Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הוא הטויוטה של הלפטופים? (אמינות/עמידות)

yb
שימו לב! השרשור הזה בן 1058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

אפשר תרגום לשפה של בני אדם שסיימו שירות צבאי ותואר אקדמי במאה הקודמת?

מחשב יותר עמיד, יותר מאובטח, ובמקרה של תקלה, לתת לIT את היכולת במינימום אובדן זמן עבודה ונתונים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמו טויוטה זה רק אפל. ללא עוררין.

יקר בלי סיבה.
מתקלקל כמו כולם אם לא יותר.
שם חזק לא מוצדק וקהל מעריצים עיוור.
השרות מתחת לכל ביקורת - איטי ויקר.
מגיע רק בלבן

בטלפונים אני אייפוניסט מכור.
ניידים רק דל לטיטיוד i7

Jeep ZJ V8 / C4 Cactus/
Octavia TSI 1.0 / Honda 300ex

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

יש לטיטיוד סדרה 3, סדרה 5 וסדרה 7.

הניסיון שלי זה עם סדרה 7, דגמים בהפרש של כמה שנים - 7450 מודל 2015, ו7400 מודל 2020. הניסיון עם שניהם חיובי - מחשב שפשוט לא מת.

יש לי E7440 עם Win7 שעוד עובד בתוך המחשב של הטלוויזיה, אחרי ששברתי לו את הפינה הימנית של המסגרת של המסך (מחשב מפלסטיק). הכל עוד עובד והוא אצלי כבר איזה 8 שנים לפחות.

לפני 4 שעות, yb כתב:

למה i7? ממה שאני קראתי כאן בפוסטים קודמים זה משהו שרצוי לצרכי

בלפטופ המעבד לבדו לא מבטיח כלום, אם אין לו קירור יעיל. יש מחשבים עם i7 שעובד פחות טוב ממעבד עם i5. 

אתה קצת מקשה לעזור לך, כי אתה לא נותן פרטים. הכי פשוט זה ללכת ליצרן של התוכנה שאיתה אתה עובד ולבדוק את המפרט שהוא אומר שצריך.

לפני 4 שעות, yb כתב:

אורך אחריות, אבטחה ואמינות חשובים, אם באמת צריך להוסיף עוד קצת למוצר שבאמת שווה את השקט לטווח ארוך אז בסדר אבל עדיף שלא (פחות ברמת ביצועים יותר שקט תעשייתי).

אבטחה זה עניין של איך אתה מנהל את המחשב והרשת שלך.

אמינות זו בד״כ לא בעיה במחשבים.

תתחיל מדרישות הסף של החומרה לתוכנה שאתה עובד איתה.

לפני כשעה, Legend כתב:

אני לא מבין בלפטופים. למה המקבוק איר/פרו לא הוזכר על ידי פות"ש או המגיבים?

אני לא מבין, איזה מקבוק עם מסך 15.6 אפשר לקנות ב-4000 ש״ח?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Boaz Av כתב:

יקר בלי סיבה.
מתקלקל כמו כולם אם לא יותר.
שם חזק לא מוצדק וקהל מעריצים עיוור.
השרות מתחת לכל ביקורת - איטי ויקר.
מגיע רק בלבן

1. חוץ ממעבד מעולה שאין לו מקביל בשוק וברוב הביצועים מקביל למעבדים יקרים בהרבה , SSD מהיר לרוב בסדר גודל של פי 2-3 , מסך IPS מעולה , חיי סוללה כפולים כמעט מהמקבילים ועוד כמה קטנות. חוץ מזה - יקר בלי סיבה.

2. נגיד (מכיר סקרי חומרה שאומרים אחרת - במיוחד בחברות עם אלפי ועשרות אלפי וחלק עם מאות אלפי מחשבים)

4. השירות בארץ - על זה אני לא מתווכח כי אני כבר לא גר בארץ כמה שנים. בחו״ל הוא מעולה ורמה מעל המתחרות.

