Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם עושים זכרון דברים בעת קניית/מכירת רכב?

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלושת הרכבים האחרונים שמכרתי, נמכרו לקונים שבאו ראו את הרכב ובשני מקרים אפילו לא טרחו לקחת את הרכב לבדיקה. בוצע תשלום ומיד בוצע העברת בעלות.

ז"א שכל העסק לקח כשעה עד שעתיים והרכב עבר בעלות מיד ליד.

בשלושת המקרים הקונים לא ביקשו לכתוב זכרון דברים וגם אני לא חשבתי לכתוב זכרון דברים. לגבי שיחות טלפון שבוצעו מבחינתי שהקליטו אותם מכיון שמעולם לא אמרתי גם לא במרומז דבר שאינו אמת. תמיד הקפדתי לומר את האמת ורק את האמת ואת כל האמת.

אינני חושש לדוגמא מעברות תנועה שירשמו על שמי וכדומה, שהרי שעת העברת בעלות ידועה, כך שאין ספק עד מתי הרכב היה שלי וממתי הוא שייך לקונה. 

אבל במחשבה לאחור, איך זה שדברים התנהלו ללא זכרון דברים?

האם גם אתם מכרתם/קניתם רכב ללא זכרון דברים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה תמיד כקונה וכמוכר + צילום תעודה מזהה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

זכרון דברים או הסכם מכירה בסה''כ אמור להעלות על הכתב את העובדות הנוגעות לתהליך המכירה של הרכב, ובכל למנוע ממך את הצורך לשחזר פעולות ואמירות במקרה של טענות מצד הקונה.

מזמן כבר נקבע ע"י המחוקק, שגם עיסקה בלחיצת יד היא חוזה מחייב, אבל מבחינתי כמוכר תמיד הקפדתי על חתימה על ז"ד לטובת השקט הנפשי שאחרי המכירה.

הסעיף החשוב ביותר לעניין זה, הוא הצהרת הקונה שבדק את הרכב ומצא אותו לשביעות רצונו.
ברור שגם אמירת האמת ע"י המוכר הינה חלק חשוב מהשקט הנפשי המוזכר לעיל...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מןריד חוזה סטנדרטי מהמרשתת וחותם/מחתים.
או לפחות זכרון דברים מינימלי אם שכחתי והעניינים התקדמו מהר מדי.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר קניתי את הקליאו מחבר פורום, עשינו זיכרון דברים, את הקקטוס רכשתי ממשהו שעובד איתי ולא עשינו.

אם היה מדובר על אדם זר הייתי עושה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם היחידה שמכרתי עם זכרון דברים הייתה לרישוי אפור שהיה מצריך חתימת עו"ד בשביל להעביר בעלות. 

שאר הרכבים/ אופנועים - בדואר.

ובלי קשר, בעידן של היום, הודעת וואצאפ קבילה כחוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בשביל השורה "הקונה מצהיר שבדק את הרכב לשביעות רצונו" אני מתעקש על זיכרון דברים במכירה. 

יש לי מכר שהפסיד בתביעה לאחר שמכר רכב (באמת בתום לב) בגלל שלא היה זיכרון דברים ולמרות שבוצעה בדיקה במכון.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסמך חובה.

עסקת מכר של רכוש יקר עם פוטנציאל בלתי נדלה לתקלות ונזק סמוי וגלוי מחייב הסכם כתוב עם הצהרות ברורות של הצדדים באשר לטיב העסקה ואחריותו של כל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרתי פעמיים רכב בפרטי, ולא חתמתי או ביקשו ממני לחתום על כלום.
נכון להרבה סיפורים שקראתי בפורום, יש מצב שהייתה טעות [emoji28], אבל מצד שני, אני לא משקר, אומר את האמת עוד לפני ש הבן אדם מגיע לראות את הרכב.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכמוכר פחות אכפת לי, כי אני מאמין שזיכרון דברים הוא יותר בשביל הקונה, ואני כמובן יודע שכמוכר תמיד אגיד את כל האמת, לא רק בטלפון אלא כבר במודעה. כמובן שאחתום לפי דרישת הקונה.

אבל כקונה, לדעתי חשוב מאוד לחתום על זכרון דברים וכמה שיותר מפורט.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, daniel204 כתב:

רק בשביל השורה "הקונה מצהיר שבדק את הרכב לשביעות רצונו" אני מתעקש על זיכרון דברים במכירה. 

יש לי מכר שהפסיד בתביעה לאחר שמכר רכב (באמת בתום לב) בגלל שלא היה זיכרון דברים ולמרות שבוצעה בדיקה במכון.

על מה הפסיד בתביעה?

יבוא קונה, אחרי כמה זמן? יום, חודש, אולי שנה?

ויגיד אני חשבתי שקניתי למברגוני אבל מכרו לי דאציה... הרי יש כלל יסוד שאומר "יזהר הקונה".

אם הקונה יוכיח שהמוכר רימה בדבר מה, אז זה לא חשוב אם חתום על קניתי לשביעות רצוני או לא.

ומצד שני, קונה כן חתם על קניתי לשביעות רצוני. אבל מוכר הסתיר ממנו משהו מהותי, משהו שהוא לא פגם תאונה או נזק שמתגלה במכון בדיקה. אבל משהו כזה שכן מוריד מערך הרכב. האם אז תעמוד למוכר הטענה... אבל הקונה חתם שקנה לשביעות רצונו.

לדעתי, זכרון דברים צריך כאשר העסקה לא מסתיימת בפגישה ראשונה מסיבה כל שהיא. אז רושמים על צטלה מה הוחלט, מה מקדמה, מה נאמר ועוד... או כאשר יש רצון מי מהצדדים לציין משהו שבדרך כלל לא מקובל בעסקת קנייה מכירה רגילה, אולי אפשרות להתחרט בעסקה או סתם כל דבר שהוא.

לעניין קניתי לשביעות רצוני. כאמור הקונה בכל מקרה אמור להזהר ולבדוק כראות עינו ולהחלטתו באיזה שיטות מה שירצה. אך מצד שני אין חתימה כזאת תהפוך את המוכר למוגן כמו תחת חסינות דיפלומטית.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...