Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חזרה לארץ

MarcNL
שימו לב! השרשור הזה בן 1079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, DareDevil כתב:

בהולנד ממה שאני זוכר יש אחלה סמים, זו מספיק סיבה טובה (אחמ, אחמ ליברליות) בשביל להישאר בהולנד 

מעניין איפה צורכים יותר גראס לנפש, הולנד או פה.

נראה לי שזה דווקא במדינה מוכת הדת והמסורת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההרגשה הזו שבחו״ל אתה זר וכאילו מישהו מחכה לך כאן זו אשליה חמורה. מרגע שיסודות המדינה הזו התבססו לא נותרה כאן שום ערבות הדדית, כי אין יותר מטרה משותפת. 

מעשית, התמיכה והערבות שתקבל בחו״ל מישראלים/יהודים גדולה בכמה מונים על המצב בארץ.

מבחינת הנתונים שלך, אין לך מה לחפש בארץ. אלה אם כן אתה מעוניין לעבוד ב2/3 מהשכר שלך ולגור בדירה מתפרקת או שותפים.

בגלל הגיל הצעיר יש לך את האפשרות להגיע לארץ ולהיווכח בעצמך שכל מה שרשמו לך כאן זו אמת מעודנת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למקרה ועוד לא הבנת, אני גם אצטרף לכל שאר האנשים ואגיד לך: אל תחזור.

אין פה מה לחפש אם אתה יכול לבסס את עצמך כלכלית ולהגיעה להגשמה עצמית במקצוע שאתה אוהב - בחו"ל. הולנד מדינה מדהימה הן מבחינת איכות חיים והן מבחינת הטבע שלא מפוצץ בהולנדים מכל רחבי המדינה בימי שבת. לא רק שבארץ לא נשאר מקום בטבע לנסוע אליו ולטייל לבד, בארץ גם הכל יקר. אמרת אתה רוצה לקנות בית. לא יודע אם התכוונת לבית בית או בית במובן של מקום לחיות בו, אני כמאט בוודאות אומר לך שבארץ זה יהיה הרבה יותר קשה. ואם זה לא מספיק לך, אז בארץ מקנה מינימום במקסימום כסף. רבתי עם אישתי השבוע ואמרתי לה שבארץ יש הרבה דברים טובים אבל איכות חיים ביחס למחיר זה ממש לא. הראתי לה בתים בסביבת אמסטרדם, בגודל של דירת 3-4 חדרים בגוש דן, באותו המחיר. רק שבוגש דן אתה מקבל שכנים מכל הכיוון, בתים של 8-9 קומות ו4 קירות לבנים, ובפרברי אמסטרדם אתה מקבל דירה בבניין 2 קומות עם נוף להרבה ירוק ולא לתחת של השכנים. הנא דוגמא - https://www.funda.nl/en/koop/amsterdam/huis-41308093-balatonmeerlaan-39/ 20 מרחק נסיעה של 20 דקות ממרכז אמסטרדם, או 40 אם אתה אוהב לפדל. ואני לא מדבר בכלל על מחירי הרכבים.

אז בטח יבוא מישהו ויגיד "כסף זה לא הכל, פה זה בית ומשפחה, ואחווה ואהבה" ואני אגיד שכל זה - בולשיט. בסופו של כל יום ויום אתה הולך לישון בבית שלך, בין אם הוא שלך או בשכירות, קם בבוקר, נוסע לעבודה, נוסע ללימודים, בסופי שבוע יוצא לבלות או לטייל. וזה מה שחשוב. הדיבורים על אחווה ואהבה הדדית זה בולשיט. יש חרא אנשים בכל מקום, ויש אנשים טובים בכל מקום. אין איזה קסם מיוחד של "אהבת אחים מהקיבוץ" במדינת ישראל, אם כבר ההיפך, המדינה הזאת כל כך מחולקת מכל בחינה אפשרית - דת, ארץ מוצא, שיוך פוליטי ומעמד סוציואקונומי, שכבר עדיף להיות ישראלי בהולד ולקבל הערה או מבט לא נעים מידי פעם, מאשר להיות ישראלי בישראל ולדעת שיש פה דת שלמה שלא רוצה שתחיה את חייך כמו שאתה רוצה, יש קבוצה שבכלל לא רוצה שתחיה פה ובכללי אתה כנראה מפריעה לכל ישראלי ממוצע - בתור בסופר, על הנתיב הימני, במרפסת עם המנגל וכו'.

