Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה היפוטטית,לצפור או לא לצפור?,במקרה שבו נהג רכב ציבורי כבד,איפשהו בחו"ל,נוסע בכביש מהיר בלי מעבר חצייה וילדים מתפרצים לו לכביש ,והוא צופר להם לאזהרה,האם פעל נכון או שהיה עדיף לו להתרכז בבלימה בלבד?

שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז כמו שכבר כתבתי בכותרת,זאת שאלה היפוטטית על מצב מאוד קיצוני שעלול לקרות לנהג כשהוא נוסע בכביש מהיר,לא בארץ אלא דווקא בחו"ל,נניח באחת ממדינות אירופה למשל.אבל מאוד מסקרן אותי האם לדעתכם הנהג מגיב נכון כשהוא בוחר להשתמש בצופר על מנת להזהיר אם הוא נקלע למקרה כזה,או שאתם חושבים שעל הנהג לשכוח לחלוטין מהצופר ולא לגעת בו בכלל אלא להתרכז רק בבלימה.מעניין אותי איך לדעתכם הכי נכון שהנהג יפעל במצב כזה.

המצב ההיפוטטי הוא כזה:נהג רכב ציבורי כבד(ברכב ציבורי אני מתכוון שזה יכול להיות רכב כבד שיש לו תפקיד ציבורי כמו רכב משטרתי או רכב משאית כיבוי אש או משהו בסגנון הזה נניח),אז נהג של רכב כזה, שנוסע באמצע כביש מהיר בחו"ל,כביש שאין בו מעבר חצייה או שום מקום אחר שבו הולכי רגל אמורים לחצות,כשבחוץ מתחיל להחשיך,וכמובן שהנהג נוסע כחוק ובהתאם למהירות המותרת ונוהג לפי ספר החוקים,כשפתאום הוא קולט במרחק של כמה מטרים ממנו שלושה ילדים קטנים רצים לו לאמצע הכביש בלי כל אזהרה מוקדמת,הנהג מחליט לצפור להם בצופר הרכב לשם אזהרה כדי שישמעו אותו מגיע,זאת  על מנת להתריע בפני הילדים על כך שהוא מתקרב אליהם עם הרכב, וכך בעצם להשב את תשומת ליבם  ולגרום להם לעצור כשהם שומעים אותו צופר להם,הילדים שומעים את הנהג צופר ועוצרים.הנהג בולם בזמן והאירוע נגמר בטוב.בנוסף לזה הנהג לא מסתפק בכך,ואחרי שבלם ועצר הוא גם כורז לילדים דרך הכריזה של הרכב ומבקש מהם להישאר במקום(כבר אמרתי שמדובר ברכב בעל תפקיד ציבורי כלשהו של משטרה או מכבי אש),יוצא מהרכב ודואג לכך שהילדים יגיעו למקום מבטחים.

האם אתם חושבים שהנהג פעל נכון שצפר(כמובן שהוא גם בלם תוך כדי)?או שהיה עדיף לו להתרכז בבלימה בלבד,כמו גם להיות מוכן לבצע תמרון עם ההגה במקרה שיהיה בכך צורך ולא להשתמש בכלל בצופר למרות שהוא הצליח לבלום בזמן ונהג כחוק.מה אתם חושבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ron Poh כתב:

מה שלושה ילדים קטנים עושים בחושך לבד בכביש מהיר?

האם הם ברחו מהקמב"ץ בדימוס?

האם הם ברחו מהמכשפה של הנזל וגרטל?

... חסר פרטים.

לא חסר סיבות ולפחות טכנית זאת סיטואציה שיכולה לקרות,אולי הם שיחקו ליד,אולי הצליחו ללכת עד לשם.זה יכול להיות מצב אפשרי שהם הגיעו לשם תוך שאף אחד לא שם לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה צריך לבחור, 

לוחצים על הצופר במקביל לבלימה , הורדת הילוכים. 

אם במקרה כזה לא מצפצפים , אז מתי ? 

רק כאשר הראשון ברמזור משחק בטלפון במקום לנסוע ? 

עריכה אחרונה על ידי YaronNahum
  • אהבתי 2

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, YaronNahum כתב:

לא הבנתי למה צריך לבחור, 

לוחצים על הצופר במקביל לבלימה , הורדת הילוכים. 

