Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"נשיקה" מרכב אחר בטמבון האחורי - סוזוקי איגניס חדש

Neus
שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מקווה כי זה הוא הפורום הנכון להתייעץ בו לגבי הסוגייה שמיד אציג.

היום החלטתי לבקר באחת משמורות הטבע, עמדתי עם רכבי (סוזוקי איגניס, רכב חדש בן 3 חודשים בסך הכל) בתור לקופות השמורה והתקדמתי לאט ובזהירות בכל פעם שרכב אחר נכנס לחניון. 

הרכב שעמד מאחוריי תחילה עשה כמוני ושמר מרחק. באיזשהו שלב יצא רכב מהשמורה והכביש היה צר מדי והרכב שהיה מאחורי התחיל לצמצם לעברי על מנת לאפשר לרכב ממול לעבור. הבחנתי במראה האחורית כי הרכב שעומד מאחורי מתחיל להתקרב אליי באופן קיצוני ולפיכך ניסיתי גם אני לצמצם מרחק (ככל שהתאפשר) אל הרכב שהיה מלפניי. 

באיזשהו שלב כבר לא היה לי כל-כך מרחב לצמצם את המרווח מהרכב שהיה מלפניי. הרכב שהיה מאחוריי המשיך בצמצום המרחק, עד אשר שמעתי "נשיקה" מאחור.

מכאן אחלק את הסיפור לשני חלקים, החלק הראשון יהיה החלק הטכני, והחלק השני יהיה חלק שהוא יותר טרוניה על ה"ישראלי המכוער" ותהייה משפטית.

מהבחינה הטכנית:

כשיצאתי מהרכב ראיתי שהרכב שפגע בי פגע ב"פלסטיק השחור" של הטמבון האחורי. לא ראיתי שום נזק מלבד נקודה זעירה בקוטר של כ1 מ"מ של צבע שירד מהחלק הצבוע של הטמבון האחורי, מה שכן-קשה לי לקרוא לנקודה הזו "נזק" ועוד יותר קשה להוכיח כי הרכב שהתנגש בי הוא זה שגרם לנזק הזה (יתכן ומדובר על נזק שנגרם מאבן מהכביש). 

האם יתכן ונגרם נזק סמוי כלשהו?

מהבחינה המשפטית:

אני יודע שבמקרים כאלו קלים נהוג שלא להחליף פרטים, אך בגלל שהרכב חדש ושילמתי עליו ממיטב חסכונותיי-החלטתי כן להחליף פרטים עם הנהג הפוגע ולאחר מכן לוודא כי אכן לא נגרם שום נזק. 

הנהג הפוגע לא היה "נחמד" במיוחד, התגובה שלו הייתה מזלזלת ("לא קרה כלום, בשביל מה אתה רוצה להחליף פרטים?") ובמעמד החלפת הפרטים הוא טען כי אין עליו רישיון נהיגה וגם לא רישיון רכב.

מיותר לציין שאין לי סמכויות אכיפה, ולכן-חוץ מלצלם את לוחית הרישוי שלו ואת הביטוח שלו (אשר הוא הועיל בטובו לספק לי) לא היה לי הרבה מה לעשות. 

האם נהגתי נכון, אם לא-כיצד אתם הייתם נוהגים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה הסיפור. נכנסו בך? יוצאים מהרכב מצלמים ומבקשים את הפרטי הנהג והביטוח.
אם מסרב לתת, חייג 100 ופתאום הרשיון יופיע וכל מה שאתה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ydyehuda כתב:

שמייד מוצא הכל

לפני 12 שעות, Albetx כתב:

ופתאום הרשיון יופיע וכל מה שאתה צריך.

מת על העצות חסרות הבסיס האלו...

נהג רכב במדינת ישראל לא חייב לשאת עימו רשיון נהיגה ו/או רשיון רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא טען שהוא חייב לשאת, אבל בפועל אצל רוב האנשים הרישיון נמצא בארנק שכמעט תמיד עליהם, במיוחד בטיול. אז להגיד שאין לך רישיונות זה לרוב סתם שקר מטופש שלא עוזר בכלום מלבד בירור הכי פשוט על ידי חברת הביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הבנאדם נתן לו את פרטי הביטוח -> משמע הוא מסר פרטים מזהים ולא ניסה להתחמק. אז למה להתקשר למשטרה?

כדי לבקש להביא ניידת במיוחד עד לאותה שמורת טבע עמוסה ופקוקה בכדי לקבל פרטים שהנהג הנפגע כבר קיבל?

לא חבל?

הרי מבחינת ה'תאונה' עצמה אין למשטרה מה לעשות שם. המשטרה לא מתערבת כשאין נפגעים.

