Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לדעת שהלכה מתחילה להתקלף?

שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר ששטפתי את הרכב ראיתי על המכסה מנוע משהו מוזר, התקרבתי ובזווית מסויימת עם האור ראיתי שיש מן "מכתש" זעיר (כאילו הסירו שכבה דקה מאד וזה יצר מכתש) הסתכלתי באותה זווית לראות אם יש עוד "מכתשים" קטנים כאלה וראיתי שיש. זה התחלה של קילוף לכה? אי אפשר לצלם את זה כי זה ממש לא נראה לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהתחלה יראה כמו חתיכות שקופות/לבנות שיורדות, תלוי במצב השריפה של הלכה, משהו שמזכיר כמו דף אורז דק מאוד או קשקשים.

כשמרטיבים את האיזור במים זה יראה כאילו הכל תקין, אבל אז כשיתייבש הצבע הלבן חוזר.

לרוב לפני שזה מתחיל להתקלף יהיו בועות אוויר בלכה או נפיחות כזו.

תמונה מגוגל שמראה במדויק:

Car-Clear-Coat-Peeling.jpg.4627757bd0c73719ee34ed6e5ad30ecd.jpg

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יש מצב שזה קרה באבנים קטנות שעפות על המכסה. אם מצב הצבע טוב אז ייקח זמן עד שזה יגרום ממש להתקלפות

ורוב הזמן הצבע יודע להתמודד עם הפציעות הקטנות האלה, אבל זה בהחלט יכול להיות טריגר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2021 בשעה 11:00, liav12 כתב:

זה בהתחלה יראה כמו חתיכות שקופות/לבנות שיורדות, תלוי במצב השריפה של הלכה, משהו שמזכיר כמו דף אורז דק מאוד או קשקשים.

כשמרטיבים את האיזור במים זה יראה כאילו הכל תקין, אבל אז כשיתייבש הצבע הלבן חוזר.

לרוב לפני שזה מתחיל להתקלף יהיו בועות אוויר בלכה או נפיחות כזו.

תמונה מגוגל שמראה במדויק:

Car-Clear-Coat-Peeling.jpg.4627757bd0c73719ee34ed6e5ad30ecd.jpg

לאלאלא זה אפילו לא קרוב לזהזה פשוט נראה כמו מכתש שהקצוות שלו משתלבים עם תחתית המכתש בצורה חלקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לי להבין מה מדובר בדיוק, או שאלו מכות מאבנים כמו שכתבו או שפשוט תנסה לצלם ולהראות לנו.

אולי אתה מדבר על דנטים קטנים כמו שקעים בפח של הרכב, שזה בכלל דבר אחר לגמרי (כמו לדוגמא מישהו שפותח לך דלת על הרכב ומשאיר שקע).

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, liav12 כתב:

קצת קשה לי להבין מה מדובר בדיוק, או שאלו מכות מאבנים כמו שכתבו או שפשוט תנסה לצלם ולהראות לנו.

אולי אתה מדבר על דנטים קטנים כמו שקעים בפח של הרכב, שזה בכלל דבר אחר לגמרי (כמו לדוגמא מישהו שפותח לך דלת על הרכב ומשאיר שקע).

אי אפשר לצלם זה ממש ממש קטן

זה פשוט דירוג קטן בצבע של הרכב אבל לא התקלף משם כלום וגם הדירוג הוא חלק ואין מדרגה חדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לקבוע בלי לראות, אבל זה נשמע לי כמו מכתש שנוצר מאבנים קטנות שעפו על הרכב, במכסה המנוע זה מאוד נפוץ.

לכה ששנשרפת לא נראית ככה בדרך כלל.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.5.2021 בשעה 15:25, Adani כתב:

אי אפשר לקבוע בלי לראות, אבל זה נשמע לי כמו מכתש שנוצר מאבנים קטנות שעפו על הרכב, במכסה המנוע זה מאוד נפוץ.

לכה ששנשרפת לא נראית ככה בדרך כלל.

