Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר 2015, 1.6 אוטומט - נורת מצברת נדלקת במהלך הנסיעה (היו מורכבים מצתים לא נכונים שגרמו לתקלה)

TheExplorer
מעבר לפיתרון נפתר ע"י TheExplorer,
שימו לב! השרשור הזה בן 1068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, ocsi4u כתב:

שאתה מהר מאוד תתפשר לפי איך שאתה מנסח פה דברים

שמע, אני לא תמים. אבל אני באמת לא מחפש להוציא מהם כסף שלא מגיע לי. אני רק רוצה פיצוי על הנזקים שנגרמו לי, ישירים ועקיפים בגלל רשלנות של מישהו. 

אני יכול לדרוש מה שבא לי אבל יש לי הרגשה ששופט סביר יגלגל טענות כמו "עוגמת נפש" מכל המדרגות. הבנתי מאנשים שאפילו הפסד ימי עבודה לא תמיד נכלל בפס"ד הסופי במקרים האלה.

היום אני אנסה להרכיב רשימה של כל הנזקים, ישירים ועקיפים ולהגיע לסכום כלשהו.

בכל מקרה כרגע אני אחכה לבדיקה של היבואן ואראה מה הוא מציע לי, אחרי זה אחליט.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 370
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

@ocsi4u  אתה לא באמת מתמצא בתביעות קטנות.  נכון ?

תנסה לתבוע שם עגמת נפש השופט יגלגל אותך מהמדרגות.

תנסה לתבוע שם נזק לא מוכח, בערך אותו כנ'ל.

בתביעות קטנות אתה תובע נזק מוכח (מוכח - 3 עדים, קבלות ב 3 עותקים וכזה.  2,500 ש'ח לדברי מקס) ומבקש יפה אולי יתנו גם קצת עוגמת נפש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, dani666 כתב:

@ocsi4u  אתה לא באמת מתמצא בתביעות קטנות.  נכון ?

תנסה לתבוע שם עגמת נפש השופט יגלגל אותך מהמדרגות.

תנסה לתבוע שם נזק לא מוכח, בערך אותו כנ'ל.

בתביעות קטנות אתה תובע נזק מוכח (מוכח - 3 עדים, קבלות ב 3 עותקים וכזה.  2,500 ש'ח לדברי מקס) ומבקש יפה אולי יתנו גם קצת עוגמת נפש.

יצא לי לתבוע גופים גדולים !

וכן לא הגעתי אף פעם לדיון מול השופט (אבל הייתי נוכח בדיונים של חברים),כי הצד השני רצה פשרה,ועוגמת נפש מבחינתי היה "מוקש" יעני שיכול לוותר כי ידוע שלקבל זה קלוש,אבל הסכומים הישירים שביקשתי היו קרובים לפיצוי,צריך להיות חכם ולא צודק !

לכן כתבתי בסבירות,הרי כולם יודעים את המשחק,לכן גם הוספתי המקסימום שאפשר,אם בכלל,זה משהו פרוטות.
גם הסברתי הסכום 10K זה שרירותי (כנגד 2 נתבעים,מוסך+יבואן),אצל הרבה אנשים מסביבי 1000-2000 זה יומית,המקרה הנ"ל הכי קל להוכחה שבעולם,וכדי שיקבל מה שהוא חושב בסביבות 2500-3000 ש"ח ברור שצריך לתבוע יותר,מתחם הסבירות !! 

קראתה בכלל את כל הדיון בכמה התרוצצויות היה כרוך "רשלנות תורמת" של המוסך ?!?!

בזה מיציתי גם את הדיון המשפטי,של שרשור הארוך הזה !

לפני שעה, Max_igo כתב:

שמע, אני לא תמים. אבל אני באמת לא מחפש להוציא מהם כסף שלא מגיע לי. אני רק רוצה פיצוי על הנזקים שנגרמו לי, ישירים ועקיפים בגלל רשלנות של מישהו. 

אני יכול לדרוש מה שבא לי אבל יש לי הרגשה ששופט סביר יגלגל טענות כמו "עוגמת נפש" מכל המדרגות. הבנתי מאנשים שאפילו הפסד ימי עבודה לא תמיד נכלל בפס"ד הסופי במקרים האלה.

אתה תמים ואין עם זה שום בעיה.העצוב שלא חסר אנשים לא תמימים וממש רעים,שתובעים על שמאל וימין דברים שלא מגיעים להם מבעלי מקצוע ישירים,וגם זוכים בלי סוף !!!
אתה תעשה מה/איך שאתה רוצה,אבל אם אתה חושב שבדיבור מנומס,סחבקי אתה תגיד רוצה 2500 ש"ח וישר תקבל,אז בהחלט לא מבין איך הדברים עובדים,אבל אין לי באמת כח,מיצינו הכל,הרי בסה"כ רציתה להעלים מנורה סוררת,הצליח...אז הדיון תם :beerchug: 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את המייל הבא משירות הלקוחות של היבואן:

מרכז השרות הונחה ע"י אגף השרות של החברה ליצור איתך קשר עוד היום ולטפל בפנייתך כנדרש.

