Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש נגרים בקהל? והפעם: אבקש עזרה בכוונון מקצועה ידנית של אירווין.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התגלגלה לידיי בזמנו מקצועה חדשה (מהקופסא) של אירווין.

חיכיתי לשעת כושר בשביל להתעסק איתה, ידוע לי שצריך קצת להשחיז, קצת לכוונן וקצת להתעסק לפני שאפשר להשתמש בנעימים בכלי. 

מצאתי את הזמן, חרשתי את יוטיוב, למדתי מה צריך לעשות.

מפרק את המקצועה לגורמים, מכוונן, מחזיר- והלהב יושב בזווית, לא משנה מה אני עושה. 

פרקתי את הפרוג אולי 20 פעם בניסיונות לסדר אותו, והסטייה של הלהב ממשיכה כאילו כלום. לא משנה מה אני עושה, הלהב סוטה לכיוון אחד.

אני יכול לפתור את זה עם השחזה של זווית נגדית ללהב עצמו, אבל זה 1) דרך קיצור, ו-2) ממש לא הדרך הנכונה. 

ות'כלס, גם 3) אני לא אלמד מזה כלום לעתיד...

אציין שהכרסום שבוצע על חלקי הכלי היה גרוע מאד. הפרוג עצמו לא היה ישר (החלק שסוגר את הפה מורכב מ-2 "לשונות", אחת הייתה ארוכה יותר מהשנייה ועוד כמה סטיות של פינגווינים).

מה עוד אני יכול לעשות? 

אודה לכל רעיון ומחשבה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול תנשום עמוק ותשתה כוס מים.

אחר כך תסתכל על סרטונים של paul sellers.

אחר כך תעלה לפורום צילומים כמו בנאדם שנבין על מה ולמה.

לגבי להב עקום - בשביל זה יש לך את המוט מאחורי הלהב.

אנא שלח צילום של הכלי מורכב מ-3 זוויות שונות כדי לוודא שלא התקנת את הלהב הפוך בטעות (אני בחיים שלי כבר ראיתי הכול)

לגבי פרוג עקום - בגדול אתה מפרק פעם אחת, מכוונן ומחזיר, רק אם המצב ממש קשה צריך להשחיז. ואם צריך, כל פצירה תאכל את המתכת בקלות.

אחת הטעויות הנפוצות היא לעקוב אחרי 787 מדריכים שונים. אני ממליץ להישאר עם מדריך יחיד כדי לתפוס את העיקרון לפי נקודת מבט יחידה: https://youtu.be/gE4yVgdVW7s

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי מדריך מקיף למתחילים מוחלטים - כי, ואני מודה בזה, עם מקצועות אני מתחיל מוחלט. הסברים מעולים וקלים להבנה ויישום.

(וכן, אני מודע לזה שיש "מוט מאחורי הלהב". גם כשהוא מוסט עד הסוף הלהב בולט רק בצד אחד. אולי אין לי ניסיון עם מקצועות, אבל בחייאת, קצת הבנה בסיסית יש לי :lol:)

בוק תמונות יועלה בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינעל, הבוק...

קצת קשה לראות, אבל הלהב טיפה בולט בצד אחד של הסולייה וכלל לא בולט באמצע והלאה.

הלהב מונח כשהחלק המושחז פונה למטה, לכיוון החומר. השובר שבבים מרוחק כ-1 ממ מהקצה. בערך.

image.thumb.png.ed870a5fc1f4d12ceb7308b1f077f293.pngimage.thumb.png.edd67784d3070acbcfcebc5c6fff3e93.png

20210509_155519.jpg

20210509_155449.jpg

20210509_155443.jpg

20210509_155334.jpg

20210509_155306.jpg

20210509_155443.jpg

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם "המוט שמאחורי הלהב" בכלל מזיז את הלהב?