אני חושב שמצאתי את הבעיה, לפני כשבועיים הרכב היה מלא בשיט של ציפורים ועטלפים והוא דיי נתייבש עד שהורדתי אותו, כנראה שזה המיס את הציפוי או משהו.

עכשיו השאלה היא:

האם זה יכול לגרום ממש ללכה להתקלף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיט הזה הוא חומצה וזה בפירוש כן יכול לפגוע בלכה (״לשרוף״ אותה), במיוחד אם לא ניקית את זה מהר/בעדינות ואם אין לך ציפוי כלשהו.

אבל נזק כזה בדרך כלל יותר נראה לעין ממה שאתה מתאר, ועדיין קשה מאוד לקבוע אם זאת הסיבה.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Adani כתב:

השיט הזה הוא חומצה וזה בפירוש כן יכול לפגוע בלכה (״לשרוף״ אותה), במיוחד אם לא ניקית את זה מהר/בעדינות ואם אין לך ציפוי כלשהו.

אבל נזק כזה בדרך כלל יותר נראה לעין ממה שאתה מתאר, ועדיין קשה מאוד לקבוע אם זאת הסיבה.

אתה צודק, אני עושה וקס של מגווירס כל כמה חודשים ובאמת הכתמים האלה לא נראים לעין(רק לעין החרדה שלי)

כמה זמן וקס מחזיק? הוא עוזר נגד החומציות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וקס יחסית לא מחזיק הרבה זמן, לא יותר מחודש וגם זה הרבה.

אם אתה מיישם פעם בכמה חודשים ממליץ לך יותר להשתמש באוטם צבע (לדוגמה menzerna PL).

אוטם בדר״כ מחזיק 3-6 חודשים עם יישום טוב, מגן על הרכב מפני כל מיני מפגעים, כולל חירבונים.

לשאלתך גם וקס מגן מפני חירבונים ומפגעים ואם תשים לב קל יותר לנקות כשיש וקס (כנ״ל לגבי אוטם) אבל הוא מחזיק משמעותית פחות זמן מאוטם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Adani כתב:

וקס יחסית לא מחזיק הרבה זמן, לא יותר מחודש וגם זה הרבה.

אם אתה מיישם פעם בכמה חודשים ממליץ לך יותר להשתמש באוטם צבע (לדוגמה menzerna PL).

אוטם בדר״כ מחזיק 3-6 חודשים עם יישום טוב, מגן על הרכב מפני כל מיני מפגעים, כולל חירבונים.

לשאלתך גם וקס מגן מפני חירבונים ומפגעים ואם תשים לב קל יותר לנקות כשיש וקס (כנ״ל לגבי אוטם) אבל הוא מחזיק משמעותית פחות זמן מאוטם.

הבעיה שיש צורך להשתמש בפלסטלינה כששמים אוטם, ואני ממש לא טוב בזה.

חד משמעית שאישה וקס בתדירות הרבה יותר גדולה עכשיו 

אגב, צריך לשטוף את הרכב שוב אחרי מריחת הוקס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, צריך לעשות פלסטלינה אבל אם תשאל אותי זה שווה את ההשקעה הזאת פעם בכמה חודשים.

לא שוטפים את הרכב אחרי וקס, הווקס הוא השלב הסופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Adani כתב:

נכון, צריך לעשות פלסטלינה אבל אם תשאל אותי זה שווה את ההשקעה הזאת פעם בכמה חודשים.

לא שוטפים את הרכב אחרי וקס, הווקס הוא השלב הסופי.

אני לא יודע להתעסק עם זה ומפחד דווקא להרוס את הצבע.

ווקס זה:

שטיפה יסודית ייבוש ווקס ניגוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

פלסטלינה זה אחד הדברים הכי פשוטים, פשוט לסכך ולהעביר אותה , אין ממש איפה להתבלבל. אחרי שתעשה את זה פעם אתה תראה, לדעתי תשקול את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...