Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראיון עבודה מועד ב' - מה עושים?

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, pl7410 כתב:
לפני שעה, DareDevil כתב:
קח את הדברים החיובים מכל הסיפור הזה ויאללה למשרה הבאה

הסקס לפני הראיון?

בדרך כלל סקס מגיע לפני היריון, אבל אם יש ריאיון אז עדיף שלא להיכנס להיריון אחרי הראיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Shay_u כתב:

נראה שבכל מקרה התלבטו לגביך. רצו לתת לך צ'אנס נוסף כי הם מצאו בך משהו, אבל בסוף החליטו שלא. זה מאד לגיטימי.

לא רואה בעייתיות בהתנהלות שלהם, זה שהם נתנו לך עוד צ'אנס לא אומר שהתקבלת.

תתמקד בהזדמנויות האחרות שיגיעו!

בסוף הראיון נאמר לי שרוצים שאמשיך את התהליך לראיון נוסף אצל המנהל אבל לא היה אחד כזה זמין באותו הרגע ולכן חזרתי הביתה.

אבל בידיעה שבטלפון שאקבל מהם זה יהיה כדי לקבוע את אותו ראיון מדובר.

רק שמיום שמיום הראיון ועד היום, פתאום החליטו שאין לי ניסיון.

זה פרט שהיה ידוע לכל אורך התהליך. ואם זה היה כזה קריטי, חבל על המבחן שעשו לי, הראיון הנוסף שעשו וחבל שאמרו לי שעברתי ואז הודיעו שלא.

אם נדרש להגיע עד לראיון עם מנהל כדי שהוא יחליט אם המועמד בעל ניסיון מספק ואז להודיע שאין טעם לריאיון עם מנהל, אז לדעתי משהו בהתנהלות הזאת לא בסדר.

וכמובן שאתמקד במה שיגיעו ומה שהיה היה, סתם קטע מעצבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בגלל שלא שתית כוס וודקה לפני הראיון!!..

קח את זה בקלות נסה לראות היכן תוכל להשתפר..לי היו מקרים בראיונות שאמרו לי התקבלת!!! ולא התקבלתי..

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה יותר סביר שמועמד אחר שהעדיפו על פניך אמר כן, ודחו את כל השאר. כנראה שנתנו לך איזה תירוץ גנרי.

בסה"כ לא נעים, לא נורא. בכל חיפוש עבודה יש הרבה תהליכים שמסתיימים ב"לא". לא צריך להפוך את זה למה שזה לא.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, pooh-bear כתב:

הרבה יותר סביר שמועמד אחר שהעדיפו על פניך אמר כן, ודחו את כל השאר. כנראה שנתנו לך איזה תירוץ גנרי.

👆זה

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי בראיון לתפקיד שדרש נסיון מאוד ספציפי, שהיה לי.

שני המראיינים התלהבו מאוד.

בסוף הראיון כשבאתי ללכת, ביקשו ממני לחכות.

הכניסו אותי לראיון אצל אשת הHR. אח"כ ביקשו לחכות כי הם רוצים לזרז הליכים ומנסים לסדר לי ראיון אצל המנכ"ל.

נכנסתי למנכ"ל. גם הוא התלהב ודיבר איתי על איך מתקדמים בתהליך ומתי אני מתחיל לעבוד.

יצאתי משם כשאני מחכה לטלפון עם הזמנה לחתימה על חוזה.

זה היה ב2005. עד היום אני מחכה.

וותר על הרגשות השליליים והמשך הלאה.

לא חסרות משרות בשוק.

• מצחיק 9

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום סיבה להיכנס למרה שחורה ואו דיכדוך.

אם אתה מוכשר ובעל יכולות זו רק שאלה של זמן שתמצא מקום עבודה.

השיטה הקלוקלת היום של ראיונות מקדימים על ידי חברות השמה בטלפון תוך הפגנת חובבנות מרשימה ברמת השאלות וניהול "הראיון" הבהירה לי היטב בעבר שאין למה לצפות.

נסה לפנות לחברות שאתה מעונין לעבוד בהם ישירות דרך עמודי הקרירה בדפי הרשת שלהם עם מכתב מקדים מענין , עשה שימוש בלינקדין בצורה חכמה ובעיקר התאזר בסבלנות , זה יגיע.

אתה סתם מכניס את עצמך ללחץ מיותר אשר עלול להשתקף בראיונות שלך.

• רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, CX25GTI כתב:

עם מכתב מקדים מענין

דווקא מהניסיון שלי, מכתב מקדים לא ממש עוזר. לא בארץ לפחות (בחו"ל אני יודע שכן נהוג). היה לי משהו מרשים וכתוב היטב (אחרי המוווון מחקר, ספרים, מדריכים וכיו"ב) ששלחתי תקופה, נראה שזה פשוט לא הזיז לאף אחד (גם מהמקומות שחזרו, אף אחד לא התייחס אל המכתב בשום צורה). כמו שאמרת, חלק מהפגנת החובבנות המרשימה.