תשמע, פרוג כזה גרוע מזמן לא ראיתי, יציקה עקומה לגמרי. אולי אין מה לעשות עם זה. בלתי אפשרי לאשש זאת בהתכתבות בכל מקרה.

יורה לכל הכיוונים:

תנסה לשחרר את הפרוג רק בבורג אחד ותזיז את אחד הצדדים לגמרי לאחור. שיהיה עקום, אז מה.

תכוון בכל מקרה את הפרוג טיפה לאחור יותר ממה שמופיע בתמונה.

תכוןן את הגלגלת כך שתהיה באמצע, ותושיב את הלהב על המגרעת ותוודא שהלהב באמת זז בהתאם למוט (קשה להסביר, אתה תבין).

תוודא שהלהב אכן מושחז ב-90 מעלות לצדדים (כן כן, הכול יכול להיות עם בקרת האיכות שמתנוססת פה).

אם שום דבר לא עובד, אין שום פסול בהשחזת הלהב כך שלא יהיה 90 מעלות. כך או כך מדובר במקצועה מח****ת לגמרי, כנראה שהמחיר היה בהתאם.

אירווין זה יצרן של ניגודים, המפסלות שלהם מעולות ומחזיקות מעמד גם בהתעללות, המסורים סבירים לגמרי, המקצועות לעומת זאת - פח אשפה.

עריכה: כשכתבתי "אין מה לעשות עם זה" התכוונתי שאתה מוזמן להתחיל להשחיז את התושבת של הפרוג ואת הפרוג עצמו ולתקן את הקקה שיצא מהמפעל.

לסיכום:

תתחחל בפרוג. אין שום צורך לשלוף אותו לגמרי.

פשוט תשתחרר את הבורג בצד הבולט, ותזיז את הצד הבולט לאחור. הדק בחזרה ובדוק איך מונח הלהב, בלי להחזיר את ה-cap.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, hans כתב:

האם "המוט שמאחורי הלהב" בכלל מזיז את הלהב?

כן.

לפני 21 שעות, hans כתב:

תנסה לשחרר את הפרוג רק בבורג אחד ותזיז את אחד הצדדים לגמרי לאחור. שיהיה עקום, אז מה.

הדבר הראשון שניסיתי. וגם החמישי, שישי ועשירי. המרווח בצד אחד בין הפרוג והגוף גדול יותר מהמרווח בצד השני אגב. ניסיתי להסיט אותו גם עם שימס בזמן הסגירה. לא עזר.

לפני 21 שעות, hans כתב:

תכוון בכל מקרה את הפרוג טיפה לאחור יותר ממה שמופיע בתמונה.

לא ישפיע על המרכוז, והוא מונח כמו שמונח בעקבות כל ההתעסקויות וניסיונות למרכז את הלהב. עוד לא נגעתי בנושא של המפתח של הכלי.

לפני 21 שעות, hans כתב:

תכוןן את הגלגלת כך שתהיה באמצע, ותושיב את הלהב על המגרעת ותוודא שהלהב באמת זז בהתאם למוט (קשה להסביר, אתה תבין).

הלהב זז בהתאם. הזיז שמחזיק אותו לא מתמרכז בעצמו משום מה.

לפני 21 שעות, hans כתב:

תוודא שהלהב אכן מושחז ב-90 מעלות לצדדים (כן כן, הכול יכול להיות עם בקרת האיכות שמתנוססת פה).

הלהב נראה בסדר גמור.

לפני 21 שעות, hans כתב:

עריכה: כשכתבתי "אין מה לעשות עם זה" התכוונתי שאתה מוזמן להתחיל להשחיז את התושבת של הפרוג ואת הפרוג עצמו ולתקן את הקקה שיצא מהמפעל.

