Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג דירת מחיר למשתכן - לבטים

G. P. Magnus
שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים אשמח לעצתכם,

רכשתי דירה בפרוייקט מחיר למשתכן (במקום טוב במרכז). אמורה להימסר בעוד כשנתיים. כמו הרבה זוכים אינני בטוח אם ארצה לגור בדירה כלל או להשכירה מייד. גם אם נגור בה, אינני יודע אם זה יהיה לפרק זמן קצר (עד שנוכל למכור/להשכיר) או לפרק זמן ארוך יותר - מדובר בשכונה בהקמה כך שאין לדעת איך היא תהיה - אולי נאהב ואולי לא. מבחינת גודל היא תספיק לי לתקופה ארוכה, גם אם המשפחה תתרחב.

ה-שאלה היא עד כמה לשפץ ואיך, כאשר הרעיון הוא איך אני משאיר לעצמי גמישות לעשות דברים מודולרית. ברור לי שלא הכל אפשרי ושצריך לתכנן הכל מראש ועדיין אין לי כוונה להשקיע בדירה הראשונה "בטירוף", אלא אם כן היא תתאים לנו ואת זה אני מניח שיקח כמה שנים לדעת, אבל אז נתבאס לצאת ממנה ל-3-4 חודשים של שיפוץ ...

ברור לי שאם נגור שם לאורך זמן הייתי רוצה לעשות רשימה מאוד ארוכה של דברים - מחימום תת-רצפתי ומשאבת חום לרצפת פרקט וחלונות פיברגלס, דלתות איכותיות יותר (הרמטיקס לדוגמא) וכו' וכו'. כרגע ברור רק שנצטרך בוודאות התקנה של מערכת מיזוג אויר + מטבח (נוותר על מטבח הקבלן).  

אני מניח שחלקכם עמד בהתלבטויות הנ"ל לפני ויכול לתת עצה טובה! תודה מראש

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטבח הייתי לוקח את של הקבלן 

מיזוג

סורגים (אם יש ילדים)

רשתות

זהו 

תגור זמן מה כך, תראה אם השכונה מתאימה לך, ואז תחליט אם להכנס לשיפוץ המסיבי עליו אתה חולם,  כולל מטבח וחימום תת רצפתי

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, avargel כתב:

מטבח הייתי לוקח את של הקבלן 

מיזוג

סורגים (אם יש ילדים)

רשתות

זהו 

תגור זמן מה כך, תראה אם השכונה מתאימה לך, ואז תחליט אם להכנס לשיפוץ המסיבי עליו אתה חולם,  כולל מטבח וחימום תת רצפתי

תודה. מטבח קבלן אני מבין לחלוטין אבל מטבח שאיננו של קבלן זול מעו"ד גירושים 😆 סורגים אכן שיקול על אף הכיעור. רשתות אכן חיוניות אך יקרות ... אלו הם חיינו

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי במחיר למשתכן.
קבלנו את הדירה בשבוע שעבר.
נכון לעכשיו לא נעבור אליה.
השידרוגים המתוכננים היחידים:
ארון עליון למטבח
מזגן
מקלחונים
רשת חלונות בממד ובחדר השירות
וזהו.

לטעמי, סטנדרט הבניה גבוה. יותר מהיכן שאני גר עכשיו.
אם הייתי עובר לגור, אולי הייתי מוריד איזו תוספת גבס שהקבלן שם, וזהו.
המטבח צ'יקמוק אבל גם ככה אני זה שמבשל בבית.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• אהבתי 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכין את הבית למגורים מבחינת תשתיות שמתחת לריצוף/בתוך הקירות - צנרת מזגנים, שקעים, מפסקים, נקודת מים וגז במרפסת.

בשאר תיקח מה שנותנים - אלא אם זה זוועה - את זה תמיד ניתן לשדרג בצורה פשוטה יחסית.

חובה זה:

מזגן

רשתות (או לפחות אלומיניום עם הכנה)

מטבח שאפשר לחיות איתו 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי דירה במחיר למשתכן לפני כמה חודשים ועמדתי בהתלבטות דומה. רוב הסיכויים שאני לא אגור בה, אז עשיתי את מה שראוי בעיניי למגורים בדירה שכורה 'טובה', ובלי להתפרע בעלויות.

מטבח זו השקעה גדולה של עשרות אלפי שקלים, וזה דבר שנהרס עם הזמן ולא מצדיק את ההשקעה בדירה להשכרה לטעמי (לא תקבל תוספת שכירות שתחזיר את ההשקעה).

אז לקחתי את המטבח של הקבלן (המעפן לגמרי), ורק הוספתי עוד יחידת ארון עליון שקניתי משכן שפירק אותה.

מזגן מרכזי לשמחתי קיבלנו מהקבלן עקב דרישות אקוסטיות (קירבה לכביש סואן).

הדירה כבר מושכרת - הלך די מהר להפתעתי ובמחיר טוב יחסית.

ממילא אין לך מה לעשות כרגע, אתה יכול לעשות שינויים רק אחרי קבלת טופס 4, אז תהיה יותר חכם קרוב לקבלת הדירה, ותדע בוודאות יותר גדולה אם תרצה לגור בה.