5. מתי פעם אחרונה הגיע מקבוק בלבן ? 2007

מה שכן למי שמשתמש בתוכנות מסוימות שהוא רגיל אליהן וקיימות לPC ומחפש מחשב בתקציב נמוך - זה לא יכנס.

חוץ מזה - האייר - הוא מחשב מדהים. (יש לי את המעבד הנ״ל במק מיני, הוא מקביל אם לא יותר מהיר בהרבה דברים מהi9 8 Core שבמקבוק פרו 16״ שלי. זה כמעט עצוב לפעמים איפה שאינטל היום יחסית לתחרות הזו ומבית AMD בלפטופים שהיו פעם הסטנדרט) - ועדיין צריך להתחשב בזה - הוא המחשב הראשון עם המעבד הזה ודגם כניסה.

נראה מה יהיה עוד שנה שנתיים. לדעתי נתחיל לראות התעוררות רצינית בלפטופים ובציפיות מהם.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משעשע אותי. ממש עד לפני זמן קצר החומרה נשענה על אינטל ללא שינוי.
במקרה הייתי בתפקיד של מנהל מוצר באחת משתי חברות ההפצה הגדולות בארץ ( אלו שמיצגות את היצרנים בישראל) אז אני יודע דבר או שניים.
חלק מהדברים נכתבו בחיוך. גם לא כל הטויוטות מגיעות רק בלבן. רק הטנדרים.
אבל הכיוון הכללי ברור - יקר, נחות ונתמך על ידי קהל מעריצים מכור.
שניהם נמכרים כיד2 במחיר יקר מחדש.

הזכרת לי בכל אופן פרסומת ישנה ומוצלחת של לנובו.
קצת חיוך. אין סיבה להעריץ אף מותג כל זמן שזה אחד מ 3-4 הבנלאומיים עם אחריות 3 שנים בבית הלקוח.

הפרסומת

Jeep ZJ V8 / C4 Cactus/

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Boaz Av כתב:

ממש עד לפני זמן קצר החומרה נשענה על אינטל ללא שינוי.

קודם כל בחירת פרסומת - בכוונה או לא - הכי On point בעולם!

יחד עם זאת - כמו הרבה צעדים של אפל - הם דווקא מובילים את השוק בנושא הזה (ראה ערך Thunderbolt / USB C בתור הפורט היחיד - שהרבה יצרנים מתחילים לעבור אליו - ומאפשר בימינו One cable lifestyle אם מתכננים נכון או "Dongletown״ כמו בוידאו - אם לא. בבית ובעבודה לדוגמא - אני לא לוקח כלום - רק את הלפטופ - מתחבר לכבל Thunderbolt אחד בבית או USB C בעבודה - ומקבל הכל - מטעינה , מסך , פורטים וכו.).

ההישענות על אינטל ללא שינוי - זה נכון אבל ... בהרבה מקרים הם שילמו / השתתפו בפיתוח וקיבלו בלעדיות תקופתית לפיצ׳רים / מעבדים.

האייר המקורי - בדיוק זה שהעלית - היה כמעט בלעדי לאפל במשך שנה וחצי כשהוא יצא (ולכן היתה את הדלתא הגדולה של הזמן בין מתי שיצא האייר עד שהתחרות צימצמה ללפטופים כאלו דקים לא מבוססי אטום אלא Core I)

עוד דוגמא מעולה היתה הכניסה של Thunderbolt ביחד עם אינטל למחשב אפל לפני PC לזכרוני - שגם היתה שנה+ שבהן הפורט היה קיים רק במקבוקים.

לפני 42 דקות, Boaz Av כתב:

יקר, נחות ונתמך על ידי קהל מעריצים מכור

בא ניקח את זה , עכשיו תסביר לי לאט ובהיגיון - למה חברות עם 0 אינטרס לתמוך באפל קונות את החומרה שלהן בתור מחשבי עבודה ופיתוח?

אני אתן כמה דוגמאות לחברות שיש להן לכאורה ניגוד אינטרסים ישיר לתמוך באפל: גוגל , פייסבוק וIBM.

