Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעיונות והמלצות לאזור מגורים באזור ת"א/הרצליה/רעננה והסביבה (יישובים, שכונות וכו')

ניקו פ.
 שיתוף

פוסטים מומלצים

היי, 

אני וזוגתי מחפשים דירה לשנינו. 2.5 חדרים יהיה מעולה. אפשר גם 3. תקציב: נניח 4500 אבל כמה שפחות יותר טוב. 

היא עובדת באזור אונ' ת"א. 

אני מסתובב במרכז הארץ בין קרית אונו, פתח תקווה, כפר סבא ותל אביב. עובד בערב גם בבורסה.

שנינו עם רכבים ומתלבטים. 

מצד אחד האובייסט זה לחפש ליד האונ' ולפטור אותה מעול הנהיגה. מצד שני רוב הדירות יקרות משמעותית ולא בא לנו לחכות למציאה. 

חשבנו על הרצליה (אבל אז צריך שיהיה קרוב ל531 ואיילון), רעננה, רמת השרון וכל הסביבה, אבל ממה שראיתי חלק מהדברים או יקרים או בשכונות שאני לא מכיר. 

אז אשמח לכל המלצה על שכונה, אזור, או ישוב שבהם כדאי לכלול את החיפוש. 

לא אכפת לנו בילויים, מערכת חינוך או דואר. 

מחפשים שכונה שקטה, עם אוכ' איכותית, קרוב לצירי תחבורה גדולים. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה אתה שוכר במרכז כפר סבא, ועוד יישאר לך עודף.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול לא הרבה דברים שאינם קשורים לדירה ספציפית (מרוהטת, בעל דירה נחמד והגיוני, שכנים נורמליים).  כן נשמח לבניין לא ישן מאוד או לדירה משופצת, נשמח שהיא תהיה קצת יותר קרובה לת"א ובפרט לאונ' מאשר כפר סבא למשל (כי זה עדיין חצי שעה נסיעה לפחות). חניה פרטית אחת לפחות או שיהיה אזור בלי הרבה מצוקת חניה. כל אלו אינם דיל ברייקרים, אלא nice to have. 

אם יש מרכז מסחרי קרוב, גם נייס טו הב. 

כאמור הדגש הוא על שכונה טובה (בלי פשע, קריוקי וכו'), נגיש לצירי תנועה, קרוב לת"א עם קצת נוחות קרובה. לא צריכים הרבה מעבר.

עוד משהו ששכחתי:

קרבה לתחב"צ כל שהוא גם תהווה בונוס קטן, אם כי לא הכרחי. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר משפחה שגרה בהוד השרון, קרוב לתחנת הרכבת הוד השרון, תחנה שבעצם נמצאת על גבול כפר סבא.

האישה עובדת במכון ויצמן ונוסעת ברכבת למכון. לכן הם יכולים להסתפק ברכב אחד.

הבתים הם מגדלים של כ  20 - 16 קומות. לא יודע מה שכ"ד.

בצד של כפ"ס הבתים ישנים ויתכן ששכ"ד שם נמוך יותר.

האוכלוסיה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף למה שנכתב מעליי: משני צדי תחנת הרכבת הוד"ש סוקולוב יש שכונות נחמדות ביותר, שיושבות מחד על כביש 531 שמתחבר עם איילון/כביש החוף ומאידך על קו הרכבת לאוניברסיטה. אתם יכולים לבחור בין בניה חדשה (הוד"ש) לאווירת המרכז השקט (כפ"ס), וחוץ מזה שיהיו לכם שם שכנים מפוקפקים כמו שמנמניאק, זה אחלה אזור לחיות בו. לכל הפחות שווה ביקור.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי החתונה (2014) גרנו בבניין יחסית חדש ברח' אחוזה ברעננה.  אני חושב שביחד עם תחנות הרכבת החדשות, המקום עונה על רוב הקריטריונים שלך, אבל אולי צריך למשוך את התקציב מעט למעלה.  חפש דירה עם ממ"ד ומעלית ביד-2, ותמצא דברים מעניינים.

בזמנו בדקנו גם את הרצליה אבל היא הייתה משמעותית יותר יקרה, פרט למספר שכונות במזרח העיר.

בדיעבד, הסביבה ברעננה הייתה מאוד קרה ומשעממת.  אם אי פעם נחזור לארץ כנראה שנגור בבת-ים :)

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לנסות את השכונות הצפון מזרחיות הותיקות של ת״א: הדר יוסף, נאות אפקה א׳, נווה שרת, מעוז אביב. יש שם דירות במחירים האלה, לא בטוח מה מצבן.
הן במרחק נסיעת אופניים/קורקינט לאוניברסיטה (עם שבילים יעודיים לפחות לרוב הדרך), קרובות למחלף קק״ל/האוניברסיטה, יציאה לכפר הירוק ומשם לכביש 5 ו-4 וגם כביש החוף לא רחוק.
כמובן שיש שעות עמוסות (בעיקר עכשיו עם כל העבודות), אבל זה נכון לכל מקום בגוש דן.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2021 בשעה 00:00, Derish כתב:

וחוץ מזה שיהיו לכם שם שכנים מפוקפקים כמו שמנמניאק

אין לי מכונת קריוקי אפילו (אבל יש עונדה וטרנינג אדידס).

