Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס ST Line - ביקורת מתמשכת+שרשור אחזקה

klaaax
שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהנה, לאחר סקר שוק ומחקר רכשתי כזו לאבי ב0 ק"מ (ACTIVE-X) - אבא שלי מתקרב ל5KKM ואמר שזה הרכב הכי טוב שהיה לו.

יש מספר בעיות קטנות שמציקות לי/לו - העובדה שהשעון לא מסתנכרן מיד במולטימדיה (מונע חיבור של אנדרואיד אוטו), חייב לחכות/לדומם ולהניע כדי שיסתדר.

והיום במקרה נתקלתי במשהו קטן ומציק, נהגתי ברכב עם אשתי, הוריי ישבו מאחור ואחד מהם חגר את חגורת הבטיחות שלו למיקום של הנוסע האמצעי, אמרתי להם לסדר את זה כי מופיע לי עכשיו שמישהו יושב באמצע, אחרי שסידרו את זה, הרכב התריע על הנסיעה על נוסע לא חגור במושב המרכזי מאחור, עד שלא עצרתי ודוממתי/הנעתי.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעה, matanff כתב:

תהנה, לאחר סקר שוק ומחקר רכשתי כזו לאבי ב0 ק"מ (ACTIVE-X) - אבא שלי מתקרב ל5KKM ואמר שזה הרכב הכי טוב שהיה לו.

יש מספר בעיות קטנות שמציקות לי/לו - העובדה שהשעון לא מסתנכרן מיד במולטימדיה (מונע חיבור של אנדרואיד אוטו), חייב לחכות/לדומם ולהניע כדי שיסתדר.

והיום במקרה נתקלתי במשהו קטן ומציק, נהגתי ברכב עם אשתי, הוריי ישבו מאחור ואחד מהם חגר את חגורת הבטיחות שלו למיקום של הנוסע האמצעי, אמרתי להם לסדר את זה כי מופיע לי עכשיו שמישהו יושב באמצע, אחרי שסידרו את זה, הרכב התריע על הנסיעה על נוסע לא חגור במושב המרכזי מאחור, עד שלא עצרתי ודוממתי/הנעתי.

מרגיש שמי שכתב שם את הקוד לא היה גאון הדור, ולא ביצע אפילו QA הכי בסיסי שיש.
מביך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את אותו רכב (גם באותו צבע, רק מושבים שחורים), אבל בניגוד לרוב האנשים פה- בליסינג.

הייתי מאוד ממוקד מטרה לגבי הרכב, מעין חבילה שמשלבת הכי הרבה רכב ספורט במסגרת הרכב המשפחתי שאני צריך וכמובן במסגרת התקציב והזמינות לליסינג.

אני עם הרכב כחודש וחצי בערך, עברתי איתו כ 3500 ק"מ, כולל יום מסלול במוטור סיטי ונסיעה לאילת.

אני יכול להגיד שלמרות התנגדויות חוזרות מכעט כל מי ששיתפתי אותו בקבלת ההחלטות- אני מרוצה מאוד מבחירת הרכב.

הוא הרכב הכי "ספורטיבי" בקטגוריה ועדיין רכב משפחתי מצוין.

השלדה שלו טובה מאוד, החלפתי אוקטביה מתנדנדת שהרגישה כמו ספינה על הכביש (או כמו דודג' דארט אם לצטט את קצין הרכב שלנו),  ברכב שמרגיש בפניות יותר כמו גולף GTI (אם לצטט חבר בעל GTI). 

זוויות הגלגול נמוכות, הכוח מגיע באופן לינארי וטוב, האחיזה נהדרת, המשחקיות של הרכב והקלות שבה ניתן לזרוק את החלק האחורי פשוט כיפית.

ליוויתי חבר בתהליך בחירה וקניה של רכב כזה, ואז נהגתי להגדיר אותו כרכב משפחתי בניחוח ספורטיבי. אחרי קניה וחוויה של ST Line ולאחר כמה משפחתיות יותר מובהקות כמו אוקטביה ואיוניק, אני חושב שהספורטיביות שלו יותר מוערכת בעיניי, במיוחד לאור העובדה שאין הרבה אלטרנטיבות כאלו באזור המחירים האלו.

