Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות ותהיות בחידוש ביטוח לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 1056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב.

בקצרה, מחזיק 6 שנים רישיון (2015), מ 2015-2018 נהגתי על רכב ההורים עם ביטוח "לכל נהג", ולכן לא נצבר עליי ותק.

ב06/2018 קניתי מיצובישי, בתור חייל משוחרר לא חשבתי יותר מדי, אמרתי לאבא לרשום את הרכב על שמו. הביטוח היה גם על שמו, ביטוח "כל נהג" (צד ג וחובה) מעל גיל 21.

ב08/2020 קניתי את הפיאסטה שיש לי כרגע,  הפעם על שמי, ואמרתי לסוכנת "אני רוצה שתעבירו את הביטוח מהמיצובישי לפורד". לא חשבתי לעומק.

הביטוח שלי בתוקף עד 31.5.2021.

התקשרתי לסוכנת לקבל הצעת מחיר, והיא אומרת לי שזה לא תקין שהביטוח על שם אבא שלי, אבל הפורד רשומה על שמי. אני צריך לעשות פוליסה חדשה שהיא על שמי, ולא לחדש על שם אבא (למרות שזה ביטוח לכל נהג).

מ2015 עד עכשיו בעצם הפוליסות היו על שמות אחרים, בלי שצברתי איזהשהו ותק. לכן אין לי עבר ביטוחי אפילו שנה אחורה.

ועכשיו לקטע המוזר.

כל אתר שהזנתי בו את הפרטים שלי, לא היה מוכן לתת לי תוצאות, אפילו קרובות, לחידוש ביטוח. היה כתוב בדר"כ שאין ביטוח שמתאים לפרטים שצוינו (גיל 23, צד ג וחובה, כל נהג מעל גיל 23).

אתמול וובי חזרו אליי והציעו לי את אותו ביטוח ב 6 אש"ח. טוענים שהמחיר גבוהה בגלל היעדר עבר ביטוחי.

אבל, היום בבוקר נכנסתי שוב לכל מיני אתרים, בינהם XYZ (לא רוצה לעשות פרסום), שהציעו לי חובה+צד ג, שני נהגים נקובים, ב3.3 אש"ח. מה שמטריד אותי זה ששאלו אותי אם יש לי עבר ביטוחי, סימנתי לא, ואז שאלו אם נהגתי על הרכב של ההורים ב3 שנים האחרונות. במידה וכן, אני צריך לספק להם:

• טופס העדר תביעות של ההורים

• הצהרת הורים חתומה

משום מה זה מרגיש לי להכניס ראש בריא למיטה חולה.

היום אני אברר אם הביטוח הזה יתן לי לצבור ותק ביטוחי מעתה, אבל יותר מפריעות לי ההשלכות של ההצהרות האלו.

לא אכפת לי לשלם 6 אש"ח בשנה על הביטוח, אני רק רוצה לוודא שהביטוח אכן מכסה אותי עד כמה שאפשר, ולא שאגיע לצורך להשתמש בו, ואז לגלות שניסיתי לחסוך 3 אש"ח אבל השבתתי רכב של 20 אש"ח (בכוונה מקצין).

האם חו"ח במקרה של תאונה או שימוש בביטוח, יהיו לסעיפים האלו השלכות נגדי? האם יצא לכם להיתקל בביטוחים כאלה, ואלו דברים שקורים בשגרה?

האם מה שהסוכנת אמרה לי בכלל נכון? שזה לא תקין שהרכב על שמי אבל הביטוח לא?

תודה מראש לעוזרים ויום טוב.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה ביטוח צד ג בלבד, כלומר מכסה את הנזק שגרמת לצד שלישי (רכב או רכוש אחר), הוא לא מכסה את הפגיעה ברכב שלך גם לא אם זו תאונה עצמית בלי מעורבות של צד ג, גם לא אם נגנב (אבל לזה אפשר להוסיף סעיף שיכסה אותך במקרה של גניבה).