אני עוקבת אחר הנושא ואהיה איתך בקשר היום בשעות אחר הצהריים לסגירת הטיפול.

אני מקווה שהסאגה הזאת אכן תבוא לסיומה. מבחינת הפיצוי שהחלטתי לבקש:

2500 ש"ח על הוצאות ישירות שהוצאתי כתוצאה מהפאשלה שלהם. מחיר המצתים הלא מתאימים, תשלום עבור נסיונות שונים לתקן בחיפה, מצבר שהחלפתי, דלק ונסיעות ברכבת.

1500 ש"ח על הפסד 2 ימי עבודה. הסעיף הזה אמור להיות אפילו יותר, אבל אני מעגל מטה. זה גם היה יותר מ-2 ימי עבודה בפועל, אבל כל השאר נגרמו בעקיפין עקב העניין עם הרכב.

1000 ש"ח על הטרטור שעברתי ושבועיים שנאלצתי להיות בלי הרכב.

סה"כ: 5000 ש"ח

חשבתי האם יהיה נכון להכניס לדרישה דברים כגון עוגמת נפש (קשה לכמת את זה במספר, שום אסון לא קרה הרי ובכל זאת כל הטרטור שעברתי בגלל חמדנות של המוסך), שעות שבזבזתי במוסך והנזק שנגרם לרכב עקב הנסיונות לתקן (חיווט עקיף, פרמו צמה, חיברו אותה בחזרה, נזק למחבר של המחשב) אבל לאחר שיחה עם חבר שהיה עו"ד בעברו הבנתי ששופטים בתביעות קטנות אכן מגלגלים סעיפים כאלה מהמדרגות ולכן העדפתי לשמור את הדרישה לפיצוי בגבולות הסביר.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן לגבי הפיצוי.

לאחר כל ההצעות והדיונים פה, קראתי קצת באינטרנט לגבי תביעות קטנות וגם התייעצתי עם חבר עו"ד. אני חושב שזה יכעיס את ocsi4u, אבל בגדול כולם אמרו לי אותו הדבר: עוגמת נפש ודברים שלא ניתן להוכיח באופן חד משמעי בתביעות קטנות, כנראה לא אקבל במשפט כלום. השופט יחייב אותם לשלם לי על ההוצאות הישירות ואולי יזרוק עוד כמה גרושים עבור ימי עבודה ועוגמת נפש, אבל סביר להניח שגם את זה לא אקבל.

אז עירבתי את היבואן אשר ביקש כמה ימים לבדוק ולבסוף חזרו אליי עם הצעה ל... טיפול חינם. 

אמרתי שאני לא מסכים ורוצה זיכוי כספי על ההוצאות שאני יכול להוכיח ולספק קבלה עבורם, כלומר החזר של 2570 ש"ח.

לאחר מספר ימים קיבלתי שיחת טלפון ממנהל המוסך שאמר שהוא רוצה לדבר איתי ישירות. לאחר שיחה נוספת ליבואן נאמר לי שקודם אנסה להגיע לפתרון עם המוסך ישירות.

היום קפצתי למוסך וניהלתי משא ומתן ארוך ומתיש איתם. בגדול הם לא היו מוכנים להחזיר לי כסף על המצבר שהחלפתי, כי לטענתם זה לא קשור לתקלה וגם מה ששילמתי עבור דלק ונסיעות ברכבת. אני כמובן רציתי החזר מלא על הכל. בסופו של דבר הם הסכימו להחזיר לי 2080 ש"ח, כלומר עלות הטיפול המלאה ששילמתי על הטיפול האחרון (שבמהלכו גם התקינו את המצתים הלא מתאימים) והסכמתי. אני לא מרגיש שלם ב-100% עם זה וחושב שאולי הייתי צריך להתעקש, מצד שני לא יכולתי לשמוע יותר את התירוצים של המנהל שם וה-500 ש"ח האלה זה לא מה שישנה לי משהו ולכן החלטתי לקחת את מה שהם הסכימו לתת וללכת משם.

בקיצור, אני לא מחפש משפטים וכאב ראש, בטח שלא בגלל 500 ש"ח ועל מנת להמנע ממשפט, החלטתי להתפשר על 2080 ש"ח, זה בגדול מכסה לי את כל ההוצאות (כולל המצבר) ללא דלק ורכבות.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש עשית בשכל,קח את הכסף ושלום. אני מדבר מנסיון מר עם תביעות קטנות בהן כל ההוכחות היו לצידי וכבוד השופט היה עייף ולא הבין בכלל על מה מדובר.....

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Max_igo בזבזת עוד יום עבודה. אבל כנראה שבחשבון הקר צדקת בכך שהתפשרת. לשרוף עוד יום-יומיים בבית המשפט, כולל נסיעות והפסד ימי עבודה, לא שווה עוד כמה מאות ש"ח בפיצוי, למרות שאני לא מבין למה ימי עבודה שהפסדת אינם נחשבים לנזק שנגרם לך.

@Igalz מה קשורה מערכת המשפט? הארוע כלל לא מגיע אליה, מדובר בעצה, לא בפסיקה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...