מצד שני כמשפחתי- מכיל המון מע' בטיחות מקוריות, משטח טעינה אלחוטי, מולטימדיה טובה מאוד עם אנדרואיד אוטו, כל אלו שלא היו לי באוקטביה למשל. 

בכללי- מספיק לי כרגע כמשפחתית ולא מוצא חסרונות מהותיים, למעט נוקשות קלה ביחס למשפחתית ממוצעת, וכמובן שתא המטען לא בקטגוריה של האיוניק. 

כמה הערות:

לגבי ההתנתקויות- גם לי היו, קניתי כבל זינכרון מקורי של סמסונג ומאז אין כמעט ניתוקים.

צריכת הדלק אצלי גבוהה יותר,  כ 12 קמ"ל, מניח שאופי הנהיגה משפיע.

• מעניין 2

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה מהרכב.

אני גם מתעניין להחליף את הפוקוס שלי בפוקוס חדשה אקטיב טורר.

אני חבר בקבוצת פורד פוקוס בפייסבוק ולצערי לאחרונה מספר חברים דיווחו שם על בעיות ברכבים האלה ככה שאני קצת בחשש ועוד מחכה לראות אם זה משהו נקודתי או רחב יותר לפני שאחליף.

בין היתר ל-3 חברים הוחלף גיר עם פחות מ10K בגלל דפיקות חזקות בהעברות, רעידות מורגשות מאוד בעמידה ובשיוט ובעיות עם המולטימדיה.

נראה אגב שמוסכים של היבואן וגם במרכזי פשוט לא יודעים לטפל בתקלות האלה וזה עצוב מאוד.

שמעתי כבר על החלפה של כל התושבות מנוע ברכב עם 2700 ק"מ שלא עזרו לפתור את הרעידות ובבעיית המולטימדיה פשוט לא יודעים להתמודד ולבצע עדכון גרסא ונותנים פיצוי ללקוחות (הרי עד היום היו מערכות בהתקנה מקומית והפנו לקוברה לשבור את הראש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

גם אני התלוננתי לגבי הקיר אפילו כאן בפורום,

לי לא הוחלף שום דבר, עדיין סובל מהדפיקות האלה ועדיין סובל מהרעידות, ואין מענה, אני כבר לא דואג יותר מדי, כי אני מוכר את האוטו סופסוף, אך לפורד אני כנראה אזהר מאוד לפני שאתקרב שוב, ולדעתי כל הטענות על אמינות ירודה כנראה נכונים, עובדה,

רק חבל שאני התעלמתי והפסדתי הרבה מאוד כסף מהקניה הזו.

מה שכן, מאחל לכל אלה שקנו שלא יחוו את התקלות והבאגים שאני נתקלתי בהם ושכן יהנו מאמינות מופתית, כי בסופו של דבר הרכב כן מעניין.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@wildlands2019 אני שמח בשבילך שאתה נפטר מהרכב, לא היית מרוצה ממנו כמעט לאורך כל תקופת הבעלות עליו.

מה שכן, לפי @Angelica נראה שברכבים אחרים כן הוחלפו מכלולים לתיקון הרעידות. לכן הייתי בכל זאת שוב מנסה לדחוף לכך שהיבואן יתקן את הרעידות במסגרת האחריות, לפחות לטובת הקונה העתידי של הרכב שלך.

יש כבר מועמדים אחרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים עשיתי נסיעת מבחן על הטוסון החדש, האמת לא התלהבתי, 

הכסא היה לי טיפה צר ברוחב ואין בכלל תמיכה לגב תחתון לא כוונון ולא כלום, יש רק ברמת האבזור הכי בכירה, אך נשללה בגלל העור,

בדקתי פורמנטור וגולף עדיין ללא נסיעת מבחן, מעניינים מאוד, אך חושש מהDSG ואחריות קצרה מדי, בגולף גם שוק עתידי בגלל המעבר לג'יפונים והמותג די מת בארץ, למרות שמדובר ברכב מאוד מעניין,

הבעיה בכולם זה מלאי, צריך להמתין כמה חודשים לקבלת הרכב,

התחלתי לחפש 0 ק"מ ומשומשות, כי לא חודש שיכול לחכות כמה חודשים בלי רכב.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ארץ פרא" קנה לך טסלה. הלקוחות של טסלה מאוד מרוצים, נראה לי שאיתה סוף סוף תגיע לנחלה.
אם צריך להמתין תשכור בינתיים איזה רכב קטן וכמה שיותר זול. 

