Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משמעות הצמדת לובי קומתי לדירה - רכישה מקבלן

GTאי
שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן יודעי כל.

אני לקראת רכישה של דירה חדשה מקבלן, היא תהיה היחידה בקומה.

ע"מ שאוכל לשים אופנים מחוץ לדלת (או כל דבר אחר) אני שוקל לבקש מהקבלן להצמיד לי את הזכויות בלובי הקומתי.

האם:

1. מבחינה משפטית הזכויות שלי, אבל בפועל זה שטח משותף כך שלמשל הניקיון/תחזוקה יהיו משותפים? או שאני למעשה גורם לכך שאני אצטרך לבד לשאת בנטל?

2. האם אהיה מחוייב בתשלום ארנונה גם על השטח הזה (הכוונה שהוא כבר לא יתחלק בין כל הדיירים אלא אני אצטרך לשלם עליו לבד)?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ממש בטוח. כמו שחניה היא רכוש פרטי ובכל זאת ועד הבית מנקה אותה.

לדעתי זה תלוי בעירייה,

בעירייה אצלנו יחייבו אותך על השטח הנ"ל.

בצו הארנונה של העיייריה שלך כתוב בדיוק על מה וכמה מחייבים (לפחות כך צריך להיות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

הצמדת זכויות מחלקים משותפים בבניין, תגרור תשלומי איזון לדיירים האחרים וככל הנראה, הקבלן יצטרך לבקש את רשותם לכך, מכיוון שבתשריטי המכר ההצמדה אליך לא הופיעה.

בהצלחה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמדת לובי קומתי מחייבת בדיקה כיוון שיש תקנות כיבוי אש שייתכן ומגבילות את ההצמדה , ואו בכלל האם ניתן כלל להצמיד שטח ציבורי כזה לדירה ספציפית.

ולשאלות שלך -

1. מבחינה משפטית הזכויות שלי, אבל בפועל זה שטח משותף כך שלמשל הניקיון/תחזוקה יהיו משותפים? או שאני למעשה גורם לכך שאני אצטרך לבד לשאת בנטל? - אם השטח שלך הוא אינו יכול להיות שטח משותף ולכן אתה נושא בכל ההוצאות על השטח הפרטי שלך.

2. האם אהיה מחוייב בתשלום ארנונה גם על השטח הזה (הכוונה שהוא כבר לא יתחלק בין כל הדיירים אלא אני אצטרך לשלם עליו לבד)? - אם בחוזה אתה נרשם כבעלים של השטח הנ"ל יהיה מתורגם לארנונה שלך  , אני לא יודע אם זה יהיה על תעריף מגורים גבוהה ואו על שטח שירות כמו מחסן וחניה, כל עיריה על פי הנוהלים שלה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא גרתי בשום גרסה של מגורים משותפים, אבל אתה רוצה שגם הלובי יהיה שלך, וגם שמישהו אחר יהיה אחראי על התחזוקה ועל הניקיון שלו? זה קורה הדבר הזה?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yotams4 כתב:

אף פעם לא גרתי בשום גרסה של מגורים משותפים, אבל אתה רוצה שגם הלובי יהיה שלך, וגם שמישהו אחר יהיה אחראי על התחזוקה ועל הניקיון שלו? זה קורה הדבר הזה?

בתור ועד בית שנים רבות התשובה הקצרה היא לא.

שטח פרטי אינו באחריות ועד הבית ואינו מטופל על ידו, לאחד הדיירים מוצמדת גינה על שמו בטאבו, הוא זה שנושא בהוצאות שלה ולא דיירי הבנין.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתפלפלות החוקית יותר מורכבת.. אבל אם כולם חושבים ככה אז אין מצב שאני עובר לבניין חדש בידיעה שאני צריך להתחיל לריב עם השכנים :)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הדירה היחידה בקומה למה שלמישהו יהיה אכפת שאתה שם אופניים מחוץ לדלת?

צריך ליפול על שכנים ממש טרחנים.

יש אצלי בבניין לובי דיי גדול,יש בו כמו "פינה" והילדים זורקים שם את האופניים שלהם,לאף אחד לא אכפת.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, GTאי כתב:

ההתפלפלות החוקית יותר מורכבת.. אבל אם כולם חושבים ככה אז אין מצב שאני עובר לבניין חדש בידיעה שאני צריך להתחיל לריב עם השכנים :)

תודה!

הורי גרים בדירה יחידה בקומה ומאחסנים מספר חפצים בחדר המדרגות, הלכה למעשה כך עושים מרבית הדיירים בהסכמה שקטה תוך שמירה על המראה הכללי הנקי של חדר המדרגות.

כל אחד מתעסק בעינינים שלו וזה עובד מצוין למעלה מ 25 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת זאת אחותי גרה בבניין שבו אם יש משהו בלובי מעלים תמונה לואצאפ של הבניין ותוך 3 שעות שמים אותו בפח. גם אם זה אופניים או עגלת תינוק... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, GTאי כתב:

לעומת זאת אחותי גרה בבניין שבו אם יש משהו בלובי מעלים תמונה לואצאפ של הבניין ותוך 3 שעות שמים אותו בפח. גם אם זה אופניים או עגלת תינוק... 

חרא שכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שחרא שכנים כי זה תלוי בהבה משתנים.

אם נניח יש בבנין 80 דירות ו20% מהם ישאירו עגלה בלובי זה 16 עגלות וברור לכולם שזה מטרד אבל אם מדובר בבנין של 8 דיירים והשאירו עגלה או שתיים זה באמת שטויות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...