Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(מצולם) התקנת לוח שעונים של טיגואן MK1 בגולף MK5

teyal
 שיתוף
עוקבים 7

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, teyal כתב:

דילגתי כאן על כל הקטע של ההתאמה לרכב, תיקון הק"מ ולימוד הצ'יפים, זה קטע מאוד טכני ובעל פוטנציאל לנזק

מזל שפירטת קצת יותר בעניין הזה באחד הפוסטים הקודמים 😃

תתחדש, שידרוג משמעותי מאוד!

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, עוד פרוייקט לא פחות ממדהים!
שאפו.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, למה לא ללכת כבר על קוקפיט דיגיטלי?

מי שקורא את הלוח החדש כנראה קורא גם קוקפיט דיגיטלי

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 29 דקות, אליהו שבת כתב:

קודם כל רואים שהבחור יודע מה הוא עושה,מגובה בידע ו"ביצים",ולפי הפוסטים המצולמים שלו כל הפרויקטים שלו מצריך הרבה ידע,ידיים של מכונאי ושל איש אלקטרוניקה,וראש שמבין בתוכנות,והוא עושה את זה בתור תחביב,או פשוט אוהב ללמוד ולעשות דברים לבד!

לא תמיד אפשר לעשות רטרופיט לכל חלק שרוצים,או אולי מכוון שאני מכיר את הכל התחום האפור "שלא פירט בהסבר" אולי מחסור בכלים,או אולי שיקול לא לבזבז ולעשות ב-300 ש"ח אחלה שדרוג,שתאמין רוב החשמלאים שאני מכיר חוץ מלפרק ולהחליף לוח או כמה קבלים במקרה הכי קיצוני לא היו מצליחים לעשות.

זה היופי ברכבים ישנים,עוד אפשר לעשות שינויים עם כלים פשוטים ברגע שיודעים מה עושים,ברכבים של השנים האחרונות,זה כבר אתגר לא קטן,ומצריך כיסים עמוקים ל"תחביב" כזה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 7 שעות, teyal כתב:

כידוע גולף MK5 יוצרה עד לשנת 2008, לכן היא מעולם לא צוידה בלוח "לבן" באף רמת גימור.

מסתבר שהיה גימור אחד אפילו צבעוני 2D,אבל צריך להיות משוגע להשקיע סכום כזה,ומי שלא מבין המחיר ללא כל החלק ללא הסבר איך להתאים,שלבן אדם מצוי זה עוד סכום נכבד!2021-05-09_0-51-38.thumb.png.f3eaa5b36c96e3c5448e455b14f294a7.png

https://www.ebay.co.uk/itm/143225199122

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע... פשוט תענוג גדול לקרוא ולראות את העבודה שאתה עושה.
מאוד מרשים ותודה על השיתוף

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 10 שעות, Buki כתב:

מזל שפירטת קצת יותר בעניין הזה באחד הפוסטים הקודמים 😃

תתחדש, שידרוג משמעותי מאוד!

תודה.

לפני 9 שעות, Audi-T כתב:

כרגיל, עוד פרוייקט לא פחות ממדהים!
שאפו.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

תודה.

לפני 8 שעות, אליהו שבת כתב:

מי שקורא את הלוח החדש כנראה קורא גם קוקפיט דיגיטלי

זה מורכב/יקר הרבה יותר ומבחינתי לא שווה את המאמץ.

גם אין קוקפיט דיגיטלי שמתאים מבחינת גודל/צורה, לכן נדרשת עבודת פבריקציה.

ובכלל, לתקוע קוקפיט דיגיטלי ברכב ישן לדעתי לא ייראה קשור כל כך....

לפני 7 שעות, ocsi4u כתב:

קודם כל רואים שהבחור יודע מה הוא עושה,מגובה בידע ו"ביצים",ולפי הפוסטים המצולמים שלו כל הפרויקטים שלו מצריך הרבה ידע,ידיים של מכונאי ושל איש אלקטרוניקה,וראש שמבין בתוכנות,והוא עושה את זה בתור תחביב,או פשוט אוהב ללמוד ולעשות דברים לבד!

