Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיגון דירת גן

yd b-4
שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כלב אינו הפתרון מעבר למטרד אין סופי. חוץ מזה הכלב חייב להיות מאומן לתקיפה.

סתם כלב שנובך כל היום, אני משער שאף אחד לא ירצה. (סיוט) גם כלב מאומן אגב, אפשר להכניע למי שמעוניין. (יש דרכים רבות)

דווקא אמצעי הרתעה כמו מצלמות גלויות מרתיעות גנבים שיודעים שהם מצולמים בזמן אמת.

יחד עם זה, כשיש משהו בעל ערך בבית, שגנבים יודעים ממידע פנימי - שום מיגון או כלב לא יעזור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yogev20 כתב:

דווקא אמצעי הרתעה כמו מצלמות גלויות מרתיעות גנבים שיודעים שהם מצולמים בזמן אמת.

כבר לא

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקדמת אותי 😂

לפני 4 דקות, yogev20 כתב:

יחד עם זה, כשיש משהו בעל ערך בבית, שגנבים יודעים ממידע פנימי - שום מיגון או כלב לא יעזור. 

בתכלס, זו התשובה. הכל אפשר לעקוף ולפרוץ.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה הפרטיקולרי הוא לא מהות העניין.

פעם גרתי בבניינים שהיה שומר, עם מצלמות, אבל בלי גדרות, ולא היתה בעיה של כניסה לחניון או להתחמק מהשומר

עדיין, גניבה אחת, כנראה, השומר בלם (בא לבדוק ואנשים ברחו), ובסה"כ, בכל השכונה גנבו רכבים מחניונים, ואצלנו - לא (הבנתי שמאוחר יותר נגנבה איזו אאודי ספיציפית).

אז זו לא סטטיסטיקה מייצגת (אולי אפילו גם, קצת, פרטיקולרית), וברור שפורץ מיומן שייסמן דירה, יצליח לפרוץ אליה. אבל, לרב מספיק להיות קצת יותר מוגן מהשכן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרתי בישוב שיחסית יש בו הרבה פריצות, לרוב הבתים שפורצים מדלגים עליהם הם כל אלו שסביבם יש מצלמות בולטות לעין, רוב הפורצים יעדיפו לדלג לבית הבא ולא לקחת את הסיכון.

לפני כמה שנים ברחוב קטן של חבר חוליית פורצים ביצעו 7 נסיונות פריצה, 3 מהם בהצלחה. הבתים ש"דילגו" עליהם היו כאלו עם מצלמות בולטות שמקיפות את הבית לדבריו.

לדעתי האישית, מצלמות הקפיות שנראות לעין זה אחד הדברים העיקרים כדי להרחיק פורצים. ממליץ גם על מצלמה ביתית קטנה שתשקיף על הכניסה הראשית של הבית + יציאה לגינה.

כיום יש מצלמות IP זולות על בסיס סוללה שנדרשת החלפה / טעינה אחת לחצי שנה (לרובם יש חישן תנועה שרק בזיהוי תנועה הם מתחילות לצלם, כך הסוללה נשמרת לאורך זמן) וכל אחד יכול להתקין ללא צרוך בבעל מקצוע או ידע מיוחד, זה הפתרון הקל, המהיר והזול ביותר.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, falou כתב:

אבל, לרב מספיק להיות קצת יותר מוגן מהשכן.

זה בדיוק מה שסורגים אמורים לעשות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט מצלמות מצמצמות את הסיכוי לפריצה.

אני מנסה כבר כמה זמן להתקין מצלמה על עמוד (תאורה) ליד הרכבים, לא יודע אם זה חוקי (מעריך שלא) כי אני צריך להעביר כבל ממש ארוך.

אבל משתעשע ברעיון הזה די הרבה זמן. או שאולי עם עמוד ארוך מעל הגג אצלי. (צריך לחשוב על פתרון יצירתי, אבל חובה שהיה בולט לעין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בדירת גן, ורק מחכה ליום הזה לברוח מהסיוט הזה שנקרא "דירת גן".

