Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין מספר צמיגים לסיאט אטקה

david1
 שיתוף

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ברשותי אטקה 2020 שעלתה לכביש לפני שנה בדיוק. כיום מותקנים הצמיגים שהגיעו איתה מהיצרן, של חברת פלקאן. אני נוסע הרבה (על הקו של ירושלים צפון), ועשיתי איתם תוך שנה 60,000 ק"מ. הצמיגים הקדמיים כבר ללא מספיק בשר, ואני מעוניין להחליף את ארבעת הצמיגים. אין אצלי פשרות בכל מה שקשור לבטיחות ואיכות הצמיגים, ולכן אין מגבלת תקציב. חשוב לי צמיג איכותי של מותג מוכר, עם אחיזה טובה. מידות הצמיגים הן: R18 215/50. מהירות ועומס 92 W. 

מתלבט בין GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 5 לבין primacy 4 של מישלן שהוצעו לי במחירים די זהים. אשמח להמלצותיכם וחוות דעתכם. רעיונות לצמיג אחר טוב יותר אם ישנו גם יתקבלו בברכה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, rafizil כתב:

האם אתה מרוצה מהרכב? בעיות? טיפולים? אחזקה?

מרוצה מאוד. עברתי מאיביזה חדשה שרשכתי ב 2017 ומכרתי ב 2020 עם 190,000 ק"מ ואפס תקלות. כרגע עם האטקה, 60,000 ק"מ בשנה וללא בעיות מיוחדות (למעט תקלה מינורית בחיישן של מערכת ניטור רכב בשטח מת שטרם טופלה). מקפיד על טיפולים בזמן, עם שמנים איכותיים (קסטרול) וחלפים מקוריים בלבד.

לפני כשעה, vladclar כתב:

אתה נוסע הרבה מאוד, תקנה Michelin Primacy 4 ולא צמיגים "ספורטיביים" שייגמרו עוד יותר מהר מאשר פאלקן.

בטיחות ואחיזה מרבית הם השיקול העיקרי שלי. אין לי בעיה להחליף צמיגים כל שנה שבה אני עושה 60,000 ק"מ. צריכת דלק נמוכה באה לרוב על חשבון אחיזה וכושר בלימה, דבר שאני לא מעוניין להתפשר בו. מלבד זאת שמעתי ממספר פנצ'ריות שדווקא צמיגי מישלן נאכלים מהר יותר מהמותגים המובילים האחרים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי מישלין פרימסי 4 עברו 30 אלף קילומטרים - אין סימני שחיקה בכלל.'הם החליפו מישלין אנרג'י סייבר שעברו 85 אלף קילומטרים והיה אפשרי למשוך עוד, בלי להתפשר על בטיחות.
תיכנס לאתרי השוואות צמיגים באירופה ותראה שקשה למצוא מתחרה לצמיגי מישלין בעניין השחיקה.
לא יודע מי אמר לך שצמיגי מישלין נשחקים מהר. אולי אמרו שהם מתייבשים מהר ( לא רלוונטי בכמות הנסיעות שלך ) או פגיעים יותר בהתנגשות עם המדרכה...
כמובן, אין שום התפשרות על בטיחות במישלין פרימסי 4.
נוחות טובה ותרומה בצריכת דלק קצת טובה יותר - בונוס לא מבוטל.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישלין דווקא ידועים כצמיגים בעלי אורך חיים גדול בכל הקשור לשחיקה מהכביש. שני הצמיגים טובים, הגודייר נמצא ליגה אחת גבוהה יותר בכל הקשור לבלימה ותחושה, הדגם הזה של גודייר מתחרה מול מישלין PS4, שהוא גם צמיג מעולה, אם כי פחות ספורטיבי בתחושה מהגודייר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים "ספורטיביים " דוגמת מישלין PS4 או גודייר אסימטריק 3/5 מחזיקים עד 40 אלף קילומטרים, יותר רועשים, יותר קשיחים ומעלים צריכת דלק.
מי שמוכן להתפשר על כל זה לטובת אחיזה משופרת, שיקנה דגמים ספורטיביים.
אני מניח שלא מדובר כאן באטקה קופרה אלא הדגם הסטנדרטי
לנהיגה רגילה ברכב סטנדרטי, מישלין פרימסי 4 מספיקים מעל ומעבר.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על האטקה מגיעים פאלקן אזניס 452. לא ברורה הבחירה בו כי הוא דביק יותר מה-310/914.