עצם העבודה שהצלחת להקים ולתחזק זוגיות תקופה דיי ארוכה עם בחורה מקומית, רק מעיד על כך שאתה לא זר שם וזה אומר שאתה יכול להשתלב בחברה שם. אם אתה חי באשליה שבארץ יקבלו אותך עם זרועות פתוחות ולא תרגיש פה זר - אז זה לא נכון. אולי לא תהיה זר ברמה של ישראלי בהולד, אבל עדיין תהיה זר - לאדם אחד בגלל איך שאתה נראה, לאדם אחר בגלל איפה שאתה גר, למישהו בגלל הצורה שבה אתה מדבר וכו'. אנשים, בכל מקום בעולם, ימצאו על מה לשפוט אותך. תישאר במקום שבו אתה יכול לצמוח ולגדול, להתפתח אישית ומקצועית. לקבל רמת חיים הוגנת. ותבוא לבקר מידי פעם, בסופו של דבר יש פה גם דברים טובים, ממש מעט אבל יש. בהצלחה!

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, raiden כתב:

אז בטח יבוא מישהו ויגיד "כסף זה לא הכל, פה זה בית ומשפחה, ואחווה ואהבה" ואני אגיד שכל זה - בולשיט.

מבחינתי זה כמו שמקום העבודה יגיד לך "אנחנו משפחת תאגיד XYZ, משפחה צריכים להיות ביחד", כשמצד אחד מספרים שמבטלים לך הטבות בגלל שמצב המניה בקנטים, ויום אחרי זה המנכ"ל מגיע עם ריינג׳ רובר חדשה.

מזמן אין כאן אחווה, משפחה או אהבה. אולי היה פעם בתקופת בן גוריון, לא יודע, אבל מאז שעליתי לארץ ב1996 ועד עכשיו לא ראיתי כזה.

בתאריך 7.5.2021 בשעה 01:40, MarcNL כתב:

אם הייתי יכול לעשות העתק הדבק למצבי לישראל הייתי די מאושר בחלקי אבל מבין שזו לא אפשרות. 

הרבה יהודים מאירופה/אמריקה חושבים ככה, ואחוז גבוה מהם חוזרים בחזרה.

יש לי חבר שהיה במצב דומה לשלך. גר בהולנד כמה שנים, התחתן עם בחורה הולנדית ממש חמודה, הביאו ילד, והוא החליט לקחת אותה ואת הילד בחזרה לארץ כי סיבות.

הבחור בוגר מדמ"ח ועבד בהולנד כמפתח תוכנה, אז חשב שלא תהיה לו בעיה להעתיק את רמת החיים הקיימת לכאן.

אחרי שראה שלהיות המפרנס היחיד, גם עם עבודה בהייטק, עם אישה שלא עובדת (אחות במקצוע, אבל צריכה לקבל הסמכה בארץ, קצת קשה כשעדיין אין אזרחות ולא יודעת את השפה) וילד, בקושי נשאר לו ליחידת דיור מסריחה בהרצליה ויונדאי גטץ שבורה, אז אחרי חצי שנה עם כל האהבה והמשפחה וזה, קיפלו את הבסטה וחזרו להולנד.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, קורן בן אשר כתב:

קח אויר ונשום עמוק. הפרידה מהבחורה משגעת אותך.

זה מה שגם אני הבנתי לאט לאט, תודה על המילים ועל הנקודת מבט ששיתפת.

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

האמת, גם לי נראה שאתה צודק, אף אחד ממכריי בהולנד לא צורך גראס, לפחות לפחות באופן קבוע בניגוד הפוך למרבית מכריי בארץ.

לפני 6 שעות, Giant_TA כתב:

ההרגשה הזו שבחו״ל אתה זר וכאילו מישהו מחכה לך כאן זו אשליה חמורה. מרגע שיסודות המדינה הזו התבססו לא נותרה כאן שום ערבות הדדית, כי אין יותר מטרה משותפת. 

מעשית, התמיכה והערבות שתקבל בחו״ל מישראלים/יהודים גדולה בכמה מונים על המצב בארץ.

מבחינת הנתונים שלך, אין לך מה לחפש בארץ. אלה אם כן אתה מעוניין לעבוד ב2/3 מהשכר שלך ולגור בדירה מתפרקת או שותפים.

בגלל הגיל הצעיר יש לך את האפשרות להגיע לארץ ולהיווכח בעצמך שכל מה שרשמו לך כאן זו אמת מעודנת. 

תודה על ההכוונה גם כן,

יש לי "פנטזיה" או "חלום" לחיים מכובדים בישראל אבל אולי כרגע, במצבי הנוכחי זה יישאר בגבול חלום רחוק ואני אתרכז בלהתקדם בחיים במצבי הנוכחי.

לפני 6 שעות, raiden כתב:

. אמרת אתה רוצה לקנות בית. לא יודע אם התכוונת לבית בית או בית במובן של מקום לחיות בו, אני כמאט בוודאות אומר לך שבארץ זה יהיה הרבה יותר קשה.