אבל אני גר בקצה השני של כפ"ס, אז לא אפריע יותר מדי.

טוב, אין לי טרנינג אדידס, אבל אני מוכן לרכוש אחד לכבוד האירוע.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנצח אותך כי יש גם עונדא וגם טרנינג אדידס. אני לא רוצה קריורי בשכונה כדי שלא תהיה לי תחרות. 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכרוע עם סיגריה ליד הכניסה לסופר, זה יש? (אף פעם לא הבנתי מה הקטע שלהם. מישהו יכול להסביר?)

גרתי לפני כעשור בנאות אפקה ב' ממש על בני אפריים. היה מצויין. נגיש מאוד. עבדתי אז במרכז ת"א. יש מיליון אוטובוסים שנוסעים על ציר בני אפריים/רוקח ואז דרומה על נמיר או איבן-גבירול. מבחינת תמורה לכסף מקבלים הרבה יותר פר שקל ביחס למאורה סטנדרטית בלב המאפליה.

כפר סבא זה טוב מאוד (אני משוחד - גדלתי שם) אבל מצב התחבורה קשוח מאוד. חצי שעה בבוקר לת"א זה משהו שאפשר היה לעשות בשנת 1998 אולי.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שגר 24 שנים ברעננה, אחר כך בכפר סבא והיום בהוד"ש (+עבדתי 5 שנים בהרצליה...)

המלצה שלי היא שאתה צריך קרבה ליציאה לכביש 4 ולכביש 531, כלומר לגור בחלק המזרחי של רעננה (השקט גם)

בדרך כלל גם אין מצוקת חניה כי זה לא מרכז העיר, ומדובר על מדרכה אפורה. 

בנוסף, הליכה למרכז העיר במידה ותצטרך אורכת פחות מ10 דק', והקניון ואיזור התעשיה נמצא במרחק נסיעה של דקות בודדות.

לדעתי זה החלק הנוח של רעננה (שם גם גדלתי).

מהצד השני הקרוב להרצליה יש לך פחות קרבה למרכז העיר, ושכונות קצת פחות 'נחשבות' כמו קריית שרת, אבל אתה קרוב לתחנת רכבת החדשה וגם להרצליה וליציאה ל531.

אני לא יודע מה מצב הפקקים היום בבקרים ב531, אבל מניח שעדיף להיות קרוב לחלק המזרחי כדי לא לסבול מהמעבר מ531 ל4, היציאה מאחוזה כזכור לי לא פקוקה.

יציאה מהוד השרון וכפר סבא בשכונות מסויימות הייתה מסורבלת משהו, אבל הפכה טובה יותר כשהוסיפו עוד יציאה ב531 מערב על יד תחנת רכבת סוקולוב, בכל זאת, אני עדיין קצת מתבאס מהסיבוב שצריך לעשות בעיר רק כדי לצאת ממנה ל531 (אני גר סמוך ליציאה ל40, ובעבר הייתי גר ליד רכבת נורדאו בכפ"ס).

מבחינת התקציב אני חושב שתמצא גם כאן וגם שם משהו שיכול להתאים, אפשר להתגמש ולהסתכל ספציפית על איך הדירה שאתה רואה נראית ואם מתאימה לך.

אם אתה צריך שאלה על מיקום ספציפי, תפנה אליי בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2021 בשעה 20:21, ניקו פ. כתב:

עובד בערב גם בבורסה

😳

לנושא עצמו: אתה יכול למצוא במחירים כאלו, עד כמה שאני מכיר, 2.5 -3 חדרים גם בהרצליה, גם באזורים מסוימים ברמת השרון וגם במרכז רמת גן.

ברמת גן כנראה הכי תסבול ממצוקת חניה, מצד שני היא הכי קרובה לתל אביב. ובכל מקרה בכל אחת מהן תסבלו מהמון המון פקקים אם תחליטו לנהוג. אני מניח שאתה חווה את זה גם, ואם לא - אז מ-531 ועד לתל אביב יש פקק מכובד ברוב שעות הבוקר בדרך כלל. וגם רוב השכונות בקרבה המיידית לשני הכבישים בהרצליה הן לא ואו. ואם אתה גר במרכז הרצליה או מרכז רמת השרון - לצאת מהעיר לכיוון תל אביב זה לא עניין של כמה דקות. 

בכלליות, רוב השכונות בהרצליה ורמת השרון הן בסדר, חוץ מ3-4 שכונות יותר עניות בהרצליה, ועוד שכונה וחצי כזו ברמת השרו. אבל הסיכוי ליפול על שכן חובב קריוקי הוא לא 0 בשום מקום. גם לא בבניינים החדשים והיקרים יותר. וכאן זה כבר יותר הימור לא משנה לאן תעברו.

אני לא יודע אם אתם עושים את החישובים האלו, אבל בסופו של דבר יכול להיות שויתור על רכב אחד לפחות ותשלום שכר דירה גבוה יותר יביאו אותכם לאותן ההוצאות בדיוק. עקרונית אפשר לעשות את זה גם אם תעברו לכל אחת מהערים שהזכרתי, אבל משם החיבוריות לאוניבריסטה תדרוש לפחות שני אוטובוסים ברוב המקרים (או הגעה לרכבת). 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על כל הפידבק. עזרתם מאוד. לצערי אין אפשרות לוותר על אחד הרכבים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...