אם אתה מחפש לשדרג אחיזה (גם ביבש וגם ברטוב), מבלי לפגום בנוחות הנסיעה - אסימטרי 5 / PS4. קח בחשבון שיתכן ואורך החיים שלהם יהיה קצר יותר.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.3.2021 בשעה 19:28, david1 כתב:

שלום חברים,

ברשותי אטקה 2020 שעלתה לכביש לפני שנה בדיוק. כיום מותקנים הצמיגים שהגיעו איתה מהיצרן, של חברת פלקאן. אני נוסע הרבה (על הקו של ירושלים צפון), ועשיתי איתם תוך שנה 60,000 ק"מ. הצמיגים הקדמיים כבר ללא מספיק בשר, ואני מעוניין להחליף את ארבעת הצמיגים. אין אצלי פשרות בכל מה שקשור לבטיחות ואיכות הצמיגים, ולכן אין מגבלת תקציב. חשוב לי צמיג איכותי של מותג מוכר, עם אחיזה טובה. מידות הצמיגים הן: R18 215/50. מהירות ועומס 92 W. 

מתלבט בין GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 5 לבין primacy 4 של מישלן שהוצעו לי במחירים די זהים. אשמח להמלצותיכם וחוות דעתכם. רעיונות לצמיג אחר טוב יותר אם ישנו גם יתקבלו בברכה. 

אני עם ASY5 על רכב ספורטיבי - הוא אחלה צמיג אבל קשיח ומיותר לנסיעה מנהלתית.

ברכב השני (גם ג'יפון) עם primacy 4 והם צמיגים מעולים ונוחים לנסיעה. ממליץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה רבה על העצות וההכוונה. 

אחרי  התייעצויות וקבלת חוות דעת נוספות החלטתי ללכת על  ASYMMETRIC 5. רכשתי רביעייה ב 3,000 ש"ח כולל התקנה ואיזון (750 ש"ח לצמיג). הצמיגים יוצרו בשבוע האחרון של שנת 2020, כך שהם גם טריים יחסית. 

אציין כי על הצמיגים מצויין שהם תוצרת גרמניה. 

היום לאחר נסיעה של 180 ק"מ אני יכול לומר שהם שקטים יותר (לא בצורה מורגשת מאוד), אך מנגד השיפור באחיזה ובעיקר במרחק הבלימה הוא לא פחות מדרמטי. 

מקווה שאהיה מרוצה. אם יהיה דבר מה חריג, כמובן שאעדכן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשגבת מבינתי האופנה של הצמיגים חתך נמוך .
אנשים פה רשמו מנסיון של רכבי ספורט..

הצורך פה הוא לרכב עם התנהגות בינונית במקרה הטוב. בלי להעליב את פותח השירשור כמובן, זה נתון אבסוליטי גם אם יש תג fr מאחורה.

למה צריך צמיגים כאלה בחתך כזה?
חוץ מלהעשיר את קופת תעשיית הצמיגים?

רכב בקטגוריה זו?? יותר מ700 שקל לצמיג ??

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, JohnnyEnglish כתב:

נשגבת מבינתי האופנה של הצמיגים חתך נמוך .
אנשים פה רשמו מנסיון של רכבי ספורט..

הצורך פה הוא לרכב עם התנהגות בינונית במקרה הטוב. בלי להעליב את פותח השירשור כמובן, זה נתון אבסוליטי גם אם יש תג fr מאחורה.

למה צריך צמיגים כאלה בחתך כזה?
חוץ מלהעשיר את קופת תעשיית הצמיגים?

רכב בקטגוריה זו?? יותר מ700 שקל לצמיג ??

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

לא הבנתי את השאלה. אלו מידות הצמיג שהתקבלו עם הרכב, ואלו המידות שמופיעות ברישיון הרכב.

לפני 10 דקות, GTאי כתב:

תתחדש. הצמיג צמיג טוב מאוד.

3,000 ש"ח אמור להיות מחיר טוב לרבעיה?

כן. זה המחיר למידות האלו. קיבלתי הצעות בטווח של 730-900 ש"ח כולל התקנה ואיזון. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת... אני מחליף צמיגים כבר 20 שנה אצל אותו אחד, ולמרות שעברתי דירה אני ממשיך להגיע אליו למרות הנסיעה (הוא יודע שאני בא במיוחד)

לפני שנה כשקניתי את הזוג הראשון שאלתי אותו מה המחיר, הוא אמר לי "עזוב, אני יודע שאתה בא במיוחד, קח את החשבונית ותראה כמה זה עלה לי - תשלם כמה שאתה רוצה" {אמיתי}. לא היה לי מושג אז הוספתי 60% על המחיר שלו וזה מה ששילמתי כבר פעמים.

מסתבר שדפקתי לעצמי מחיר ז-ו-ל. אופס :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שהמחיר יקר לצמיגים במידה הזאת, בכמות הנסיעות תוך חצי שנה - 9 חודשים צריך שוב להחליף את מה שרכשת .
לכן אני לא רואה היגיון כלכלי ברכישה הזאת ולא צמיגים שיחזיקו כפול קילומטרים ( לפחות ) . מבחינתי זאת שריפת כסף ( על צמיגים ספורטיביים לרכב לא ספורטיבי שנוסע כמעט קילומטראז' של מונית ).
את זה כבר הסברתי, לכן אני מניח שפותח בשרשור לקח את הכל בחשבון.
תתחדש ותהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף

• תוכן חדש...