Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונית יוקרה טבעונית - ללא עור - זה מזיז למישהו?

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 1055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנים רבות היה מקובל שחלק מאיבזור של רכב יוקרה,  וגם כאלו שרצו להדמות לרכב יוקרה, היה לכלול מרכיבים של עור מן החי במרכיבים שונים של הרכב - כמובן מושבי עור וגם  ציפוי להגה ולידית ההילוכים , דיפונים שונים ועוד. 

מסתבר כי זמנים משתנים ויש דרישה גוברת לרכבים "טבעוניים" - כאלו שאינם עושים שימוש בחלקי גופות של פרות וחזירים. 

יצרני יוקרה מסוימים ובייחוד כאלו שדאגה לקיימות ולשלום כדור הארץ מעניינת אותם - עושים את השינוי. 

טסלה לדוגמא כבר מתנזרים כליל משימוש בעור, כולל בדגמי הפרימיום שלהם. 

קראו כתבה מעניינת בנידון.

https://www.themarker.com/blogs/daniel-schmil/BLOG-1.9703815

מה דעתכם? זה שינוי לטובה או לרעה? למישהו יחסר מגע העור ? 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עור בהגה - חובה.

עור במושבים - רצוי, אבל בתנאי שהוא באיכות גבוהה. החיסרון שזה דורש טיפול במשך השנים.

עור סינטטי - החומר הכי פחות רצוי למושבים, מוטב שלא היה בא לעולם.

כל עוד שתעשיית המזון מגדלת והורגת פרות בסיטונות, אין משמעות לשימוש בעור או הימנעות מכך מבחינת צער בע"ח.

כמובן שעיבוד העור זאת תעשייה מזהמת, אבל ככה כל הנושא של ייצור ושימוש במכוניות.

נראה לי שהימנעות מעור ברכב תהיה גימיק שיווקי לקהל המתאים ותו לו.

• אהבתי 6
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלקנטרה נותנת יופי של תחושה, גם מבחינת מגע וגם אסטטית.

לגבי השאלה - יצרנים מכוונים לטעמי הקהל והכיוון די ברור - חיבוק עצים וכד'

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מבין בכלל מה טוב בעור במושבים של רכב, אלא אם זה מאוורר.

בכלל, עור זה לא פרקטי ולא נח כ"כ בכל מה שקשור לריפוד. ישבתי על ספות עור בעשרות אלפי שקלים והזעתי בתחת.

עור ברכב צריך להיות במקומות שמחזיקים בהם, כמו הגה או ידית הילוכים.

אם ה"עור" הטבעוני הזה יותר נח ויותר עמיד (כי עור אמיתי דורש תחזוקה ונסדק עם הזמן) אז זה מעולה.

• אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהרבה יותר נכון שיווקית ליצרן למתג את עצמו כטבעוני מאשר קמצן. כנראה שלא באמת נדע מה הוביל את טסלה לקבל את ההחלטה הזו.

בכל מקרה גם במרצדס וב.מ.וו דגמי הבסיס מגיעים עם דמוי עור, תחת השם ARTICO (תמיד תהיתי האם זה קיצור לפרה מלאכותית או לתחושה שמקבלים ביום חורף קר) ו- SENSATEC, בהתאמה. אך הן ממשיכות להציע עור אמיתי ברמות הגימור הגבוהות יותר. 

אלקנטרה הוא ריפוד מדהים לטעמי, אך לפחות בעבר לא הצטיין בעמידות או בתחזוקה פשוטה.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הSensatec הוא זוועה. לא מבין איך BMW מוכרים את הפח הזה.

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי דווקא עור הרבה יותר פרקטי,עמיד ונוח יחסית לבד.
תנסו פעם לשפוך פחית קולה על מושב בד ועור...
במושב עור מנגבים עם מגבון וזהו.
לגבי האחזקה, הרבה יותר קל למרוח חומר לשימור עור פעם בשנה מאשר לשאוב את המושבים עם שואב אבק כול כמה חודשים.
עור גם הרבה יותר עמיד לספיגת חיידקים ובקטריות יחסית לבד, עור הרבה יותר סטרילי ונקי.
לגבי זה שנדבקים, צריך פשוט להגביר את המיזוג וזהו, ועור גם נושם.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנו כבר עם רכב שני (מעל 6 שנים במצטבר) בעל מושבי עור ואני לא מבין על מה הפסילה הסיטונית? לא הזעה, לא הידבקות ולא שיעבוד לטיפול.

אני יכול להבין סיבות אתיות/מוסריות וכו' של טבעונות להימנעות מריפודי עור, אבל ברמה הפרקטית - אין, לדעתי, על עור, שלא לדבר על המראה היוקרתי (שוב, לטעמי).

• אהבתי 1
  • מעניין 1

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אישי, מעדיף דווקא עור סינתטי פשוט כי אין לי סבלנות לתחזוקה הנדרשת לעור אמיתי שהוא הוא כמובן נעים יותר אבל זה לא ממש מפריע לי. על שני אלו אני מעדיף אלקנטרה מבחינת מראה ותחושה. אין לי בעיה עם מושבי בד אבל אני לא מאלו שלא אוכלים או שותים ברכב ולכן אני מעדיף את היתרונות של עור בכל הקשור לעמידות לכתמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, ליסינג בצער כתב:

אבל ברמה הפרקטית - אין, לדעתי, על עור, שלא לדבר על המראה היוקרתי

ברמה הפרקטית זה טוב רק מבחינת ניקיון, בהנחה והעור עדיין לא התחיל להיבדק בגלל הזנחה. אולי זה נראה יותר יפה(במיוחד עור בצבע קאמל, זה מהמם) אבל לדעתי זה פשוט לא נח. עדיין לא ישבתי במושב עור שלא הזעתי בו, חוץ ממכוניות עם מושבי עור מקוררים. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...