ולעניין השרשור- פות"ש- לדעתי- שחרר ותמשיך בחייך. ההתעסקות והכאב ראש לא שווים את זה. 

אם כי מבחינת החוק היבש אתה יכול לטעון שנגרם לך נזק על ידו. בחר את מלחמותיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת שמצלמת רוורס/ חיישנים אם יש תקינים?

האם רואים את קורת רוחב מתחת לפגוש?

כשהייתה לי פנדה, משאית נתנה לי נשיקה, לא היו סמינים ולא הייתה פגיע בקורת רוחב ( בדרך כלל קל מאוד לראות אותה, מסתכלים מתחת לפגוש ורואים קורה), לא החלפתי פרטים, הנהג התנצל והמשכנו הלאה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, אורח לרגע כתב:

אבל הבנאדם נתן לו את פרטי הביטוח -> משמע הוא מסר פרטים מזהים ולא ניסה להתחמק. אז למה להתקשר למשטרה?

כדי לבקש להביא ניידת במיוחד עד לאותה שמורת טבע עמוסה ופקוקה בכדי לקבל פרטים שהנהג הנפגע כבר קיבל?

לא חבל?

הרי מבחינת ה'תאונה' עצמה אין למשטרה מה לעשות שם. המשטרה לא מתערבת כשאין נפגעים.

ולעניין השרשור- פות"ש- לדעתי- שחרר ותמשיך בחייך. ההתעסקות והכאב ראש לא שווים את זה. 

אם כי מבחינת החוק היבש אתה יכול לטעון שנגרם לך נזק על ידו. בחר את מלחמותיך.

אני, אבא שלי וחבר נוסף בחנו את מקום הפגיעה ולא מצאנו שום נזק מלבד נקודה זעירה של צבע שירד (משהו שנראה יותר כמו פגיעה של אבן מהכביש), אם לא רואים שום נזק-האם בכלל יש מה לערב שמאי ולדרוש מחברת הביטוח של הפוגע פיצוי כלשהו?

לגבי מצלמת הרוורס והחיישנים-החיישנים עובדים, מצלמת הרוורס עובדת גם כן.

עריכה אחרונה על ידי Neus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Neus כתב:

אני, אבא שלי וחבר נוסף בחנו את מקום הפגיעה ולא מצאנו שום נזק מלבד נקודה זעירה של צבע שירד (משהו שנראה יותר כמו פגיעה של אבן מהכביש), אם לא רואים שום נזק-האם בכלל יש מה לערב שמאי ולדרוש מחברת הביטוח של הפוגע פיצוי כלשהו?

לגבי מצלמת הרוורס והחיישנים-החיישנים עובדים, מצלמת הרוורס עובדת גם כן.

מקווה שאתה צוחק,על פגיעה עם ״נזק״ של אבן שעפה בכביש לא מפעילים ביטוח ושום דבר. 

קח את זה בקלות,תחייך ותמשיך בחייך. 

אם תביא שמאי לכזה דבר הוא לא ידע איך להגיב. 

אני לא הייתי מביא פרטים בכזה דבר בגלל חשש שמשהו לוקח על כזה דבר פרטים ״ילביש״תיק על פגיעה שתיהיה יום אחרי. 

יכולים להזמין משטרה,מנסיון הם יגידו תשברו את הראש בניכם כי לא קרה כלום. 

משאית תעיף עלייך אבן בכביש על המכסה מנוע,תתבע אותה? 

אם מה שאתה מתאר זה באמת נקודה קטנה של אבן,אין מה לעשות עם זה מקסימום מכחל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, אורח לרגע כתב:

מת על העצות חסרות הבסיס האלו...

נהג רכב במדינת ישראל לא חייב לשאת עימו רשיון נהיגה ו/או רשיון רכב.

חייב לשאת תעודה מזהה.

לפותח האשכול, עצתי היא לא להזמין שמאי ולא ניידות משטרה, תיקון פחחות וצביעת הפגוש יכולים להוריד מערך הרכב כשתרצה למכור אותו.

אצטט את חכמנו @ישה:  המשך בחייך .

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה גם אני לא הייתי מתחיל תהליך תביעה, אם הנזק מזערי, הייתי חוסך את האת הוויכוחים איתו.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע באיזה עוצמה פגע בך אבל לעיתים, בדגמים מסויימים, מכות כאלו מסתיימות בשלדה, אפילו שלא רואים כלום חיצונית.

יש להרים את הרכב על ליפט ולבחון את הפח האחורי שלא התעקם או התעוות.

במידה ולא אז בזה זה נגמר ולא ידרש שום תיקון, למעט אולי מכחול צבע על הנקודה שירד קצת הצבע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...