זה מה שעשיתי והעלויות :

רשת הגנה (רשת + סורג נגד נפילה) 4790
מקלחון יח הורים
3770
אמבטיון מקלחת ילדים + מראה
ארון וכיור מקלחת הורים
הכנה לתריסים (4) פלוס צבע והזזת מנורה 2000
תריסים חשמליים X 4 2200
רשת יונים 500
נקודת גז במרפסת 250
ברז במרפסת+התקנת ארון מטבח 800
נקיון 700
כיריים + שקע שוקו 700
שדרוג מטבח 500
סה"כ 16210

עריכה אחרונה על ידי misterb
  • אהבתי 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

misterb תתפלא, יש "משוגעים" כמוני וכמו אשתי שלא יכנסו לדירה בשכירות עם מטבח סטנדרטי ללא מגירות... ואפילו מוכנים לשלם על זה בשכר דירה... (כנראה שעל נוחות משלמים)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתפלא, גם אני כשוכר לא הייתי נכנס לדירה עם מטבח כזה, אבל יש מספיק כאלה שכן.
מטבח עולה נגיד 40 אלף, שכר דירה יכול להיות אולי גבוה ב-100 שח רק בגלל המטבח.
יותר מ-40 שנה (!!) להחזר השקעה, פלוס בלאי בלתי נמנע - כבעל דירה לא שווה לי.
כמובן שזה תלוי בכמה הדירה אטרקטיבית ביחס לתחרות סביבה וכו׳, לשלי היו יתרונות אחרים שאיפשרו להיפטר ממנה מהר.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה תלוי בעוד משתנים, במקרה שלנו שוכרים בגוש דן, (מלכתחילה ההיצע ברמת גן-גבעתיים-תל אביב גדול מאוד אז אני יכול להיות יותר בררן במידה מסוימת)

אבל בכל מקרה ברוב "דירות הקבלן" ההבדל הכי נראה לעין הוא המטבח ואולי חדר האמבטיה, שאר הדברים דיי זהים ברוב הדירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי נניח שההבדל הוא רק במטבח, כמה תוספת היית משלם בחודש בשביל זה?
אתה מבין שזה לא יכול להיות סכום ריאלי שמחזיר את ההשקעה לבעל הדירה.
נגיד התפרעתי, 300 שח הבדל, זה 11 שנה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שההסתכלות שלך היא לגמרי נכונה.

נניח שהדירה באיזור ביקוש בגוש דן, יש 100 דירות קבלן להשכרה באותו המחיר +- נגיד 100-300 ש"ח.

סביר להניח שאותן הדירות שהשקיעו בהן יותר יהיו מושכרות יותר בקלות לעומת הדירות הפחות מושקעות.

חוץ מזה שלטעמי החישוב שלך לגבי עלות המטבח לא לגמרי מדויקת לפחות בסביבת החברים שלי שכן החליטו לקנות דירה.

אחד שילם קרוב ל40 אלף ש"ח למטבח כאשר סד"ג של חצי מהעלות זה השיש (ממה שהבנתי מהחברים ה"עץ" כולל הפרזולים - מגירות בכל המטבח יעלה 15-20 אלף שח, אח"כ מבחינת שיש השמים הם הגבול).

אבל שוב לא עשיתי מטבח בעצמי אז יכול להיות שאני טועה ומסתמך על מחירים לא נכונים שנתנו לי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב שלי הוא 'שמרני' למטבח סביר פלוס בלי להתפרע. רק שיש לגודל של דירה שאני מדבר עליה (5 חדרים, מטבח בהתאם), זה סביב 17-20 אלף, וזה לא נחשב יקר אפילו (כמובן שאפשר פחות אבל לא לוקחים זבל).

רוב המטבחים נגמרים מעל 40K, יותר לכיוון 50-70K.

לגבי קלות ההשכרה - כמובן שזה משהו שצריך להתחשב בו ביחס לתחרות בסביבה כמו שאמרתי. ויש הבדל אם זה השכרה למשפחה לטווח ארוך, ואז אתה צריך רק לתפוס שוכר אחת לכמה שנים טובות, 
לעומת השכרה של דירות קטנות וזולות יותר לזוגות/רווקים שמתחלפים בקצב מהיר יותר.

בכל אופן מדובר בסכום מאד כבד להשקעה, אז צריך לשקול טוב טוב אם זה משתלם, כל מקרה לגופו.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השירשור, תמתין עד כחצי שנה לפני המסירה ואז תחליטו, ההחלטות שלכם לגבי האם לגור או להשכיר עוד ישתנו כמה פעמים, אין מה לשבור את הראש עכשיו.

אנחנו זכינו ורכשנו ביבנה, בהתחלה המחשבה הייתה להשכיר אבל עם הזמן התלהבנו מהדירה, מהאזור ומהעניין של לגור בדירה שמותאמת למה שאתה רוצה, והחלטנו לגור.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? מקלחונים? תריסים חשמליים בכל החלונות? ברז גז וברז מים במרפסת? מזגן? לא מכיר סטנדרט כזה במחיר למשתכן, איזה פרוייקט?

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...