הרי אם זה היה יקר , נחות וקהל מעריצים - זה עניין שלא אמור לעניין Corporate בסדר גודל הזה שמחזיקים עשרות אלפי מחשבים ומעלה.

לפני 44 דקות, Boaz Av כתב:

קצת חיוך. אין סיבה להעריץ אף מותג כל זמן שזה אחד מ 3-4 הבנלאומיים עם אחריות 3 שנים בבית הלקוח.

זה בסופו של דבר הכי נכון - ולמה לא בכל מקום - התשובה היא מק. וגם לא במקרה הזה - ולא העלתי את זה בכלל לדיון הזה.

האייר הוא אחלה מחשב - לדעתי - אם יש תקציב בתור מחשב גנרי הוא מעולה ויחזיק זמן שנים - אבל פה הוא לא קשור לדיון של פותח השרשור.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרון בנושא כי גנבנו את השרשור קצת-
שיקולים של קואופריטים בנחאומיים הם מגוונים והם גם לא משלמים את המחירים שאנחנו מכירים.

זה יכול להיות משיקולים זרים כמו מיצוב סביבת העבודה לעובדים, חוסר רצון להתחבר לאחד מתוך השלושה המרכזיים ( HO/Dell/Lenivo) בגלל יחסי עבודה מולם.

זה יכול להיות שיקולי אבטחת מידע

ולא פעם גם שיקול הבעלות הכוללת כמו אביזרים פריפריאליים שמשותפים למגוון דגמים וחיים מדור לדור ( למשל מטענים ותחנות עגינה).
בארגונים שציינת יש בכלל סביבת עבודה נדיבה במיוחד לעובדים במטרה למתג את הארגון כיוקרתי ונחשק ולכן זה שנותנים לעובדים מחשבים יקרים לא מפתיעה.

אגב, אפל עצמם משתמשים בשרתי דל.
בעבר גם גוגל.

Jeep ZJ V8 / C4 Cactus/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרון גם - למרות שזה בהחלט כיף.

אני מכיר את המחירים שהם משלמים - הם מקבלים הנחה דומה בין הספקים.

שיקולי אביזרים פריפריאלים - בימינו הכל USB C / Thunderbolt מובנה במסך - שלא שונה בין עמדות העבודה.

לגבי הסביבה הנדיבה ולמתג - אז גם באמזון שאחד העקרונות המנחים אותו הוא Frugality (חסכנות) - המחשב העיקרי לפיתוח הוא מקבוק פרו 13״ למרות שHP הם גם ספק (והם חברה שמול רוב החברות האחרות יכולה להכתיב קווי מוצרים עבור העובדים שלה ודרישות מול יצרנים אחרים ותמיכה מיוחדת עבורם).

אגב אפל הפסיקו ליצר X-server כבר לפני שנים. זה לדוגמא פשוט לא רלוונטי. הם גם ממעטים להחזיק בימינו סביבות שרתים בעצמם ומשלמים לספקי מחשוב ענן (גוגל , אמזון , מייקרוסופט) בערך ברוב הדברים שלא דורשים מקים (יש כמה Workflows יוצאי דופן).

בשורה התחתונה - חברות לא מחלקות מק כי זה מגניב מיתוג וכו. אלא כי אלו מחשבים אמינים וכעיסקיים נותנים תמורה לא רע למחיר. (יש מאמרים שלמים על זה , וזה מגובה במספרים של עלויות תמיכה ותפעול בIT בחברות גדולות שאני מכיר)

בנוסף כפלטפורמת פיתוח הם מוצלחים מאוד והמון מהקוד לשרתים (ובערך 90% מהקוד שנכתב למובייל - כולל בגוגל עצמה ובכלליות פיתוח לאנדרואיד) נכתב על מחשבי אפל - לא כי זה מחשב בינוני ובמחיר מופקע עם עדת מעריצים.

שמחתי לדון.