*הכל מהניסיון האישי שלי כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, Blaz00r כתב:

בחו"ל אני יודע שכן נהוג

תלוי מאוד בתפקיד. בכלליות זה נכון - Cover letter או מקום לכתוב משהו ספציפי הוא מקובל - אבל לדוגמא במשרות פיתוח עם ניסיון - לא רלוונטי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות.

אני לא עכשיו בדיכאון או משהו, סתם עוד סיטואציה מעצבנת.

למצוא את המשרה הראשונה שלך (ללא קשר לקורונה), היא דבר קשה.

לצערי גם אין יותר מדי משרות ומקומות להגיש אליהן קורות חיים, באמת שהכמויות הן נורא קטנות.

תוסיפו לזה ברוב המקרים כלל לא חוזרים אלי (וגם לא לשאר החברים מהתואר) ומקבלים מציאות עגומה משהו.

אז עד שסוף סוף מגיע ראיון ונראה שכבר עברת החלק הקשה ורק נשאר לשבת מול מנהל ולהראות לו שאתה בחור רציני, פשוט מדלגים עליך.

הדבר הטוב, יצא לי מהסיפור הזה לא מעט פניות מהלינקדין ואני מקווה שאחת מהן תתפוס.

אז שלא חלילה תחשבו שאני יושב פה ומתבאס יתר על המידה, מה שהיה היה ואולי בדיעבד יסתבר שזה היה לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה תחום ואיזור אתה מחפש?

ככה זה חיפוש עבודה,

מקומות קטנים ייעלמו לך,חברות גדולות יחזירו תשובה לקונית אחרי חודש.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי עבודה בתחום ה QA, כשעדיין עבדתי בתחום הניהול כיוון שרציתי להתקדם.

הראיון הראשון שלי היה בחברה שבה חבר טוב שהוא גם שכן שלי, עובד בה. הוא סידר לי את הראיון ודאג עד להגעה, זרק עלי כמה מילים טובות בין היתר כי המילה שלו בעלת משקל בחברה.

התכוננתי היטב, למדתי, הגעתי לראיון עבודה חצי שעה לפני הזמן, ישבתי עוד לחזור קצת על הדברים לראות שאני בכיוון הנכון, ירד קצת הלחץ - ובראיון עצמו קיבלתי פשוט בלאק אאוט לחלוטין.

כזה דבר לא קרה אצלי. וכמובן שלצערי לא התקבלתי למרות שעניתי על רוב השאלות.

אז קרו דברים ופתאום קורונה ופתאום אני ללא עבודה (פוטרתי מהעבודה הקודמת), וזה דחף אותי לחפש יותר בתחום ה QA וחזק יותר.

גם כן עכשיו היה לי יותר לחץ, כיוון שחייתי על דמי אבטלה וחייב לפחות לצבור נסיון בתחום.

בכל מקרה יצא שזכיתי לקבל עוד ראיון עבודה, הפעם במקום נוקשה יותר, חברה רפואית, הגעתי לראיון עבודה עם התכוננות של מהיום למחר כי ככה הודיעו לי (הראיון הקודם היה 4-5 חודש לפני כן).

הראיון היה אמור להיות מ 9 עד 11, הוא התארך עד השעה 15:00 כי הראש צוות רצה לדבר איתי, התחושה היתה טובה וגם התוצאה שלבסוף כי התקבלתי.

הודיעו לי על כך למחרת.

מה שיש לי לומר בעניין זה שלחץ לפעמים הורס, ולפעמים אפילו מוביל אותך למקום טוב יותר. 

ובתחום שיש בו הצפה כרגע עדיין מצאתי עבודה בראיון השני שלי בסה"כ. אז אם הצליח לי אין סיבה שלא יצליח גם לך. בסופו של דבר אתה תמצא, גם אם זה לא מקום מושלם זה יהיה מקום שתצבור בו נסיון, ואז הדרך החוצה למקום טוב יותר תהיה טובה קלילה ומהירה יותר.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Potato כתב:

באיזה תחום ואיזור אתה מחפש?

ככה זה חיפוש עבודה,

מקומות קטנים ייעלמו לך,חברות גדולות יחזירו תשובה לקונית אחרי חודש.

למדתי הנדסת מכונות.

פתוח לרוב סוגי המשרות פרט לאחזקה.

גם מבחינת מרחק אני משתדל להיות גמיש מאוד (גר לא רחוק מכפר סבא) ומרחיק עד קריית גת בדרום ומגדל העמק בצפון באם לחברה יש הסעות מהמרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר שמרגיע אותי לפני ראיונות / פגישות המשך לראיונות זה אימון מוקדם מוקדם בבוקר.

גם אם אתה לא מתאמן קבוע, צא לריצה / הליכה / משקולות, תחשוב, תזיע קצת ואחרי המקלחת תרגיש יותר טוב, גם מבחינה פיזית וגם מנטלית, זה כדור הרגעה מעולה

• אהבתי 2

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אימון בבוקר זה חלק משגרת יום בכללי - נותן לי אנרגיות לשאר היום.

עוד דבר - כשאני עשיתי פסיכומטרי, זה היה באוניברסיטת חיפה. אז נסעתי לשם דרך בית אורן, וזה שיפר לי את המצב רוח ברמות.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...