מבחינת מיגון כלפי חוץ- מצלמות, אזעקה, גדר סביב השטח שלכם.

מי שרוצה לפרוץ, יפרוץ מבלי להניד עפעף. 

צריכים גם מיגון כנגד השכנים מלמעלה- פרגולה. הוצאה מאוד כבדה.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Blaz00r כתב:

אנשים פה אשכרה מציעים לקחת כלב לצורכי שמירה נטו? נוראי.

מה שאני עשיתי אצלי (דירת קרקע, שתי מרפסות, לא רציתי לשים סורגים):

לקחתי מערכת "בית חכם" של שיומי (כזה). חיישן דלת שמתי כמובן על הדלת כניסה. חיישן נפח אחד בכל מרפסת (מכסים את כל שטח המרפסת). ה-hub מחובר בסלון. שתי נורות חכמות של שיומי, אחת בכל מרפסת.

כשהמערכת דרוכה ואחד החיישנים הופעל, מופעלת אזעקה (ל-hub יש רמקול עם עוצמה מטורפת, שמתי על 50% ועדיין שומעים בכל הרחוב) שנמשכת 10 דקות אם לא מכבים אותה (אפשר להגדיר כמה זמן). בנוסף, שתי הנורות החכמות "עושות סירנה" (דולקות באדום/כחול לסירוגין, במיוחד כשחושך רואים את זה בכל הרחוב).

כמובן שתוך כדי מקבלים בזמן אמת התראה לטלפון + איזה חיישן בדיוק הופעל ואפשר לראות לוגים וכו'. הוספתי גם מצלמות פנימיות שצופות על הכניסה מהמרפסות לבית (או יותר נכון יציאה מהבית למרפסת) ככה שבמקרה של אזעקה אוכל לראות במה מדובר.

כל הסיפור עלה כ-500 ש"ח אאל"ט (הערכה שמגיעה עם חיישן דלתות/חלונות אחד וחיישן נפח אחד + עוד חיישן נפח + שתי מצלמות + שתי נורות חכמות) וטפו טפו עובד מעולה כבר שנה.

רק שאם מנטרלים לך את האינטרנט או החשמל מבחוץ כל זה לא שווה כלום

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

השאלה היא, מה ייעשה פורץ שלא נכנס הביתה... ייגנוב את הרקפות?!

להבנתי פותח השרשור מבקש למנוע מהפורץ להיכנס הביתה, לא לטפל בו כשהוא בבית.

בכל מקרה, לדעתי אם הממליץ על צמד כלבים שמחפים אחד על השני התכוון שהם יגורו בבית היה צריך לכתוב גם להוסיך תמונה של הכלב המאיים על השער ורמקול שישמיע את הנביחות של הנבחן - אני לא רואה משמעות לתכונות האלה אם הכלבים לא נמצאים בחוץ.

בכל מקרה2, אם הבעיה בהבנת הנקרא היא שלי אז אני מתנצל שקפצתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורגים קבועים על החלונות

סורגים מתקפלים ליציאה לחצר

מחצלת קנים גבוהה לגדר

מצלמות, בולטות

תאורת הצפה חזקה, שמחוברת לחיישני תנועה שפועלים בשעות הלילה

מנעול נוסף על דלת הכניסה הראשית לבית

מנעול כבד למחסן פלסטיק בחצר (במידה ויש)

בסה"כ אין פה חידושים טכנולוגיים.

אל תשכח הוצאות נוספות בדמות דשא סינתטי, רשתות נגד חרקים, פרגולה וכו'.

עריכה אחרונה על ידי Legend
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Katom כתב:

מאוד נגד שימוש בבעלי חיים.

