Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעל דירה דורש בחוזה שכירות לעשות ביטוח מבנה, לגיטימי?

Acejin
שימו לב! השרשור הזה בן 1083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני דווקא כן אמליץ לך לעשות ביטוח למבנה ותכולה מטעמך. כ-700 ש"ח לשנה.
גם אם למשכיר יהיה ביטוח שלו חשוב שתחתים אותו על ויתור זכות שיבוב
כדי שאם למשל בגללך נשרף לו הבית אז חברת הביטוח שלו לא תתבע אותך.
אם הוא לא יכניס סעיף כזה (אין סיבה שלא) אז תעשה ביטוח נוסף שלך
על אותו הנכס ואותה התכולה. היו לא מעט מקרים שהשוכר נתבע והיה צריך
לשלם מאות אלפי שקלים. אל תסתכן זה לא שווה את עלות הביטוח.

במקרה המג״ד שלי במילואים הוא הסוכן ביטוח שלי ואנחנו ביחסים מאוד טובים ונתקלתי במקרה דומה.
עברתי דירה לא מזמן ולבעל הדירה יש ביטוח מבנה (יש משכנתא, הבנק מחייב אותו) אבל מה? הוא לא היה מוכן להכניס סעיף ביטול זכות שיבוב לא משנה כמה היגיון ניסיתי להחדיר בו.
פניתי אל סוכן הביטוח שלי שהוסיף לפוליסה של ביטוח התכולה שלנו סעיף שמבטח את המבנה בעקבות שריפות (50₪ לשנה) שזה לטענתו המקרה היחיד שקשור למבנה בו אחריות הנזק יכולה להיות בגללי (עקב רשלנות שלי)

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מעניין, אני אף פעם לא התעמקתי יותר מדי בחשיבות של הביטוחים האלה.

במידה ויש למשכיר ביטוח מבנה ויש שריפה שפורצת לא באשמת השוכר אז חברת הביטוח יכולה בכל זאת לתבוע את השוכר?

אלו הסעיפים בחוזה בנוגע לביטוחים שהמשכיר דורש:

השוכר יעשה בקשר עם המושכר את כל הביטוחים המפורטים בהמשך לשביעות רצון המשכיר:

א) בטוח אש, רעידת אדמה, התפוצצות, נזקי מים, בסכום שלא יפחת מערכו הריאלי
של המושכר במשך כל תקופת השכירות; השוכר ידאג לכך כי בנוסח הפוליסה ייכלל
סעיף הצהרתי כי השיפוי בגין נזקים כנ"ל ישולם, בקרות המקרה, על ידי המבטחים
ישירות למשכיר ולא לשוכר.

ב) ביטוח צד ג' בפני כל נזקי גוף ורכוש הנובעים בכל דרך שהיא מהחזקת המושכר
והשימוש בו על ידי השוכר, פוליסת אחריות צד ג' תכלול סעיף אחריות צולבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירה מוצאת חן בעיניך

האם היא שווה עוד 50-70 ש"ח דמי שכירות לחודש 

אם התשובה היא חיובית תעשה את הביטוח על חשבונך

ככה תהיה חכם ולא צודק.

• רעיון טוב! 4

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיק ראשון ליום חתימת ההסכם בתנאי שהפער בזמנים אינו גדול מדי

השאר בקבלת הדירה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקופת השכירות מתחילה ב-1 למאי, לפי החוזה יש בקשה לספק את כל הצ'קים והביטחונות (צ'ק בנקאי בסכום של 3 חודשי שכירות) בזמן חתימת החוזה.

אנחנו נפגשים ביום ראשון לצורך חתימה, אני צריך לחשוש אם אני מספק את כל הצ'קים והביטחונות מראש? לדרוש מפתח או לעשות זכרון דברים על משהו מסוים?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צ'ק שלא צריך להפקיד אלא אם כן יש סיבה לכך, זה מזומן לכל דבר והכסף כבר ירד מחשבון הבנק אבל הוא יצטרך להחזיר לי את הצ'ק בסיום תקופת השכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכנות, אני עדיין מתלבט ולא סגור על זה. זה הרבה תלוי בבעל הדירה ובתחושה שאני אקבל תוך כדי ההתנהלות מולו, אם אני ארגיש לא בנוח אז אני אוותר על הדירה.

אני שואל לגבי דברים אחרים כדי לדעת איך להתנהל במידה ואני כן אחליט לחתום על החוזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז העצה היחידה שלי במקרה הזה - כשאתה מגיע לפגישה איתו ("פגישת חתימה"), שזו תהיה מבחינתך פגישה לליבון הדברים ורק כשתתרצה (ותגדיר לך מראש מה זה אומר מבחינתך) תחתום, אל תתפתה להיכנס לזה ו"להחליק" דברים כי "יאללה אנחנו כבר פה ולא נעים".

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, אורח לרגע כתב:

...

הכוונה לתגובות על ההודעה, כמו שאפשר לסמן מעניין\מבאס וכו'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Acejin כתב:

תקופת השכירות מתחילה ב-1 למאי, לפי החוזה יש בקשה לספק את כל הצ'קים והביטחונות (צ'ק בנקאי בסכום של 3 חודשי שכירות) בזמן חתימת החוזה.

אנחנו נפגשים ביום ראשון לצורך חתימה, אני צריך לחשוש אם אני מספק את כל הצ'קים והביטחונות מראש? לדרוש מפתח או לעשות זכרון דברים על משהו מסוים?

תודה רבה!

ביום החתימה אתה מביא אתך 12 שיקים כשהראשון ליום החתימה והאחרים ל-10 לכל חודש עד לתום החוזה. בעל הדירה מפקיד שיק אחד בכל חודש. 

כמו כן בהתאם לחוזה אתה מביא שיק בטחון (שכתוב עליו שהוא כזה) ושיקים לחברת חשמל/גז/מים. כל הדברים הם כמובן בהתאם לסיכום ביניכם וכפי שעוגן בחוזה בכתב. אני כתבתי את מה שאני מכיר מכל החוזים שראיתי בחיי, אך ייתכן שבמקרה שלך זה אחרת. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה״ב אין כזה דבר צ׳ק פיקדון. בחודש הראשון השוכר משלם First month, ו- Deposit שזה הפיקדון.

הפיקדון מופקד בחשבון נאמנות ובסוף החוזה במידה ואין נזקים מוחזר לדייר. רק בישראל המציאו את הדבר המטופש הזה שנקרא צ׳ק פיקדון, שהפקדתו מורכבת עד בלתי אפשרית. אני באמת לא מבין איך הצ׳ק פיקדון לא נעלם מעולם ההשכרות מזמן.

יש פה מישהו שניסה והצליח לפדות ״צ׳ק פיקדון״ ?

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...