אז בטח יבוא מישהו ויגיד "כסף זה לא הכל, פה זה בית ומשפחה, ואחווה ואהבה" ואני אגיד שכל זה - בולשיט. בסופו של כל יום ויום אתה הולך לישון בבית שלך, בין אם הוא שלך או בשכירות, קם בבוקר, נוסע לעבודה, נוסע ללימודים, בסופי שבוע יוצא לבלות או לטייל. וזה מה שחשוב. הדיבורים על אחווה ואהבה הדדית זה בולשיט. יש חרא אנשים בכל מקום, ויש אנשים טובים בכל מקום. אין איזה קסם מיוחד של "אהבת אחים מהקיבוץ" במדינת ישראל, אם כבר ההיפך, המדינה הזאת כל כך מחולקת מכל בחינה אפשרית - דת, ארץ מוצא, שיוך פוליטי ומעמד סוציואקונומי, שכבר עדיף להיות ישראלי בהולד ולקבל הערה או מבט לא נעים מידי פעם, מאשר להיות ישראלי בישראל ולדעת שיש פה דת שלמה שלא רוצה שתחיה את חייך כמו שאתה רוצה, יש קבוצה שבכלל לא רוצה שתחיה פה ובכללי אתה כנראה מפריעה לכל ישראלי ממוצע - בתור בסופר, על הנתיב הימני, במרפסת עם המנגל וכו'.

בית בשורה אחת עם בתים אחרים מחוברים, לדוגמא (לא באיזור שאני גר בו, אבל דוגמא לסגנון) https://www.funda.nl/koop/deventer/huis-41304982-nilantstraat-155/ אבל הכוונה הייתה יותר לבית במקום של לחיות בו וברור לי שיהיה לי יותר קל מאשר בארץ, תודה גם על הפסקה השנייה, הזדהיתי.

לסיכום, אני חושב שכמו שציטטתי את הציטוט הראשון, אני מבולבל עקב הפרידה ואני אתאפס על עצמי לאט לאט ונתראה בפרידה הבאה (בתקווה שלא)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוטף קצת את השרשור.

אני חייב לשאול משהו, בנוגע למודעות של הבתים שהבאתם פה ומה שראיתי בעצמי כשהייתי בהולנד. 

החלון של הסלון, כלומר חלון די גדול, מתחיל 60 ס"מ מהמדרכה. 

כל מי שעובר בחוץ יכול להסתכל ישר לתוך הסלון. 

אני זוכר שהלכתי באיזה רחוב צדדי באמסטרדם, ופתאום קלטתי שאני מסתכל על מישהו שיושב בסלון שלו וקורא עיתון. 

זה לא מרגיש מוזר? 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי שזה מפריע לו כנראה שם וילון.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות״ש כמו שכתבו אל תבלבל בין הפרידה האישית שלך לבין העבודה.

אוהבים לזרוק פה רפש על המדינה, אבל תזכור שגם בהולנד הנפלאה השכנים שלך ימכרו אותך בשמחה בשביל ½ƒ2.

תמשיך לשכור, תצבור נסיון בעבודה, וכשיגיע הזמן תיקח החלטה מושכלת יותר.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, vadim6385 כתב:

אתה יותר צודק אבל זו היתה תגובה על הליברליות שיש שם מאשר מדינה המוכה בשמרנות מוגזמת

לפני 5 שעות, MarcNL כתב:

האמת, גם לי נראה שאתה צודק, אף אחד ממכריי בהולנד לא צורך גראס, לפחות לפחות באופן קבוע בניגוד הפוך למרבית מכריי בארץ.

זה כי אנחנו בוחרים לברוח מהמציאות. המציאות המקומית די משוגעת, הכל פה הולך במהירות.

אם היה קורה מה שקרה במירון אבל בהולנד, מה היה קורה? כל יום היו מדברים על האירוע הזה וראשים היו נערפים במהירות. פה זה שונה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, raiden כתב:

אז בטח יבוא מישהו ויגיד "כסף זה לא הכל, פה זה בית ומשפחה, ואחווה ואהבה" ואני אגיד שכל זה - בולשיט.

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

מבחינתי זה כמו שמקום העבודה יגיד לך "אנחנו משפחת תאגיד XYZ, משפחה צריכים להיות ביחד", כשמצד אחד מספרים שמבטלים לך הטבות בגלל שמצב המניה בקנטים, ויום אחרי זה המנכ"ל מגיע עם ריינג׳ רובר חדשה.

לא, זה לא בולשיט. אני לגמרי מבין שלאנשים מסויימים אין אפילו עצם אחת בגוף של משפחתיות וקהילתיות ושייכות - אין בעיה, לגיטימי לגמרי. מבחינת רבים אחרים זה שיקול במשפחת השיקולים.