אם במקרה כזה לא מצפצפים , אז מתי ? 

רק כאשר הראשון ברמזור משחק בטלפון במקום לנסוע ? 

אני מסכים איתך,אבל יש כאלה שטוענים שלצפור עלול להבהיל ולהלחיץ ושהנהג צריך להסתפק בבלימה והורדת הילוכים ולהיות מרוכז בזה,כמו גם להיות מוכן לתמרון עם ההגה.אני לא מסכים איתם וחושב כמוך,שבמקביל לבלימה והורדת הילוכים צריך ואפילו מומלץ גם לצפור לאזהרה כי זה מתחייב במצב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לא לצפור ולא לבלום

• מצחיק 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, ישה כתב:

ממליץ לא לצפור ולא לבלום

לא הבנתי.לדעתי דווקא במקרה הזה לצפור כדי להזהיר זה דווקא הכרחי.מדובר על מצב שלדעתי מחייב אזהרה באמצעות צפירה,אני מנחש בעניין ההימנעות מבלימה התכוונת להוריד מהירות בצורה מבוקרת,כמובן,אבל עדיין לדעתי לצפור כדי להתריע זה מתחייב כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ישה דרסת את הבדיחה 🤣 ואז עשית רוורס לוודא הריגה

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 17.3.2021 בשעה 21:41, Ron Poh כתב:

מה שלושה ילדים קטנים עושים בחושך לבד בכביש מהיר?

האם הם ברחו מהקמב"ץ בדימוס?

האם הם ברחו מהמכשפה של הנזל וגרטל?

... חסר פרטים.

אגב,זה לא חייב להיות בהכרח בכביש מהיר,אלא סתם כביש עירוני ללא מעבר חצייה בקרבת מקום.

https://abc7ny.com/fdny-child-struck-by-fire-truck-hit/10393105/

הנה למשל דוגמה של מקרה שקרה בניו יורק לפני חודשיים,בו נהג רכב כיבוי אש פגע בילד קטן שהתפרץ לו לכביש,יש בכתבה גם צילום של האזור,אמנם רואים מעבר חצייה ליד אבל נראה שהפגיעה הייתה אחרי המעבר חצייה ולא במעבר עצמו.

יכול להיות שאולי אם נהג הכבאית היה קולט את הילד בזמן וצופר כמו במקרה שהבאתי כדוגמה,הפגיעה הייתה נמנעת,ייש מצב שהפעלת צופר הייתה מספיקה להזהיר את הילד.אבל עובדה שדברים יכולים לקרות וילדים יכולים להתפרץ לכביש גם ממקומות לא הכי צפויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2021 בשעה 15:21, NEW10 כתב:

אגב,זה לא חייב להיות בהכרח בכביש מהיר,אלא סתם כביש עירוני ללא מעבר חצייה בקרבת מקום.

https://abc7ny.com/fdny-child-struck-by-fire-truck-hit/10393105/

הנה למשל דוגמה של מקרה שקרה בניו יורק לפני חודשיים,בו נהג רכב כיבוי אש פגע בילד קטן שהתפרץ לו לכביש,יש בכתבה גם צילום של האזור,אמנם רואים מעבר חצייה ליד אבל נראה שהפגיעה הייתה אחרי המעבר חצייה ולא במעבר עצמו.

יכול להיות שאולי אם נהג הכבאית היה קולט את הילד בזמן וצופר כמו במקרה שהבאתי כדוגמה,הפגיעה הייתה נמנעת,ייש מצב שהפעלת צופר הייתה מספיקה להזהיר את הילד.אבל עובדה שדברים יכולים לקרות וילדים יכולים להתפרץ לכביש גם ממקומות לא הכי צפויים.

ואגב,חוץ מזה היו בארצות הברית גם עוד מקרים נוספים שקראתי עליהם(טוב,זה לא באמת משהו בלתי סביר שלא יכול לקרות),של פגיעה של רכב כיבוי בתפקיד בהולכי רגל שאולי היו יכולים להימנע על ידי צפירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לצפור כדי למנוע סכנה וודאית (תאונה או קטסטרופה אחרת)- לא הבנתי על מה ההלתבטות כאן כאשר היתה סכנת חיים ל 3 ילדים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...