Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת משאית חקלאית לצבאית

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי טור של אוריאל דסקל בכלכליסט, על אדם עם יכולת טכנית גבוהה מאוד.

מי שרוצה לקרוא מוזמן לעשות זאת כאן https://t.co/a4fUnvmYsN?amp=1

השאלה שלי...

מסופר בשורה אחת, שהוא הביא משאיות אמריקאיות שמיועדות לחקלאות והפך אותן לרכבי צבא לשימוש מלחמתי.

מסקרן אותי, מה עושים, על מנת להפוך רכב שמיועד לחקלאות והופ לרכב צבאי.

אני מאמין שאז זה היה יותר קל כי אני חושב שהרכבים היו יותר פשוטים אז.

מישהו יודע?

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר במשאיות שהגיעו מארה"ב אחרי מלחמת העולם השניה, סיכוי גבוה שבכל מקרה מדובר במשאיות מעודפי הצבא האמריקאי ש"הוסבו" לשימוש חקלאי. לא יודע מה הסבה כזאת כוללת, כנראה שסתם שינוי ברישיון, נדיר שמבוצעים שינויים מכאניים ברכבים כאלה אלא אם כן הם נשאו נשק ואז הוא מן הסתם מוסר מהרכב (לא רלוונטי למשאית). הדבר היחיד שיכול להיות משמעותי זה הסרת הארגז שהיה מיועד לנשיאת אנשים וציוד והתקנה של ארגז שמיועד לתוצרת חקלאית (ואז היה צורך לבצע בארץ את התהליך ההפוך).

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם משאיות חקלאיות מודרניות דוגמת יונימוג - בגדול מספיק לצבוע את הקבינה בצבע חום, להסב את מערכות החשמל ל24V (אם לא קיים כבר), ולהתקין תשתית לציוד קשר.

או להזמין כזאת מוכנה מהיצרן עם הדיגומים שצריך.

כל השאר כבר אמור להיות קיים - מנוע, הנעה כפולה, שלדה מתאימה. הייעוד בסך הכל דומה - נסיעה בשטח והובלת משאות/אנשים/ציוד ממותקן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שזה יצא מארה"ב תחת סיווג מטען של טרקטורים לחקלאות ולמעשה היה משאיות צבאיות עודפי מלחמת העולם השנייה.
קצת כמו שהביאו מטוסי b17 מארהב לפני מלחמת השיחרור. הסיווג היה הוצאה לצורך צילום סרט והסוף היה שהם הפציצו את עזה...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד״כ למשאיות חקלאיות בדומה לטרקטור יש PTO

(Power take off)

יחידת הינע חיצונית אשר מעבירה כוח מהמנוע אל ציוד חיצוני כמו למשל קומביין, משאבות ועוד...

במשאיות צבאיות ישנות היה קיים גם PTO שהפעיל את הכננת ולפעמים גנרטור לציוד קשר וכו.

כנראה שהיו מפרקים את הציוד וככה היו הופכים בעצם משאית צבאית לחקלאית מכניסים לארץ וכנראה בארץ היו מרכיבים את הציוד חזרה.

בריבוע האדום ניתן לראות את גל ההינע החיצוני במשאית חקלאית מודרנית: 

image.jpeg.e4a708f9af40dd86f6ea919dc72b16d1.jpeg

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, RedLabel כתב:

אבל ה PTO לכננת (שלא היתה קיימת ברוב המשאיות, אגב) נמצא מקדימה, איזה שימוש חקלאי יש לזה?

כזה?
Mercedes-Benz U1000 with front loader, PTO-vo.hi.uvm 1977 Tipper Truck  Photo and Specs

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...