לא תמיד אפשר לעשות רטרופיט לכל חלק שרוצים,או אולי מכוון שאני מכיר את הכל התחום האפור "שלא פירט בהסבר" אולי מחסור בכלים,או אולי שיקול לא לבזבז ולעשות ב-300 ש"ח אחלה שדרוג,שתאמין רוב החשמלאים שאני מכיר חוץ מלפרק ולהחליף לוח או כמה קבלים במקרה הכי קיצוני לא היו מצליחים לעשות.

זה היופי ברכבים ישנים,עוד אפשר לעשות שינויים עם כלים פשוטים ברגע שיודעים מה עושים,ברכבים של השנים האחרונות,זה כבר אתגר לא קטן,ומצריך כיסים עמוקים ל"תחביב" כזה.

נכון, ותודה.

לפני 6 שעות, ocsi4u כתב:

מסתבר שהיה גימור אחד אפילו צבעוני 2D,אבל צריך להיות משוגע להשקיע סכום כזה,ומי שלא מבין המחיר ללא כל החלק ללא הסבר איך להתאים,שלבן אדם מצוי זה עוד סכום נכבד!2021-05-09_0-51-38.thumb.png.f3eaa5b36c96e3c5448e455b14f294a7.png

https://www.ebay.co.uk/itm/143225199122

זה לא לוח מקורי של MK5. כפי שכתבתי MK5 הגיעה

רק עם לוח אדום. זה לוח אפטרמרקט שקימבנו מלוח של טיגואן.

מבחינת התקנה, הוא זהה ללוח שהתקנתי אבל יקר הרבה יותר, מבחינתי לא שווה את ההפרש.

תסתכל בתיאור הפריט.

"

*Never Design By Volkswagen Germany For The VW Golf MK5 Petrol Or Diesel Models 2004 - 2009*

*This Is A Special Custom Version Made For VW Golf MK5

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

תשמע... פשוט תענוג גדול לקרוא ולראות את העבודה שאתה עושה.
מאוד מרשים ותודה על השיתוף

Sent from my iPhone using Tapatalk

תודה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, teyal כתב:

רק עם לוח אדום. זה לוח אפטרמרקט שקימבנו מלוח של טיגואן.

מבחינת התקנה, הוא זהה ללוח שהתקנתי אבל יקר הרבה יותר, מבחינתי לא שווה את ההפרש.

תסתכל בתיאור הפריט.

"

*Never Design By Volkswagen Germany For The VW Golf MK5 Petrol Or Diesel Models 2004 - 2009*

*This Is A Special Custom Version Made For VW Golf MK5

תודה.

ברור שזה מקומבן,הרי התיאור מתחיל שם, עם אזהרה שלא קיים מק"ט כזה ב-ETKA,האמת זה היה יותר להראות למי שלא מבין,מחירים (מי שלא יודע לעשות את ההתאמות לבד,וממש לא דבר פשוט,אבל בטח אפשרי),שהגבול לרכב הזה מקסימום 2D COLOR,אם לא רוצים לעשות שינוים קיצוניים,ואתה יותר מצודק,שזה יהיה פתטי רק להחליף לקוקפיט דיגיטלי ברכב כזה !

תכלס,לא חסרים רטרופיטים קיצוניים בעולם הזה,טכנית השמיים הגבול,הכל תלוי בעומק הכיס,אבל בארץ מה שראיתי זה לרוב ממוקד שיחזור בודי או בקטע של מכונאות ושיפורים,במכוניות ספציפיות,בחו"ל איפה שיש גישה קלה לכל דבר במחירים סבירים (לא הכל ניתן להכניס לארץ בלי סרט בירוקרטי) להרבה אנשים רגילים יש תחביב כזה,לעשות רטרופיטינג והכל לומדים לבד!