בתמונות זה כבר אחרי כמה השחזות עדינות ומדוייקות למדיי שעשיתי, המצב יותר טוב ממה שהיה קודם :rofl:

כנראה שאצטרך לרכוש כלי חדש. איך הכלים של KUNZ? דאב התחילו לייבא אותם. נתקלתי בסדרה של קונז שעולה לא מעט אבל נראית תמורה הרבה יותר טובה מהסדרה הפשוטה שיש לדאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, לא סביר הקטע הזה. אני 100% בטוח אפשר למקם את הפרוג בצורה עקומה לכיוון הנגדי וזה יפתור את הבעיה (או לפחות יקטין את חומרתה) אבל זה כמו ללמד שחייה בהתכתבות. לצערי אני רחוק מאזור חיפה, הייתי שמח להסתכל על זה בעצמי.

אתה יכול לנסות עוד משהו: לקדם את הפרוג **מעבר לשפה של החרך, ממש בהגזמה. יכול להיות שהפרוג בסדר אבל השפה של החרך עקומה. קח סרגל, מד זווית, לא אנא אערף, אתה בטח מפספס משהו.

בנוגע לקונץ - מה שזול עולה ביוקר, אל תיגע. מיששתי את התוצרת שלהם, אין על מה לדבר.

יש כמה אפשרויות לטעמי:

- לעבוד ברצינות על המקצועה עד שאתה מבין איפה הבעיה **בדיוק. בדוק את כל הזוויות מכל הכיוונים.

- להמר עם משומש מקורי בן 60-80 מחו"ל (בעייתי לאור התנופה שקיבל התחום הזה לאחרונה, עלייה אדירה בביקוש, לא מובטח שיעבוד מהקופסה)

- לקנות לובאן בארץ (לא יודע אם עדיין מיובא) - יעבוד הישר מהקופסה.

- לקנות Lee Valley - יעבוד הישר מהקופסה.

- לקנות את אחד מ"מותגי הבית" של dictum - יעבוד הישר מהקופסה.

שלושת האפשרויות האחרונות יעשו לך חור בכיס ושמח בלב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

לצערי אני רחוק מאזור חיפה, הייתי שמח להסתכל על זה בעצמי.

למיטב זכרוני אתה מאיזור ירושליים, אאל"ט. בעת כתיבת שורות אלו, קופצות התראות צבע אדום כל כמה דקות, ליבי אתכם.

גם אם אתה לא מהאיזור, ליבי עדיין איתם... מבין מה עובר עליהם, נשארתי בחיפה במלחמה של 2006. אחד המטחים האחרונים פגע ממש מאחורי ביתי.

ו! סטינו מהנושא חזק :lol:

לפני כשעה, hans כתב:

אתה יכול לנסות עוד משהו: לקדם את הפרוג **מעבר לשפה של החרך, ממש בהגזמה. יכול להיות שהפרוג בסדר אבל השפה של החרך עקומה. קח סרגל, מד זווית, לא אנא אערף, אתה בטח מפספס משהו.

גם זה ניסיתי. לפרוג יש שן אחת ארוכה יותר מהשנייה. זויתן לא הצליח לעזור לי להבין מה הולך שם. המאחורה של הפרוג בעצמו בעייתי, ואני לא מבין כיצד ומה לתקן בקונפיגורצייה. 

החלק שהקפתי בעגול גם עבר השחזה, הוא לא יושב ממורכז (2 העיגולים הקטנים)image.thumb.png.7718d393e195a42ca052cb37e8fdd422.png

לפני כשעה, hans כתב:

בנוגע לקונץ - מה שזול עולה ביוקר, אל תיגע. מיששתי את התוצרת שלהם, אין על מה לדבר.

תודה. נראה מקביל לאירווין הזה מהתמונות שראיתי מבחינת האיכות, איששת לי את החשדות👍

לפני כשעה, hans כתב:

- לעבוד ברצינות על המקצועה עד שאתה מבין איפה הבעיה **בדיוק. בדוק את כל הזוויות מכל הכיוונים.

הלוואי שהייתי מצליח להבין... כנראה שמשהו עשיתי נכון, המצב עכשיו הרבה יותר טוב משהיה.