2. אין בעיה שהרכב יהיה על שמך והביטוח על שם אבא שלך, הבעיה היא שאתה הנהג העיקרי ואולי היחיד ולא אבא שלך. חברת הביטוח לוקחת בחשבון בתחשיב הסיכונים שלה מי הוא הנהג העיקרי, היא חושבת שזה אבא שלך למרות שבפועל זה אתה. 

3. אם הביטוח החדש על שמך, אכן תתחיל לצבור עבר ביטוחי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ch2856

תודה על התגובה!

נכון לכרגע אני מעדיף צד ג (מקיף יעלה כ 50% משווי הרכב) + חובה בלבד. תודה על התזכורת על סעיף הגניבה, שכחתי ממנו לגמרי.

כשהסוכן של וובי התקשר אליי אתמול, הוא אמר לי שבמידה ובמיצובישי הייתי עושה ביטוח צד ג לשני נהגים נקובים (אבא ואני), כן הייתי צובר ותק.

אבל הוא לא אמר משהו לגבי לעשות את זה עכשיו בחידוש (אולי כי הדגשתי שאני רוצה ביטוח לכל נהג).

בוודאות אין בעיה שהפוליסה על שמו והרכב על שמי? אולי דיס-המלצות לגבי לעשות את זה?

המקרים היחידים שהוא נוהג ברכב זה על מנת לקחת למוסך/לטסט כשאני לא פנוי, אציין את זה מול הסוכן, אבל מטרידה אותי העובדה שאולי יהיו לזה השלכות משפטיות כלשהן שאני לא מודע עליהן, במקרה של חו"ח תאונה.

בנוסף, במידה ואכן אבא בעל הפוליסה ואני נהג נוסף (במקרה של שני נהגים נקובים), האם זה נכון לומר שלבעל הפוליסה יש 3 שנים עבר ביטוחי?

כי בוובי עכשיו הזנתי את הפרטים האלו, וזה הראה לי את הצעת המחיר של XYZ. (מחיר 3.3 אש"ח).

אני אקח כמה ימים לחשוב על זה, אבל בוודאות אין איזהשהן סאגות או בעיות משפטיות שעלולות להיווצר?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני הלא כל כך דל - רק בשנה האחרונה החלפתי ביטוח ל-4 רכבים - הצעות המחיר באתרי האינטרנט טובות רק למטרה אחת: יצירת קשר עם החברה או הסוכנות על מנת שיחזרו אליך. את הפרטים סגור אישית (במשרדו של הסוכן) או טלפונית. ההפרש בין ההצעה הראשונית לסגירה הסופית יכול להגיע למאות ואף לאלפי שקלים (חובה ומקיף).

הצהרה על שימוש ברכב ההורים יחד עם טופס העדר תביעות שלהם הוא מודל מקובל לגמרי, כמובן במגבלות שמקובלות באותה חברת ביטוח. מה שחשוב הוא שהנתונים ב"הצעת הביטוח" (מינוח קצת מוזר, זה הטופס שאתה ממלא פיזית או טלפונית, ומאשר לפני רכישת הפוליסה, ומציע לחברה לבטח אותך) יהיו נתוני אמת לגבי גילך, הוותק שלך בנהיגה, פסילות רשיון וכו'.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשלם 6 אלף סתם!

לדוגמא- אני בעבר שילמתי 700 ש"ח יותר בביטוח החובה ואז עברתי לשלמה סיקסט -שווקים פיננסים וקיבלתי ב 700 פחות..

לכן תמיד כדאי לבדוק.

צד ג' הכי זול ביטוח ישיר

או חברת "וי-שור"

עריכה אחרונה על ידי המחליף
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.5.2021 בשעה 08:17, iEminem כתב:
  • טופס העדר תביעות של ההורים

• הצהרת הורים חתומה

אין כל בעיה. זו בעצם הוכחת היעדר התביעות שלך.

שים לב כי במקרה של תביעה (לאחר תאונה, לפני תשלום) הם יכולים לחפור קצת ולבדוק האם הפרטים הללו נכונים.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1056 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...