פותח השרשור מקווה שתהנה מהרכב.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Angelica כתב:

אני חבר בקבוצת פורד פוקוס בפייסבוק ולצערי לאחרונה מספר חברים דיווחו שם על בעיות ברכבים האלה ככה שאני קצת בחשש ועוד מחכה לראות אם זה משהו נקודתי או רחב יותר לפני שאחליף.

בין היתר ל-3 חברים הוחלף גיר עם פחות מ10K בגלל דפיקות חזקות בהעברות, רעידות מורגשות מאוד בעמידה ובשיוט ובעיות עם המולטימדיה.

החלפת גיר בפוקוס חדשות? 

לפני שעה, wildlands2019 כתב:

בינתיים עשיתי נסיעת מבחן על הטוסון החדש, האמת לא התלהבתי, 

הכסא היה לי טיפה צר ברוחב ואין בכלל תמיכה לגב תחתון לא כוונון ולא כלום, יש רק ברמת האבזור הכי בכירה, אך נשללה בגלל העור,

בדקתי פורמנטור וגולף עדיין ללא נסיעת מבחן, מעניינים מאוד, אך חושש מהDSG ואחריות קצרה מדי, בגולף גם שוק עתידי בגלל המעבר לג'יפונים והמותג די מת בארץ, למרות שמדובר ברכב מאוד מעניין,

הבעיה בכולם זה מלאי, צריך להמתין כמה חודשים לקבלת הרכב

לא כולם עוברים לג'יפונים ובכלל לא בטוח שהגולף תהיה פחות מבוקשת. בהנחה שאתה קונה רכב לפרק זמן לא קצר לא עדיף לחכות מספר חודשים לרכב שהכי מתאים לך?

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Angelica כתב:

תתחדש ותהנה מהרכב.

אני גם מתעניין להחליף את הפוקוס שלי בפוקוס חדשה אקטיב טורר.

נראה אגב שמוסכים של היבואן וגם במרכזי פשוט לא יודעים לטפל בתקלות האלה וזה עצוב מאוד.

שמעתי כבר על החלפה של כל התושבות מנוע ברכב עם 2700 ק"מ שלא עזרו לפתור את הרעידות ובבעיית המולטימדיה פשוט לא יודעים להתמודד ולבצע עדכון גרסא ונותנים פיצוי ללקוחות (הרי עד היום היו מערכות בהתקנה מקומית והפנו לקוברה לשבור את הראש).

וכך מתחילות שמועות....

גם אני חבר בקבוצת פורד וגם אני ראיתי את מה שנכתב שם. רק בחור אחד נשמע רציני השני נשמע עילג ולפי הכרטיס שלו אין לו בכלל את הפורד החדשה אלא הישנה. לצערי הכותב כאן לא ציין את כל השבחים מהרוב המוחלט של הבעלים. 

ניתן לתאר את המותג כאחד הטובים אך גם אחד המושמצים (בארץ. באירופה המותג פורח ותמיד פרח). אני לא בטוח שהמותג יצליח בארץ, אך דווקא משום כך קרץ לי מלכתחילה (לא אוהב לנסוע ברכב שיש אצל כל אדם שני).  

לפני 59 דקות, wildlands2019 כתב:

עדיף, כבר הפסדתי המון, לכן הגדלתי תקציב כדי ללכת על משהו שיתאים לי.

בינתיים לא מוצא.

לא נראה לי שתמצא בקלות. כל מותג והבעיות/חסרונות שלו. אין מותג מושלם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...