Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משלוחים של הונדה מיפן

EvGriga
שימו לב! השרשור הזה בן 1093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מישהו יודע מתי ובאיזה תדירות מגיעים משלוחים של הונדה ג'אז מיפן?

ניסיתי לקנות הונדה ג'אז היברידית החדשה ברמת גימור אלגנס, מה שיש במלאי זה רק מכוניות עם תאריך יצור של אוגוסט שנה שעברה (08/2020), מלפי 8 חודשים.

ויתרתי, כי לא רוצה לקחת סיכון שמשהו יתקלקל מעמידה ארוכה כזאת, במיוחד הסוללה ההיברידיות.

נציג מכירות אמר שהוא לא יכול להבטיח שיהיה משלוח השנה.

נראה לי מוזר ששנה וחצי לא יהיה משלוח של דגם שמוכר כ-350 יחידות ברבעון, בממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שבעולם משתוללת הקורונה. מפעלי רכב רבים צמצמו פעילות בשנה האחרונה. בימים האחרונים יש משבר נוסף שמשפיע על תפוקת הייצור בעולם והוא המחסור בשבבים.

האם שני אלה קשורים לכמות מכוניות קטנה שמגיעה ארצה בעקבות דרישה עולמית וחוסר יכולת לספק את הכמות הרצויה? ייתכן, מי יודע.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני גם שוקל לקנות את הג'אז, אבל בשנה הבאה מסיבות כלכליות. בכל אופן, ייתכן ובגלל הקורונה הם מקבלים מלאי שיוצר לפני הרבה זמן. 

בנוגע לחששות שלך אני חושב שמדובר בחשש פסיכולוגי שלא מגובה במציאות. זה לא שהרכב עמד עם מנוע מונע במשך 8 חודשים. חוץ מזה אם הרכב יוצר באוגוסט 2020 זה אומר שרוב הזמן הוא עמד בחודשי הסתיו והחורף. (אוקטובר עד מרץ) חוץ מזה הסוללות האלה מתוכננות לעבוד בטמפרטורה הרבה יותר גבוהות מאשר החום שיש בחוץ.

בנוסף יש לך אחריות ל-5 שנים. אם יתקלקל תקבל סוללה חדשה על חשבון החברה.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, TheAvatar כתב:

אני חושב שמדובר בחשש פסיכולוגי

זה מבאס גם לשלם מחיר הכי גבוה וגם לקבל רכב שעמד במגרש 8 חודשים.

אבל אולי שני הדברים האלה קשורים.

אני חושב שהם לא רוצים להביא מלאי חדש עד שימכרו את הישן.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדרוש הנחה או תוספת אחריות או טיפולים נוספים, תבדוק בכמה סוכנויות שונות, אחלה רכב

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס, כן, אבל אל תיכנס לפינות OCD האלה. זה לא טוב. אולי הסוללה עמדה שנתיים במחסן של הונדה? גם זה יכול להיות. יש בקרת איכות. יש אחריות. שחרר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Michazzz כתב:

תדרוש הנחה או תוספת אחריות או טיפולים נוספים

לא היו מוכנים לתת שום הנחה, אפילו לא טיפול ראשון בחינם.

הטענה, תחזיק חזק, הם לא מרוויחים מספיק על הרכב הזה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, TheAvatar כתב:

אולי הסוללה עמדה שנתיים במחסן של הונדה?

על הסיכון שאקבל רכב לימון אין לי שליטה, בשביל זה יש אחריות יצרן.

אבל למה להוסיף לזה גם סיכון של בלאי מוגבר באחסנה ארוכה - בלאי שאחריות היצרן לא מכסה אותו?

מזה אני, לפחות, יכול להמנע. והם לא היו מוכנים לפצות על זה אפילו בטיפול נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך הוכחה ששהות ארוכה פוגעת או מהווה בלאי מוגבר? 

בדקת האם ברכבים שעמדו קיים בלאי מוגבר? במותגים אחרים? ספציפית בהונדה?

מה הממוצע של עמידה באחסנה? 

אם התשובה היא לא אני לא מבין למה צריך לפצות אותך על סמך דמיונך.