שוב פעם שאפו ענק,ברור לי שאתה עושה את זה בכיף,חוקר לעומק,אבל עדיין מכוון שאני יודע כמה דיסציפלינות של איש מוסך אתה מבין ברמה גבוהה מאוד,עקומת הלמידה ממש לא קצרה  :mm_yeah:

את כל האדפטציות וקידודים עשיתה לבד דרך VCDS או ODIS אופליין,או נעזרת בחשבון דילר אונליין לקצר תהליכים ?

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

את ההתאמה של האימובילייזר צריבת צ'יפים וכו' ביצעתי

עם חיקוי של כלי שנקרא fvdi, שהוא בעצמו חיקוי של כלי מאוד עוצמתי שנקרא avdi. כלומר חיקוי של חיקוי😀.

את הצריבה של eeprom ביצעתי עם  צורב ותוכנה גנריים.

את הקידודים ביצעתי עם vcds. לא פירטתי אבל יש צורך גם לנטרל את ההתראה על נוזל שמשות, tpms, וכו'. זה נעשה עם vcds.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

על כלים אתה לא צריך להסביר,ההבדל ביננו,אצלך זה תחביב,אצלי הפכתי למקצוע,אבל גם אני למדתי לבד הכל,בלי רקע של מכונאי או חשמלאי רכב!

יש לי גם FVDI 2014 הראשון והיציב עם כל המודולים (2018 זה דרעק) לפעמים מציל אותי ברכבים ישנים,אבל בגדול מנעולנות פחות מעניין אותי,אבל לפעמים אין ברירה צריך פתרון ל-IMMO,יש לי גם ABRITUS מקורי,פשוט מעל שנתיים לא חידשתי מנוי,כי המחירים שלהם הזויים, (אבל למנעולן שרוצה לעבוד עם רכבים חדישים זה כמעט חובה,העצוב שאני מכיר לא מעט שיש להם ומפחדים לעשות קידוד מפתחות ל-BMW/MB של 3 שנים האחרונות,כי לא יודעים להשתמש,וכל אחד "נשרף",דפק מחשב ברכב שעולה לא מעט) ויש לי פתרונות בכלים מתקדמים אחרים,לכן גם לא יהיה כדי לחדש לעולם כי במחיר הזה קונה עוד ראש,הישן משמש אותי לפעמים בתור Passthru.

אז אני בריצה לכלים עם פרוטוקולים הכי חדשים,הכל מבוסס ענן עם אבטחה רצינית,רוב הגישה שלי עד רמה של EEPROM'S זה דרך BENCH בכלל או אפילו OBD,לרכבים החדשים כל הקלונים הסיניים כבר לא רלוונטים.

ה-VCDS שלך בטח גם קלון,לשנתון שלך יותר ממספיק,עדיין לא מובן היכולת שלך לבצע את הקידודים כולל ניטרול התראות,כל הכבוד!
אצלי זמן זה כסף,אין זמן להתמזמז עם פתרונות ימים או שבועות,לכן ב-VAG הרוב נעשה דרך קידוד אונליין או ODIS-E וכן לפעמים VCDS הכי מהיר לדברים הכי פשוטים,הרי רוב הפעמים אפילו לא צריך לעשות virgination,להבדיל מיצרנים אחרים.

עצוב לי לראות את הפרקטיקה שלא מפסיקה במוסכים עד היום לרכב כמו שלך,אפילו עד 2013/14,"סט התנעה" :brickwall: מחליפים ללקוח (לפעמים בלי ידיעה שלו) הרבה חלקים מכל מני פירוקים כדי להתגבר על IMMO,כאשר יש פתרונות כל כך אלגנטים,כנראה זה יגמר רק כאשר יגיעו לרכבי EURO 6,ויגמר הסיפור סט ב-300-500 ש"ח.

• אהבתי 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

איזה פרויקט מגניב, תודה רבה על השיתוף! מוזמן להסתכל בשרשורים שפתחתי על פרויקטים מעניינים שביצעתי גם לרכבי VAG.

• אהבתי 1

VW Golf 1.4TSI Comfortline 2016

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • תוכן חדש...