אומר זאת שוב: צריך לחוות מגורים של כמה שנים בהולנד, או ארה"ב, או קוסטה ריקה, יו ניים איט - כולל עבודה ותשלום מסים וחשיפה לכל הצדדים היפים והפחות יפים של אותו מקום - לא ביקור של שבועיים ביעד תיירותי כלשהו - כדי לקבל פרספקטיבה אמיתית על החיים במקום כלשהו ועל נושא ההגירה בכלל. אחרי שמאן דהוא יגור שם כמה שנים, בהחלט יכול להיות שדעתו לא תשתנה בכלל, אבל לפחות יהיה לה משקל כלשהו.

ציטוט

יש לי חבר שהיה במצב דומה לשלך. גר בהולנד כמה שנים, התחתן עם בחורה הולנדית ממש חמודה, הביאו ילד, והוא החליט לקחת אותה ואת הילד בחזרה לארץ כי סיבות.

הבחור בוגר מדמ"ח ועבד בהולנד כמפתח תוכנה, אז חשב שלא תהיה לו בעיה להעתיק את רמת החיים הקיימת לכאן.

אחרי שראה שלהיות המפרנס היחיד, גם עם עבודה בהייטק, עם אישה שלא עובדת (אחות במקצוע, אבל צריכה לקבל הסמכה בארץ, קצת קשה כשעדיין אין אזרחות ולא יודעת את השפה) וילד, בקושי נשאר לו ליחידת דיור מסריחה בהרצליה ויונדאי גטץ שבורה, אז אחרי חצי שנה עם כל האהבה והמשפחה וזה, קיפלו את הבסטה וחזרו להולנד.

אכן יש בעיה כלכלית אובייקטיבית והיא קשה מאוד. רק לא צריך לשגות באשליות. היא קיימת בשני הכיוונים - הכסף באירופה וארה"ב לא גדל על העצים, ומי שלא נוחת למשרה מתגמלת שמחכה לו, עלול להיות בבעיה. (מהכרות אישית עם חבר'ה במצב הזה).

לפני שעה, SurfHigh כתב:

חוטף קצת את השרשור.

אני חייב לשאול משהו, בנוגע למודעות של הבתים שהבאתם פה ומה שראיתי בעצמי כשהייתי בהולנד. 

החלון של הסלון, כלומר חלון די גדול, מתחיל 60 ס"מ מהמדרכה. 

כל מי שעובר בחוץ יכול להסתכל ישר לתוך הסלון. 

אני זוכר שהלכתי באיזה רחוב צדדי באמסטרדם, ופתאום קלטתי שאני מסתכל על מישהו שיושב בסלון שלו וקורא עיתון. 

זה לא מרגיש מוזר? 

להכניס יותר אור לבית, במיוחד בחורף. ככל שאתה הולך יותר צפונה החלונות נעשים גדולים יותר...

לנו זה מוזר. להם בטח מוזר כל תרבות ה"גדר, שער ושומר" שיש פה על כל צעד ושעל.

לפני כשעה, DareDevil כתב:

אם היה קורה מה שקרה במירון אבל בהולנד, מה היה קורה? כל יום היו מדברים על האירוע הזה וראשים היו נערפים במהירות. פה זה שונה.

סתם שאלה, אתה יודע כמה אנשים מתו בהולנד בגל החום בקיץ 2003? ובאירופה כולה? רוצה לנחש?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, קורן בן אשר כתב:

סתם שאלה, אתה יודע כמה אנשים מתו בהולנד בגל החום בקיץ 2003? ובאירופה כולה? רוצה לנחש?

אני מבין שזו שאלה רטורית אז מה התשובה? לאן אתה מכוון?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, קורן בן אשר כתב:

בהולנד 1500 איש

בכל אירופה 50,000 איש .

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

אומר זאת שוב: צריך לחוות מגורים של כמה שנים בהולנד, או ארה"ב, או קוסטה ריקה, יו ניים איט - כולל עבודה ותשלום מסים וחשיפה לכל הצדדים היפים והפחות יפים של אותו מקום - לא ביקור של שבועיים ביעד תיירותי כלשהו - כדי לקבל פרספקטיבה אמיתית על החיים במקום כלשהו ועל נושא ההגירה בכלל.

3 שנים ואני עדיין לא מרגיש שאני מבין משהו...

וכן, החלונות זה קטע.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נראה לכם שבארץ זה לא קיים? אצלי בישוב גדרות ממש נמוכים להרבה מאוד בתים וכל החצר / הבית פתוח לרווחה לרחוב. אנשים בתוך הבית בכיף כאילו הם מבודדים ואת הולך ברחוב ורואה הכול. הזוי ומוזר. אנשים לא אוהבים פרטיות כנראה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...