יכול להיות שהסולייה התעוותה? השחזתי אותה קצת, אולי לא מספיק, ופה הבאג? או לפחות באג תורם?

לפני כשעה, hans כתב:

- לקנות לובאן בארץ (לא יודע אם עדיין מיובא) - יעבוד הישר מהקופסה.

- לקנות Lee Valley - יעבוד הישר מהקופסה.

- לקנות את אחד מ"מותגי הבית" של dictum - יעבוד הישר מהקופסה.

שלושת האפשרויות האחרונות יעשו לך חור בכיס ושמח בלב.

לי וואלי ... מיין גוט אין הימל. יצא לי לראות כמה סרטונים על המפעל ותהליכי הייצור (או שזה היה לי נילסן?), נראה לי שהתחלתי להוזיל ריר. MACHINING מדוייק ומוקפד כל כך! 

אבל, כמו משהו שאמרת לי פעם- לא לכולם יש רק קליבות של BESSY בסופו של דבר 😉

התקציב די לוחץ. בכסף הזה אני יכול לרכוש אחד חשמלי ולגמור עם זה. הרבה הרבה פחות כיף, אבל עובד היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כל חברות הכלים אי פעם, נמכרו, נקנו, התפצלו וחוזר חלילה.

יש להם עדיין מוצרים שמהווים תמורה טובה לכסף ומפסלות מאוד מאוד עמידות, גם אחרי המעבר לייצור בסין. את הנישה של מקצועות זנחו מזמן, כבר 40 שנה שאי אפשר להשיג מקצועה נורמלית מאירווין.

אבל אנחנו חיים בתקופה טובה עם שלל אלטרנטיבות וכלים ידניים טובים יותר מאי פעם בהיסטוריה - רק צריך לשלם בלי להתבייש.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מישהו מאיזור חיפה והקריות עם מכונת CNC במקרה ושמוכן לעזור לי לסדר את הכלי?

אני לא מצליח להבין אפילו לאן להסתכל כדי לדעת מה לסדר, למקצוען כרסום זה אמור "לקפוץ" לעין ולדעת לסדר את זה בתוך עניין של דקות... תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה צריך זה נגר עם ניסיון בכלים ידניים, לא מומחה לכרסום... חפש את אחת הקבוצות של נגרות ידנית בפייסבוק או ב-nagaroot.com, אני בטוח שיש כמה חובבים צפוניים.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

Borat Very Nice Great Success - Imgur

שמח לדווח על הצלחה!  🙂

אחרי עוד סשן נסיונות, החלטתי לנסות לקחת את הפרוג מהזבלון הסיני שרכשתי בזמנו ככלי ראשון להתנסות, ולהחליף עם האירווין- לראות אם הבעייה באמת בפרוג או במשטח.

מבט חוקר בשני הפרוגים גילה לי עד כמה הפרוג של האירווין עקום מלידה ושלהפתעתי המוחלטת הפרוג הסיני היה ישר להפליא ועוד עם בורג TRACKING לשליטה במפתח של המקצוע, מה שאין לאירווין :lol: (אבל עדיין מרגיש כמו חרA ושעומד להתפרק תוך כדי עבודה). 

עוד קצת עבודה עם הדרמל על הפרוג הבעייתי, הורדה עדינה של הצבע שהוסיף לו עובי בנקודה שמשפיעה על הכיוון, הורדה נוספת קלה של חומר בנקודות נוספות והצלחתי ליישר את הנבלה ולעבוד איתו!!!

התחלתי פרוייקט שחיכיתי למקצוע עובד כדי לעשות (מדפים צפים קטנים, צריך ליישר את החומר ואין לי אפשרות אחרת).

רק צריך לעבד מחדש את הלהב, אחרי כל הפירוקים וההרכבות ההשחזה נדפקה קצת😕 נו שוין, זה החלק הקל בכל הסיפור...

image.thumb.png.47fd43b9e3e340c1537a28960916073f.png

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...