אותם כלבי שמירה נזרקים לאחר שסיימו למלא את תפקדים (זקנה,מחלה,מעבר דירה,עלויות)ברחוב או במכלאות ובילתי אפשרי למצוא להם בית.

הם מגיעים לשם במצב נפשי נוראי, ברוב המקרים המצב שלהם בלתי הפיך.

רעיון נפלא, ניקח כלבה "קטנה ורועשת", נתעלל בה נפשית - שתנבח את חייה כל פעם שרחמנא ליצלן היא מפחדת ,אבל לא נורא, יש לה "מלינואה או דומה מעורבת" שתגן עליה שבה נתעלל גם פיזית, היא תשאר בגינה כל חייה שחלילה הפורץ לא יגיע כשהיא לא שם.

וככה כלבה "קטנה ורועשת" ו"מלינואה או דומה מעורבת" מעבירות חיים בסבל נפשי ופיזי - בלי לפגוש בעלי חיים אחרים חוץ מאחת את השניה, בלי לראות נוף שהוא לא הגינה.

אתה ממליץ לקשור אותם בכבל לאורך הגדר שחלילה לא יריחו ריח אחר או שאפשר לפחות לתת להן להסתובב חופשי ?

קצת נסחפת, ממש לא זו הכוונה. 
כל חיי אני מגדל כלבים, הכלבים והכלבות הם חלק מהמשפחה. חיים איתנו חופשיים (למעט יציאה מחוץ לחצר שמחוייבת ברצועה על פי חוק.
כל הכלבים שלי גדלו מינקות (או מגיל שנה) אצלי עד ליומם האחרון (נפטרו בשיבה יחסית טובה בגילאי 12-15שנה)

ההצעה שלי מבוססת על אופיין של הכלבות שלי ושל חברי הקרובים. "הקטנה" נובחת כל אימת שמישהו מתקרב לחצר, הגדולה פחות מתלהבת אבל כשהיא "יוצאת" על משהו זה לא נראה נעים, 

מצד שני, הן מעולות עם ילדים :-)

image.png.0ae104f263268889611c69dde52eca57.png

• מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Katom כתב:

להבנתי פותח השרשור מבקש למנוע מהפורץ להיכנס הביתה, לא לטפל בו כשהוא בבית.

בכל מקרה, לדעתי אם הממליץ על צמד כלבים שמחפים אחד על השני התכוון שהם יגורו בבית היה צריך לכתוב גם להוסיך תמונה של הכלב המאיים על השער ורמקול שישמיע את הנביחות של הנבחן - אני לא רואה משמעות לתכונות האלה אם הכלבים לא נמצאים בחוץ.

בכל מקרה2, אם הבעיה בהבנת הנקרא היא שלי אז אני מתנצל שקפצתי.

אצלי (הם לא מאוד מאיימים, בטח לא ביחס למלינואה) אבל נבחנים משהו משהו, והם נמצאים ב-99% מהזמן בתוך הבית, ועדיין שומעים את הנביחות שלהם בחוץ (ולא מתכוון ליד הדלת)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, zaf כתב:

קצת נסחפת, ממש לא זו הכוונה. 
כל חיי אני מגדל כלבים, הכלבים והכלבות הם חלק מהמשפחה. חיים איתנו חופשיים (למעט יציאה מחוץ לחצר שמחוייבת ברצועה על פי חוק.
כל הכלבים שלי גדלו מינקות (או מגיל שנה) אצלי עד ליומם האחרון (נפטרו בשיבה יחסית טובה בגילאי 12-15שנה)

ההצעה שלי מבוססת על אופיין של הכלבות שלי ושל חברי הקרובים. "הקטנה" נובחת כל אימת שמישהו מתקרב לחצר, הגדולה פחות מתלהבת אבל כשהיא "יוצאת" על משהו זה לא נראה נעים, 

מצד שני, הן מעולות עם ילדים :-)

image.png.0ae104f263268889611c69dde52eca57.png

נסחפתי ואני מתנצל 😀 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...