Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חסכוני בדלק (הפרמטר היחידי שחשוב!) עד 25K~

YoJ
 שיתוף

פוסטים מומלצים

היי,

משתעשע במחשבה מוזרה מעט, לא יודע אם תצא לפועל, אבל רוצה לקבל מושג. 

זה די עצוב, אבל מכיוון שמצב התחבורה הציבורית בארץ הוא מעבר למזעזע, ולעשות דרום השרון(המשולש של כפ"ס,הוד"ש,רעננה)<->תל אביב בתחב"צ הוא שווה ערך בזמן ללעשות את זה ברכב בפקק, אני שוקל לקנות רכב שכל יעודו יהיה בלבד לזה. לכן מהו הרכב הכי חסכוני בדלק עד, נניח 25K~, שישרוד פקקים יומים של דרום השרון<->תל אביב במינימום צריכת דלק? (ומינימום טיפולים כמובן)

לא מעניין שום דבר אחר. מצידי שיהיה 4 גלגלים, שלדה והגה. ישומש כמה שישומש ולאחר מכן ילך לגריטה להפוך לסכיני גילוח, לכן אין משמעות לכל המסביב, רק מינימום צריכת דלק.

מה האופציות שעומדות בפניי? ידני זה לא בא בחשבון כי אני לא מזוכיסט, לכן אני מניח שזה מותיר אותי עם רובוטי חד מצמד כגון Citigo/Mii/i10? עוד אופציות?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היברידית!  הונדה גאז/אינסייט, טויוטה פריוס, כמובן ישנות מעט אבל אם הוחלפה סוללה הן סבבה.

באינסייט יש צריכת שמן ויש על זה שרשורים פה, אבל היא הכי חסכונית ( מגיעה גם ל 1/23)

לחלופין גם דיזל ממוצעת תיתן צריכת דלק טובה. 

ראה למשל קישור זה: הוא דורש 31K גמיש כי רוצה למכור

https://www.yad2.co.il/item/wtj4bfv1

עריכה אחרונה על ידי המחליף
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על האינסייט. החזקתי 3-ומשהו שנים ו-100K ק"מ ללא בעיות, צ' דלק ממוצעת של 16 קמ"ל. מחוץ לעיר נטו מדדתי כמעט 20.

החסרונות: נמוכה ולא מאוד מרווחת, לא חזקה במיוחד ומזגן לא משהו (שגם נכבה ברמזור, נדמה לי שיש איך לבטל). נוחות בסדר, לא יותר.

יש כמה מוזרויות שצריך להתרגל אליהן כמו לוח שעונים מפוצל וראות גרועה לאחור עקב שמשה מפוצלת כמו בפריוס ובאיוניק. אבזור לא רע אחרי 2013.

בהצלחה.

במחשבה שנייה, אם רק צריכת הדלק חשובה לך אולי עדיף לך רכב קטנטן יותן כמו טויוטה אייגו וכד'.

יש כעת באלדן מבצע על אטראז'ים מהשכרה - אחריות כמעט מלאה לשנה ועוד שנתיים על מנוע וגיר. לדעתי צריכת הדלק שלה סביב 16-18, עם השקט של האחריות זו נראית עיסקה טובה. היא לא איכותית אבל מרווחת ומאובזרת יותר מהקטנות.

עריכה אחרונה על ידי פיני חד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

citigo/mii/up - חסכוניות מאד, נחות מאד ביחס לקטגוריה והגיר הרובוטי אמנם לא חלק כמו פלנטרי או כמו כפול מצמדים אבל לא נורא.

c1/108/aygo - שים לב שב - 108 יש מנוע שונה, רכבים מאד פשוטים ואמינים לרוב, אבל התיבת הילוכים החד מצמדית גם היא, מורגשת כאן בצורה משמעותית ונותנת תחושב של ''תקלה'' בגיר

i10/picanto - רכבים טובים, מרגישים הרבה יותר בכרכב אמיתי אבל פחות חכוניים בדלק.

לפני כמה חודשים הייתי בדילמה דומה. רק שאצלי הרכב אמור לשמש כשנה~ וחייב להיות ידני. הלכתי על הסיטיגו וחבר כ''כ נדלק על הצריכת דלק שהוא קנה כזו רוביטית. אחלה של רכב ועושה את העבודה אם יש תיאום ציפיות בהתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פיני חד כתב:

ממליץ על האינסייט. החזקתי 3-ומשהו שנים ו-100K ק"מ ללא בעיות, צ' דלק ממוצעת של 16 קמ"ל. מחוץ לעיר נטו מדדתי כמעט 20.

החסרונות: נמוכה ולא מאוד מרווחת, לא חזקה במיוחד ומזגן לא משהו (שגם נכבה ברמזור, נדמה לי שיש איך לבטל). נוחות בסדר, לא יותר.

יש כמה מוזרויות שצריך להתרגל אליהן כמו לוח שעונים מפוצל וראות גרועה לאחור עקב שמשה מפוצלת כמו בפריוס ובאיוניק. אבזור לא רע אחרי 2013.

בהצלחה.

תגיד היה לך בעיות של צריכת שמן מוגברת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שמיד אחרי הקנייה נדלקה נורה והיה חוסר. מילאתי וככל שזכור לי לא  היה עוד משהו. אולי מילאתי פעם או 2, והחלפתי בטיפולים. לא משהו קריטי בכל אופן..

עריכה אחרונה על ידי פיני חד
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיגו' 208 ידנית תיתן צלך חבילה מעולה. חסכונית. נוחה אמינה. בטיחותית ומהנה לנהיגה. עולה בכל פרמטר על הפיקנטו ושות'. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטומט הרובוטי לא מומלץ וה 1200 טורבו לא יכנס לו בתקציב (ב 1200 טורבו יש גיר יפאני של איסיין). אבל אולי C4 עם מנוע 1200 טורבו תיכנס...שווה לנסות. כמובן הכי חשוב זה לרכוש רכב שמור ומטופל כי יכול להיות שרכב יהיה חסכוני בדלק אבל שחוט ואז האחזקה שלו תהיה יקרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Taipan כתב:

citigo/mii/up - חסכוניות מאד, נחות מאד ביחס לקטגוריה והגיר הרובוטי אמנם לא חלק כמו פלנטרי או כמו כפול מצמדים אבל לא נורא.

לפני כמה חודשים הייתי בדילמה דומה. רק שאצלי הרכב אמור לשמש כשנה~ וחייב להיות ידני. הלכתי על הסיטיגו וחבר כ''כ נדלק על הצריכת דלק שהוא קנה כזו רוביטית. אחלה של רכב ועושה את העבודה אם יש תיאום ציפיות בהתחלה.

את הCitigo וההעברות הלא חלקות בין 1-2-3 אני מכיר היטב. הייתה כזו לחברה. ירדה מהכביש כאשר עלתה עליה משאית ברוורס. אין שם הרבה אוטו (הפתחי מזגן החסרים והדלתות החשופות) אבל VFM משוגע לכן העלתי אותה כאופציה.

לפני 18 דקות, המחליף כתב:

הוא כתב שיש פקקים ולא נוח לו ידני. יש דגם אוטומט?

אין לי בעיה עם ידני, פשוט נראה לי שידני ל20~ ק"מ שהם כולם פקק זה סיוט.

לפני 14 דקות, המחליף כתב:

ולפות"ש: חשבתי גם על מיצובישי ספייס סטאר או ניסאן מיקרה.

בספייסטאר מדובר על גיר רציף,נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...