😈Seat Leon Cupra 280😈

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אין בלאי ואני רק מדמיין, למרות שזה לא רק דעתי ורבים חושבים כמוני.

אפילו היצרן עצמו ממליץ אחסנה תחת מכסה ונסיעה קצרה מדי שבוע-שבועיים לשמירה על הסוללה היברידית ושאר מכלולי רכב.

אני לא דורש שום פיצוי. אבל זה שיקול דעת שלי אם לקנות את הרכב הזה ולקחת את הסיכון הנוסף או לא, כי מי שיצטרך לשאת בתוצאות זה אני ולא היצרן ולא היבואן.

כאשר אתה קונה רכב משומש בן 3 או בן 4 עם קילומטראז' ושאר הדברים זהים - איזה מהם יהיה יותר זול? ומעניין למה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, EvGriga כתב:

על הסיכון שאקבל רכב לימון אין לי שליטה, בשביל זה יש אחריות יצרן.

אבל למה להוסיף לזה גם סיכון של בלאי מוגבר באחסנה ארוכה - בלאי שאחריות היצרן לא מכסה אותו?

מזה אני, לפחות, יכול להמנע. והם לא היו מוכנים לפצות על זה אפילו בטיפול נוסף.

יש לך אחריות על הסוללה ל-5 שנים. אתה מפחד שהסוללה תמות אחרי 5.5 שנים במקום אחרי 7-8 שנים בגלל עמידה ממושכת בבונדד. איך טיפול חינם שיחסוך לך במקרה הטוב 600 שקל עוזר לך? 

או שאתה לוקח את "הסיכון" וקונה את הרכב כפי שהוא או שאתה מחכה למשלוח יותר טרי או שאתה קונה את המתחרה הישירה טויוטה יאריס היברידית. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, TheAvatar כתב:

איך טיפול חינם שיחסוך לך במקרה הטוב 600 שקל עוזר לך? 

בדיוק, לא יעזור לי, ולכן ויתרתי על הרכישה ללא קשר.

בכל מקרה, רכב שעמד 8 חודשים חייב מיד החלפת שמן, בדיקת מצברים 12V ומצבר ההיברידי, צמיגים ובדיקה מכאנית כללית.

אני כמעט בטוח שאף אחד אצל היבואן לא יטרח את עצמו לבדיקות האלה ולי אין דרך לוודא שהן נעשו.

לכן הטיפול מיד לאחר המסירה היה עוזר במידה מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, EvGriga כתב:

בדיוק, לא יעזור לי, ולכן ויתרתי על הרכישה ללא קשר.

בכל מקרה, רכב שעמד 8 חודשים חייב מיד החלפת שמן, בדיקת מצברים 12V ומצבר ההיברידי, צמיגים ובדיקה מכאנית כללית.

אני כמעט בטוח שאף אחד אצל היבואן לא יטרח את עצמו לבדיקות האלה ולי אין דרך לבדוק אותם. לכן טיפול מיד לאחר המסירה היה עוזר במידה מה.

לפני הרבה מאוד שנים עבדתי אצל יבואן גדול שלא אנקוט בשמו (לא הונדה) ועשו לנו סיור במרכז הלוגיסטי של החברה. הרכבים עברו שרשרת בדיקות מאוד יסודית לפני שהם נמסרו ללקוחות כולל עדכון מחשב רכב (אם צריך), ריקולים שקטים ועוד. 

בסופו של דבר ליצרן/יבואן אין שום אינטרס להרוס מנוע שהוא ממילא יצטרך להחליף בחינם במסגרת אחריות. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגעתה אותי עכשיו :) ... או לא, כי אמרתה שזה לא הונדה.

אם היבואנים היו, מיוזמתם, נותנים ללקוחות במסירה דו"ח בדיקות וטיפולים שנעשו לרכב זה היה מונעה הרבה אי הבנות.

אבל, לצערי, זה לא המצב בארץ. היחס שאני רואה הוא - קח מה שיש, כי זה מה שיש ואין משהוא אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכסף שלך אתה מחליט מה טוב בשבילך, אני מבין את ההתלבטות שלך לגמרי. 

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...