עריכה אחרונה על ידי Liviur

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשתמש הביתי הייתי לוקח משהו שקל לתקן ויש חלפים זולים בשפע. משהו כמו מיצובישי אאוטלנדר. כי גם מיצובישי מתקלקל מתי שהוא.
כל המחשבים הדקים ללא פתחים להרחבה , הכל מולחם על הלוח : להמנע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלליות - זו גישה טובה עבור מחשב ביתי. במיוחד כשאפשר לשדרג חלקים.

למחשב נייד אני פחות מסכים.

פייר ? אני חושב שפעם אחרונה שהייתי צריך תיקון בנייד שהוא לא החלפת סוללה או שדרוג זיכרון היה לפני 15 שנה בערך ושה קרה לפני שעברתי למחשבי פרו של אפל וסדרות עסקיות (ibm t/x או latitude איפה שלא השתמשתי במקים)

אני שואל ברצינות , זה כזה מדאיג אותך ?

רוב התקלות שנתקלתי בהם רבתי (עבודה , חברים בit וכו) היו משידרוגים , החלפות ותוכנה. (אני שם נזק פיזי בצד)

(זה כמובן לא היה המקרה בלפטופים זולים)

וחלק מהמחשבים היו בשימוש של המשפחה וכו במשך 7-8 שנים לפחות לפני שהוחלפו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Boaz Av כתב:

במקרה הייתי בתפקיד של מנהל מוצר באחת משתי חברות ההפצה הגדולות בארץ ( אלו שמיצגות את היצרנים בישראל) אז אני יודע דבר או שניים.

וואללה?!

כי לפי ההטרלה ורמת ההתייחסות העניינית, ההימור שלי היה דווקא פאנבוי שמגיב לסרטונים של ליינוס-טק-טיפס עם מס׳ יוזרים שונים שאומרים אותו הדבר ומרימים אחד לשני...

ברצינות, אז בו, אולי, תעזור לפות״ש למצוא מכונה מתאימה ואולי גם תסדר לו איזו מציאה?

לפני כשעה, save כתב:

למשתמש הביתי הייתי לוקח משהו שקל לתקן ויש חלפים זולים בשפע. משהו כמו מיצובישי אאוטלנדר. כי גם מיצובישי מתקלקל מתי שהוא.

כבר ענינו לנקודה הזו הרבה. מחשב נייד זה לא משהו שנוטה להתקלקל וצריך להחליף לו חלקים שמתבלים.

רב המשתמשים לא צריכים להוסיף RAM ונשארים עם התצורה הבסיסית. משתמש ביתי לא ייצטרך לשדרג 16RAM ליותר.

השיקולים האלו הם שיקולים של מי שקונה הרבה מחשבים, לא של מי שקונה מחשב בודד.

בסופו של עניין, יש צרכים ויש תקציב, וצריך לראות אם יש מה שעונה על הצרכים, בתקציב.

כל ההכללות האלו, עם האנלוגיות השגויות לעולם הרכב, לא עוזרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה?!

כי לפי ההטרלה ורמת ההתייחסות העניינית, ההימור שלי היה דווקא פאנבוי שמגיב לסרטונים של ליינוס-טק-טיפס עם מס׳ יוזרים שונים שאומרים אותו הדבר ומרימים אחד לשני...

ברצינות, אז בו, אולי, תעזור לפות״ש למצוא מכונה מתאימה ואולי גם תסדר לו איזו מציאה?

אני ואתה כנראה לא מדברים באותה השפה ולא בטוח שזה אני שלא יודע לקרוא...
ואם אתה מנהל המצב עגום שבעתיים.

Jeep ZJ V8 / C4 Cactus/
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי מישהו עם כזה חוש הומור מפותח לא יהיה כזה נבי נעלבי, אבל בו, תן לפות״ש איזה כיוון מועיל לשימוש שלו, אם כבר יש ״מנהל מוצר״ בקהל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, save כתב:

במחירים של הניידים היום לא רואה סיבה לתקן מחשב בן שנתיים פלוס שהתקלקל. גם אם התיקון יהיה החלפת רכיב זול עדיין אנחנו מדברים על כ 70% ממחיר מחשב חדש עם ביצועים וקונפיגורציה דומים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...