים, וזה זכותם, אבל זה אומר משהו על התרבות האירגונית של אותו מקום.

לא יודע איך זה במשרות של הנדסת מכונות, אבל בפיתוח חומרה/תוכנה כמעט כל החברות (למעט סטארט-אפים קטנטנים בהתחלה) דורשות זאת למשרות מתחילים או ניסיון קצר-בינוני. אם הצלחת כהנדסאי להשתלב איכשהו במשרה מתקדמת (פיתוח/תיכנון), להתנסות, לעשות שם עבודה טובה ולהחזיק 3-4 שנים אז באמת אז התואר האוניברסיטאי כבר פחות קריטי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, lm007 כתב:

בהנדסת מכונות לא בהכרח לומדים לתכנן מכונות. בשנתיים הראשונות את בעיקר לומד רקע של מתמטיקה, פיזיקה (יש גם חוזק שזה כן טכני).

זה בכל הנדסה ככה (אולי חוץ מתעו"נ). שנתיים הראשונות בעיקר טוחנים לך את המוח עם מתמטיקה ופיזיקה פלוס אולי כמה קורסי מבוא (כמו עקרונות התכנות ב-C/פייתון או מבוא להנדסת מה שאתה לומד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי אוניברסיטאות, אבל ראיתי שבמכללות מנסים לשנות את זה קצת, למרוח את קורסי ליבה ליותר זמן, ולהכניס יותר קורסים מקצועיים בהתחלה, כדי שסטודנטים סטודנטים יקבלו טעם מהקורסים המעניינים, ולא יפרשו בגלל שהם לא רואים שום דבר מעבר לאינפי ופיזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

אם אתה יכול להתקבל ללמוד באוניברסיטה, לך ללמוד באוניברסיטה כמובן, אבל לדעתי מקומות עבודה שמציבים כתנאי מוסדות ספציפיים זה כמו בחורה שרושמת "לא עונה להיי" בטינדר - עפים על עצמם ולא שווים את הזמן שלך.

כל המוסדות עפים על עצמם.

זה קטע כזה שלהם.

אני מסיים עכשו בטכניון,רוצה להתקבל לתואר שני בבן גוריון-רשימת תנאים מאוד מרשימה הם מחזיקים.

על מה ולמה לא ברור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...